Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 02:07:56
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy  (Przeczytany 6459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grybu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • SUZUKI GSX-R 1000 01r : Jawa 350 634-7 83r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 27, 2016, 20:15:14 »

Sprawa załatwiona umowa spisana z właścicielem który widnieje w dowodzie. Więc już żadnych problemów nie będzie. Ominolem tego gościa co mi sprzedawał. Jutro pójdę do US i zobaczę co mi powiedzą. A motocykl kupiłem do całkowitej renowacji. I za jakiś czas będę rejestraowal. I teraz mi powiedzcie jak już załatwię ten US i będę chciał rejestrować to co po kolei trzeba najpierw opinia rzeczo znawcy przed remontem czy już po?  i później do wk?
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 27, 2016, 21:41:53 »

Niektórzy tu maja fantazje z własną interpretacją przepisów. Na rozliczenie umowy w US mamy 14 dni, a na dopełnienie formalności z rejestracją zakupionego pojazdu 30 dni. Tak samo od dnia od kiedy jesteśmy właścicielem pojazdu ciąży na nas obowiązek OC. Jako, że parę lat temu rejestrowalem wiśnie, która była wycofana z ruchu w 94 roku, to powiem czego ode mnie żądał WK. Nie pamiętam czy miałem odcięty róg. Generalnie chcieli ode mnie umowy podbitej w US, potwierdzenia zawarcia polisy OC, rozszerzonego przeglądu technicznego i ksero książki serwisowej z danymi technicznymi. Po co to ostatnie, nie wiem. Kwota zakupu pojazdu to 900 zł
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2016, 21:43:55 wysłana przez Strażak »
Zapisane
    Status GG

grybu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • SUZUKI GSX-R 1000 01r : Jawa 350 634-7 83r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 27, 2016, 22:05:02 »

30 dni na rejestrację to chyba jak pojazd jest zarejestrowany?  I obowiązek OC to też jeśli pojazd jest zarejestrowany?  A co z pojazdami wyrejestrowanymi bez tablic rejestracyjnych?
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 27, 2016, 22:08:39 »

Moja też nie miała tablic. Żeby przywrócić pojazd do ruchu musiałem go ubezpieczyć. Taka z lekka paranoja.
Zapisane
    Status GG

grybu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • SUZUKI GSX-R 1000 01r : Jawa 350 634-7 83r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 27, 2016, 22:16:33 »

Czyli do puki nie będę chciał go rejestrować to nie potrzebuje OC trzeba tylko US załatwić?
Zapisane

pitterpan

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 256
  • Jawa TS 350 1991r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 27, 2016, 22:28:39 »

A ubezpieczenia się czasem nie załatwia ja się miękki dowód dostanie?
Bo jak ubezpieczy pojazd jak nie ma dowodu rejestracyjnego?
Zapisane

grybu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • SUZUKI GSX-R 1000 01r : Jawa 350 634-7 83r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 27, 2016, 22:50:29 »

Mi się wydaje że OC i przegląd załatwiam jak dostanę tablice tym czasowe. Czyli dopiero wtedy jak podejmę procedurę rejestracji jeśli się mylę proszę o sprostowanie. Bo nawet jak bym chciał teraz załatwić OC to na ten dowód z odciętym rogiem? 
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 27, 2016, 23:25:40 »

Ogólnie dzis rejestrujesz i dzis ubezpieczasz, za każdy dzień bez OC karaz FG. Jak masz załatwiona umowe to rejestrujesz kiedy chcesz bo pojazd może być niezdolny do badania technicznego które jest wymagane przy rejestracji.
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

grybu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • SUZUKI GSX-R 1000 01r : Jawa 350 634-7 83r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 27, 2016, 23:42:45 »

Czyli jak będę rejestraowal za 6 miesięcy to OC kupuje za 6 Miesięcy nie teraz? 
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 27, 2016, 23:50:39 »

tak
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

jarconbubu

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Cz 350 , k-750 M , Motorynka , Iz Planeta , ural
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 28, 2016, 00:04:35 »

oc  powinno  być w komplecie razem z umową    jeśli oc nie dostałeś lub występują  inne braki w dokumentacji  powinno być  to zaznaczone w umowie kupna  ,  tak samo jak brak tablic rej itd   , powinieneś  udać się do ubezpieczalni  i dowiedzieć  się dokładnie  co z tym zrobić bo wydaje mi się że   z chwilą  podpisania umowy  ty  powinieneś  postarać się o nową umowę oc  i to w jak najszybszym terminie  liczy się data w umowie    , brak badania technicznego nie upoważnia do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu  , z tego co pamiętam   to nowa polisa zostanie zawarta na podstawie umowy i danych tam zapisanych     , potem us  tu opcje są różne   , przegląd dopuszczający pojazd do ponownego ruchu   i z pakietem dokumentów do rejestracji   , po zarejestrowaniu pojazdu i  nabyciu nowych tablic rejestracyjnych  zgłaszasz do ubezpieczalni  zmianę w umowie oc  i podajesz nowe dane z dowodu    , bez ważnej polisy nic nie załatwisz w urzędzie   , jeśli rejestrujesz na zabytek to nie musisz starać się o oc
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2016, 00:48:58 wysłana przez jarconbubu »
Zapisane

