Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 01:45:45
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Podkładki dystansowe  (Przeczytany 3853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Podkładki dystansowe
« dnia: Styczeń 19, 2018, 00:21:50 »

Cześć
Z jakiego materiału najlepiej dobrać podkładki dystansowe do skrzynki biegów lub kosza sprzęgłowego? Szukam sprawdzonych podkładek, na wiosnę muszę w Ogarze zdystansowac kosz sprzęgła.
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

jarconbubu

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Cz 350 , k-750 M , Motorynka , Iz Planeta , ural
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2018, 05:02:47 »

ja do iża zakładam takie  http://allegro.pl/podkladki-regulacyjne-silnik-iz-planeta-49-jupiter-i7124985334.html  tylko tutaj sprzedający z ceną przesadza  , ale jakbyś był zainteresowany to będzie szła paczka z Ukrainy
Zapisane

black-dimon

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2018, 06:11:36 »

Stalowe.
Podaj rozmiary i jakie grubości to poszukam.
Zapisane
BOGA NIE MA.... 
JEST MOTÓRRR

Renowacja motocykli    www.motorew.pl

Forumowe zakupy na MOTOREN.SK

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:24:03 »

Podkładki są dostępne na allegro np u nerontech . Różne średnice i grubości w pakietach po 10 bodajże. Cena bardzo przystępna. I nie chodzi o to że coś tu reklamuję i namawiam . Kupowałem i dlatego  polecam .
Zapisane

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2018, 20:51:38 »

Stalowe.
Podaj rozmiary i jakie grubości to poszukam.

Poszukuje o średnicy wew 15, 16 mm 17 mm i 25 mm. Grubość 02, 0,5 i 1 mm. Jeśli masz na stanie takie graty napisz do mnie, u mnie już prawie pusto po ostatnim zestawie

Stówa - napisałem do niego, póki co cisza
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:14:49 »

Wpisz w allegro :podkładka 17X .... i kupuj a nie pisz. Więcej działaj a  mniej pisz  :P
http://allegro.pl/podkladka-dystansowa-17x24x0-5-din-988-10szt-i6862525670.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 21:19:45 wysłana przez STÓWA »
Zapisane

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:59:32 »

O i się teraz zacznie kupowanie podkladek hehehe. W necie jest tego mnóstwo, do naszych jaw potrzebujemy fi 14, 17, 25  to wymiary bardzo typowe tylko nie szukajcie pod tytułem" podkladki jawa"  Ja kupilem w neuron, tam gdzie Stówa, bardzo dobre mają ceny, po 10-sztuk cena chyba z 5 zlotych. Proponuję grubości 0,1mm 0,3mm i 0,5mm z tego można złożyć każdy pakiet. Pozdrawiam wszystkich przekonanych do dystansowania :)
Do kosza też mają, nawet ze stali lozyskowej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 22:02:54 wysłana przez Pietras12v »
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:47:55 »

Akurat u mnie nie skrzynkę będę dystansował a koszyk sprzęgła. I to nie w Jawie 350 a w Ogarze moim i 2 silników klientów. U mnie w Jawie po zmianie skrzynki biegów(całej, z każdym wałkiem i kołem zębatym) przestał się przesuwać wałek główny w łożysku(ten, na którym jest kosz sprzęgła) i tym samym przestał kosz mi się przesuwać. Rozpadł się aparat biegów(złapał spore luzy ale mimo to skrzynka pracowała "znośnie" - nie wybijał ale i nie zawsze precyzyjnie wybierał biegi), po zmianie aparatu biegów razem z wodzikami i prowadnicą biegi wbija się prawie jak w samochodzie.
Po 2 latach muszę zmienić łańcuszek sprzęgła(słychać tarcie i charakterystyczny szelest) a wiem, że na 100% będzie lekko kosz miał luzy jak na filmiku. Przy okazji zmierzę tuleje kosza i podkładkę.

Jako że Jawa zostaje na dłużej to zamówię komplet "na zaś".

Czeron - bez dystansowania to akurat na nowych gratach nie złożysz silnika Jawa 50. Najpierw musisz rozwiercić tuleje w skrzynce. Potem musisz zdystansować skrzynkę tak, aby nie tarł półksiężyc po karterze, a będzie na 100% albo za daleko(i na stale będzie zazębione z kołem przesuwnym po wbiciu luzu po 2 biegu) albo tuleja jest za niska i będzie blokował starter o karter. Następnie musisz zmieniać biegi i patrzeć, w jakiej pozycji ustawia się koło przesuwne.
Pół biedy jak tylko skrzynkę dystansujesz. Gorzej jak masz nowej produkcji koło zębate 3 biegu wraz z wałkiem startera i półksiężyca. Nie mając wzornika(oryginalnego startera) ciężko jest to ustawić tak, aby nie tarł półksiężyc o karter a jednocześnie wypustki nie haczyły o koło zębate 3 biegu. Jawy 350 obecnie mają bardzo komfortową sytuację względem 50tek:/

