Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 06:44:58
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: WOJT@S - CZ 350 472.5  (Przeczytany 4020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wojt@s

  • Gość
WOJT@S - CZ 350 472.5
« dnia: Maj 16, 2008, 13:41:50 »

Ostatnimi czasy miałem troszkę wolnej gotówki, zacząłem szukać sobie jakiegoś kolejnego moto, najchętniej coś czego wcześniej nie miałem albo nie miałem zbyt dużej styczności z marką. Pamiętam kiedyś byłem oglądać CZ 350, niedaleko łodzi. Przejechałem się, gabaryty moje ulubione, waga też, ale niestety były problemy z papierami. I tak sobie zapomniałem o CZ 350, w niedziele z kaprysu czy sam nie wiem z czego, wszedłem sobie na allegro, przeglądam aukcje i patrzę niedokoñczona renowacja CZ, blachy pomalowane, zawieszenie zrobione. Cena bardzo przystępna, ale Panie Boże to skromne 600km w dwie strony, no nic jakieś drobne przemyślenia i pomysł no czemu nie. Fakt zajmuję się renowacją weteranów non stop, a taki motorek by się też przydał.
    Czwartek czyli wczoraj, wsiadam w auto, godzina 13, przyczepka podpięta, biorę kumpla by nie było nudno, no to jedziemy. Krajobraz się zmienia, nabieram coraz większej ochoty na jazdę na moto, po co ja się tłukę tym autem? W koñcu po odbębnieniu godzinki w korku, przejechaniu przez górki i pagórki koło Kazimierza Dolnego, dojeżdżamy do celu. Wszystko tak jak opisywał sprzedający, miła atmosfera, śliczne krajobrazy, aż chciałoby się zostać. No to wracamy, pusta droga, na CB jakieś nudy lecą, misiaczków zero, szczęśliwie dojechaliśmy, niby 12h w aucie, a morda się cieszy jak banan. Rozpakować i spać.
   Chciałbym wam przedstawić Czesława bo tak go ochrzciłem, po drodze padnie parę pytañ, więc jakby ktoś odpowiedział to by było miło. Uprzedzam jedno pytanie, zapłaciłem 280zł . <punk>
1. Silnik , chyba tłoki złapały, bo nie obraca się wał. Na dniach przejrzę go sobie na spokojnie, pewnie będzie trzeba zrobić remont, ale to akurat żaden problem. Pytanie czemu silnik ma znaczek Jawy, a nie CZ?? W dokumentach jest napisane motocykl Jawa, model/typ CZ 350 472.5




2. Wydechy i zawieszenie, po regeneracji, zostało pomalować golenie.

3. Koła w stanie dobrym, chrom wystarczy przepolerować, drobne ogniska rdzy ale bym się tym nie przejmował za bardzo.

4. Parę skrzynek części:



5. Regulator napięcia, 6V

6. Pomalowane klamoty, 2 x podklad rektywny, 2 x akryl, zostało mi jeszcze użyć jakieś pasty 3G, elegancko myślę to wyjdzie.

Czy ta kanapa na zdjęciu to oryginał?? <sadwalk>


Mam dwa wachacze i dwa mocowania bębna, jeden ten który jest już pomalowany jest aluminiowy, do niego jest dorobiony nowy sworzeñ, po co taka zamiana ze stalowego na aluminiowy??
7. I największy hit tego motocykla: papierki, przegląd itp.


Pozdrawiam oglądających:)
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 12:31:13 wysłana przez Mienki »
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Jawa CZ 350 472.5 - kolejny pojazd i jego historia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2008, 14:42:32 »

kanapa orginał a silnik ma napis jawa:P bo tak było :]
tak juz je produkowali ja w 472.6 mam tak samo, w obu.
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Jawa CZ 350 472.5 - kolejny pojazd i jego historia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2008, 18:00:33 »

Ogólnie zabrałem się za silnik, miałem nadzieje że obędzie się bez kosztów większych, gdyż kasy nie ma bo koñczę jeszcze inny motocykl. Więc jawa pójdzie na stół jako druga. A remont będzie solidny i naprawdę się przyda.

