Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 12:44:51
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.  (Przeczytany 3733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xPredatorx88

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 137
  • CZ 175/487
Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« dnia: Marzec 11, 2018, 08:33:02 »

Po tym jak poszedł mi napinacz łańcucha i łańcuch spadł to zablokował się na wahaczu. To było we wrześniu w tamtym roku. Wczoraj podładowałem akumulator, założyłem go. Motocykl opalił za pierwszym kopem. Wrzucam pierwszy bieg, a cezeta jedzie tak jakby przeskakiwał łańcuch na zębatce. Na drugim biegu bardzo głośne zgrzyty, a motocykl nie jedzie. Na trójce prawdopodobnie to samo.
Na pewno czeka mnie rozpoławianie silnika. Co też uczynię. Ale mam kilka pytań.
1. Trudno rozpołowić silnik? (jestem mechanikiem samochodowym i pracuję w warsztacie, narzędzia bym miał) Bo na pewno zakupić będę musiał, klucz do odkręcania kosza sprzęgłowego?
2. I teraz najważniejsze. Koszt takiej skrzyni. Na jawaczesci.pl widziałem taką za 890zł...... Trochę drogo, ale chyba to te najlepsze. Ogólnie remont całej skrzyni ile może mnie wynieść?
3. Olej przekładniowy. Bardzo zaniepokoiło mnie duża ilość oleju przekładniowego obok zębatki zdawczej, bliżej wyjścia łańcucha z karterów. Nie wiem skąd się tam wziął bo jak wiemy, tam gdzie jest łańuch, tam zbiera się smar i inne syfy.

ps. Poza tym planuje zakup nowego cylindra:
http://jawaczesci.pl/801,cylinder-175.html
Pytanie tylko czy on jest oryginalnej produkcji. Sam motocykl ma przejechane 9599 i innych objawów zużycia nie wykazuje.
Myślę też nad Vape.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 08:35:08 wysłana przez xPredatorx88 »
Zapisane
Najlepszy widok na burze? W moim wstecznym lusterku :]

CZ 175/487

elroj

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 341
  • JAWA 350/640 Sport White Style
Odp: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2018, 08:57:03 »

Bez sensu jest płacić takie kwoty za nowe części które i tak nie są super jakości,cylinder przeszlifuj po co ci nowy? Skrzyni poszukaj używanej zresztą skąd wiesz przed rozpolowieniem ze potrzebna jest cała, do rozpolowienia przyda się rozpolawiacz,klucz do kosza jest dobry ale zablokujesz tez bez niego,vape drogie savier zrobi podobne taniej,albo janek z forum,nie mam 175-ki wiec nie wiem jak tam dokładnie jest ale olej to zapewne wina simera pod zębatką albo uszczelniacza popychacza sprzęgła w środku zębatki
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 09:01:16 wysłana przez elroj »
Zapisane
bo jazda na CEZECIE to najlepsza jazda na świecie a jazda na JAWIE to spełnienie marzeń !!! :-)

xPredatorx88

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 137
  • CZ 175/487
Odp: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2018, 19:39:44 »

Żeby nie zakładać nowego tematu, to będę ciągną ten.
Powoli zabieram się za remont. Silnik jest wyjęty z ramy. Pierwsze wnioski są takie, że muszę kupić szpilki gaźnika i przegwintować gwint od korka zlewowego oleju. Ale to mniejsze problemy. Na prądnicy jest mnóstwo śniedzi. Wszystko będzie w załączniku. W dodatku jak oceniacie obudowę prądnicy?
Kolejna sprawa to już rozpołowianie silnika. Już wiem, że mam jeden tryb do wymiany, jest nim ten na samym dole zaraz przy prawy karterze, widziałem że ma ukruszone 3 zęby. A co jeszcze będzie dalej? Zębatkę z koszem sprzęgłowym ściągnąłem bez problemu ściągaczem.
No dobra, teraz jak rozpołowić silnik? I skąd to narzędzie do rozpoławiania wziąć, gdzie kupić? Bo ściągacz to miałem na warsztacie. Ale to do łożysk,  do tarczo-bębnów. Jak to do samochodów. Ale narzędzie do rozpołowiania nie ma.
Zapisane
Najlepszy widok na burze? W moim wstecznym lusterku :]

CZ 175/487

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1466
  • gazu gazu na wirazu
Odp: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2018, 19:44:31 »

śniedzi tam nie widać co najwyżej trochę korozji , stojan jak nie ma przebicia to wyczyść i będzie Ok wirnik przetocz komutator i sprawdź przebicie, co do rozpoławiania to zrób sobie ściągacz do rozpoławiania , bo już wiele silników poległo pod przecinakiem lub siekierką :)
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2018, 20:52:28 »

To do rozpoławiania można kupić w czechach... Tylko z 200 zł kosztuje ustrojstwo... Ktoś kiedyś na forum pokazywał jak to wyspawać samemu ale nie pamiętam kto ...
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

