Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 11:07:00
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Szlif cylindrów w 4motor  (Przeczytany 10653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 12, 2017, 21:51:04 »

Piotr a zwykłym kątownikiem nie da rady ?
Hehe nie, nawet nie wiem jak sie do tego trzeba zabrać. Prostopadlość trzeba złapać płaszczyzny styku cylindra z karterem i osi otworu cylindra. To nie jest takie proste. Chyba niema co się stresować, będzie dobrze.
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 12, 2017, 21:58:48 »

Odnośnie ceny, ja płace 65zł/szt, wszystko zostaje tylko dokładnie umyć po obróbce i zakładać.
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 13, 2017, 09:51:48 »

Cały ten wątek bardzo mi przypomina sytuację z mojej pracy.
Dzień 1.
Jest piątek, piąteczek, piątunio .....dzwoni do mnie Pan Pracownik (imię Płacę, nazwisko Wymagam) jednego z moich Klientów aby mu pomóc ze zgłoszeniem roszczenia - dostaje informację gdzie ma mi wysłać skany dokumentów, jaki termin jest na zgłoszenie, jaki termin ma ubezpieczyciel na rozpatrzenie i ewentualną wypłatę i że po wpływie dokumentów moje biuro zgłasza nie później niż 3 dni robocze.
Dzień 2.
Jest sobota Pan Płacę Wymagam) nie pracuje  i ja też on wysyła mail a ja dostaję i kieruję do odpowiedniej osoby (dobrodziejstwo poczty w telefonie). I tu się zaczyna - dostaję telefon - wieczorem (przypominam że to sobota) z pytaniem czy dotarł mail - potwierdzam i mówię że przekazany do realizacji, powtarzam informacje z pierwszej rozmowy.
Dzień 3.
Niedziela na telefonie widzę mail z żądaniem potwierdzenia że dotarł piątkowy mail - robię to choć przecież w sobotę już powiedziałem Panu Płacę Wymagam że dotarł i przekazany do realizacji. Późne popołudnie ok 18 jadę samochodem ktoś dzwoni ale na wyświetlaczu w aucie widzę tylko numer telefonu (bo system auta za każdym razem ściąga książkę telefoniczną i jeszcze nie zdążył) i tak jak łatwo zgadnąć znowu dzwoni Płacę Wymagam zaniepokojony, że w jego sprawie nic się nie dzieje i z pytaniami o samą dokumentację - oczywiście dokumentacji nie znam bo sprawę przekazałem do mojego współpracownika - oczywiście mimo już dwukrotnego tłumaczenia jak to wygląda zaczyna się "foch" - że jak to jeszcze nic? Dlaczego nie od razu? Dlaczego ja nie znam sprawy? Jakieś żądania i groźby że się poskarży Pracodawcy (nota bene w umowie z Pracodawcą są zapisane terminy i opis procedury).
Dzień 4.
Poniedziałek spotkania od rana i ok 11 godziny sprawdzam na jakim etapie jest sprawa - idzie normalnym tokiem - przekazana już do ubezpieczyciela przez system zgłoszeniowy a do Pana Płacę Wymagam poszła mailem prośba o podanie numeru konta - bo bez tego wypłata odszkodowania nastąpi przekazem pocztowym a to trwa dłużej niż przelew.  Oczywiście prewencyjnie wysyłam do Pracownika SMS - "Wszystko zgłoszone, proszę o podanie numeru konta przez mail". Jak ktoś dotarł z czytaniem do tego miejsca to już się domyśla co nastąpiło wieczorem - oczywiście miałem kolejną rozmowę z Pracownikiem żądającym natychmiastowego rozpatrzenia jego sprawy bo ile można czekać na pieniądze (dodam, że ustawowo Ubezpieczyciele mają 30 dni).
Dzień 5.
Wtorek - akurat jadę do miejscowości gdzie jest siedziba Klienta a że z większością moich Klientów znam się już bardzo długo to zwykle zachodzę na kawę. Godzina 11 - akurat Pracownicy mają przerwę śniadaniową i Szef widząc mnie prosi żebym z nim poszedł do nich bo cytuję "mają problem z ubezpieczeniem". Poszedłem okazało się że problemem tym jest sprawa tego zgłoszenia Pracownika. Bo ja podobno przetrzymuję sprawę, a Ubezpieczyciel jest nierzetelny bo jeszcze nie wypłacił. I tu kurde nie zdzierżyłem wyciągnąłem telefon i publicznie przedstawiłem harmonogram kontaktów i całej sprawy potwierdzając u Płacę Wymagam każdy fakt. Oczywiście Pan Pracownik (płacę i wymagam) w rozmowach z Szefem i innymi Pracownikami rozminął się z prawdą jeśli chodzi o terminy wysłania, rozminął się z prawdą jeśli chodzi o kontakty telefoniczne (podobno nie odbierałem), rozminął się z prawdą jeśli chodzi o kontakty mailowe.

