Wolna Strefa Jawa - CZ

• Sierpień 06, 2020, 00:32:49
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Honda VFR RC36 "HANIA"  (Przeczytany 7121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bison

• Jawer Weteran
Odp: Honda VFR RC36 "HANIA"
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2017, 18:29:59 »

Jawsim, poskładał go do kupy i odświeżył, malował go mój kumpel Wachu. Nie ma co obaj się spisali :D a bazę do odbudowy z Holandii przytargał Michał i powiem tak :D coś tam jeszcze od niego kupię :D Mam pytanie do tych wszystkich zawiedzionych ze "kolejny jawer" zmienił motocykl. Ile jeździcie jawą? na raz? w miesiącu roku? Ja nią jeździłem od 2006 roku zawsze, wszędzie i dużo. To boli, niestety, ale jawe trzymam z sentymentu, nie tyle do samego motocykla a ze względu na ludzi, których dzięki niej poznałem. To tylko jedyny powód dlaczego jawa jest i będzie. dlaczego kupiłem VFR? bo mam dosyć wyprzedzania tylko i wyłączenie ciężarówek, bo czasami muszę skoczyć 100-200 km i muszę być wypoczęty. Bo chcę zaryczeć z rury w tunelu, bo nie chcę na rynku w Zamościu podkładać pod motocykl kartoników. Bo żaden najebany dziadek nie będzie sadzał dupy na Honde mówiąc "miałem tak"
Zawsze chciałem mieć klasyczny japoński motocykl (chyba mi się udało)

Podobno VFR ma gdzieś magnes na cipki... będę musiał poszukać :)

Kur** mogłem kupić jawe z ryżu to było by mniej gadania :D

Malina masz rację, a tych co się czepiają nie słuchaj i nie przejmuj się nimi.

Wielu ludzi ma posiada auta zabytkowe ale do pracy śmigają nowoczesnym, z tego samego co Ty powodu i nikt się ich nie czepia.

Sam nie mam nic poza knedlami i wsk ( ale kto wie jak się coś fajnego trafi to może dokupię japończyka lub coś innego nowszego), Kasia niedawno zakupiła rometa z ryżu k125 i śmiga nim, knedla 125 trudno znaleźć, a na pierwsze moto romecik jak znalazł.
Dodam tylko że maszynka zacna i oby dzielnie służyła  :)
Sam mam sentyment do starych, dymiących konstrukcji i stoi ich kilka w moim garażu.
Na co dzień jednak, dosiadam FJR1300, wcześniej była CB500.
To zwyczajnie konieczność i ogromna wygoda w obecnych realiach drogowych.
Starsze 2T są super ale ograniczają człowieka mocno.
Trzymaj się Malina  ;)  sympatia do jednego typu motocykli wcale nie oznacza rezygnacji
z posiadania innych.
CZ 350 typ 472.6 - 1987
Jawa 350 typ 640 - 1989
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
Skoda Favorit 1,3 - 1993
Honda ST 1100 - 2001

jarconbubu

• Młodszy Jawer
  • **
  • Cz 350 , k-750 M , Motorynka , Iz Planeta , ural
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2017, 20:11:32 »

u mnie to samo na co dzień japonia a w słoneczne niedziele weterany 

Zysiu

• Jawer Weteran
  • Jawa112 SPORT , Jawa Robby
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2017, 20:49:17 »

Nareszcie
Znaleźli się tacy co rozumieją . JAWA była jest i będzie dla mnie ważna ale ...
Jak ktoś ma samochód to też nie powinien wsiadać do Taxi lub Autobusu ? Bez przesadyzmu .

Czasem też trzeba spróbować czegoś innego żeby się przekonać że Jawa jest najlepsza  :)
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

j@wa

• Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2017, 21:40:41 »

Jawa jest super. Ten klimat poruszając się dwusuwem. Ten dymek za nami, te spojrzenia osób oglądających się za nami.Ci ludzie którzy jeżdżą tymi sprzętami. Coś pięknego.
Niestety jest też druga strona medalu,jak zawsze.
Od kiedy mam coś "innego" ,siadając na Jawę czy innego zabytka doceniam w nim to co jest w nich piękne.
Nie gonie ich na złamanie karku. Nie wkręcam na obroty śmierci. Tymi sprzętami świata się nie dogoni,a wręcz przeciwnie. One są po to żeby zwolnić,dać ponieść się chwili. Niech ten cały wyścig szczurów leci sobie dalej,my toczymy się na swoich wehikułach dla siebie.
Wyjazd do Puław na wesele Gustawa. 300km w jedną stronę Jawą i w ciemną nockę. Coś pięknego.
Dlaczego piękne?
Bo ujeżdżając Niebieską kiedyś na co dzień była czymś normalnym. Motocyklem o podwyższonej obsłudze. Teraz patrzę się na nią inaczej,jest czymś więcej. 

