Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 12:14:36
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.  (Przeczytany 7532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bizzy

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Apostles of Death




Cześć, witajcie! Dawno tutaj nie zaglądałem, powodem był zakup nowego motocykla i brak umiejętności, wiedzy w doprowadzeniu cezety do stanu użytkowania. Motór ma problemy z odpalaniem, czasami pójdzie na strzała albo tylko rozruch na pych mu pomoże niezależnie czy silnik ciepły, czy zimny (kilka razy już musieliśmy pchać spod sklepu), podczas jazdy cezeta nie ma mocy po rozpędzeniu i wrzuceniu 3,4 biegu i wkręceniu się na obroty zaczyna przerywać, silnik tak jakby się dławił i słychać tylko buczenie, to samo tyczy się podjazdów pod górki a o śmiganiu na czwartym biegu to można zapomnieć bo ciągnie tylko z niskich obrotów a w silniku od czasu do czasu słychać stukanie.


Od czasu remontu cz ma przejechane zaledwie 200-300 kilometrów, cylindry były oddane do trzeciego szlifu i razem z ojcem kupiliśmy tłoki almotu AK20. Facet, który robił nam szlif zabrał wał i wymienił labirynt a później wszystko wycentrował, według niego korbowody i łożyska były dobre bez luzów, więc nie wymienialiśmy bo i tyle kasy nie było. Kompresja na cylindrach jest po 11 bar na stronę, uszczelniliśmy wydechy sznurkiem azbestowym i nic bokiem nie ucieka. W cezecie są nowe cewki zapłonowe, przewody i świece, które w niczym nie pomogły z awarią silnika. Kombinowałem również z ustawianiem gaźnika, regulacja iglicy a nawet zmieniałem dysze główne między 105 a 115 i to wszystko bez skutku. Zapłon ustawialiśmy przy pomocy starej, zepsutej świecy z prętem i kablem z żaróweczką, regulowane książkowo a później kombinowane z lekkim przesuwaniem w każdą stronę, motocykl na oko pali równo na dwa wydechy i nic nie kopci, nie słychać też żadnych strzałów w rurę albo w gaźnik. Więc co może być przyczyną problemów z silnikiem? Mamy możliwość pojechania do kumpla żeby spróbować ustawić zapłon z mikromierzem, chce jak najwięcej spróbować zrobić sam nim oddam cześie do mechanika, czy to nadal może być wina źle ustawionego zapłonu? Proszę o pomoc.
Zapisane

xepher

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 646
  • Motór nie umiera nigdy
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #1 dnia: Września 06, 2017, 16:06:16 »

Jeżeli dobrze widzę masz 472.4 po przeszczepie paru części z nowszych modeli. Jeżeli masz silnik po remoncie i wszystko jest dobrze złożone w środku to musi chodzić. Zacznij od najprostszej rzeczy czy wykrec kraniki i sprawdź drożność. Następnie gaznik http://www.jawacz.pl/index.php?topic=22452.0. Jak masz gaźnik i zapłon ustawiony, a zakładam z twojego opisu że tak, odpal motor, nawet na pych i zrób nim kilka kilometrów a następnie sprawdź świece, ich kolor ci powie czy gaźnik i zapłon są dobrze ustawione. Poszukaj też czy silnik nie ciągnie lewego powietrza.
Zapisane
"Jak dwumetrowy, stu kilowy facet może jechać na motorynce?!"
CZ 350 472.4 i inne.
Nowy Sącz 793621301

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #2 dnia: Września 06, 2017, 19:55:33 »

Regulacja gaźnika. Za bogato. Spalanie stukowe prawdopodobnie masz z powodu za bogatej mieszanki. wywal środek wydechów, zostaw ostatnią cześć aby miał lżejszy wydech i sprawdź, czy stuka. Daj nowy filtr powietrza
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Bizzy

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Apostles of Death
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #3 dnia: Września 07, 2017, 11:25:00 »

Filtr powietrza mam nowy, również gumę i uszczelki pod gaźnik. Z gaźnikiem kombinowałem na kilka sposobów, iglica na środku, iglica rowek wyżej albo niżej, zmieniałem też dyszę ze 105 na 115 i wszystko bez efektu. Jeśli chodzi o kraniki to w tym baku są dwa, wężyki mam dobrze pozaginane na kolankach a filterek paliwa zawsze jest pełny. Chodzi mi głównie o odnalezienie przyczyny braku mocy i buczenia po wkręceniu się na obroty, cezeta pod górki nie ma mocy, a po zapięciu trzeciego i czwartego biegu ciągnie tylko do odpowiednich obrotów, a później przerywa i buja całym motocyklem, dalej nie chce ciągnąć . Świece są ładnego koloru brązowego.
Zapisane

xepher

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 646
  • Motór nie umiera nigdy
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #4 dnia: Września 07, 2017, 11:30:58 »

