Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 09:43:52
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: docieranie spokojnie czy na ostro???  (Przeczytany 5139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GruniO

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • nic nie musze moge wszystko
docieranie spokojnie czy na ostro???
« dnia: Wrzesień 10, 2016, 22:16:48 »

Siemanko
Jestem po generalce(tloki czeskie reszta z gornej polki zajelo mi to prawie rok...) silnika cz 350 12v od 3 dni docieram knedelka nie przekraczajac 3 tys obrotow miejska jazda mielac skrzynia od 1do 3 biegu jak najczesciej aby jak najwiecej roznych obrotow utrzymywac unikac swiatel i zjazdow na biegu z gorki (o czym przeczytalem dzisiaj bo myslalem na odwrot zeby hamowac biegiem kilka razy na niewielkich zjazdach tak zrobilem) NIE PRZEGRZAC SERDUCHA wiec pauzy robic rownierz wyjechalem poza miasto i na 4 biegu przez nie wiecej niz 10 km trzymalem 3 tys obrotow zrobilem juz prawie pierwsze 100km mozna powiedziec dziadkowa jazda jaka jest opisana przez znawce na tym forum :http://www.jawacz.pl/index.php?topic=12058.msg107739#msg107739

I tu moje pytanie dalej po dziadkowemu czy na ostro?? (Oczywiscie ostroznie)

Pytanie to nurtuje mnie ze wzgledu na to ze przegladajac forum stwierdzam ze lepiej na ostro!
Duzo uzytkownikow tak zrobilo.
Na ostro wg mnie po rozgrzaniu do 5 tys obrotow przynajmniej but na pierwszyh biegach nie przekraczajac 80km/h na 4 biegu niewiem czy lepiej docierac w miescie czy na trasie...hmmm
Skoro sie zdecyduje na ostro dotrzec a nie ksiazkowo to nie bedzie to mialo wplywu na zywotnosc silnika?? Prosze was aby jak najwiecej doswiadczonych jawerow napisalo jak dotarlo wlasna bestie.




« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2016, 22:24:14 wysłana przez GruniO »
Zapisane

młody93

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
  • Romet Ogar 200, Jawa 350 TS
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2016, 22:31:40 »

Biorąc pod uwage swoje doświadczenia jeździj normalnie tzn. nie unikaj wysokich obrotów, byle nie męczyć silnika zbyt długo na wysokich obrotach zwłaszcza w upalne dni. Na 3 tys obrotów nic się jawie nie stanie, śmiało możesz kręcić wyżej. Jak dostanie 4-5 tyś obrotów przez chwile to nic jej się nie stanie. Docieranie to nie jest jakaś wiedza tajemna, grunt żeby mieć umiar. Pozdrawiam ;)
Zapisane

GruniO

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • nic nie musze moge wszystko
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2016, 20:08:37 »

No i tu sie zgadzam wiec cisne dzisiaj dosc fajnie po obrotach tym bardziej ze jak 3 tys przekroczy to szatan z niej;)) pierwsze 100km zrobilem na spokojnie a teraz zmiana traktowania zeby nie zmulila

Nie ma co sie piescic ksiazkowo bo zostanie z niej mul a i tak na dotarciu zadne 125 czy 250 nie moga mnie dogonic:)) tylko dymu duzo bo 1:30 mieszanka swoje robi.

Jak czytam artykuly na forum a sporo tego to stwierdzam ze ksiazka ktora byla przy knedelkach jak fabryke opuszczaly(a mam taka) to bez wiekszych testow napisana zostala a tu lata doswiadczen przez uzytkownikow wylane do neta na mistrzowskie forum.

ksiazke od nowa napisac by musieli ha;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2016, 20:12:02 wysłana przez GruniO »
Zapisane

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2016, 21:47:45 »

Nie szalej, nie ścigaj się. Jeździj normalnie, pilnuj tylko temperatury silnika, bo jak złapie temperaturę to kicha z niej już będzie. Moje najlepsze docieranie 19 luty - roku już nie pamiętam nocą solina i dom - 500 km. Zajęło mi to całą noc, a że ciepła nie było to silnik ułożył się pięknie. A i pasztet z rozjechanego po drodze zająca był....
Zapisane

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 863
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2016, 22:05:39 »

