Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 11:32:50
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)  (Przeczytany 2851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kuba.g6

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 211
  • Jawa 50 23p 1978 | CZ 487.0 1988 | CZ 472.5 1985
JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« dnia: Kwiecień 17, 2018, 21:25:10 »

    Witajcie, wpadłem ostatnio na pomysł stworzenia witryny internetowej na której każdy z nas  mógłby udostępnić swoją lokalizację aby np. spotkać się z znajomym podczas trasy. Wiem że istnieją podobne serwisy ale chciałem potraktować to jako pewnego rodzaju edukacyjne wyzwanie :P . A jako że wiosenny zlot się zbliża stwierdziłem że warto zrobić pierwszą wersje już teraz. Tak więc po paru godzinach pisania w bólach kodu (dawno PHP i JS nie używałem) napisałem taką oto prostą witrynę.


http://jawatracker.ugu.pl

 
Po rejestracji i logowaniu na stronie głównej pokazuje się tabela wszystkich użytkowników, gdy wybierzemy datę oraz klikniemy w guzik lokalizacja ukaże się nam zapis trasy i ostatnia znana pozycja dla danego użytkownika w danym dniu.

 
Jeśli chciałbyś dołączyć to potrzebna jest aplikacja na telefon z zdolnością wysyłania lokalizacji na serwer. Poniżej przedstawię sposób konfiguracji znanej ( mam nadzieje że przez was też) aplikacji do nawigacji OSMAND

 
Po zainstalowaniu aplikacji i uruchomieniu, aplikacja poprosi nas o pobranie map (polecam połączyć się przez wifi)można też pominąć ten krok i korzystać z map ściąganych na bieżąco.

 
Następnie na ekranie głównym klikamy menu następnie przechodzimy do menu wtyczki i zaznaczamy „rejestrowanie śladów”. Wracamy do menu i przechodzimy do ustawień następnie do „rejestrowanie śladów” i przewijamy na sam dół, zaznaczamy „śledzenie online” i klikamy na „adres usługi śledzenia”. W okienko wpisujemy następujący tekst:

http://jawatracker.ugu.pl/pozycja.php?klucz=**&lat={0}&lon={1}&timestamp={2}&hdop={3}&altitude={4}&speed={5} 

W miejsce ** wpisujemy nasz identyfikator który możemy znaleźć w panelu użytkownika naszego konta. Uwaga błąd w tym miejscu spowoduje brak przesyłania lokalizacji na serwer.
Następnie przechodzimy do ekranu głównego aplikacji i klikamy w prawym górnym rogu, wybieramy interesujący nas interwał wysyłania pozycji i rozpoczynamy tym samym zapis naszej trasy.

 
ugu.pl czasem nie wyświetla strony wtedy należy przejść pod adres http://jawatracker.ugu.pl/index.php
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2018, 21:28:47 wysłana przez kuba.g6 »
Zapisane
- Z mustanga ścigacza nie zrobisz. - Xepher
- Ale próbować warto :D - ja

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1466
  • gazu gazu na wirazu
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2018, 22:09:28 »

no może być fajne :)
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 357
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2018, 22:17:29 »

Fajny pomysł :) chciałem coś takiego dodać do mapki jawerow ale czasu brak...

Idealnie jakby to była aplikacja mobilna Ew żeby to była strona która sama ogarniała lokaliacje itd

Powodzenia w rozwijaniu :)
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

kuba.g6

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 211
  • Jawa 50 23p 1978 | CZ 487.0 1988 | CZ 472.5 1985
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2018, 22:18:34 »

zobaczy się co z tego da się zrobić, a na razie zapraszam do dołączenia do zapełniania bazy :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2018, 00:33:27 wysłana przez kuba.g6 »
Zapisane
- Z mustanga ścigacza nie zrobisz. - Xepher
- Ale próbować warto :D - ja

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1716
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2018, 00:07:13 »

Myślę, że pomysł dobry, tylko mało osób dołączy ze względu na skomplikowaną procedurę startową.
Jak znajdę czas w domu to spróbuję się przez to przebić
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

kuba.g6

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 211
  • Jawa 50 23p 1978 | CZ 487.0 1988 | CZ 472.5 1985
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2018, 00:30:47 »

Myślę, że pomysł dobry, tylko mało osób dołączy ze względu na skomplikowaną procedurę startową.
Jak znajdę czas w domu to spróbuję się przez to przebić

szukam jakieś apki co by to robiła z automatu, albo przynajmniej prościej. A jak się nie uda to może się pochylę nad stworzeniem apki na androida.

Do podglądu pozycji innych wystarczy się zarejestrować, jak będę jechać na zlot to będzie widać moją lokalizację

Ew zrobię filmik instruktażowy.
Zapisane
- Z mustanga ścigacza nie zrobisz. - Xepher
- Ale próbować warto :D - ja

kolba RIP

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
  • 638.1
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2018, 04:10:31 »

Według mnie to jest świetny pomysł też miałem podrzucić temat  ja osobiście korzystam z aplikacji GoTogether. Wystarczy ściągnąć ze sklepu Play  zalogować się przez wójka  google i odszukać grupę Wolna Strefa hasło do grupy Jawacz i już po sprawie.
Naprawdę bardzo prosta aplikacja  pokazuje na bieżąco kto jest online  i jak odległość dzieli  nas do innych użytkowników. Jest możliwość przesyłania wiadomości tekstowych między członkami grupy. Założenie grupy zajęło 5 min plusem jest to że naprawdę mało danych zużywa.
Zapisane

xepher

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 646
  • Motór nie umiera nigdy
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2018, 07:23:59 »

