Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 03:06:20
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Do dołu

Autor Wątek: CZ 350 walkę czas zacząć  (Przeczytany 45347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal_t

  • elektronik
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 170
  • Cezet 350 Wrocław
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #175 dnia: Marca 24, 2018, 10:10:43 »

Wyszło świetnie, gratuluję  :)
Zapisane
    Status GG

elroj

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 341
  • JAWA 350/640 Sport White Style
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #176 dnia: Marca 24, 2018, 10:45:56 »

Brawo ty :) rozumiem ze po testach uruchamiasz produkcję seryjną i zakładasz autoryzowany punkt montażu dozownika do motocykli jawa/cz :P
Zapisane
bo jazda na CEZECIE to najlepsza jazda na świecie a jazda na JAWIE to spełnienie marzeń !!! :-)

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #177 dnia: Marca 24, 2018, 10:51:35 »

Oczywiście że tak , chętnych proszę o zapisy bo kolejka będzie długa. ;D
Zapisane

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #178 dnia: Marca 24, 2018, 10:59:48 »

Gratuluję pomysłu i wykonania,fajnie się czyta i ogląda zdjęcia projektów rzeczywistych a nie wirtualnych  :)

Czmielu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 667
  • knedel knedel knedel
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #179 dnia: Marca 24, 2018, 13:47:39 »

Konkretny człowiek
Konkretnie opisane.
Konkretnie wykonane.
Gratuluje.
Zapisane
Čz 472.6 87'
Jawa 250 353 60' + Velorex 560+ PAV 40
Jawa 638-5 87'
ČZ 472.5 x3
Jawa 350 638.1x2
Jawa 634-638 "tęczówka" + velorex 562
Jawa 639 91'
ČZ  175/450 62'

tel. 508 168 776

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3495
  • Smoczyciel
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #180 dnia: Marca 24, 2018, 14:44:41 »

Konkretny człowiek
Konkretnie opisane.
Konkretnie wykonane.
Gratuluje.

Nic dodać, nic ująć!

Gratuluję! Wszystko w pełni profesjonalnie!
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #181 dnia: Marca 24, 2018, 15:27:24 »

Pelen profesjonalizm. Gratuluje wykonania i czekam na wyniki testow.
I jesli mozna to pozwole sobie na mala sugestie. W japonskich motocyklach dwusuwowych z wczesnych lat 80-tych, ktore musialy sprostac zaostrzanym wtedy wymaganiom czystosci spalin, czesto zdarzaly sie zatarcia przy zamknieciu gazu podczas ostrej jazdy. Ich pompy olejowe podawaly olej w ilosci zoptymalizowanej dla dobrego smarowania i malego dymienia. Problem pojawial sie przy zamknieciu przepustnicy bo wtedy ilosc oleju stawala sie chwilowo niewystarczajaca dla rozpedzonego silnika. Rozwiazano to przez zastosowanie opoznionego zmniejszania wydajnosci pompy przy naglym zamknieciu przepustnicy. Na osi krazka pompy, ktorym obraca linka gazu, w lince lub jej "rozgalezniku" zaczeto stosowac tlumienie cierne i dlatego pompa zamykala sie z opoznieniem wzgledem przepustnicy. W starszych dwusuwach sprzed ery "ekologii" pompy dawaly wiecej oleju i zwykle w silniku byl jego nadmiar pozwalajacy bezpiecznie przejsc przez zamykanie pelnego gazu. W tych z poczatku lat 80-tych ludzie zwykle dolewaja troche oleju do paliwa albo zakladaja nowsze pompy z opoznieniem.
W CZ takie problemy moga sie nie pojawic bo knedlowy silnik nie jest wysilony jak w dwusuwowych scigach ale mozna pomyslec nad jakims opozniaczem zamkniecia pompy oleju zastosowanej przez Kolege.

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #182 dnia: Marca 29, 2018, 12:06:13 »

Wczoraj wymieniłem łożyska w przednim kole . Stare ,oryginalne mocno już szumiały podczas obracania kołem a dodatkowo pojawił się luz. Na nowych wszystko jest ok.
Zapisane

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1716
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #183 dnia: Marca 29, 2018, 12:21:49 »

Stówka bardzo ładne wykonanie projektu oilMaster. Gratuluję.
Powiedz z czego zrobiłeś oczko kontrolne?
Jakie przybliżone koszty całego projektu Ci wyszły?
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #184 dnia: Marca 29, 2018, 12:27:54 »