Czyli spalanie dobre, ja obstawiam na zbyt mało paliwa, kraniki rozbiez i wyczyść, uszczelki wymień, możesz mieć za mały przepływa paliwa. Tak samo przesłuchań każdy kanał w gaźnik, sprawdź poziom paliwa w komorze plywakowej. Poszukaj też czy nie ciągnie lewego powietrza, tyle mogę ci poradzić na odległość.
Zapisane
"Jak dwumetrowy, stu kilowy facet może jechać na motorynce?!"
CZ 350 472.4 i inne.
Nowy Sącz 793621301

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #5 dnia: Września 07, 2017, 11:58:16 »

Regulacja gaźnika. Za bogato. Spalanie stukowe prawdopodobnie masz z powodu za bogatej mieszanki
Zbyt bogata mieszanka nie powoduje spalania stukowego. Zbyt uboga moze byc jego przyczyna.

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #6 dnia: Września 07, 2017, 12:26:15 »

Regulacja gaźnika. Za bogato. Spalanie stukowe prawdopodobnie masz z powodu za bogatej mieszanki
Zbyt bogata mieszanka nie powoduje spalania stukowego. Zbyt uboga moze byc jego przyczyna.

Niestety, ale się nie zgodzę. Pamiętasz mój problem z zalewaniem jednego gara? Ze stukaniem silnika, wykańczaniem świec itp. itd. na soveku i na platynach? Pamiętasz, jak silnik się zalewał na luzie, ale jak się zdjęło filtr powietrza to nagle problem znikał? Po zmianie na dellorto wszystko ustało. Wina wytartego rozpylacza w jikovie, który wzbogacał mieszankę. Nawet na kolorze świec kawy z mlekiem silnik stukał.
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #7 dnia: Września 07, 2017, 12:50:50 »

Niektórzy nie potrafią dokładnie zdiagnozować spalania stukowego i wszystkie stuki z silnika nazywają spalaniem stukowym , a tak nie jest .
Zapisane

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #8 dnia: Września 07, 2017, 12:54:10 »

Owszem. W takim razie dlaczego jak wymieniłem gaźnik na nowy to stuki ustały jak i wykańczanie świec, zalewanie silnika na luzie i cała reszta objawów za bogatej mieszanki? Gdyby stukała dalej to nie pisałbym, że miałem spalanie stukowe. Sam byłem zdziwiony. Szkoda, że filmików z tego stukania nie mam. Dodam też, że jak mi się raz linka zawiesiła ssania w DellOrto to również silnik zaczynał postukiwać..... Chyba że to tylko mój taki wyjątkowy silnik:P

Ale odbiegamy od tematu, może lepiej założyć nowy lub cofnąć się do mojego tematu z tym gaźnikiem i tam kontynuować rozmyślania?
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #9 dnia: Września 07, 2017, 12:57:45 »

Odbiegając od tematu wspomnę tylko o tym że spalanie stukowe(detonacyjne) nie powstaje w wyniku zbyt bogatej mieszanki, wręcz przeciwnie. Bierzemy tu pod uwagę tylko układ zasilania , nic innego.
Zapisane

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #10 dnia: Września 07, 2017, 13:07:45 »

TAK,WIEM O TYM, że spalanie detonacyjne jest winą ubogiej mieszanki(mówiąc o sprawnym piecu i tylko niedomaganiach układu zasilania paliwem). Proszę, przeczytaj moje ostatnie wypowiedzi dokładniej, może Ci umknęło, co napisałem. Na zakończenie sporów postaram się w wolnym czasie(okolice wiosny) nagrać filmik, jak mi stuka Jawa na ssaniu na rozgrzanym silniku, jeśli mi się oczywiście uda. Skoro stuka na ssaniu na ciepłym, a nie stuka po wyłączeniu ssania to gdzie indziej leży przyczyna, jak nie w zbyt bogatej mieszance? W silniku po remoncie bez luzów, na którym ciągle jeżdżę? Gdyby coś stukało od strony silnika to by mi już 5 000 km temu by padło.
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Adamu2T

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 594
  • Jawa TS+velorex562+jawa20+ Honda Shadow vt 1100
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #11 dnia: Września 07, 2017, 13:16:50 »

Przy zbyt bogatej mieszance dwusuwowy silnik raczej zaczyna czterotaktować, niż spalać stukowo. Odgłosy mogą być podobne
Zapisane

