Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 16:27:39
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Odwrót od motocykli?  (Przeczytany 4875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3496
  • Smoczyciel
Odp: Odwrót od motocykli?
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 01, 2018, 12:59:56 »

Mojej wsi daleko do Japonii oj daleko. Średnio co godzinę przejeżdża jakaś moto mysza trzydziestoletnią vfr robiąc tylko przeloty - sklep - dom - sklep - dom. Ale ja bym ich motocyklistami nie nazwał - dopóki w sąsiedniej wsi stacji paliw nie otwarli, po wachę do motóra "do miasta" jechali samochodem.
Co niedzielę las za moim płotem rozjeżdżają fani crossów. Aż mnie ręka swędzi odpalić w nocy koparę, wywalić dół ze trzy metry głęboki - chcą wrażeń z jazdy po terenie - niech mają.......
Gdziekolwiek się pojedzie - tabuny bmw 1200 gs z alu kuframi - zastanawia tylko, że na okolicznych blachach....

Bimber a jak tam Twoja jawa?
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
Odp: Odwrót od motocykli?
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 01, 2018, 13:30:11 »

Stoi - mam wkurwa jeszcze. Teraz zająłem się hamulcami w T4, później trzeba syrenkę ogarnąć, bo na początku czerwca do Bielska jedzie, później ratowanie blacharki w okularniku a później pewnie jawa.....
Zapisane

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 926
Odp: Odwrót od motocykli?
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 01, 2018, 18:22:37 »

Na Mazowszu to raczej odwrotu nie widać, wręcz przeciwnie, motocykli przybywa i to szybko.

Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Odwrót od motocykli?
« Odpowiedź #28 dnia: Września 21, 2018, 12:36:27 »

W Polsce było kiedys hasło "Kobiety na traktory" bo ktos musiał zastąpic przetrzebioną w czasie wojny płec mniej piękną.
W Japonii trudno oprzec się wrazeniu, ze producenci motocykli starają sie rozpropagowac jezdzenie motocyklem wsrod płci pięknej bo na facetow chyba juz nie liczą. A wiec "Kobiety na motory!".
Ku kontemplacji załączam kilka stron rozdawanych na Targach Motocyklowych pisemek dla wahających się czy warto jezdzic motorem.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2018, 07:35:36 wysłana przez Yabaman »
Zapisane

Kamil20121

  • CEZET Easyrider.
  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 60
  • CZ 175 TYP 487
Odp: Odwrót od motocykli?
« Odpowiedź #29 dnia: Października 09, 2018, 09:34:43 »

W sumie mnie to nie dziwi. W tej broszurce jest Honda CBF 1000 za 1,5 mln JPY.
Za tą cenę przy odrobinie szczęścia da się dorwać Nissana Skyline-a R 32 GTR BNR 32.
Nie wiem jak przeciętny Japończyk ale ja wolał bym GTR-a od CBF-ki.
Zapisane

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Odwrót od motocykli?
« Odpowiedź #30 dnia: Października 09, 2018, 13:47:27 »

Wybrzeże nadmorskie w wakacje jest zalewane motocyklami. Zdarzają się również zabytki.
W moim powiecie jeżdżąca Jawa 350 jest tylko moja. Po wsiach są ukryte po stodołach+ wski, junaki, MZty, niestety nie jeżdżące i nie na sprzedaż.
W mojej miejscowości przybywa motocykli. Tylko w tym roku pojawiła się CBR 600 RR, gsxr 600, aprilia rs 125 oraz kawasaki 600(model dokładnie mi nie znany). Ze starych pojazdów pojawił się tylko ogar 200. Oczywiście jak przystało na zalesione obszary jest też sporo motocrossow zarówno 2T jak i 4T. W miastach w serwisach sporo przybyło 125tek chińskich jak i mocnych dwusuwowych aprilek, yamaszek.

Generalnie u nas panuje kult ścigacza. Trzeba mieć sporta, najlepiej "lytra" a następnie pyrkać nim w trasie jak przystało na Harleyowca i omijać tory,bo brakuje odwagi/umiejętności na sportowa jazdę.
Odchodzi się też od wypraw motocyklami na rzecz wspomnianej już corsy, zwłaszcza jak ma gaz. Kilka rzeczy przemawia za posiadaniem corsy jak motocykla do jazdy do sklepu - nie potrzebny garaż, kraść nie będą, jak zarysują nie ma bólu, zima nie jest taka straszna w samochodzie, nie trzeba się ubierać w kombinezon, koszt jazdy na gazie zbliża się do zużycia paliwa w poczciwym GS 500 a w razie czego wyjechać na szkolenie/wakacje w Polskę nie stanowi problemu w corsie...

Kolega z ławki szkolnej z którym motórzyłem przez 10 lat obecnie zarzucił posiadanie motocykla na rzecz samochodu - w Trójmieście nie ma garażu na osiedlu blokowisk, na dojazdy do pracy potrzebuje wóz, a do rodziny 300 km z narzeczoną jeździ samochodem. U mnie podobnie - nie mam czasu i gdzie Jawy w Poznaniu trzymać, a co dopiero jeździć...
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2018, 14:02:39 wysłana przez Dragon on the Blue Sky »
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson