Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 15:09:44
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: ustawienie ga¼nika CZ 175  (Przeczytany 8199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szef_ff

  • Gość
ustawienie ga¼nika CZ 175
« dnia: Luty 28, 2008, 23:35:48 »

Dzisiaj zaczęło sie coś dziać nie ciekawego :'(. Po odpaleniu zimnego moto silnik chodzi nierówno po czym gaśnie. <crybaby> Po kolejnym przelaniu ga¼nika moto odpala i pracuje nie równo ale nie gaśnie. Po kilkunastu sekundach z ga¼nika zaczyna mi cieknąc paliwo. Tz. paliwo zbiera sie w gumie łączącej ga¼nik i filtr i spływa pod karterach pod ga¼nik.  :'(Dzieje sie tak tylko na wolnych obrotach. Na trochę wyższych obrotach pracuje nierówno ale nie cieknie. Podczas jazdy jest efekt braku mieszanki. <mur> Jadąc chwilę stałą prędkościa silnik zaczyna przerywać a gdy dodamy gazu silnik dławi sie. Dopiero po dodaniu gazu prawie na maxa dostaje mieszankę i pracuje prawidło podczas przyspieszania. :o Nie przerywa,nie szarpie, nie gaśnie i pracuje równo i ślicznie. Podczas podczas postoju z wyłączonym silnikiem i zakręconym kranikiem paliwo spływa mi do gumy łączącej i kapie z niej na silnik. Po dwóch minutach przestaje. Igła jest na 3 rowku od góry. Uszczelka przy ga¼niku również jest ok.
Dzisiaj miałem dziwną sytuację. Moto po nagrzaniu sie pracował na jałowym. Wolne obroty, fajne pyrkotanie i nagle strzał w tłumik i cisza. Nie mogłem go odpalić. Jak wykręciłem świecę okazało sie ze sie zepsuła. Tak nagle.  <crybaby>Włożyłem jakąś chinszczyzę i moto odpalił. Efekt nierównej pracy silnika zdecydowanie sie pogorszył. Silnik pracuje jeszcze gorzej i nie ma mowy o je¼dzie na pół manetki bo po prostu zwalnia do 40 i bardzo nie równo chodzi. Gdy podczas takiej jazdy wcisnę popychacz pływaka po chwili silnik zaczyna wkręcać sie na obroty i przez chwile pracuje płynnie.  <thumbup>
Co mam zrobić żeby tak nie przerywał i normalnie pracował. Bez ciągłego popychania pływaka. Proszę o wszystkie możliwe regulacje ga¼nika.
Zapisane

zagierr

  • Gość
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 29, 2008, 21:14:17 »

Najpierw proponuje rozebrać ga¼nik i dokładnie go oczyścić. Przy okazji sprawd¼ też pływak. Potem wszystko do kupy. Iglicę ustaw w drugim rowku od góry. ¦rubę wolnych obrotów wykręć o ok. 2 obroty. Moto powinno odpalić i chodzić w miarę ok oczywiście poza wolnymi obrotami które musisz wyregulować dopiero jak rozgrzeje się silnik. W tym celu wkręć śrubę od przepustnicy głęboko odpal moto i wykręcaj ją powoli aż obroty spadną do odpowiedniego poziomu. Jak obroty będą niestabilne to doreguluj je śrubą od wolnych obrotów trochę ją wkręcając lub wykręcając.
A i zapomniał bym sprawd¼ również filtr powietrza.
Zapisane

bakczysaraj

  • Gość
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 29, 2008, 21:48:26 »

Jak wyżej. Przeczyść ga¼nik i sprawd¼, czy masz sprawny pływak.

i sprawd¼ zapłon, czy dobrze ustawiony. Przy dobrze ustawionym zapłonie nie powinien strzelać (i przy dobrej świecy)

A regulacji ga¼nika poszukaj w serwisówkach na necie
Zapisane

szef_ff

  • Gość
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2008, 00:20:43 »

Pływak kupiłem nowy i dalej sie paliwo leje z ga¼nika na wolnych. wolne ustawiłem już chyba najlepiej jak sie da. Pyrka 2 razy na sekundę (120 obr/min :D) Z tym powietrzem to różnie raz dobrze raz ¼le. Chwile działa ok a pó¼niej znowu mi sie dusi przy dodawaniu gazu. Iglice podniosłem na początku i nie było żadnej różnicy.
P.S. Jakiej świecy używacie? Bo ja już miałem NGK, Iskry i jakieś chiñskie i nie wiem, Każda mi sezon tylko wytrzymuje....
Zapisane

bakczysaraj

  • Gość
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2008, 00:25:19 »

To zależy, jaki masz przebieg na sezon:D

CZ 175 ma gażnik podobny do CZ350? bo w TS ustawia sie poziom paliwa. W cz 175 wątpię......
Zapisane

szef_ff

  • Gość
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2008, 00:28:36 »

