Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 13:10:02
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Majówkowe wypady Jawerskiej Braci  (Przeczytany 7843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gringo

  • Gość
Odp: Majówkowe wypady Jawerskiej Braci
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2008, 16:22:42 »

ale Wam dobrze ja mam matury ale to jeszcze nic , najgorsze ze nie mam z kim je¼dzic. Ale mam super oferte tyle ze w sierpniu
I Moto Zauro Music http://www2.blackridermc.pl/www/str/index.php


nie jestes sam ja już wlasciwie straciłem dwusuwowego kompana do jazdy, bo juz idzie wielkimi krokami podmianka mz'ty na jakas stara japonie... pakt mz nie idzie na sprzedarz a to co w planach (honda boldor) to olejowy klasyk ale to juz nie to samo... a pozatym jeszcze jakis rok zabawie za granicami polski wiec tak czy tak nici...
Zapisane

rzorzo

  • Gość
Odp: Majówkowe wypady Jawerskiej Braci
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2008, 22:08:14 »

Wróciłem z Berlina. Nie było mnie od czwartku  do niedzieli wieczorem. Trasa łącznie liczyła 1400km. Co tu dużo pisać, było super z motocyklem żadnych problemów. Na Placu Paryskim pod Bramą Brandenburską obładowana Jawa wzbudzała sporą sensację, co chwilę ktoś podchodził, oglądał, słychać było ochy i achy na widok tablicy z PL, niektórzy zagadywali do mnie co to za sprzęt skąd i w ogóle. Także polecam Berlin jako cel wycieczki, jest co zwiedzać - wspaniałe muzea itp. Po mieście je¼dzi się przyjemnie, pomimo godzin szczytu nie zauważyłem korków. No i niemieckie autostrady, tylko pozazdrościć.

Tutaj trochę zdjęć:
http://picasaweb.google.pl/kamil.glinski/MajWka2008

 <thumbup>
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Majówkowe wypady Jawerskiej Braci
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 07, 2008, 23:02:45 »

Grzesiek gratuluje udanej wyprawy. To jak to jest z tym Berlinem, gdzieś słyszałem, że mieli nie wpuszczać do Berlina pojazdów nie spełniających którejś tam normy euro.... ?


pzdr
Zapisane

kamil123

  • Gość
Odp: Majówkowe wypady Jawerskiej Braci
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 07, 2008, 23:12:18 »

Cytat: nerls
Grzesiek gratuluje udanej wyprawy. To jak to jest z tym Berlinem, gdzieś słyszałem, że mieli nie wpuszczać do Berlina pojazdów nie spełniających którejś tam normy euro.... ?
pzdr
Tak btw to moja wyprawa <cheers>
Tak. tak, są strefy. I w sumie do samego centrum Berlina wjeżdżać wolno tylko po badaniu technicznym pod kątem emisji spalin.  Z tego co mi wiadomo, dostaje się wówczas nakleję, która upoważnia do poruszania się po dzielnicach, na których ograniczenie to obowiązuje. Ja je¼dziłem Jawą w sumie po całym Berlinie i nikt się nie czepiał, sami berliñczycy chyba też nie bardzo stosują się do tych zakazów.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2008, 23:14:02 wysłana przez kamil123 »
Zapisane

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: Majówkowe wypady Jawerskiej Braci
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2008, 00:06:26 »

Ja po zimie wypucowalem (a wlascie Ola wypucowala), odpalilem Jawe i ruszyłem do Wysokiego na dzialke. Fajnie było. Ale jawa nadaje sie do "malego" remontu. Lancuch sprzeglowy ociera o blok na dlugosci 5 cm. Tylne kolo lancuchowe ma luzy na boki w okolicach centymetra... itp. itd. Niezle dostala w d#@# na wyprawie i czas sie nia zajac. Co do Berlina to tez go mile wspominam na Jawie
http://www.demonos.vipserv.org//component/option,com_smf/Itemid,155/topic,489.0 
czego nie moze powiedziec Ola ;) (przez 3 miesiace nie czula prawego uda po zapaleniu nerwu i dostala 10 pasudnych zastrzykow w posladek). Ale to byl nasz pierwszy wspolny wyjazd. Fajnie bylo.

 
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Majówkowe wypady Jawerskiej Braci
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 08, 2008, 08:19:46 »

Sorry Kamil się zastanawiałem czemu ten txt pogrubiony, nie skojarzyłem, że czasem cytaty tak u nas działają.  <oops> Gratuluje  <cheers>


pzdr
Zapisane

wysoki33

  • Gość
Odp: Majówkowe wypady Jawerskiej Braci
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 11, 2008, 23:23:45 »

Cytuj
Berlina wjeżdżać wolno tylko po badaniu technicznym pod kątem emisji spalin.  Z tego co mi wiadomo, dostaje się wówczas nakleję, która upoważnia do poruszania się po dzielnicach, na których ograniczenie to obowiązuje
<offtopic> W zasadzie to polega to tylko na tym, że idzie się do takiego puntu wykupowania tych naklejek (winietek) daję się dowód rejestracyjny od swojego pojazdu i oni sami stwierdzają jaką naklejkę dostaniesz (1,2,3,4). Kosztuje to 5 Euro. W Berlinie chyba wszyscy to mają dlatego ja nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem kontroli pod tym względem.
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Majówkowe wypady Jawerskiej Braci
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 15, 2008, 00:12:39 »

Tak jak obiecywałem, wrzuciłem na fotosik parę zdjęć z wypadu Brochów Wyszogród Kamion.
 :)

Podaję link do albumu:

http://jacz.fotosik.pl/albumy/432963.html
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 01, 2012, 22:39:32
wysłana przez marian