Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 08:59:08
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: druciarstwo  (Przeczytany 2368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
druciarstwo
« dnia: Maja 18, 2016, 04:13:20 »

Witam wczoraj zabawiłem się wdruciaża wyżej nie wymienionych tu przyczyn z silnika wydostał się klocek który wcześniej trzymał się super a że czasu mało pokusiłem się o patent montażu klocka w sposób nie fachowy obsmarowałem go silikonem wcześniej powierzchnię odtłuszczając . Klocek miał luz po okręgu tak więc go zabrokowałem ile dajecie temu patentowi ?  Pokusiłem się o taki patent gdyż metoda jest bez inwazyjna łatwo naprawić ten błąd brok posmarowałem klejem do metalu .Mam nadzieję że do zimy wytrzyma .
Zapisane
    Status GG

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: druciarstwo
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 18, 2016, 05:32:41 »

Klocek jest dociskany od gory przez cylindry, ich tuleje zabezpieczaja go przed obrotem wiec jesli zastosowany silikon/klej jest dostatecznie wytrzymaly na temperature i choc troche odksztalcalny to raczej powinno to rozwiazanie wytrzymac bez dzwonienia do nastepnego remontu. A jak zacznie dzwonic to glowny podejrzany juz jest.

Adamu2T

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 594
  • Jawa TS+velorex562+jawa20+ Honda Shadow vt 1100
Odp: druciarstwo
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 18, 2016, 07:52:18 »

Miałem ten sam problem, ale rozwiązałem go trochę inaczej. W moin silniku klocek miał 0,3 mm luzu,klejenie na silikon już niewiele pomagało, więc go napawałem tigiem, następnie obtoczyłem na tokarce z odpowiednim wciskiem, i działa super. Z tym,że robiłem tak z klockiem do ts, i nie wiem jak to by było z klockiem 634. Ps. Prowizorki zawsze działają najdłużej,  :P
Zapisane

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Odp: druciarstwo
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 18, 2016, 08:00:25 »

Chodzi o to że jak składałem klocek to założyłem nie od tego silnika a ma dwa i lewy cylinder nie chciał wejść zapierał o klocek potem go piłowałem i cylinder wszedł do połowy i puknąłem parę razy młotkiem gumowy zobaczyć  czy ma opór lub czy dalej pójdzie i cylinder się zblokował wypukałem go młotkiem gumowym ale klocek się do niego przytulił wiec właściwy znalazłem nie maił nadmiernego luzu tylko lewo prawo się kręcił .
Zapisane
    Status GG

Adamu2T

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 594
  • Jawa TS+velorex562+jawa20+ Honda Shadow vt 1100
Odp: druciarstwo
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 18, 2016, 10:12:38 »

Aha, to według mnie powinno działać.
Zapisane