Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 15:21:52
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: wymiana gum amortyzatorów przednich  (Przeczytany 9192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

men350

  • Gość
wymiana gum amortyzatorów przednich
« dnia: Października 23, 2005, 14:11:09 »

Mam taki problem nie potrafie dojśc do tego jak zmienić gumy z produ  :-Xamortyzatorów odkręciłem korki  z gory wyjołem sprężyny odkreciłem poniżej  znajduiące sie mocowania odkreciłem koło  amortyszator powinien wyjśc  a dalej siedzi próbowałem go wybić od góry nie da rady  :-[
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #1 dnia: Października 23, 2005, 15:03:54 »

Zanim zaczniesz wymieniać to zaznacz sobie jakimś flamastrem lub innem ostrym przedmiotem  kreskę pod dolną półką żebyś mógł potem zamontować obie lagi na takim poziomie jak przed rozbiórką.Potem w szczeline w dolnej półce wbij jakiegoś klina(śrubokrę),a potem lagi powinny wyjść.Jeżeli będziessz miał problemy z wysunięciem to możesz sobie pomóc jakims cięższym przedmiotem,tylko pamiętaj żeby nie udeżać nigdy w lagi bezpośrednio.Zawsze robimy to przez kawałek jakiegoś drewna itp.Przed zamontowaniem sprawdż czy obie kreski jakie przerysowałeś,znajdują się na jednakowym poziomie.Jak założyć gumę itd.nie muszę Ci chyba pisać ;) :D ;D
Zapisane

men350

  • Gość
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #2 dnia: Października 23, 2005, 20:18:27 »

Musiałem to jeszcze dziś sprawdzic wbijawłem mocny śróbokret nic bliżej lag nic bardzo blisko nic siedza logoczne ze na nich usytuowane jest całe przodznie zawieszenie sie tryma śróbokrety krzywiłem lekko szpara sie powiekszyła przy samych lagach ale siedza i nie zamierzają puścić ???
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #3 dnia: Października 24, 2005, 18:58:25 »

A próbowa łeś nimi kręcić? Jeżeli się obracają, to powinny wyjść, a jeżeli siedzą murem, to spróbuj jakiegoś odrdzewiacza. Lagi w Jawie nie są nierdzewne i mogły się zapiec.
Zapisane

semaj

  • Gość
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #4 dnia: Października 24, 2005, 22:18:55 »

a ja proponuję czymś to polać, co najmniej olejem. Lepszy byłby Loctite w sprayu, ale to droga rzecz.
Zapisane

semaj

  • Gość
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #5 dnia: Października 24, 2005, 22:22:21 »

jeszcze jedno - ja zdejmowałem lagi następująco:
- polałem olejem oporowe miejsca,
- zdjąłem górną półkę
- wkręciłem śrubę w lagę i kręciłem w prawo
- jak mi się udało trochę obruszać zacząłem napierać młotkiem :)
Zapisane

men350

  • Gość
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2005, 22:39:29 »

Wszystko poszło amor sie kreci  ale do mometu bo mam  tylko kierownice zrzuconą i wypadało by  odkrecić to coś pod stacyjką co dociska łozysko , ale ani w lewo ani prawo jechałem ostro śrobokretem i młotkiem ale nic. Ale lagi siekrecą i schodzą kawałek az do mometu kiedy je zatrzymuje belka ( gorna) :o
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #7 dnia: Października 26, 2005, 09:58:22 »

Po pierwsze - czy masz pewność, że to górna półka trzyma lagę?
Po drugie - nakrętka, która jest bezpośrednio pod stacyjką to nie jest nakrętka łożyska główki ramy tylko górnej półki. Nakrętka łożyska jest niżej, pod półką. Ja tę nakrętkę górnej półki traktuję zwykle kluczem hydraulicznym :)
Jeżeli uważasz, że to właśnie górna półka trzyma lagi, to ją zdejmij. Ale jakoś nie wydaje mi się. Stawiam raczej, że to jednak na dolnej półce cały czas się klinuje. No, ale różnie bywa :D
Zapisane

antek

  • Gość
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 03, 2006, 11:23:05 »

Ja też miałem problem ze zdemontowaniem lag.Potraktowałem je kluczem francuski i kreciłem na około .Zapiekły sie na amen i bez francusa i siły nie było szans.Trzeba uważać ,aby nie zarysować lagi
Zapisane

Malolat

  • Gość
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 03, 2006, 17:08:04 »

z moimi lagami nie mialem problemow poluzowalem sruby i lagi same wypadly  :P
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: wymiana gum amortyzatorów przednich
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 03, 2006, 20:04:21 »

rozkrec wszystkie sruby przy polkach te ktore trzymaja lage wykrec z lagi srube ta u gory i ma wyjsc

jakn ie to wez drewniany klocek nic metalowego zeby nie rozwalic gwintu i napie...laj w to ale oprzyj wczesneij o gorna krawedz lagi ,w ostatecznosci wkrecsrube gorna tak zeby miala do 2 mm luzu i mlotkiem zadzialaj .... maja wyjsc i nie ma sily zeby nie wyszly

p.s wykrec kolo wczesniej bo znam takich ktorzy zdelmowali zawieche jak moto bylo z kolemz przodu i tez nie chcialo wyjsc  <thumbup>
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
7291 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Października 23, 2006, 17:02:47
wysłana przez lukasz_master
2 Odpowiedzi
2852 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 22, 2015, 23:05:49
wysłana przez Blenders
2 Odpowiedzi
2671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Stycznia 30, 2017, 21:36:03
wysłana przez gucio695
2 Odpowiedzi
1806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 16, 2019, 21:36:03
wysłana przez Mortimer
1 Odpowiedzi
984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maja 23, 2021, 12:32:44
wysłana przez Rozztocz