Działaj Jakubie, może razem WujoWojtasem podziałacie. Pomysł ogólnie jesy fajny bo i tak wielu z nas używa smarkfonów a towarzystwo w trasie jest fajne. Należałoby jedynie sprawić aby po kliknięciu w dany obszar pokazywało nam wszelakich Cezeciarzy. Wiem, że wymaga to aby było nas jak najwięcej zarejestrowanych.
Zapisane
"Jak dwumetrowy, stu kilowy facet może jechać na motorynce?!"
CZ 350 472.4 i inne.
Nowy Sącz 793621301

pawelooo2

  • Gość
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2018, 09:37:40 »

Myślę, że pomysł dobry, tylko mało osób dołączy ze względu na skomplikowaną procedurę startową.
Jak znajdę czas w domu to spróbuję się przez to przebić

szukam jakieś apki co by to robiła z automatu, albo przynajmniej prościej. A jak się nie uda to może się pochylę nad stworzeniem apki na androida.

Do podglądu pozycji innych wystarczy się zarejestrować, jak będę jechać na zlot to będzie widać moją lokalizację

Ew zrobię filmik instruktażowy.
poproszę instrukcje dla blondynów. Zarejestrowałem się ale cos nie działa (aplikacja dziala ale nie przekazuje danych na kompa) A wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją
Zapisane

kuba.g6

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 211
  • Jawa 50 23p 1978 | CZ 487.0 1988 | CZ 472.5 1985
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2018, 10:55:34 »

Cytat: kuba.g6 link=topic=35406.msg335169#msg335169
date=1524004247
Myślę, że pomysł dobry, tylko mało osób dołączy ze względu na skomplikowaną procedurę startową.
Jak znajdę czas w domu to spróbuję się przez to przebić

szukam jakieś apki co by to robiła z automatu, albo przynajmniej prościej. A jak się nie uda to może się pochylę nad stworzeniem apki na androida.




Do podglądu pozycji innych wystarczy się zarejestrować, jak będę jechać na zlot to będzie widać moją lokalizację

Ew zrobię filmik instruktażowy.
poproszę instrukcje dla blondynów. Zarejestrowałem się ale cos nie działa (aplikacja dziala ale nie przekazuje danych na kompa) A wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją

Dziś wieczorem zrobię lepszy poradnik. I może też wersje która nie będzie wymagać apki

Edit: Paelooo2 dla ciebie już działa, błąd był po mojej stronie, reszta osób jeśli konfigurowała apkę to coś poszło nie tak
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2018, 11:28:17 wysłana przez kuba.g6 »
Zapisane
- Z mustanga ścigacza nie zrobisz. - Xepher
- Ale próbować warto :D - ja

pawelooo2

  • Gość
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2018, 18:48:48 »

Cytat: kuba.g6 link=topic=35406.msg335169#msg335169
date=1524004247
Myślę, że pomysł dobry, tylko mało osób dołączy ze względu na skomplikowaną procedurę startową.
Jak znajdę czas w domu to spróbuję się przez to przebić

szukam jakieś apki co by to robiła z automatu, albo przynajmniej prościej. A jak się nie uda to może się pochylę nad stworzeniem apki na androida.




Do podglądu pozycji innych wystarczy się zarejestrować, jak będę jechać na zlot to będzie widać moją lokalizację

Ew zrobię filmik instruktażowy.
poproszę instrukcje dla blondynów. Zarejestrowałem się ale cos nie działa (aplikacja dziala ale nie przekazuje danych na kompa) A wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją

Dziś wieczorem zrobię lepszy poradnik. I może też wersje która nie będzie wymagać apki

Edit: Paelooo2 dla ciebie już działa, błąd był po mojej stronie, reszta osób jeśli konfigurowała apkę to coś poszło nie tak
u mnie juz ok :)
Zapisane

DziadekJacek

  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1781
  • Jawa 350
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2018, 12:26:17 »

No fajnie, fajnie, użytkowników widzę przybywa, chłopaki traski kreślą. Ja na razie nie mam czasu zagłębić się. Tylko zarejestrowany jestem.
No i trzeba strzec hasła przed "połówkami". Jak na dłoni jest gdzie, kto spacerował :)
Zapisane
Jeśli go nie znałeś,to nie żałuj,nie!.Bo przyjaciela straciłbyś.

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 3496
  • Smoczyciel
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2018, 12:38:49 »

Właśnie. Podstawowe pytanie: da się to wyłączać/włączać?
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

xepher

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 646
  • Motór nie umiera nigdy
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2018, 13:02:10 »

Właśnie. Podstawowe pytanie: da się to wyłączać/włączać?

Klikasz na zieloną kropkę w apce i już cię nie ma :D
Zapisane
"Jak dwumetrowy, stu kilowy facet może jechać na motorynce?!"
CZ 350 472.4 i inne.
Nowy Sącz 793621301

kuba.g6

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 211
  • Jawa 50 23p 1978 | CZ 487.0 1988 | CZ 472.5 1985
Odp: JawaTracker - serwis z lokalizacjami jawerów (preAlpha)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2018, 15:47:22 »

No fajnie, fajnie, użytkowników widzę przybywa, chłopaki traski kreślą. Ja na razie nie mam czasu zagłębić się. Tylko zarejestrowany jestem.
No i trzeba strzec hasła przed "połówkami". Jak na dłoni jest gdzie, kto spacerował :)

Myślę nad jakimś sposobem na lepsze zabezpieczenie bo narazie każdy może się zarejestrować i widzieć kto gdzie jechał
Zapisane
- Z mustanga ścigacza nie zrobisz. - Xepher
- Ale próbować warto :D - ja