Lubie pozapie....po polnych drogach. Mam to robić Jawą w której utopiłem 10 lat swojego życia? Finansów nie ruszajmy. :D
Malina niech służy wiernie jak Paskuda i daje mnóstwo radochy.   
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 21:44:26 wysłana przez j@wa »
Jawa 630.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

DZIUK

• Jawer
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2017, 23:27:17 »

Malina nie chodzi mi konkretnie o twój przypadek. Tak jak pisałem moto fajne, sam wole starsze konstrukcje japońskie. Jestem już na forum trochę a czasmi uda mi się pojechać na jakiś zlot. Chodzi mi generalnie o to że zauważyłem zwiększoną tendencję do oficjalnego przesiadania się jawerów na inne sprzęty. Pamiętam czasy kiedy tutejsza starszyzna walczyła o to aby forum jawacza nie przypominało forum i zlotów MZciarzy. A wszystkim wiadomo ile procentowo u nich na forum i zlotach jest MZetek. Na zlotach jawy ta tendencja jest też widoczna. Chodzi mi przede wszystkim o jawerów którzy przyjeżdżają po mimo posiadania jawy innym sprzętem. Możecie na mnie gromy słać ale tak jest. Malina pozdo i szerokości na nowym bajku!

No i właśnie doczytałem że pomimo posiadania jawy jedziesz japonią na zlot jawy....
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2017, 23:50:36 wysłana przez DZIUK »

Maliniasty

• Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • Panie... a kto to poskłada...
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2017, 23:52:12 »

Ale ja na zloty jak mam sprawną jawe jeżdżę tylko jawą i to akurat się nie zmieni.
W tym roku z racji kilku poprawek będę jeździł VFR, ale jak tylko poskładam 638 będę nią ganiał na nasze spotkania.
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Yabaman

• Jawer Weteran
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ 251 z wozem
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 12, 2017, 01:58:13 »

Generalnie mowiac (i bez jakichkolwiek osobistych "wycieczek"), przesiadanie sie z Knedla na skosa to chyba zwiastun tetryczenia :D. Czasem przybiera to pozniej postac pozegnania sie z motocyklem na zawsze.
To nawet logiczna kolej rzeczy bo po co chodzic po schodach jak jest winda?

Maliniasty

• Global Moderator
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 12, 2017, 02:57:03 »

Weź Dziuku przeczytaj co napisałem, potem się wypowiedz :)
Sam byłeś w 2011 BMW... Mało tego! W 2012 w Koszelance byłeś Etz... Jeszcze gorzej :)
Czyli co? Jak mam jawe rozebrana to mam nie jechać na zlot?
Zarzucacie innym zaniechanie czegoś, czego sami nie robicie, nie robiliście. To tak jakby 60 letniej dziwce zarzucić czemu już nie daje dupy... Skoro wcześnie dawała.

Yaba, no chyba taka kolej rzeczy :) chociaż ja chyba przechodzę okres buntu jeszcze :) zawsze chciałem mieć Japonię ale nie było mnie stać.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 03:26:36 wysłana przez Maliniasty »

DZIUK

• Jawer
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 12, 2017, 07:32:33 »

No tak ale ja nie miałem wtedy innej opcji motocyklowej- finanse. Ty jako stary wyga jawerski na ponad miesiąc przed zlotem jawę masz rozebraną a remontujesz japana i nim jedziesz na zlot jawy...

