Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 12:37:37
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Po prostu Jawa  (Przeczytany 3972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tokarz

  • Gość
Po prostu Jawa
« dnia: Kwiecień 08, 2006, 19:46:38 »

Witam wszystkich na forum.
To mój pierwszy post :)
Otóż posiadam Jawę TS 350 z 1990 roku. Moja Jawa jest jednym, wielkim i niekoñczącym się problemem, a główny tyczy się "skasowanego" tyłu po zerwaniu łañcucha, ładowania i kopcenia...
Nie wiedziałem gdzie napisać, żeby się przywitać, ale w koñcu zdecydowałem się na elektrykę, bo w koñcu takiej natury mam problem.
W sumie z problemem pewnie poradzę sobie sam, ale może go opiszę, żeby nie było, że piszę posta w nie tym miejscu, w którym nie trzeba :)
OPIS PROBLEMU:
W czasie, gdy motocykl stoi na wolnych obrotach z zapalonymi światłami to świeci mi się lampka ładowania. W czasie jazdy nieraz (rzadko) też mi się świeci. Akumulator naładowałem i wciąż było to samo. Przy światłach, stopie i kierunkach motocykl gaśnie ;( Niestety musiałem zzimować motor wiele kilometrów od miejsca zamieszkania, więc nie mogłem przy nim grzebać w zimę. Podejrzewam:
1) zaśniedziałe styki w obwodzie ładowania / stacyjki
2) przebicie do masy
3) regulator napięcia
4) prostownik
Jakoś w przyszły czwartek pojadę do Jawy i będę kombinował. Jak tylko mi coś wyjdzie to podzielę się wynikiem.
Pozdrawiam,
tokarz
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Po prostu Jawa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:55:12 »

Ja bym nie wykluczył też padniętego akumulatora. Ja tak miałem. Akumulator pobierał tyle prądu, że brakowało na wszystko inne. Padło było takie, że po dobie od naładowania napięcie na aku spadało do 8V :-/
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Po prostu Jawa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2006, 21:03:37 »

zgadza sie na dnie starego aku zbiera sie osad, ktory robi zwarcia miedzy plytami
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

tokarz

  • Gość
Odp: Po prostu Jawa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2006, 19:22:16 »

W takim razie wezmę pod lupę też akumulator. W sumie ma dopiero 1,5 roku, ale na to nie ma reguły.
Ale powiedzcie szczerze - czy kiedyś widzieliście w 16-sto letniej Jawie sprawny regulator ?
To spotkanie jest już tuż tuż...
Pozdrawiam,
tokarz
Zapisane

tokarz

  • Gość
Odp: Po prostu Jawa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2006, 09:23:58 »

Akumulator działa rewelacyjnie, podobnie jak elektryka  <thumbup> Regulator okazał się sprawny, byłem w szoku. Mimo to wymieniłem w nim tranzystory KF i Kondensator elektrolityczny (lubią wyparować). Problemem okazał się prostownik, w którym cyna zamieniła się w proch. Z trzech faz działały mi dwie i to też z przymrużeniem oka. Dodatkowo przy łañcuchu jest łączenie masy, było ono zrealizowane na przewodzie o grubości 0,1mm(sqrt)  <furious>
Duży plus dla poprzedniego właściciela za wymianę niemal wszystkich śrub i nakrętek, ale jeszcze większy minus za to, że ich nie podokręcał  <no>
Pozdrawiam,
tokarz
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Stacyjka jawa 350 ts 90r

Zaczęty przez mojzesz Elektryka

9 Odpowiedzi
6139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 18, 2006, 16:55:48
wysłana przez tokarz
Ile pali Jawa TS350??

Zaczęty przez Johnny « 1 2 3 4 » Eksploatacja

95 Odpowiedzi
46663 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 18, 2015, 18:31:45
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
Jawa 350

Zaczęty przez Soltys Eksploatacja

20 Odpowiedzi
11010 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 14, 2006, 16:37:42
wysłana przez KondziorR
14 Odpowiedzi
11749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 24, 2012, 18:48:36
wysłana przez motomaciey
po prostu rece opadaj

Zaczęty przez FETYSZYSTA Mechanika

12 Odpowiedzi
3868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 31, 2008, 13:42:08
wysłana przez AndrewS