Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 16:57:12
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: owiewka  (Przeczytany 8449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
owiewka
« dnia: Kwietnia 06, 2006, 09:04:57 »

Nie wiem gdzie temat umieścić. Zagadnienia aerodynamiczne chyba pod mechanikę przepływu powietrza podchodzą...

Z motocyklem dostałem w pudle gartisowych części owiewkę. Taka Typowa. Nigdy tego nie zakładałem bo bogło by popsuć wygląd mojego sprzęta.

Ale oststnimi czasy czytałem trochę. W nowoczesnych motocyklach owiewki "czynią cuda". Mniejsze szumy... Cichsza jazda... Ochrona przed deszczem...

Miał Ktoś doczynienia z przygodą w postaci owiewki? Może się Ktoś wypowiedzieć czy te owiewki z czasów dawnej epoki coś dają czy to tylko w tym przypadku bajer?

Towarzysz Antek chyba ma ową w awatarku?  <cheers>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

nerlst

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2006, 10:50:58 »

Owiewki dają dużo. Zauważ, że jak jedziesz wyprostowany i pochylisz się do przodu to moto (czasem jest to bardziej lub mniej odczuwalne) lepiej przyspiesza i może osiągnąć większą prędkość max niż jakbyś był  wyprostowany. Jak jestes wyprostowany to działasz jak hamulec powietrzny. Dzięki owiewce powietrze nie wali prosto w pionową ściane jaką jesteś Ty wyprostowany na moto tylko w owiewkę, która jest pochylona pod jakimś kątem dzięki czemu powietrze ma łatwiejszy przepływ(czy jakoś tak). Z owiewką przyjemniej się je¼dzi bo wiatr z mniejszą siłą działa na Ciebie, jak to jest z deszczem nie wiem, ale wydaje mi się też, że z owiewką moto mniej pali z tym, że te owiewki do naszego moto to nie wyglądają za ciekawie tzn. to rzecz gustu. ale mi się nie podobają. 


pzdr
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: owiewka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2006, 10:51:54 »

Ja mam taką z tzw.tamtej epoki.Poza tym że faktycznie mozna sie przy pewnym pochyleniu za nią schować i nie trzeba tak walczyc z wiatrem to nie zauważyłem specjalnej poprawy aerodynamiki a tym samym spadku spalania.Moja Jawa odkąd ją posiadam (od nowości 17 lat)zawsze ją miała i spalanie oscyluje w granicach 4 litrów przy prędkościach obrotowych "zielonego pola".Jeżeli ktoś ma taka owiewkę i widzi u siebie jakieś róznice to niech sie wypowie. :>
Zapisane

Jaro

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2006, 11:55:51 »

Mam owiewke i co do spalanie noto jest znikoma roznica niby dzieki owiewce powinno byc mniejsze bo ona sprawia lepszy opływowy kształt no ale czy ja wiem niema roznicyy zalezy tez od jazdy kierowcy. No a co do wiatru noto jest lepiej poniewaz kiedy wieje mozna sie za nia schowac, no a w czasie uzyskania predkosci max przy wietrze jest duzo ciezej stanowi mały opor. No ale dotego jest ładna i podoba mi sie motor znia  <lol>
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: owiewka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2006, 12:48:29 »

No nie jest za ładna ona.
Musze sie zastanowić.
Tylko jest czarna i trzeba by znowu w lakiernika sie bawić....
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Demonos

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2006, 13:20:16 »

Ja to generalnie lubię naked bike'i i takie mi się podobają. Ale rozważam ostatnio zamontowanie szyby takiej jak ta:


Tylko albo przezroczysta, albo ciemno barwiona. Pluję sobie w brodę, bo takie szyby z mocowaniem kosztują ok. 130 zeta, a na jesiennym motobajzlu w Wawie miałem okazję kupić taką za 50 a może nawet za mniej :/
No, ale wtedy nie miałem kasy  <frusty>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2006, 17:51:27 wysłana przez -Demonos- »
Zapisane

Jaro

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2006, 15:29:55 »