Maliniasty

• Global Moderator
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 12, 2017, 07:58:34 »

Bez urazy ale gówno prawda kolego.
Jawę mam rozebraną od września tamtego roku, a Vfr mam od lutego tamtego roku. Wiesz ile kosztował mnie remont vfr? 1000 zł więc wolałem je zainwestować w vfr niż pomalować ramę od jawy kupić 2 felgi i dalej nie mieć czym  jeździć. To coś takiego jak Twoja sytuacja wtedy...
No ale mi/nam nie wolno... Musimy zapierdalać jawami do usranej śmierci :) podejrzewam że w w dwie strony na jesienny. 2016 zrobiłem więcej niż inni tutaj jawa w tamtym roku...
Chyba sprzedam jawe, będzie święty spokój
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 12:56:09 wysłana przez Maliniasty »

DZIUK

• Jawer
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 12, 2017, 22:29:32 »

Dobra, MalIna bo z mojego powodu wyszła z tego gadka nic nie wnosząca do twojego tematu. Przepraszam i nie chcę już ciągnąć dyskusji bo ty uważasz że  mam coś do ciebie a tak nie jest. Chodziło tylko o podkreślenie ogólnej tendencji na forum i zlotach. Ale to normalne że ludziska chcą jeździć coraz lepszymi sprzętami. Prosiłbym moda o pokasowanie moich postów temacie.

sebaxll

• Jawer
  • Cz 350 12V, Jawa 638,1
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 13, 2017, 11:06:49 »

Panowie sytuacja z innego forum akurat intruderpolska. Tam większość starych wyjadaczy nie tych co piszą a co jeżdżą przesiadla się na BMW i nikt nikomu nie neguje że jest tak czy tak. A tu ortodyksyjnie się robi jak Jawer pochwali się innym motocyklem a już jak zacznie na nim jeździć to całkiem zostanie zmieszany z błotem.
Ja Jawe mam, miałem i będę miał ale jeździć   " w świat " nie mam zamiaru bo mam inne wygodniejsze motocykle u mnie pozostsje sentyment i ludzie których poznałem dzięki forum.
Powiem tak Panowie zacznijcie jeździć a nie pisać dyrdymały.
Malina nie pamiętam czy gratulowalem czy nie to teraz robię, ale jak Ty jesteś zadowolony to ja rowiez. Do zobaczenia

czeron

• Jawer Weteran
  • CEZET 472.6 1986r.
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 13, 2017, 13:16:21 »

Malina troszeczkę za ładny ten sprzęt jak dla Ciebie ;) . Pamiętaj że Człowiek może z wioski wyjść ale... ;D
Ja również mam japonię i powiem tak, że postanowiłem sobie że krótkie trasy takie do około 400km mogę robić cezetem, ale jak miałbym znowu zrobić to samo co na jesiennym knedlem to wolałbym już wogóle nie jechać. Jak wiesz zawsze jeżdżę z Gosią i bagażami i cezet jest na to za słaby. po prostu za słaby. Wcale Ci się nie dziwie, że zmieniłeś motor. i dokładnie Cię rozumiem.
CEZET 472.6

juhass

• Świeżak
  • *
  • Jawa 634 '82r, Honda VFR 800
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 13, 2017, 17:20:57 »

Panowie... Panowie...
O co te żale?
Że jawa jest fajna wiemy wszyscy ale przy wszystkich jej zaletach moim zdaniem nie nadaje się na motocykl codziennego użytku w tych czasach. Teraz wszystko gna, każdy się spieszy. Nie wszyscy lubią dolewać oleju do benzyny na każdej stacji i mieć wiecznie ubabrane ręce. Nie można porównywać jawy do japonii. To dwa zupełnie inne światy i przepaść technologiczna.
Jako właściciel RC46 gratuluje VFR-ki i wiem że będziesz z niej zadowolony. Dowiezie Cię zawsze szybko, sprawnie i całkiem wygodnie. Fajnie przyspiesza, super brzmi a silnik to dzieło japońskiej inżynierii.
A jak już się nią nacieszysz... docenisz jawę. Za co? Za to jaka jest. Za wszystkie jej niedoskonałości, za noce spędzone przy jej składaniu, za niebieskawy dymek i zapach dwusuwa. Za ludzi jak na nią patrzą. Teraz ładnie zrobiona jawa zbiera więcej spojrzeń na ulicy niż najlepsza japonia.
Dlatego warto ja mieć i czasem odpalić.
Gratuluję wyboru a o sprzedaży jawy nawet nie myśl bo będziesz żałować.

