Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 13:02:19
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: KaraŚ - Jawa TS 350 1986r. ... i reszta garażu ;P  (Przeczytany 1440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KaraŚ

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6
  • Jawa TS 350 89r. ,Suzuki ts 93r.
KaraŚ - Jawa TS 350 1986r. ... i reszta garażu ;P
« dnia: Marzec 17, 2018, 00:01:54 »

Witam , mimo że jestem nowy to stwierdziłem że i ja założę coś podobnego, wątek będzie dotyczył bezpośrednio mojej Jawy , ale z racji że dorabiam sobie remontując motocykle to chciałem też czasem pokazać inne ciekawe rzeczy...
 Może od początku , przestawię swoje sprzęty :
-Jawa TS 350 1989r. zakupiona niecały tydzień temu za 1500 zł z papierami , na chodzie. Wymaga pewnego dopieszczenia ,czego z resztą nie ukrywam i na pewno wasze forum mi w tym pomoże  ;D
Na dzień dobry wymieniłem gaźnik na drugi który nabyłem drogą handlu wymiennego bo już 2 lata temu zakładałem że uda mi się w końcu dopiąć swego i takowy motocykl zakupić. obecny był strasznie zasyfiony , a że tutaj wiedziałem co mam i gaźnik był czyściutki to wybrałem tą łatwiejszą opcje. Praca silnika poprawiła się , pozostanie mi jeszcze sprawdzić i ustawić zapłon co uczynię na dniach bo trochę nierówno pracuje , oraz przy okazji wymiany oleju w skrzyni biegów sprawdzić stan łańcuszka ponieważ trochę słychać jak "stuka" . Co do jawy na razie tyle , na bieżąco będę relacjonował prace przy niej . Proszę was tylko o informację czy widzicie coś nieoryginalnego , a dokładniej nie pokrywającego się z tym rocznikiem , ponieważ jeszcze nie siedzę w tym tak bardzo i nie wiem czym różniły się poszczególne roczniki ;)


Suzuki Ts50xk 1993 - sprzęt przy którym dużo wspomnień i sentymentu do niego , lecz tutaj nie będę się za dużo rozpisywał ponieważ idzie na sprzedaż bo chcę w końcu zacząć Kat. A2 żeby ukończyć ją do urodzin.


Komar 2375 kupiony z początkiem września za 30 zł ... stan obecny taki jak na zdjęciu . mam jeszcze do niego silnik ale za równo on jak i silnik wymagają gruntownego remontu więc na razie spada to na dalszy plan (niestety chyba dopiero w zimę ) ale wydaje mi się że warto i dobra baza do odnowienia .


Romet kadet- a raczej jego zwłoki zakupione za 20 zł w stanie takim jak na zdjęciu , długo nie wiedziałem co z nim zrobić , aż do dnia w którym robiłem porządki w garażu i przypomniało mi się że zostało mi jeszcze dużo części z Suzuki rg80 m.in. kompletne zawieszenie z kołami i tak naszła mnie myśl czy by nie zrobić czegoś "oryginalnego" (tylko proszę o nie wieszanie mnie za to że niszczę "klasyka" , po prostu doprowadzenie go do stanu idealnego w żaden sposób się nie kalkulowało, a w takiej formie na pewno będzie cieszył moje oko. plan jest na zrobienie coś na wzór chopperka/boberka , silnik jaki w nim zastosuje to minarelli AM6 które zakupiłem za 120 zł (silnik jest sprawny ) .Kadet również na razie ucieka na dalszy plan ponieważ mam teraz inne rzeczy na głowie.


Tyle by było z moich "Gratów" ;) ...


 Ale remontuje jeszcze dwa motocykle tj.
Mz Es 250/2 1967r.
po krótce stała 25 lat nie odpalana , będzie pełna renowacja . Ja ogarnę kwestie mechaniczne , a mój tata blacharsko lakiernicze .


oraz Suzuki DR 650 1991 r. stała 3 lata , spalony moduł zapłonowy, uporałem się z tym dość szybko , ale wyszło że jednak cały motocykl zostanie odnowiony łącznie z lakierem, tutaj prace już są posunięte bardzo daleko i do połowy kwietnia powinna być skończona .


Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję że jakoś przypadnie wam do gustu ten wątek.  :P
Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: KaraŚ - Jawa TS 350 1986r. ... i reszta garażu ;P
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2018, 13:39:38 »

Ciekawy zestaw. 
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

sebaxll

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 323
  • Cz 350 12V, Jawa 638,1, Jawa 300CL
Odp: KaraŚ - Jawa TS 350 1986r. ... i reszta garażu ;P
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2018, 14:20:00 »

Troche gratow masz. Miałem takową Deerke. Jedynie co wkurza w tym roczniku to brak rozrusznika elektrycznego,  a tak o niebo lepsza od tych wszystkich innych japonców tego rodzaju.
Zapisane

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 857
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: KaraŚ - Jawa TS 350 1986r. ... i reszta garażu ;P
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2018, 23:13:49 »

Jawa dosyć ładna co do reszty sie nie wypowiadam ale jak jesteś młody,masz czas i pieniądze to kombinuj.Co do Trophy to po wyremontowaniu jest piękny sprzęt ale rzecz gustu ja bym to spalił na stosie.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

Adamu2T

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 594
  • Jawa TS+velorex562+jawa20+ Honda Shadow vt 1100
Odp: KaraŚ - Jawa TS 350 1986r. ... i reszta garażu ;P
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2018, 08:42:48 »

Starsze dr-ki mają ogromną przewagę nad nowszymi, o wiele większy zbiornik paliwa. Miałem podobną suzukę,tylko w wersji rs. Teź miała kopkę, paliła od pierwszego. Bardzo fajna kolekcja  garażowa
Zapisane