Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 01:20:59
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017  (Przeczytany 6083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« dnia: Sierpnia 19, 2017, 10:54:17 »

"Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych latumiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat."

Jak to nie ma??? Przychodzi w życiu taki dzień. Że siedzisz w garażu. Wspominasz stare czasy. I wiesz już. Wiesz już że znów chcesz coś przeżyć... Jak za starcyh czasów... Wyjść z szarego życia - na te kilka dni wejść w inny świat...

Więc? Była by misja Panie Kapitanie.Ja Wiem Wiem. Okręt wycofany ze służby. Stoimy tylko na suchym doku i wspominamy stare czasy.Ale poleci? Ale doleci?Nikt nigdy nie da Ci gwarancji. Nikt nie obieca że będzie łatwo. Możesz się przygotować na trudności ale nie przewidzisz nieprzewidywalnego.Poleci? Ile trzeba czasu na start?Kończyłem pierwszą zmianę w robocie. Dwa tunele pakujące Acmi ciągły na 100% wydajności ale ja myślami byłem już gdzie indziej. Spontan. Kilka dni urlopu. W sumie wystarczy tylko spakować wszytskie manele i startować... No to topimy rdzenie reaktora. Nawigacja zacznie kalkulować trasę... I lecimy.... Planowane wyjście z Suchego Doku 18:11.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2017, 10:59:08 wysłana przez NaczelnyFilozof »
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 19, 2017, 10:58:14 »

Dochodziła druga w nocy. Lokalnymi węgierskimi drogami zmierzałem na południe. Na Słowacji udało się umknąć przelotnym burzom przed Bratysławą. Tu, na Węgrzech burze były wcześniej, pozostawiły po sobie rozlewiska i wodę na drodze. I niby nie leje. Ale jadę wolno bo nie chcę mieć mokro w butach od wody z jezdni.Nocleg. Zmniejszyłem prędkość i wypatrywałem zjazdu z drogi gdzieś na pola, łąki. Tylko w środku nocy źle się zjeźdża. Lepiej jak zachodzi słońce. No ale musiałem w dzień wyjazdu  machnąć jak najwięcej kilometrów... No i 400 z hakiem. Zasługa Słowackich autostrad. Lecisz i szybko kilometry nabijasz. Ale wystarczy na dziś. Jest zjazd. Parkuję motocykl i idę pieszo obczaić polę kukurydzy. No za dobre miejsce nie jest. Ale jestem wymęczony to rozbijam namiot. Banany na szybką kolację. Śpiwór i do spania.Wymęczony. Obolały. Może ja jestem za stary na takie rzeczy? Przecie można prościej. Samochód. Bez namiotu. Machnięte 400 km. Dobry dzień. Jutro już za kilka godzin... Byle do rana. Sen.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2017, 11:00:10 wysłana przez NaczelnyFilozof »
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1716
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 19, 2017, 11:03:38 »

Po prostu.
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 19, 2017, 11:06:34 »

No dobra.Wstajemy.

[/size]

[/size]Węgierski poranek. Od 7 rano rozbrajające ciepło. Szybkie ogarnięcie klamotów. No i poranne pytanie: "Czy zapali". Kranik. Sssanie. Dziesięć lekkich przekopów. Kluczyk. Zasilanie cewek. Kop. Huk i kupa dymu. No to na drogę.


[/size]Lokalne Węgierskie drogi. Byle na południe. Jakieś 200 km do granicy z Chorwacją. Na drogach spokój. Ale co jakiś czas trafia się polak jadący też w tamtą stronę. Nie wszyscy wybierają autostrady austriackie...

[/size]Dawno nie jeździłem na Cezecie. Wieki. W teori nie ma daleko. Mam do pokonania tyllko 800 km. Ale prędkości przelotowe niskie. Wolne obroty w korkach czasem głupieją. No ale może nie będzie korków.

[/size]Ale robię za ewenement, polskie samochody - ludzie wyciągają telefony i robią zdjęcia. Mrugają światłami, trąbią, machają. Miłe :-) I pomału do przodu... Na końcu, ale do przodu.
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 19, 2017, 11:17:13 »

Cały Michał  :D , cisza cisza a nagle ni z tego ni z owego relacja z wyprawy,czekamy na więcej  :)

nestor.mariusz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 773
  • TS 350 CZ 350 (żony)
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 19, 2017, 11:29:44 »

Kopę lat.
Zapisane

wysoki33

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 38
  • 638 turystyczna, 639 cafe racer, typ 20 x2
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 19, 2017, 12:28:38 »

Zawsze czytałem Twoje relacje z wielkim zaciekawieniem. Miło, że znów CZ leci gdzieś w trasę.
Serdeczne pozdrowienia!

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 19, 2017, 13:24:25 »

Jak za starych dobrych lat.  :)

Stara gwardia się budzi?


Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 19, 2017, 13:33:30 »

Brawo Michał!  8)
Sądząc po gabarytach kukurydzy to Cezeta już dawno w domu  ;)
Kto lubi szukać w necie to całą relację przeczyta nieco wcześniej... fotki, i jak zwykle, superowy filmik też  ;)
Coraz bliżej ta Chorwacja...  8)

Zapisane

renegade88

  • MEMBER JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1039
  • 472.5 i wszystko staje się łatwiejsze
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 19, 2017, 13:58:52 »

Chlopie Ty pisz książki podróżnicze. To się czyta tak dobrze... zresztą jak każde Twoje opowiadania.
Zapisane
    Status GG
Prawo Jazdy A, B, C+E

Jawa song ---> http://w142.wrzuta.pl/audio/8TLNnSF77xH/jawa_song

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 19, 2017, 18:42:26 »

Brawo, im człowiek starszy tym odwagi i czasu brakuje. Super!
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

von_Majzel

  • Gość
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 20, 2017, 07:02:13 »

Wow, Naczelny! Kope lat :)
Zapisane

saszek5

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 576
  • Jedziem tam :D
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 20, 2017, 08:01:10 »

Gratuluję kolejnej wprawy
Zapisane

DZIUK

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 265
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 20, 2017, 11:26:19 »

Brawo! Wreszcie zielona przepalona.
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 21, 2017, 08:21:38 »

Cezet jak Cezet. Generalnie jeździ. Mało bo mało ale jeździ.  Namiot. Karimata. Śpiwór. Kuchenka gazowa. Zestaw kluczy. 2 litry oleju 2T. Z zapasowych części zabrałem tylko alternator, przerywacze. Pakując się na szybko zapomniałem szczelinomierza. Jak ja będę sprawdzał zapłon?
[/size]
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 21, 2017, 08:23:22 »

Chorwacja. Granica Letenye. Do kantory - bo Kuny trzeba. Chorwacja autostrady płatne na bramkach więc trzeba mieć jakąś kasiorę. Stare przejście graniczne. Bo teraz po europeisku wybudowali autostradę i większy ruch idzie autostradą...No to Chorwacja. Na autostradę!To co mnie zdziwiło na autostradzie to dużo motocykli tursytycznych. Z kuframi, z sakwami. Przecinaki, endura, turystyki i wszytsko inne. I lecą na Chorwację. Większość to Węgrzy ale i polskie tablice się trafiały. Kupa pozdrowień. Kupa miłych gestów. Fajnie. Na reaktorze 80km/h ale leci się dobrze. Niedziela. Tirów nie widać. Tylko słońce pali niemiłosiernie... A do morza? Niespełna 300 km?
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 24, 2017, 20:47:56 »

Jak dobrze pójdzie... To na 15 nad adriatykiem...No bo co może pójść źle? Co może nawalić? Błękitne niebo... Zakręty... Wiadukty... Majestatyczne autostrady przez góry. No co może pójść źle?Bałem się korków na bramkach na autostradach. Bo Cezet nie lubi korków. Wolne obroty się gubią... Jeden gar czasem się odłancza. Lepiej bez korków. Ale niedziela. Nawet pusto... Troche bramki autostradowe im okopciłem dymem...30 km od celu ląduje awaryjnie na pasie awaryjnym autostrady. No pięknie. Miejscówka dobra. Mały tunel pod przejściem dla zwierząt. Po chwili obok mnie ląduje BMW na włoskich tablicach rejestracyjnych. Mają ten sam problem. Ściana deszczu.Chmura nie wiem skąd się wzięła. Ale chmura z gatunku przelotnych ulew. Patrzymy w niebo. No co. Ubieramy wszyscy przeciwdeszczowce i w drogę.Zjazd z autostrady i 20 km do morza. Deszcz. Piasek na drodze. No przecie miało być słonecznie!!! No ale im bliżej morza, tym mniej chmur. Przejaśniło się!
[/size]

[/size]
[/size]
[/size]Radość. Euforia. 800 km. Chorwacja jest bliżej niż myślałem...No to co? Jadrańska magistrala. Docieram do słynnej szosy wzdłuż wybrzeża. Mekka podróżników od wielu lat. No to kierunek w lewo. I Cezet leci. Muzyka gra. Winkiel za winklem. Ciepło. Poezja. I kupa turystycznych motocykli. Wszytskie klasy. Wszytskie marki. I Cezet... Wiedziałem że będzie to fajne uczucie. Lecieć tamtą szosą. Ale nie wiedziałem że będzie aż tak fajne
[/size]
[/size]

[/size]
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Arturez

  • Secretary JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 674
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 24, 2017, 21:02:48 »

Jesteś Gość!
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 25, 2017, 20:22:03 »

Zasadniczo plan był taki. Znależść kemping obok wyspy Krk. Rozłożyć obóz. Ale jakoś mało tych kempingów. Znalazlem drogi, prestiżowy, nie dla mnie, wioska za wioską. Dopiero z miasteczkiem NoweVinodolskie znajduję odpowiedni kemping. Na odludziu.
[/size]