Uziel

• Jawer
  • Cz472,5 Jożin,Jawa 638-5 Odkurzacz
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 13, 2017, 18:29:58 »

He he polskie piekiełko  :D
Zawsze beztrosko i bezrozumnie aż moja dupa legnie w trumnie czyli w bani czeski film

Maliniasty

• Global Moderator
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 15, 2017, 12:55:10 »

Nie nie Dziuku :D Twoje posty musza zostać jako ostrzeżenie dla innych :) Może ktoś pomyśli "kur** mają mnie zlinczować na forum... dobra dalej będę śmigał jawą" :D
Ja bym te wszystkie ahy, ohy zrozumiał gdyby to zarzucił mi: J@wa, czeron, pawand i inni wielkiego pokroju, którzy jeżdżą jawą tyle samo co ja, jak i więcej.
Na zlotach byłem:
Jelenia Góra
Kamieńsk
Koszelanka
Brodnica
Grudziadz
Krasnobród
Wesele Jarosława K
Turawa
Wrzoski
Mietków
Byłem u Czerona w Stargardzie byłem również w kilku innych miejscach zawsze jawą.
Przebijcie to Panowie a wtedy podyskutujemy.
Wracając z jesiennego zrobiłem 858 km, jawą byłem wyjebany jak dziwka po gangbangu marzyłem by stać, dupa bolała od siedzenia. Pojechałem bo chciałem spotkać tego i owego
trochę nie rozumiem żalów że ktoś coś.... Staracie się być bardziej ortodoksyjni od nas :D

Czeronko! będziesz chciał posiedzieć na Hani!
Wy tomek jeździcie we 2, można powiedzieć że ja ze swoim brzuchem też :D Potrzeba mi większej mocy, kanapy :D

Panowie dzięki za słowa wsparcie ;)

I pamiętajcie! tylko konstruktywna krytyka poparta własnym doświadczeniem :D

elkinio

• vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 15, 2017, 13:01:46 »

Przebijam  :P
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

muczos

• Jawer Weteran
  • Dyn dyn dyn buuuu...
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 15, 2017, 13:19:36 »

Malina ale w jakim stylu żeśmy jechali z Krasnobrodu. Mało co silniki nie powybuchały na autostradzie :D
http://www.jawacz.pl/index.php?topic=22170.0

Redukcja biegu na tróję,
Gaz do dechy i piłuję :D

Maliniasty

• Global Moderator
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 15, 2017, 13:27:48 »

Ty masz jawe z chin... Nie mamy o czym dyskutować :p

saszek5

• Jawer Weteran
  • Jedziem tam :D
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 15, 2017, 14:40:06 »

Ty masz jawe z chin... Nie mamy o czym dyskutować :p

Jeszcze nia jezdzi wszędzie i chwali się że mało pali o

Maliniasty

• Global Moderator
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 15, 2017, 14:43:52 »

Trzeba go nabić na rozgrzany tłumik :)

DZIUK

• Jawer
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 15, 2017, 15:29:15 »

