Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 16:23:11
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Pytanie do samochodziarzy  (Przeczytany 1677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 533
  • CZ 472.6/GSX400F
Pytanie do samochodziarzy
« dnia: Październik 24, 2016, 01:24:01 »

Cały czas mnie ostatnio gryzie jeden wątek. Centralny zamek w astrze F, ale po kolei. Chcę do tego dokupić centralkę bo już po roku czasu biegania do każdych drzwi mam po prostu dosyć. Nie wiem nawet co dokupić bo chyba nikt nie potrafi tych sterowników dobrze opisać. Z tego co w większości widzę to te pseudo sterowniki są już pod centralny zamek fabryczny. Tylko u mnie jest pewien problem... Oryginalnie powinien być sterownik Kiekiert. Nie ma go, bo któryś z poprzednich właścicieli wpadł na fantazję, że zamontuje sobie Waeco Magic Lock ML-22 i owszem w samochodzie są od tego zestawu zamontowane siłowniki, które są sprawne jak manualnie podam do nich napięcie. Sam moduł jest martwy, przed nim był bezpiecznik który się zjarał, wymieniłem go sprawdziłem instalację i wszystko się zgadza ze schematem o tyle chyba ktoś pominął sterowanie kluczykiem i w sumie nie wiem czy ten szmelc w ogóle działa(pilota do niego nie dostałem, tylko opis że centralnego brak). Czyli kończąc co najprawdopodobniej potrzebuję... Jakikolwiek zamek, do którego można podpiąć te siłowniki waeco, ma je zasilać i nimi sterować.


Klapę bagażnika pomijam, mogę pobiegać do niej z kluczykiem niech chociaż drzwi działają. Nie wiem czy w ogóle coś takiego na moje potrzeby istnieje, bo z tego co widzę to chyba bym musiał na szrocie poszukać oryginalny centralny i dać mu sterownik.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1785
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Pytanie do samochodziarzy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2016, 08:33:49 »

Astry zalegają na szrotach w bardzo dużych ilościach, we Wrocku jeździłem kiedyś do takiego składu części  w porcie miejskim, myślę że tam bez problemu znajdziesz potrzebne klamoty.

Myślę że nikt by sobie nie zawracał dupy w zmianę jakiś tam modułów na inne. Może zamek był poprostu dołożony przez dealera do auta w którym fabrycznie były zwykłe zamki bez centralki.

Ojciec do Fabii kupił jakiś chiński sterownik z allegro, są tam 2 piloty i wszystko co potrzebne żeby zamek działał.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2016, 08:35:47 wysłana przez muczos »
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

DziadekJacek

  • Global Moderator
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 1781
  • Jawa 350
Odp: Pytanie do samochodziarzy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2016, 08:36:28 »

W astrze fabrycznie były zakładane siłowniki pneumatyczne,z racji na duże siły potrzebne do ryglowania zamków.
Skoro masz już zamontowane siłowniki uniwersalne,to kupuj taki zestaw.Nie są to jakieś wielkie piniądze,a siłowniki zostaną Ci na zapas.


http://allegro.pl/zamek-4drzwi-sterowanie-z-pilota-kierunki-aramis-i6014065701.html
Zapisane
Jeśli go nie znałeś,to nie żałuj,nie!.Bo przyjaciela straciłbyś.

marek_80

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 8
  • JAWA 350 TS
Odp: Pytanie do samochodziarzy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2016, 10:28:11 »

Nigdy w Astrze nie spotkałem się z zamkami pneumatycznymi. Były one montowane w Audi B3,B4 oraz w starych mercedesach W124 itp. Skoro masz już siłowniki zamontowane i działają to kup sterownik uniwersalny np Noxon T5 i skonfiguruj go zgodnie z instrukcją do sterowania siłownikami.
Zapisane

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 533
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Pytanie do samochodziarzy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2016, 21:44:09 »

Dzięki za poradę, szukałem sterownika który też steruje siłownikami sam, bo jest dużo takich które niestety da się tylko podpiąć pod fabryczny zamek. Np. proximy nie wmontuję, bo ona jedynie steruje sygnałem, musiałbym mieć wszystko w oplowskim oryginale i wtedy ze sterownikiem proximy miałbym po prostu pilota.


W ten weekend planuję rozprucie sporej części kokpitu bo mam sporo żarówek do zmiany jeżeli chodzi o pokrętła i zegary. Przy okazji rozpruję drzwi, wyprowadzę na prostą ten galimatias poprzednika, bo on doczepił do zamka waeco jeszcze "coś" nawet nie jest opisane, ma 8 cienkich przewodów. Przygotuję sobie elektrykę pod noxona reszta tylko tylko zaprawienie konektora i powinno działać.


Mój egzemplarz astry miał fabrycznie centralny zamek, w bagażniku też był siłownik ale ktoś go wmontował. Nie wiem jaka jest historia tego auta, od 2006r dopiero jest z Polski oryginalne pochodzenie to francja. Fabrycznie był sterownik kiekiert i została po nim jedynie wtyczka. Ten sterownik ciężko było ubić, nie wiem czemu ktoś go wyrzucił... Mniejsza z tym, siłowniki mam sprawne jedynie brakuje mi samego modułu.


Aha no tak, drzwi i tak mam do rozprucia bo coś tam jest źle zamontowane bo o ile pilotem dało by się te siłowniki sterować to ktoś nie podpiął mastera pod zamek - brak zwarcia/rozwarcia poprzez kluczyk w drzwiach, muszę zobaczyć jak tam było to w oryginale i w sumie nie wiem jak było to w waeco. To akurat sobie znajdę.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2016, 21:46:15 wysłana przez Jawolotmen »
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 857
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Pytanie do samochodziarzy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2016, 18:13:16 »

Astra F ma elektryczne siłowniki zamków.Może ktoś źle podłączył mastera prawego albo lewego bo chyba są takie same.Robiłem to z 2 lata temu to dokładnie nie pamietam.Szukaj na forum Astry.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 18:15:12 wysłana przez marian »
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.