WujoWojtas

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 357
  • Jawer
    • Poduszki dla dzieci
Odp: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2018, 21:13:00 »

Ten przyrząd to żadna filozofia
https://m.youtube.com/watch?v=VZjeO9xnLwc Coś takiego, bez spawania tylko blacha gruba i śruby, ja mam taki ze na wale się opiera jedna duża śruba i rozdziela połówki
Do cz coś analogicznego zrób
Zapisane
634 + velorex 562,
356, 638, 555, 20, 472.6 (niekompletna... Jeszcze

xPredatorx88

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 137
  • CZ 175/487
Odp: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2018, 08:54:09 »

Ok rozumiem. Co do prądnicy to muszę też się tym zająć, bo kiedyś miałem zwarcie w instalacji. A kable były ok. A co do rozpołowienia silnika. To z tego co widziałem na tym filmie od WujoWojtas, to rzecz polega na tym, aby jedną blachę przykręcić do karterów, a drugą po prostu wypchnąć wał.
Tylko ja się zastanawiałem czy nie kupić już ściągacza, bo powoli kompletuje sobie warsztat gdzie będę mógł naprawiać samochody i motocykle. Także ściągacz nie służyłby mi jednorazowo.
Myślałem nad czymś takim. Tylko ten chyba nie podejdzie do Cezety.
https://sprzedajemy.pl/przyrzad-do-rozlaczania-karterow-sciagacz-chelmo-2-a1d299-nr41204307

Zapisane
Najlepszy widok na burze? W moim wstecznym lusterku :]

CZ 175/487

Mathini

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1210
  • Jawa 350 634-7 x2; CZ 175/487 Cafe-Racer ;
Odp: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2018, 09:11:46 »

Mam ten który pokazałeś z ogłoszenia sprzedajemy.pl
Dlaczego ma nie podejść do Cezety? To jest najlepsze narzędzie do połowienia wszystkiego, bezstopniowy pełen zakres regulacji i kątowej i w płaszczyźnie, szpilki M6 i M8 w zestawie. Zestaw jest bardzo uniwersalny i rozłoży się nim (zaryzykuje powiedzenie) wszystkie silniki do demoludów.
EDIT:
Myślisz może że nie podejdzie do Cezety, bo ma sztywne ramiona? Te ramiona obracają się swobodnie wokół osi głównej śruby.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2018, 09:13:21 wysłana przez Mathini »
Zapisane
    Status GG
Dużo gazu i sprzęgło od razu. o2o

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3496
  • Smoczyciel
Odp: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2018, 09:44:02 »

Mam ten który pokazałeś z ogłoszenia sprzedajemy.pl
Dlaczego ma nie podejść do Cezety? To jest najlepsze narzędzie do połowienia wszystkiego, bezstopniowy pełen zakres regulacji i kątowej i w płaszczyźnie, szpilki M6 i M8 w zestawie. Zestaw jest bardzo uniwersalny i rozłoży się nim (zaryzykuje powiedzenie) wszystkie silniki do demoludów.
EDIT:
Myślisz może że nie podejdzie do Cezety, bo ma sztywne ramiona? Te ramiona obracają się swobodnie wokół osi głównej śruby.

Dobrze prawi fachowiec powyżej.
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1466
  • gazu gazu na wirazu
Odp: Skryznia biegów i rozpoławianie silnika w 487.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2018, 10:20:07 »

Mam ten który pokazałeś z ogłoszenia sprzedajemy.pl
Dlaczego ma nie podejść do Cezety? To jest najlepsze narzędzie do połowienia wszystkiego, bezstopniowy pełen zakres regulacji i kątowej i w płaszczyźnie, szpilki M6 i M8 w zestawie. Zestaw jest bardzo uniwersalny i rozłoży się nim (zaryzykuje powiedzenie) wszystkie silniki do demoludów.
EDIT:
Myślisz może że nie podejdzie do Cezety, bo ma sztywne ramiona? Te ramiona obracają się swobodnie wokół osi głównej śruby.

Dobrze prawi fachowiec powyżej.


tylko że trzeba będzie za każdym razem przekładać ściągacz z wału na oś sprzęgła , sorki ale do mnie ten ściągacz nie przemawia wolę pomysł z blachą i dwie śruby wyciskające ,jakoś tak sztywniej to wygląda ;)
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
rozpoławianie silnika

Zaczęty przez michal88 Mechanika

16 Odpowiedzi
7870 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 10, 2007, 18:46:12
wysłana przez Wódz
Rozpoławianie Silnika

Zaczęty przez M@rcin « 1 2 » Mechanika

29 Odpowiedzi
14331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 25, 2013, 13:33:17
wysłana przez Marcin_93
18 Odpowiedzi
8908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 23, 2012, 15:39:45
wysłana przez albiNOS
5 Odpowiedzi
7883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 17, 2012, 21:55:06
wysłana przez Ogorek350ts
17 Odpowiedzi
5684 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 21, 2015, 20:20:39
wysłana przez TomekTS350