grybu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • SUZUKI GSX-R 1000 01r : Jawa 350 634-7 83r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 28, 2016, 15:18:57 »

Jeżeli kogoś interesuje sprawa OC to dzwoniłem do UFG i dostałem taką informację że jeżeli pojazd jest wyrejestrowany to nie potrzebne mi jest oc OC muszę wykupić dopiero dnia ponownej rejestracji czyli jak wyjdę z dowodem i tablicami z wydziału komunikacji to w ten sam dzień muszę wykupić OC a jeśli pojazd jest zarejestrowany a właściciel nie płacił OC a ja kupie taki samochód to w dniu kupna muszę odrazu kupić OC
Zapisane

jarconbubu

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Cz 350 , k-750 M , Motorynka , Iz Planeta , ural
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 28, 2016, 15:43:05 »

i wszystko jasne  , dzięki za informację
Zapisane

grybu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • SUZUKI GSX-R 1000 01r : Jawa 350 634-7 83r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 28, 2016, 18:45:12 »

A co do urzędu skarbowego to sprawa wygląda tak rozmawiałem z naczelnikiem i powiedział mi tak ze jeśli chodzi o pojazdy to sprawa wygląda tak że trzeba przyjść i każdy zakup zgłosić w ciągu 14 dni od kupna nią ważna jaka jest kwota na umowie oni i tak sprawdza wartość rynkowa i od tej kwoty zapłaci się podatek albo nie i w każdej opcji przebija pieczątkę i powiedział też że jeśli chodzi właśnie o umowy po niżej 1000 to tak czy tak dla pewności złożyć PCC 3 i będzie się spokojnym bo po złożeniu urząd musi podbić umowę ze była zgłoszona. Jutro idę do WK i też wam napisze co mi powiedzieli może komuś się przyda
Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 28, 2016, 19:19:23 »

grybu przerejestrowywalem 2 jawy w umowach mialem ze do poprawek lakierniczych itp i kwoty 800zł i zadnej pieczatki pani nie chciala podbic powiedziala ze od tego nie ma podatku to co mialem jej zrobic zeby podbila pieczatke ? ;D widocznie co kraj to obyczaj tak samo jak z rejestraca w WK
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

grybu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • SUZUKI GSX-R 1000 01r : Jawa 350 634-7 83r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 28, 2016, 20:47:30 »

Możliwe że co kraj to obyczaj albo pani tak poinformowana :) Pan mi powiedzialł że w takim przypadku trzeba złożyć pcc3 bo to nie pani w okienku ocenia wartość pojazdu na umowie tylko mają średnia wartość rynkowa wyliczona i w to wchodzi kilka jakoś tam czynników. A jeśli nie złożymy żadnego papierka i później urząd dojdzie że wartość pojazdu była większa niż 1000zł to mamy lipe. I mówiłem że w innych urzędach jest różnie że tak słyszałem a on mi powiedział że tak jak on mi powiedział tak byc powinno być.Tak mi powiedział miły Pan a ja wam przekazuję to co mi powiedziel ;)
Zapisane

renegade88

  • MEMBER JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1039
  • 472.5 i wszystko staje się łatwiejsze
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 29, 2016, 03:22:27 »

Niektórzy tu maja fantazje z własną interpretacją przepisów. Na rozliczenie umowy w US mamy 14 dni, a na dopełnienie formalności z rejestracją zakupionego pojazdu 30 dni. Tak samo od dnia od kiedy jesteśmy właścicielem pojazdu ciąży na nas obowiązek OC. Jako, że parę lat temu rejestrowalem wiśnie, która była wycofana z ruchu w 94 roku, to powiem czego ode mnie żądał WK. Nie pamiętam czy miałem odcięty róg. Generalnie chcieli ode mnie umowy podbitej w US, potwierdzenia zawarcia polisy OC, rozszerzonego przeglądu technicznego i ksero książki serwisowej z danymi technicznymi. Po co to ostatnie, nie wiem. Kwota zakupu pojazdu to 900 zł