A dziękuję ,dziękuję wszystkim za słowa uznania.
Oczko kontrolne kupiłem w pewnym sklepie z częściami do skuterów a całkowity koszt ? Nie liczyłem ale przekalkuluję i podam .
Po podsumowaniu wychodzi trochę poniżej 400 zł. 
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2018, 12:36:48 wysłana przez STÓWA »
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #185 dnia: Marca 29, 2018, 20:12:23 »

Zamontowałem zamki siedzenia oraz kierownicy. Było trochę motki bo zamki pochodziły z innego modelu i miały zbyt długie bolce które musiałem skrócić a dodatkowo modyfikacja łożysk główki ramy zmusiła mnie do rozebrania całego przodu. Po prostu w tulei która została osadzona na sztycy dolnej półki zapomniałem nawiercić otwór pod zamek a nie chciałem aby opiłki znalazły się w łożysku główki ramy .Teraz Czesława ma już zamykaną "kierownicę" i siedzenie. Dodatkowo żeby uzupełnic braki w wyglądzie przykręciłem tylne odblaski ,CZERWONE, które otrzymałam od kolegi killera któremu dziękuję raz jeszcze. 
No i na zakończenie dodam że przygotowałem system "Stówa i spółka-oil-m@ster " do testów .Teraz tylko czekam na pogodę bym mógł się przejechać z 50 km .

Zapisane

michal_t

  • elektronik
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 170
  • Cezet 350 Wrocław
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #186 dnia: Marca 29, 2018, 20:45:14 »

Tak z ciekawości - na jakim oleju jeździsz ?
Zapisane
    Status GG

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 29, 2018, 20:48:22 »

Orlenowski czerwony .
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #188 dnia: Marca 30, 2018, 19:44:11 »

W związku z tym że pogoda dzisiaj sprzyjała  :D postanowiłem wykonać małą rundę w celu przedmuchania skrzyni korbowej i wykonania testu układu smarowania. Wszystko wygląda obiecująco,nic się nie rozleciało a pompka po przejechaniu 32 km przetłoczyła ok 33 cm oleju(mierzone strzykawką). Większość tego dystansu pokonałem z prędkością 80 km/h ale był też moment że "dusiłem " 120 .Oczywiście były momenty że silnik pracował na wolnych obrotach i jechałem z prędkościami "korkowymi" .Tak czy siak pompka powinna podać ok 100 cm3 na 100 km.
Ciąg dalszy testów nastąpi.


Miejsce gdzie robiłem zdjęcia to Jezioro Tarnobrzeskie zwane inaczej Machowskim (od miejsca powstania). Jezioro powstało po zalaniu terenów dawnej kopalni odkrywkowej siarki w Machowie. Ci którzy są na forum od samego początku zapewne pamiętają jak wspominałem o tym że w moich okolicach powstaje takie "bajoro" . Miejsce to cieszy się sporym zainteresowaniem a w lecie ciężko znaleźć kawałek wolnego miejsca na plaży . Każdy może pocieszyć oko zarówno faceci ale również kobitki, takie słyszałem plotki od znajomych   ;) ;D
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3495
  • Smoczyciel
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 30, 2018, 20:22:50 »

Póki co Twój "oilmaster" pompował olej do strzykawki. Dobrze rozumiem?
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #190 dnia: Marca 30, 2018, 21:03:03 »

Tak, do strzykawki . Ale do dużej strzykawki do której luźno wszedł króciec tak żeby nie powstało w strzykawce nadciśnienie.


Zamieszczam filmik na którym widać w jakim tempie pompa podaje olej . Filmik trochę przydługi ale od ok 1 do 2 minuty widać i można policzyć ile oleju "ukapie" . Następne testy już z podłączonym wężykiem do króćca ssącego.
https://youtu.be/jTi6hOf1ahk
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2018, 19:48:37 wysłana przez STÓWA »
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #191 dnia: Kwietnia 02, 2018, 10:28:32 »

Krótki filmik z pracy silnika na wolnych obrotach. Widać na nim jak intensywnie dymi silnik spalając mieszankę . Następny film ukaże dymienie na suchej benzynie i systemie "oilmaster" .

https://youtu.be/zr4RMVbArMM
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #192 dnia: Kwietnia 02, 2018, 21:26:49 »

Kupiłem włącznik stopu . Może nie oryginał ale na pewno epokowy. Jutro jak czas pozwoli to sprawdzę zapłon i zamontuję ów włącznik.