Zdjąłem głowice i powiem tak, cylindry i tłoki nominalne, na liczniku nabite niby 34 tys km. Próg jest, ale nie należy do ogromnych:)

Najgorsza sprawa to że tłoki zastały się w cylindrach a wał zastał się na łożyskach. Cylindry po dobroci nie chciały zejść, musiałem użyć dość drastycznego środka jakim jest płyn hamulcowy, zobaczymy jaki będzie efekt po nocy.  Jak zejdą cylindry to wał też się rozrusza.

Prądnica ma ukroszoną szczotkę ujemną, przerywacze okej, ale płytak zero osiowości, wirnik myśle do odratowania. Zobaczymy co będzie dalej:)
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Jawa CZ 350 472.5 - kolejny pojazd i jego historia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2008, 19:30:19 »

trzymam ksiuki:] koniecznie zdawaj relacje z prac :] a tak z ciekawości nad czym teraz pracujesz??
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Jawa CZ 350 472.5 - kolejny pojazd i jego historia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2008, 19:34:27 »

Na razie zajmę się blacharką, wypoleruje pastą typu g3, kupię naklejki i zajmę się drobnicą. Powoli zacznę składać to co mogę i nie wymaga większego wkładu finansowego. Pewnie na jesieni zajmę się silnikiem:)

Teraz pracuje na k-750 rocznik 1961

Powoli koñczę ale chcę wszystko dopiąć na ostatni guzik.
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Jawa CZ 350 472.5 - kolejny pojazd i jego historia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2008, 19:59:19 »

piękny sprzęt... być może sie kiedyś takim zajme, mam nadzieje że bedzie można liczyć na pomoc ;)
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Jawa CZ 350 472.5 - kolejny pojazd i jego historia
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2008, 22:28:09 »

Wahacz aluminiowy jest chyba lżejszy. Siedzenie oryginalne, ale ktoś się do tapicerki dotknął, nie widziałem jeszcze takiego silnika ze znaczkiem CZ, wszystkie mają Jawa ;) Powodzenia z renowacją!!


pzdr
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Jawa CZ 350 472.5 - kolejny pojazd i jego historia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2008, 22:53:46 »

no spoko Cz.. rusek tez niczego sobie.. Wojt@s odezwij sie do mnie na gg mam do ciebie dwie sprawy...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Wojt@s

  • Gość
Odp: Jawa CZ 350 472.5 - kolejny pojazd i jego historia
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2008, 12:42:04 »

Panowie przejrzałem dokladnie wszystkie manele. Braki są zerowe, tzn. wszystkie gumy do całego motoru, opony i dętki i nic poza tym;)  <cheers>

Gringo nie ma żadnego problemu, teraz są dobre czasy bo ruski są dość tanie, nawet z kwitami już można za 2.5 tys dostać taką jak ja mam:) przed remontem  :[

Nerlst widać że tapicerka była przerabiana, ma ktoś może jakiś oryginalny wzór kanapy?? bo bym sobie zrobił:)

Teraz mam pytanie, mógłby ktoś podać mi wartość przerw na stykach w regulatorze mechanicznym, Palowskim?? bo akurat siędzę nad regulatorkiem i ustawie przerwy przy okazji.






Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Jawa CZ 350 472.5 - kolejny pojazd i jego historia
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2008, 14:13:29 »

Radek wielkie dzięki <punk> zaraz siadam do regulacji:) u mnie przerwy aż by po 1mm prawie. Masz może tą książkę w skanach?? z której cytowałeś. Bo by mi się naprawdę przydała. Pozdrawiam

w razie czego podaje maila: searchwork@o2.pl
Zapisane