Tam jest ten sam co w CZ 350. ¯adnej regulacji pływaka <sadwalk>

Na sezon robie około 3000 km
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 00:33:41 wysłana przez szef_ff »
Zapisane

szef_ff

  • Gość
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2008, 21:18:47 »

Z regulacją ga¼nika sobie trochę poradziłem. :) Cały czas mam jednak problem z lejącym sie paliwem <mur> Zdjąłem gumę łączącą ga¼nik i spoglądałem sobie na wolnych co z ga¼nikiem jest nie tak. Iglica ustawiona po środku. Moto pali elegancko :D Do momentu zejścia na niskie wszystko cacy. <thumbup> Jak chwile pochodzi na wolnych to zaczyna mu cieknąć paliwo z wlotu powietrza.  :-/ ¦ruba od powietrza wykręcona o 1 i 3/4 obrotu. Moto przy wyższych obrotach ( połowa manetki) bardzo kopci i lekko przerywa. Założyłem nową świece i efekt jest ten sam  <crybaby> Po około 10 minutach jazdy po podwórku wykręciłem świecę i była mokra :'( Dlaczego ga¼nik zalewa świece? Czy to możliwe ze zepsuł sie ga¼nik?  <blink>
Jeszcze mam problem ze starterem i tłokiem ale to w innym temacie. ;)
Zapisane

KOREK

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 168
  • CZ 175 Typ 487,0 - '87 + CZ 350 Typ 472,6 - '86
    • nawigacja GPS
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2008, 00:12:41 »

Witam.

Wydaję mi się, że masz nieszczelny zaworek iglicowy. Przerabiałem to w swojej CZ... a objawy były te same co opisujesz.
Radzę to sprawdzić - zdejmujesz pokrywkę pływaka, który jest nadal połączony wężykiem ze zbiornikiem paliwa. Bierzesz w drugą rękę pływak i zatykasz jego ostrą koñcówką zaworek, który siedzi w pokrywce..., odkręcasz kranik i obserwujesz. Jeśli choć minimalnie cieknie to ¼le, i będziesz musiał wymienić najlepiej parę: pływak - pokrywka pływaka.
Ty prawdopodobnie masz rozkalibrowaną tulejkę od zaworka i wymiana jak w Twoim przypadku samego pływaka nie pomogła.
Podejrzewam, że pływak wymieniłeś w obawie przed jego nieszczelnością, a zapomniałeś o zaworku.
Jeśli okaże się, że jest tak jak mi się wydaje, to z racji, że masz już nowy pływak wymieñ jego pokrywkę i problem powinien zniknąć.  ;)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2008, 00:17:03 wysłana przez KOREK »
Zapisane

szef_ff

  • Gość
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2008, 00:16:45 »

też brałem to pod uwagę. zacząłem łączyć ze sobą wszystkie objawy i po kawałku doszedłem do momentu że w pływaku mógła sie już wyrobić ta igiełka i przepuszczać paliwo. Tylko skąd ja teraz wezmę nowa/w bardzo dobrym stanie pokrywkę? <sadwalk>
Zapisane

KOREK

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 168
  • CZ 175 Typ 487,0 - '87 + CZ 350 Typ 472,6 - '86
    • nawigacja GPS
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2008, 00:27:40 »

Popytaj ludzi w okolicy, jeśli masz taką możliwość. Może ktoś będzie miał w garażu gdzieś jakiś ga¼nik czy jego elementy...
Ja mam jeden ga¼nik, którego nie używam, choć kupiłem go dla ewentualnych części zamiennych... Jeśli będziesz miał kłopot z dostaniem pokrywki to daj znać na gg 6038561. Nie zaśmiecajmy wątku.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2008, 00:37:04 wysłana przez KOREK »
Zapisane

PrzemekCzesiu1992

  • Gość
Odp: ustawienie ga¼nika CZ 175
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2008, 20:08:29 »

Jeśli dalej problem z dławieniem sie silnika przy dodawaniu gazu nie został rozwiązany to sprawd¼ ta śrubke obok powietrza (taka mosiężna) nie wiem co to chyba mała dysza ja miałem to przytkane...
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jawa 350, ustawienie ga¼nika.

Zaczęty przez Rufus143 Mechanika

18 Odpowiedzi
6840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 03, 2008, 18:15:22
wysłana przez jawol RIP
2 Odpowiedzi
2218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 19, 2016, 11:51:41
wysłana przez Mathini
10 Odpowiedzi
4329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 15, 2017, 12:42:11
wysłana przez marcin1990
5 Odpowiedzi
2456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 24, 2018, 16:02:51
wysłana przez Rozztocz
8 Odpowiedzi
2781 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 16, 2019, 09:04:57
wysłana przez Jawson25