No dobra jak chcesz możemy dalej ciągnąć tę głupią dyskusję. To że cię przeprosiłem miało być oznaką dobrych chęci a nie zmiany poglądów. Zrbiliście ze mnie potwora jakbym nie wiem co napisał. Także dla tych co albo słabo czytają albo bez zrozumienia:
1. Proszę mi wskazać w krórym poście obraziłem Malinę lub kogoś innego z forum bo podobno mieszam z błotem?
2. Gdzie napisałem że prawdziwy jawer ma mieć tylko jawę?
3. Gdzie napisałem że prawdziwy jawer ma jeździć tyko jawą?
Po co jest forum jawacz? Żeby grupa chłopców klepała się po pleckach jak jest fajnie a jak ktoś napisze nie po myśli to jest be? Dobrze prezes i zysiu że podszliście do tablicy. Ile razy wy i inni starsi z forum mówiliście lub pisaliście że zloty oddzielają chopców od mężczyzn? Dlaczego tak jest- bo nie sztuka jest naklepać 1000 postów na forum tylko jechać na zlot nie raz po 500 km starym czeskim złomem. Teraz jak macie lepsze sprzęty to wam się pozmieniało...
Większość z nas łącznie  ze mną ma inne motocykle ale o nich nie pisze bo to jest forum jawy i niema w tym nic  dziwnego. Jak chcę pogadać o WSK to wchodzę na jego forum a jak o hondzie to na forum hondy. Wszystko zaczeło się od mojego pierwszego posta. Weź malina go przeczytaj jeszcze raz a najlepiej jeszcze ze zrozumieniem. Napisałem w nim że masz ładny motocykl i jawsim się sprawił przy jego remoncie. Poklepałem cie nawet po plecach z japonię na jawaczu. Dopisałem zdanie: szkoda że kolejny jawer zmienia pojazd flagowy. Wyjaśniałem puźniej wielokrotnie że nie mam nic do posiadania przez malinę innego niż jawa sprzętu ale już ty i inni nie chcieliście słuchać. Najważniejsze w moim zdaniu jest słowo "kolejny" czyli ogólny trend do ostentacyjnego przesiadania się na inny sprzęt niż jawa na forum jawacz które wg mnie śłuży do promocji knedli a nie innych sprzętów. Mało tego piszecie że jawa jest zajebista ale jest do d....y. Młody człowiek który wchodzi na jawacza i czyta takie wypowiedzi to ma zagwostkę o co  tym wszystkim chodzi. Ale wiadomo najważniejsze jest klepanie się po pleckach. Pech trafil że napisałem tego posta w temace maliny a miałem na to ochotę już dużo wcześniej zanim nawet malina kupił japana. Myślałem że jako prawie 30 letni facet z takim stażem na jawie przyjmnie to na gangsterskim luzie... Mój błąd przeliczyłem się i przeprosiłem. A co do ortodoksyjności na forum moje zdanie jest takie:  liczba ludzi chętnych do jazdy na starociach jest jest tak mała że pisanie tekstów przez was w stylu jawa jest fajna ale... nie jest dobrym kierunkiem w czym uważam powinienem być wspierany przez starszyznę a nie jestem- szkoda. Jeszcze raz przepraszam wszystkich urażonych oraz za błędy bo piszę z tableta. Pozdro gdzieś na trasie i nie koniecznie na jawie.

muczacz

• Klubowicz
  • *
  • gazu gazu na wirazu
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 15, 2017, 17:15:26 »

posty powinny być ograniczone do 10 linijek powyżej tej liczby nie chce się czytać :P :P :P
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy

Maliniasty

• Global Moderator
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2017, 18:29:00 »

Dziuku ja do Ciebie nic nie mam :) tylko jakoś tak dziwnie się czuję jak ktoś mi coś zarzuca a racji nie ma.
Jeszcze potem Twoje wypowiedzi w stylu "właśnie przeczytałem że na zlot jawy jedziesz hondą...."
Całe dotychczasowe życie motocyklowe spędziłem na jawie czyli 11 lat
Ja nigdzie nie powiedziałem że mnie obraziłes lub coś w ten deseń. Ja jawą  jak ja poskładam będę jeździł na wszystkie zloty Jawy nawet na te dalekie.
Dlaczego mówię że jawa jest beeeeeee? Bo jest w pewnym sensie, mechanika, elektryka technologia przestarzała. Dlaczego mam chwalić skoro jest inaczej. Mówisz że młody wejdzie przeczyta i zrezygnuje i bardzo dobrze :) ilu było takich co kupiło i oddało bo myśleli że zrobią remont za 100 I będą śmigać po kraju.
Mi wszyscy znajomi jawe odradzali :) a jednak kupiłem i nie żałuję.
Wiesz ja jestem na forum hondy, tam nie ma życia nic się nie psuje... Można tam tylko kupić sprzedać i tyle.

Dlaczego się tu pochwaliłem? Bo większość tego forum traktuje jak rodzinę i chciałem pochwalić się swoim szczęściem i jakby nie paczaczac rozwojem i ewolucja.

Poprostu twoja wypowiedź zabrzmiał jakbym zrobił coś strasznie złego :) a ja poprostu kupiłem klasyczny japoński motocykl i go odratowalem
Pozdr i stawiasz piwo na zlocie!

DZIUK

• Jawer
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 15, 2017, 19:01:10 »

A może być kawówka?