[/size]W sumie na dziś nie pozostało mi nic nie robić, tylko odpoczywać. Podziwiać majestatyczne chmury. Majestatyczny zachód słońca. Spokojne morze bez ani jednej fali... Delikatne smugane wiatrem... Uspakaja jak bajka...
[/size]

[/size]
[/size]No i chmury... Fabryka chmur. Z chodzą do morza z gor... Tylko robić zdjęcia i katalogować...
[/size]

[/size]
[/size]To właśnie jest jedna z rzeczy magicznych tam. Zachody słońca... I właśnie dla takich chwil warto tam jechać 800 km nawet tylko na dwa dni...[/size]
[/size]
[/font]





[/font]
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2317
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 27, 2017, 16:24:59 »

Cały Michał
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 29, 2017, 20:32:27 »

Post będzie zawierał lokowanie produktu. Kemping. 8 rano. Bardzo ciepło. Bajer. Jak jak lubię ciepłe poranki. Aż się chce żyć! Inny świat. Plan. Na lekko na Krk. Spodenki. Koszulka. Wakacje. Mp3 do kasku i czego chcieć więcej. Most na Krk imponuje. Tylko wieje. Most fajny. Lubię takie budowle ludzkie
[/size]
[/size]
[/size]
[/size]
[/size]A sama wyspa?Nie dla mnie klimaty. Po miasteczkach pełno turytsów. Kramy. Uliczki. No i gorąc ;-)
[/size]

[/size]
[/size]
[/size]No i gdzie nie zaparkuje w centrum to po chwili jakiś polak się znajduje. A pod Lidlem to jakaś wycieczka dziesięcioosobowa. A skąd Pan jedzie... A jak długo Pan jechał... Niemożliwe....
[/size]

[/size]
[/size]Plan jeszcze był zostawić motocykl na przełęczy i pieszo wdrapać się na najwyższe wzniesienie wyspy. Ale o ile w nadmosrkich miasteczkach od wody wiało chłodem, tym gorzej na środku wyspy. Patelnia. Żar. Ten spacer sobie odpuściłem bo to by było realne rano lub wieczór, nie w porze wysokiego słońca...
[/size]

[/size]

[/size]Post zawierał lokowanie produktu.
[/size]
[/size]
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1466
  • gazu gazu na wirazu
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 29, 2017, 21:37:41 »

kurdę napisz książkę sam kupię pierwszy egzemplaż ;D
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3495
  • Smoczyciel
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 29, 2017, 21:48:02 »

Naczelny pozdro!

Brakowało mi "tego" ;)
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #23 dnia: Września 17, 2017, 12:51:49 »

Ale w sumie to koniec bo wyjazd tylko dwudniowy Poranny ciepły poranek. A tu trzeba wracać...
[/size]

[/size]
[/size]
[/size]No i KRk zostaje za plecami... Szybki przeskok 100 km na jeziora pitivickie. Czyli standard. Tabuny turystów. W tym dużo motocyklistów. Dobrze że motocykle parking za darmoszkę.
[/font]

[/size]
[/size]
[/size]Obszar parku jest bardzo duży. Tłumy ludzi. Ale miejsce prześliczne. Kilkanaście szlaków pieszych. Ja tam wędrowałem około 3 godzin tylko i ledwie "liznąłem" atrakcji.
[/size]

[/size]
[/size]
[/size]No i tyle CHorwacji. Raptem z 700 km do domu. Krajówką do Karlovaca - wskok na autostradę. Zagrzeb. I na wieczór na granicy z Węgrami. Po ciemku lądowanie na nocleg w polnej drodze. Zmęczony. Ale dobrze. DO domu może 400km...
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Część Czwarta. Fabryka Chmur 2017
« Odpowiedź #24 dnia: Września 17, 2017, 12:54:56 »

Reasumując.Dziwne uczucie. Wczoraj widziałeś piękno adriatyku z bananem na twarzy. Dziś wjeźdzasz do znajomego miasta. Te same ronda. Te same widoki. Tylko jakoś inaczej się czujesz  Czujesz się szczęśliwszy Ostatnie 400 km to gorąc i nuda. Na słowackiej autostradzie patelnia. Ale motur idzie.
[/size]

[/size]
[/size]Jakieś 1750 km trzaśnięte. Bez awaryjnie. Tylko paliwo i kupa dymu z wydechów.
[/size]
[/size]Prawie jak krew
[/size]

[/size]
[/size]No ekolodzy chyba nie lubią takiego widoku   ;-)
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
dziwna część

Zaczęty przez Arek Mechanika

14 Odpowiedzi
6073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 15, 2007, 19:41:40
wysłana przez Arek
Co to za część

Zaczęty przez Xzain Szybka interwencja

6 Odpowiedzi
2887 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 08, 2013, 08:49:01
wysłana przez Marcin_93
1 Odpowiedzi
1990 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 01, 2016, 17:15:49
wysłana przez pitterpan
7 Odpowiedzi
3282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 13, 2016, 21:55:10
wysłana przez holger RIP
4 Odpowiedzi
3327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 26, 2017, 20:52:45
wysłana przez STÓWA