Nooo, jak już zrobiłeś 100 km po remoncie to czas najwyższy dowalić. I tak długo czekałeś. Niektórzy tonie razu biorą na pole, albo do lasu i jak wrócą to znaczy, że dotarta.
Jak będziesz docierał tak będziesz jeździł. Silnik po remoncie po każdych kilkuset km pracuje inaczej. Układa się, zaczyna lżej pracować i wg moich obserwacji dopiero po 1500-2000km chodzi naprawdę lekko i ładnie. Nie znaczy to, że te 2000 km musisz rzeźbić 70-tką.
Ale moim zdaniem pierwszy 1000 naprawdę warto się poświęcić. Najlepiej na zlot i  z powrotem  ;)
Zapisane

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2016, 22:30:44 »

A z moich doświadczeń wynika, że silnik nadmiernie grzeje się prze pierwsze 300km. Później z temperaturą jest już OK, co wcale nie znaczy, że jest dotarty.
Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1785
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2016, 07:26:12 »

Mój pierwszy wyjazd na drogę po szlifie to od razu trasa 350km na spęd do Orzeszka. Jechałem czasami na wyższych obrotach, ale bez gwałtownych przyspieszeń.
Po powrocie trochę jeździłem wokół komina i kiedy silnik miał jakieś 1500km zmieniłem mieszankę na 1:50 i przegoniłem go na kolejny zlot, ale tym razem 400km autostradą cały czas z prędkością 115-120km/h, gdzie obrotomierz jest w okolicach czerwonego pola i uważam to za koniec docierania.
Kto był na zlocie ten widział że silnik pracuje ok.
Moim zdaniem najlepiej jest docierać w dalekich trasach, bo silnik cały czas utrzymuje wtedy temperaturę pracy.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

GruniO

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • nic nie musze moge wszystko
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2016, 21:43:01 »

W niedziele zamierzam sie wybrac na polwysep helski i nazat najlepiej rano choc to nic pewnego czyli lacznie jakies 380 km podocieramy sie z moto tylko troche stracha mam bo to jednak wiekowy sprzet i moja pierwsza randka z cezetka...heh ale co tam:)) jesli chodzi o zlot to blizej pomorza by musial byc a nie tam gdzies na poludniowym wschodzie:)

Zapisane

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 533
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2016, 22:31:03 »

Dwusuw ma dobre płukanie mieszanką w cyklu start-stop. Jak mieszkasz w mieście to wieczorkiem jak chłodniej od krzyżówki do krzyżówki pełna dzida i tyle. Ja tylko nie przeciągałem na 4 jakoś wysoko może do 105 się rozpędzałem i potem wytracałem prędkość. Według licznika mi zostało jeszcze jakieś 1300 jeszcze nie dotarłem, bo rama prosiła się o naprawy więc mam teraz puzzle, które powoli odnawiam i kompletuję.


Teraz w sumie można już jakieś traski trzasnąć jak się poskładam. Na pewno lekko ponad 700 km tylko w cyklu start-stop na pełnej manecie nie zrobiło jej nic złego.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

KML

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 124
  • Jawa 250 353 & BMW R1150R
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2017, 23:48:27 »

Pany podczas docierania po jakim przebiegu przestawialiście gaźnik ?
Dzisiaj stuknęło mi 800 Km , w instrukcji jest chyba że po 1500 ale jestem ciekaw jak sami robiliście.
Luz tłoka zrobiony był n 5 setek, mieszanka na pełnym syntetyku 1:30, gaźnik ustawiony książkowo 0,5 obrotu powietrza i najniższy rowek iglicy.

Czytałem gdzieś że po 1000 km można uznać że jest dotarty i wtedy można przestawić gaźnik na normalna jazdę ale nie wiem czy to nie za wcześnie.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2017, 00:29:15 wysłana przez KML »
Zapisane

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 863
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2017, 11:35:51 »

1000km jest ok.
Zapisane

DZIUK

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 265
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
Odp: docieranie spokojnie czy na ostro???
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2017, 16:33:36 »

Ja  po generalce jeździłem prawie normalnie ok 300 km a następnie pojechałem na zlot 550 km w jedną stronę. Niestety w drodze powrotnej po ko 350 km przyłapało mi lewy tłok. Po przejechaniu 1000 km jednak też może się przytrzeć więć trzeba jeszcze uważać. Tłoki almot...
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
docieranie

Zaczęty przez jawa634 « 1 2 » Mechanika

39 Odpowiedzi
12109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 11, 2008, 21:24:01
wysłana przez szef_ff
9 Odpowiedzi
4829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 12, 2013, 21:43:57
wysłana przez Biały
10 Odpowiedzi
5807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 04, 2014, 17:13:58
wysłana przez Strażak
5 Odpowiedzi
3319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 14, 2015, 14:31:56
wysłana przez Strażak
46 Odpowiedzi
9410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 09, 2015, 07:36:14
wysłana przez von_Majzel