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #12 dnia: Września 07, 2017, 13:22:17 »

Widzę, że dyskusję wywołałem fajną... Czterotaktowanie chyba nie wykańcza łożysk, nie podrzuca ramą kiedy motocykl stoi na podnóżkach a podczas jazdy nie powoduje szarpania, uczucia podskakiwania silnika. Wiem, jak czterotaktuje silnik 2T jak ma za ubogo i jak niemrawo pracuje na zbyt ubogiej.
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Maskota

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 58
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #13 dnia: Września 07, 2017, 13:55:18 »

Sprawdź jeszcze czy korek wlewu paliwa od baku ma sprawne odpowietrzenie. Ja mam ten sam korek co ty i kombinowałem dlaczego na wysokich obrotach przerywa. Dwa razy nawet przytarłem przez to prawy cylinder >:(. Jak się okazało korek słabo odpowietrzał, po zrobieniu w nim otworu na wylot, wszystko wróciło do normy :).
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #14 dnia: Września 07, 2017, 15:39:48 »

Kolego Dragon, mylisz spalanie detonacyjne ze stukami z zalanego silnika dwusuwowego. Zbyt bogata mieszanka paliwowo-powietrzna nie spala sie detonacyjnie bo spala sie zbyt wolno. Ale jesli silnik jest "zalany" tak ze w jego wnetrzu pojawia sie niespalone paliwo w postaci kaluzy w skrzyni korbowej czy na denku tloka to od takiej kaluzy moze rozejsc sie w niekontrolowany sposob eksplozja objawiajaca sie jako "stuk". Jesli w wyniku zalania do eksplozji dochodzi w tlumiku to potrafi pofrunac jego wklad.
A wiec opisywane w tym watku objawy jak przerywanie na wysokich obrotach i dlawienie sie polaczone ze "stukami" wskazuja na zalewanie sie silnika ale nie jest to spalanie stukowe (czyli inaczej detonacyjne).
Jesli moge cos doradzic to proponuje sprawdzic poziom paliwa i szczelnosc zaworka iglicowego. I jezeli beda juz one w porzadku to regulowac gaznik.

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1158
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #15 dnia: Września 07, 2017, 18:52:27 »

kolego próbowałeś podmienić gaźnik na inny??? kondensatory i platynki sprawdzałeś cewki podczas jazdy sie nie grzeją???
Zapisane
    Status GG

Paweł Świecie

  • Mapa jawerów-indianscout.
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 158
  • Jawa 638.1+Velorex562, Kawasaki VN 800 Classic
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #16 dnia: Września 07, 2017, 21:15:01 »

TAK,WIEM O TYM, że spalanie detonacyjne jest winą ubogiej mieszanki(mówiąc o sprawnym piecu i tylko niedomaganiach układu zasilania paliwem). Proszę, przeczytaj moje ostatnie wypowiedzi dokładniej, może Ci umknęło, co napisałem. Na zakończenie sporów postaram się w wolnym czasie(okolice wiosny) nagrać filmik, jak mi stuka Jawa na ssaniu na rozgrzanym silniku, jeśli mi się oczywiście uda. Skoro stuka na ssaniu na ciepłym, a nie stuka po wyłączeniu ssania to gdzie indziej leży przyczyna, jak nie w zbyt bogatej mieszance? W silniku po remoncie bez luzów, na którym ciągle jeżdżę? Gdyby coś stukało od strony silnika to by mi już 5 000 km temu by padło.
W Twoim przypadku mogło być coś takiego jak u mojego brata w CZ było,przy bogatej mieszance dopalał w kolanach i dźwięk był taki jakby spalała stukowo,najbardziej słyszalne było w momencie popuszczenia gazu.
Zapisane
Motor bez wozu jest jak kobieta bez piersi-niby jeździć się da ale to nie to...

Bizzy

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Apostles of Death
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #17 dnia: Września 08, 2017, 13:44:43 »

Dzięki za informacje, jutro będę próbował robić wszystko po kolei z waszych diagnoz. Dam znać o wyniku jutro wieczorem  :P


A tak w ogóle to piec, który siedzi w cześi jest chyba od nowszego modelu bo po lewej stronie ma ślimaka na linkę obrotomierza, czyli trafnie stwierdzam że nie jest od wersji 472.4? Gdzie znajdę oznaczenia silnika? Może nawet w gaźniku jest inna dysza, niż powinna być. Jak była dysza 105 to było gorzej, jawa była bardzo słaba a przy 115 ma dużo więcej mocy przez co szybciej się rozpędza, wchodzi na obroty i zaczyna się dławić. Na dyszy 105 było te same objawy. Przed remontem cezeta na dyszy 115 latała cały czas, była kupiona już z takim zestawem w gaźniku i nie było problemów z jazdą, awaria się pojawiła po całkowicie wydymanym labiryncie wtedy to już się nie dało jeździć.