Zapłon sprawdzony . Musiałem wykonać korektę ustawienia bo nieco się opóźnił .

https://youtu.be/QaZReHT_n_8
 

   
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2018, 13:22:20 wysłana przez STÓWA »
Zapisane

michal_t

  • elektronik
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 170
  • Cezet 350 Wrocław
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #193 dnia: Kwietnia 03, 2018, 13:37:54 »

Jeszcze jak by pokombinować to może by się udało rozdzielić olej żeby częściowo szedł w kolektor ssący, a częściowo bezpośrednio na łożyska wału(np. wpiąć się w kanały smarujące w karterach i czole wału). To by był dopiero bajer :D
Zapisane
    Status GG

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #194 dnia: Kwietnia 03, 2018, 18:01:02 »

Już o tym myślałem ale do tego potrzebna byłaby pompka z trzema wyjściami ,taka jak doskuterów śnieżnych i wodnych. Myślę że dodawanie oleju w dolot byłoby wtedy zbędne.
Zapisane

Tomi 350

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 112
  • 472.4 & 638-1
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #195 dnia: Kwietnia 03, 2018, 21:56:08 »

Przeglądając ten temat, patrząc na konstrukcje układu smarowania zastanawia mnie coś. Podczas prób olej skapywał sobie swobodnie do strzykawki bez żadnych oporów ani pomocy. Wiadomo ile oleju jest podawane, ale po założeniu węźyka na właściwe miejsce , olej będzie  dodatkowo zasysany do dolotu przez podciśnienie tam panujące.
Czy dawka oleju będzie wtedy większa niż przy testach?
Zastanawia mnie to.

Fajnie to zrobiłeś  :)
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #196 dnia: Kwietnia 29, 2018, 12:27:19 »

Odpowiadając na twoje pytanie to .........no nie wiem . ?Nie zastanawiałem się nad tym ale może być tak jak piszesz o ile podciśnienie jakie panuje w króćcu jest w stanie wyciągnąć więcej oleju niż poda pompa. Na jednym z filmów które zamieściłem na Y.u.u.b.E widać pęcherzyk powietrza który jest w drodze do króćca.I nie widać na nim żeby był jakoś niemiłosiernie ciągnięty do dolotu zanim nie otworzyłem dawkowania pompki na max.

Pierwsze testy Oilmaster-a drogowe za mną. Przy pierwszej rundzie z całkowicie "suchą" benzyną w zbiorniku przy temperaturze powietrza ok 20 kilka stopni po przejechaniu 10 km z okolic lewej strony silnika dało się usłyszeć nie występujący wcześniej dziwny szum. Wbiłem na stację benzynową i dolałem ok 100 ml oleju na 10 l benzyny .Tak profilaktycznie . Szum nie ustał ale też się nie powiększył .Sprawdziłem pierścienie ,patrząc przez okno wydechowe, ale nic się nie stało . Silnik nie był remontowany i stał przez kilkanaście lat nie ruszany więc moje podejrzenie padło na łożysko które mogło się po prostu "wypłukać "z korozji i pojawiły się te dźwięki . Na Takim systemie smarowania przejechałem już ponad 150 km i nic się nie dzieje a wydaje mi się że szum zaniknął. Jedno co zauważyłem to że  "smuga kondensacyjna" pojawia się po przekroczeniu 120 km . Czyli wszystko wygląda prawidłowo przynajmniej na wysokich obrotach .Jedno co mnie martwi to możliwe jest  że na średnich obrotach ,na tych przy których jeździ się 80 km/h , oleju jest zbyt mało . Zobaczymy co się będzie działo dalej.

Ktoś kiedyś deklarował się że może mi wydrukować króciec ,czy to jest nadal aktualne ?

Zapisane

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1466
  • gazu gazu na wirazu
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #197 dnia: Kwietnia 29, 2018, 21:05:14 »

pozwolę się wtrącić , jeżeli pompka Oilmastera jest szczelna to podciśnienie nie będzie miało żadnego wpływu na ilość podawanego oleju albo wielkość ta będzie naprawdę pomijalna i zasadniczo niemierzalna , oleju zostanie podane tylko tyle ile poda pompka zależnie od obrotów i podniesienia przepustnicy
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 29, 2018, 21:28:46 »

I tak dokładnie jest . Pozwoliłem sobie na próbę i po zdjęciu wężyka z pompy na odpalonym silniku olej został zassany,nie za szybko ale jednak. Ale jak założyłem wężyk z powrotem to trochę czasu potrwało nim napełnił się on ponownie olejem .Jest dokładnie tak jak pisze muczacz.
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: CZ 350 walkę czas zacząć
« Odpowiedź #199 dnia: Maja 07, 2018, 14:16:15 »

Dzisiaj kolejna próba drogowa Oilmastra. Tym razem 70 km jednorazowo z przystankiem ok 10 min .Wszystko cacy .Kolejne testy wkrótce........
Tak wyglądają świece po tej przejażdżce.
Wygląda na to że oleju jest w sam raz.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2018, 22:09:27 wysłana przez STÓWA »
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Do góry