Znaczy sie zalezy o jakiej owiewce mowisz jesli mowisz o tej malutkiej co ma tylko szybke i zakłada sie ja na reflektor noto ona jest brzydka mi chodzi ota duzo w stylu scigacza
Zapisane

Piotrek

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 06, 2006, 20:14:16 »

Ja też zastanawiam się czy nie założyć owiewki a raczej małej szybki. Nie chodzi mi tu o sprawy ekonomiczne ale o wygląd. Widziałem ostatnio moto z taką szybką jak ta co jest na zdjęciu Demonosa i wyglądało całkiem nie¼le. Jestem ciekawy czy jest to owiewka od jakiegoś konkretnego modelu motocykla a jeśli tak to jakiego. Jeśłi ktoś wie to proszę o oświecenie mnie.
Zapisane

semaj

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 07, 2006, 23:09:20 »

Ja to generalnie lubię naked bike'i i takie mi się podobają. Ale rozważam ostatnio zamontowanie szyby takiej jak ta:


Demonos, nie miałeś kiedy narobić mi apetytu :/ , bo jest odejchana.. ale te finanse.....
No nic - marzenia trzeba realizować  :D Sam sobie taką zrobię, albo z aluminium, albo z plexi  :P
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 08, 2006, 08:38:35 »

To są uniwersalne owiewki. Przypasowywałem taką do reflektra mojej jawy i pasuje gir :D
Zapisane

Piotrek

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 08, 2006, 23:39:01 »

Moim zdaniem jest to najładniejsza owiewka do Jawy. Widziałem ostatnio moto z taką owiewką w sumie była założona pod trochę za dużym kątem ale i tak wyglądała ekstra jak prawdziwy naked. Jak macie jakieś namiary na te owiewki to jestem BARDZO zainteresowany.

Włąśnie oddałem moją Jawę do malowania  :D
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 09, 2006, 10:47:56 »

Demonos - bardzo ładna owiewka :) - przy tej to moja półuniwersalna to mały pikuś - pochwalę się nią jak przyjdzie w koñcu :)

Pozdrawiam!
Zapisane

NEMO491

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 09, 2006, 11:28:34 »

Demonos, ja mam taka owiewke w czarnym kolorze. Troche pomaga, ale przed deszczem duzo nie pomaga. Przed owadami tez nie. Troche rozchyla strugi powietrza i caly ped wiatru nie idzie na tors, lecz powyzej masz i tak muchy na kasku.
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 22, 2006, 13:00:57 »

Mógłbyś Demonosie zapodać jakiś namiar na tą owiewkę ze zdjęcia? Chciałbym sobie taką niedługo zakupić
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 25, 2006, 17:50:05 »

Ponawiam pytanko,chyba przeleciało niezauważone <sadwalk>
Zapisane

cypis.z

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 13, 2007, 13:15:31 »

Witam wszystkim.
czy ktoś się orientuje gdzie można dostać pełną owiewkę do Jawy 350 TS.
Bo szukam i szukam i nic <mur>
Pozdro
Zapisane

lyyy

  • Gość
Odp: owiewka
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 18, 2007, 13:55:55 »

mam pytanie-jak będzie pasować taka szyba do cz-350

http://moto.allegro.pl/item176493511_uniwersalne_szyby_do_choperow_super_cena.html
 
i jest jeszcze coś takiego

http://moto.allegro.pl/item174794913_szyba_uniwersalna_na_choppera_nietlukaca_najtaniej.html


z tym że w AG-MOT-cie kosztuje 188 zł.i nie mam pewności czy to jest to samo.a może ktoś ma do sprzedania jakąś większą owiewkę.

pozdr



Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4678 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 09, 2015, 17:00:28
wysłana przez Orzeszek
5 Odpowiedzi
3043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 11, 2017, 19:02:16
wysłana przez hary241
29 Odpowiedzi
5154 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 27, 2019, 06:27:13
wysłana przez jawa-delux
4 Odpowiedzi
1885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 15, 2020, 17:33:08
wysłana przez Bison
8 Odpowiedzi
1070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 17, 2023, 09:17:17
wysłana przez Jawoch