I  to wcale nie jest taki odosobniony przypadek - poziom zrozumienia że nie jest się "pępkiem świata" jest niski. W mojej pracy akurat mogę się "pozbyć" Klientów których nie chcę bo wypowiadam umowę o współpracę i do widzenia. Sprawy idą zwykle utartym normalnym biegiem i  nie trzeba napierd........ć we mnie bo to ani nie przyspieszy sprawy ani nie ułatwi komuś życia. Bywa tak że jest jedna sprawa dziennie a bywa że kilka. Załatwia się w kolejności zgłoszeń - po to podaję terminy żeby Klient wiedział kiedy powinien dzwonić aby zapytać o sprawę. Współpracownicy odbierają telefony kierowane bezpośrednio do nich ale tylko wtedy gdy nie są zajęci realizowaniem zgłoszeń w innych przypadkach przerzuca rozmowy do mnie. Nawet jak ktoś się dodzwoni do biura - to biuro nie wie dokładnie co ja robię bo nie ma takiej konieczności zna tylko ramowy rozkład zajęć a mnie interesuje aby moje biuro załatwiało w terminach sprawy.

Wnioski z tego przydługiego wpisu wyciągnijcie sami.

Każdy z nas jest Klientem gdzieś coś kupujemy ale nie jesteśmy "świętymi krowami" nie lubię Pana Ruszczyka i nie ukrywam tego ale nastąpiło to po 4 wpadce i braku chęci do jakiejkolwiek rozmowy na temat załatwienia sprawy, po problemach z kontaktem ale są na forum osoby, które z nim problemów nie miały. Za to z 4motor kontakt jest i to na bieżąco, z reklamacjami nie ma problemów.

 


« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2017, 10:09:16 wysłana przez elkinio »
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

saszek5

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 576
  • Jedziem tam :D
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 13, 2017, 10:17:15 »

Panie Prezesie nie docenia Pan ludzi od czterech lat tak 4 chce od Pana kupić motocykl i co cały czas czekam . Proszę to rozpatrzeć i coś z tym zrobić.


Ja robiłem zakupy w 4motor i też złego słowa nie powiem .
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2017, 10:23:46 wysłana przez saszek5 »
Zapisane

Jacek64

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 752
  • Jawa TS 350 CZ 175/487.0 Jawa 50 typ 23 Mustang
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 13, 2017, 10:19:11 »

Dodam i ja swoje trzy grosze  ;D robiłem zakupy w 4motor kilka razy, po zakupie zawsze miałem tel od nich z potwierdzeniem zakupu oraz kiedy towar wysłali , raz wysłałem mail wieczorem do 4motor z zapytaniem o jakąś część na następny dzień miałem telefon od nich więc złego słowa nie powiem na tego sprzedawcę ale jak to się u nas mówi jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził  ;D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2017, 10:39:11 wysłana przez Jacek64 »
Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 13, 2017, 10:34:16 »

Panie Prezesie nie docenia Pan ludzi od czterech lat tak 4 chce od Pana kupić motocykl i co cały czas czekam . Proszę to rozpatrzeć i coś z tym zrobić.