Platynki też są nowe, najpierw pokombinuje z powietrzem i paliwem, zobaczymy czy będą jakieś efekty. Niestety innego gaźnika nie mam żeby sprawdzić czy będzie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2017, 13:52:02 wysłana przez Bizzy »
Zapisane

xepher

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 646
  • Motór nie umiera nigdy
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #18 dnia: Września 08, 2017, 14:24:18 »

Sam dekiel można zmienić, sprawdź numery na silniku i na tabliczce znamionowej.
Zapisane
"Jak dwumetrowy, stu kilowy facet może jechać na motorynce?!"
CZ 350 472.4 i inne.
Nowy Sącz 793621301

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #19 dnia: Września 08, 2017, 17:25:35 »

Yabaman wyjaśnił w takim razie pochodzenie stuków z mojego silnika. Jest to również niekontrolowany zapłon paliwa, jednak niekoniecznie w komorze spalania:) Tłumaczy to też, czemu silnik chciał mi podskakiwać podczas tych stuków.
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1158
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #20 dnia: Września 09, 2017, 08:57:36 »

Jak kartery mają 6 a nie 5 żeberek pod cylkami to masz starsza wersje
Zapisane
    Status GG

xepher

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 646
  • Motór nie umiera nigdy
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #21 dnia: Września 09, 2017, 09:23:40 »

Jak kartery mają 6 a nie 5 żeberek pod cylkami to masz starsza wersje
Nie na pewno, miałem kiedyś truchlo 472.5 z fabrycznym silnikiem wg tabliczki i miała 6 żeber.
Zapisane
"Jak dwumetrowy, stu kilowy facet może jechać na motorynce?!"
CZ 350 472.4 i inne.
Nowy Sącz 793621301

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1158
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #22 dnia: Września 09, 2017, 16:31:41 »

Zgadza się bodajże do 82 roku był ten odlew ale łba se obciąć nie dam
Zapisane
    Status GG

Bizzy

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Apostles of Death
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #23 dnia: Września 11, 2017, 18:05:41 »

Witajcie, jedno jest pewne. Silnik nie jest od tej wersji bo ma ślimaka na obrotomierz, numer silnika to: 632000023524.


Znalazłem powód problemów z cezetą stawiam, że winny jest gaźnik. Ponieważ po zdjęciu gumy filtra wszystko leci przez filtr, aż robi się kałuża pod silnikiem  :-\  przedtem było to samo, dlatego kupiłem chiński zestaw naprawczy ale nie było tego widać bo guma była bardzo dobrze szczelna, więc strzelam że źle chodzi i odpala z powodu zalewania silnika.


Chce kupić drugi gaźnik ale używany bo przejechałem się KILKA razy na tych pięknych "zamiennikach" co są gówno warte, dlatego chce się dowiedzieć jaki to model silnika żeby czasami nie kupić złego gaźnika, ale z tego co wyczytałem to te gaźniki wszystkie są takie same, jedynie różnią się dyszami. Więc warto sprawdzić typ silnika żeby dopasować dyszę.
Zapisane

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1158
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Cz 350 przerywa na wysokich obrotach i dławi się, stuki w silniku.
« Odpowiedź #24 dnia: Września 11, 2017, 18:40:53 »

pewnie będzie 105 :) mam chyba jeszcze ze 3 gaźniki do do czesi jak chcesz na wszystkich moja chodziła ja sam jeżdżę na http://allegro.pl/gaznik-pwk-naraku-racing-v-2-28mm-tuning-i6930741876.html i ostatecznością było by założenie oryginału
Zapisane
    Status GG
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
[all] Stuki w silniku

Zaczęty przez mortimers Mechanika

17 Odpowiedzi
7758 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 07, 2006, 17:12:13
wysłana przez ptak
[all 350] Stuki w silniku

Zaczęty przez Polo Mechanika

6 Odpowiedzi
4233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 09, 2006, 11:23:30
wysłana przez rumcajs251
17 Odpowiedzi
8908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 24, 2011, 17:03:33
wysłana przez Strażak
11 Odpowiedzi
3869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 26, 2014, 13:55:59
wysłana przez wojlic
12 Odpowiedzi
3832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 06, 2020, 20:22:56
wysłana przez Rozztocz