Jak rejestrowałem swoją CZ z czarnych blach na białe gdzie OC było wycofane (był taki okres gdzie było można wycofać kiedy się  nie jeździło, dawne dobre czasy) Pani w WK też chciała polisy OC to jej powiedziałem, że w ubezpieczalni chcą miękkiego dowodu żeby wystawić na mnie polisę OC. Powiedziałem pani w WK, że jak dostanę tablicę i dowód to od razu idę ubezpieczać bo taki jest mój obowiązek, a po za tym chcę jeździć tym motocyklem, więc muszę mieć OC. Jeżeli nie to niech pani pojedzie ze mną i przekona panią w ubezpieczalni, żeby mi wcześniej wystawiła OC. Poszła mi na rękę i zarejestrowała mi CZ, a potem pojechałem ubezpieczyć CZ i miałem z bańki.
A danych technicznych potrzebują żeby wpisać je w dowód rejestracyjny, bo w dowodach przy białych tablicach jest więcej danych niż w dowodach od czarnych tablic. Tylko że ode mnie żądali przeglądu (bo też był brak przy mojej CZ) nie wbitego w dowód rejestracyjny stary, tylko takiego wydrukowanego przez diagnostę na kartce A4 i to diagnosta potrzebował tych danych, aby wpisać to w ten przegląd w odpowiednie rubryczki. Z tym badaniem technicznym na A4 poszedłem do WK i pani w nowym dowodzie wpisała mi wszystkie dane w odpowiednie miejsca i wbiła swoją pieczątką badanie techniczne w dowód. Co do US też ode mnie nic nie chcieli i przy CZ i przy aucie i jednym, i drugim. (zawsze w umowie piszę do poprawek lakierniczych i nie mogą podważyć, że auto ma zaniżoną cenę bo nie jest pełnowartościowe)
Zapisane
    Status GG
Prawo Jazdy A, B, C+E

Jawa song ---> http://w142.wrzuta.pl/audio/8TLNnSF77xH/jawa_song

grybu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 0
  • SUZUKI GSX-R 1000 01r : Jawa 350 634-7 83r
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 29, 2016, 10:07:02 »

No i dziś byłem w WK i pokazałem pani dokumenty i pytam się jak mogę przywrócić ten pojazd do ruchu i dostałem takie informacje ze jeśli będę ponownie rejestraowal ten pojazd to mam dwie drogi szybsza albo troszkę dłuższą jeśli oni zadzwonia do urzędu gdzie motocykl był ostanio zarejestrowany i potwierdza dane z dowodu (pojazd wycofanyz ruchu) jeśli mają w archiwach to wystarczy tylko przegląd i normalna procedura na zwykłe tablice a jeśli pojazd był wyrejestrowany i nie będą mieli jak tego potwierdzić to wtedy tylko rzeczo znawca i też mi rejestrację zrobią tylko na żółte tablice czyli wszystko zależy od tego czasu pojazd był wycofany z ruchu czy wyrejestrowany ;) takie info dziś dostałem w WK
Zapisane

andree

  • MoTóRzysta z PRLu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1589
  • Burek 650, Jawa 638.0
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 06, 2016, 14:35:30 »

Byłem dziś w skarbówce, opłacić Hondę i tak jak pisałem wcześniej, od motocykla do 1000 zł na umowie, nie płaci się nic, nic się nie wypełnia i nic nigdzie nie stemplują, więc do nich nie jeździ się z taką umową,
co do Hondy, zapłaciłem tak jak od każdego pojazdu, 2%, od ceny na umowie, nigdzie nie sprawdzali giełdowej ceny, co do stemplowania umowy, także jej nie stemplują !, wypełnia się tylko druk PCC-3, następnie "świstek/polecenie wpłaty do kasy, WSZYSTKO !, przynajmniej tak jest w Łodzi  :)
Zapisane
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..  ;)
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

Adamu2T

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 594
  • Jawa TS+velorex562+jawa20+ Honda Shadow vt 1100
Odp: Umowa kupna sprzedaży i urząd skarbowy
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 06, 2016, 14:48:23 »

Byłem dziś w skarbówce, opłacić Hondę i tak jak pisałem wcześniej, od motocykla do 1000 zł na umowie, nie płaci się nic, nic się nie wypełnia i nic nigdzie nie stemplują, więc do nich nie jeździ się z taką umową,
co do Hondy, zapłaciłem tak jak od każdego pojazdu, 2%, od ceny na umowie, nigdzie nie sprawdzali giełdowej ceny, co do stemplowania umowy, także jej nie stemplują !, wypełnia się tylko druk PCC-3, następnie "świstek/polecenie wpłaty do kasy, WSZYSTKO !, przynajmniej tak jest w Łodzi  :)
tak też jest w II US w Białymstoku
Zapisane