Przecież robię - podbijam cały czas cenę  :P
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 13, 2017, 11:54:29 »

Kamil, który chcesz kupić ?
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

saszek5

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 576
  • Jedziem tam :D
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 13, 2017, 12:20:22 »

Nie moge powiedzieć  bo bedziesz chciał podkupic :p
Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 13, 2017, 12:21:13 »

Czerwoną  ;)
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

Karolek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
  • Jawa 638/1 1989
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 13, 2017, 12:33:33 »

Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 13, 2017, 14:39:47 »

Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

suchy

  • forumowicz
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 669
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?Tak,jeżdżę motorem.
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 13, 2017, 19:01:42 »

Cały ten wątek bardzo mi przypomina sytuację z mojej pracy.
Że Ci się chciało tyle pisać ::)
Prezesie, czy ktoś Ci obiecywał życie miłe lekkie i przyjemne?
Jeśli tak, to zrobił Cię w ..........(tu wpisać co komu pasuje) 8)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2017, 19:40:43 wysłana przez suchy »
Zapisane
Mniej teorii więcej praktyki.
CZ 350 472.5 83'  Garwolin  tel.602 792 446

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 13, 2017, 19:34:20 »

Cały ten wątek bardzo mi przypomina sytuację z mojej pracy.
Że Ci się chciało tyle pisać ::)
Prezesie, czy ktoś Ci obiecywałżycie miłe lekkie i przyjemne?
Jeśli tak, to zrobił Cię w ..........(tu wpisać co komu pasuje) 8)
No czasem mi się chce  ;) zresztą zima to i tak nie jeżdżę na moto
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 18, 2017, 16:28:41 »

Wieść gminna niesie że cylindry przyszły wyszlifowane na 0,05 na obu stronach - zobaczymy jaki będzie dźwięk po odpaleniu :P
Po moich namowach będą igiełki zamiast koszyczków (firmówki więc pewnie wytrzymały by tyle samo... ) tak żeby zniwelować wszelkie ujemne walory dźwiękowe  8)
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 24, 2017, 08:40:01 »

Pietras i jak tam cylindry napisz coś więcej ;)
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 24, 2017, 10:15:19 »

Tak jak Mostasz napisał, cylindry mają widoczne kreseczki po honowaniu, okna mają fazy. Cena tak jak się umówiliśmy. Pierwsze uruchomienie przewiduje na luty wtedy może coś więcej napiszę.
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 09, 2018, 15:28:59 »

Silnik odpalony. Zapalił od drugiego kopa. Gaźnik Mikcarb. Silnik pracuje równo bez stuków bez szumów (dobrze że Mostasz na wałeczki mnie namówił). (Dzięki Turbo za podkladki). Silnik pracował tak z przerwami z godzinę. Odpala dosłownie od muśnięcia kopajką tak samo gorący jak i letni. Jazdy nie było bo na podwórku lód.
Filmik kiepski bo się specjalnie nie przykladalem, nie myślałem że udostępnie:
Ale prosze, jest dowód że się kręci. :)
https://youtu.be/lMVj6Ca452M
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2018, 22:14:05 wysłana przez Pietras12v »
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 09, 2018, 20:47:15 »

Jaki zapłon?
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 09, 2018, 21:10:07 »

Akumulatorowy i sprawny ;) Dlaczego pytasz?
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2018, 21:09:50 wysłana przez Pietras12v »
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Szlif cylindrów w 4motor
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 07, 2018, 20:07:23 »

Odbyła się króciutka  jazda. Wydaje się ze silnik ok. Biegi są wszystkie...Pracuje o wiele ciszej i trzyma rowne wolne obroty. Tylko hałas w okolicy tylnego koła mnie niepokoi, na początku myślałem że może opona nie dopompowana ale jak postawiłem jawę na centralnej podpórce i wrzuciłem II to juz było slychac ze to raczej cos z łańcuchem. Mam nowe gumowe osłony, wyglądają dobrze też kupione w 4motor. Może to one, miał ktoś taki problem? Słychać takie mruczące tarcie.
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.