Stówa - bardzo dziękuje za link:)
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1716
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:54:57 »

Ok dzięki, a w 638?
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2018, 23:28:08 »

Próbowałem się przebić w drugim wątku, ale nie udało mi się:)
W 638 jeśli nie masz zużytego wałka sprzęgłowego to pozostaje na dobrą sprawę tylko kwestia tego wałka zdawczego,co go każdy uderza przy niesprawności skrzynki:P Jak miałem luźny wałek sprzęgłowy to pomimo dokręcenia koszyka nakręteczką po puknięciu w wałek zdawczy przesuwał mi się delikatnie koszyk. Pozostają tylko moje podejrzenia, że gdybyśmy się upierali przy takiej skrzynce z wylizanym wałkiem sprzęgłowym to tylko dystansowanie wchodzi w grę. Których dokładne wałków - tego ci nie powiem, mnie uratowało przełożenie skrzynki. A skrzynka chodziła różnie, miałem wtedy problemem z dopasowaniem klamki sprzęgła(nie wiedziałem, że to od MZty cały przód i kierownica w moim padle), samo sprzęgło też było mocno zużyte. Zaznaczam,że ta skrzynka siedziała w karterach, które były zmasakrowane wszędzie. U mnie dodatkowo nie mogłem zabezpieczyć łożysk od "środka", a więc nawet przesuwanie łożyska 3205 i tego na wałku sprzęgłowym wchodziło w grę. Obecne kartery są prawie idealne.

Z tego też, co udało mi się ustalić szerokość łożysk zastosowanych w skrzynce jaw i CZ 350 jest od lat taka sama, chociaż dalej nie wiem, czym się różnią 3205 od 5205(oprócz ceną u niektórych hurtowników). Całą resztę ewentualnych różnic w wymiarach sobie wytłumaczyliśmy w poprzednim wątku.

Jeśli się mylę lub źle myślę(po tym słowie zapewne niektórzy wybuchną śmiechem:P) to niech ktoś naprostuje me wypociny.

EDIT: Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - kilka razy się spotkałem w czeluściach internetu,że skrzynka cz 350 nie pasuje do jawy 350. Czy ta skrzynka jest identyczna w każdym elemencie?

Druga sprawa - nas(właścicieli 638) przede wszystkim ratuje sposób łożyskowania wałków - wszystkie są na łożyska, a to gwarantuje nam w każdym silniku zawsze ten sam wymiar, co sporo ułatwia. Może tutaj leży powód, dlaczego nie trzeba tego specjalnie ruszać. Chociaż dzięki opisowi Pietrs12v(zwłaszcza które koła zębate i gdzie jakie dystanse włożył) bardzo dużo rozjaśnia i przy następnym połowieniu silnika sprawdzę, jak to u mnie wygląda.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 23:37:45 wysłana przez Dragon on the Blue Sky »
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:10:07 »

Skrzynia 634 różni się od 638 średnicą wałka pośredniego, dokładnie tym miejscem  które pracuje w tulejce .
Zapisane

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:49:42 »

Dragon , poematy piszesz niczym jeuop i michoa na forum motocyklistow :P
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

puzel

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2018, 13:10:26 »

O podkładki trzeba pytać w sklepach ze śrubami - DIN 988 - one kosztują po kilkanaście, kilkadziesiąt groszy sztuka.  Oczywiście na miejscu to raczej wątpię żeby mieli akurat te potrzebne wymiary ale jeżeli uda wam się dogadać ze sprzedawcami to powinni wam zamówić.
Zapisane

Glider

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Jawa 555, CZ 125/453
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2018, 17:22:49 »

Kupuję tutaj https://specjal.com/. Nie wiem, czy mają wybór w sklepie internetowym, ale w stacjonarnym dostałem wszystkie potrzebne.
Zapisane
Pozdrawiam
Misiek

Jawka 555 '60
CZ 125 453 '66

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
Odp: Podkładki dystansowe
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2018, 12:02:07 »

Na allegro wpisujemy din 988 i mamy pełen wybór podkładek
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 28, 2014, 16:01:38
wysłana przez Przemo2113
1 Odpowiedzi
2216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 28, 2014, 21:06:28
wysłana przez Junak
1 Odpowiedzi
1575 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 19, 2015, 15:43:15
wysłana przez Giemza
3 Odpowiedzi
2477 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 29, 2016, 22:21:39
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
17 Odpowiedzi
2610 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 05, 2021, 23:02:03
wysłana przez Jacek635