Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 19, 2024, 21:09:02
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Perełka  (Przeczytany 3332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

leonstar

  • Gość
Perełka
« dnia: Luty 20, 2008, 16:43:22 »

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M657945

Fajna , ale juz nie do zarejestrowania  <no>
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: Perełka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2008, 18:11:29 »

po co tłuc numery, troche kasy i opinia rzeczoznawcy o unikalności pojazdu ;)
Kiedyś sie zastanawiałem czy nie mozna motocykla takiego którego teoretycznie nie można zarejestrować z powodu silnika 2t na tzw SAM, może któś o tym coś wie?
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Perełka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2008, 18:30:36 »

czy ja wiem- po co mi motocykl,który dwadzieścia lat stał. pewnie wszystkie łożyska skorodowały,bo wredna wilgoć wdziera się nawet do zamkniętego silnika,uszczelniacze sparciały, na dodatek bak ma wgnieciony i jest bez kwitów- za 3500? nie jest to żadna rewelacja- co innego,gdyby był kwit.motocykla ładny,ale 3500? za tyle kupiłbym sobie jakąś przyzwoitkę i sam doprowadził do stanu zbliżonego. większa satysfakcja.
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Perełka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2008, 18:36:31 »

Cytat: Jawsim
za tyle kupiłbym sobie jakąś przyzwoitkę i sam doprowadził do stanu zbliżonego. większa satysfakcja.

Sam zrobisz - wiesz czym jedziesz a tu ładnie się świeci a co w środku :'( ????
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Perełka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2008, 18:38:53 »

Czy ja wiem? Moja stała bóg wie ile czasu w stodole, poparciały gumy, w filtrze powietrza zalęgły się myszy, na chromach porobiły się wżery, korozja zaczęła wyłazić gdzieniegdzie (nawozy) a silnikowi nic.
Ale racja, za 3,5 kilo to za dużo-lepiej odnowić jakąś inną (według moich obliczeñ nawet wyniesie taniej).
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

leonstar

  • Gość
Odp: Perełka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2008, 18:53:05 »

Marudzicie jak stare baby  <offtopic>
Zapisane

mmzlot

  • Gość
Odp: Perełka
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2008, 19:09:52 »

Motorek z zewnątrz rzeczywiście ładnie wygląda. Swoją drogą ciekaw jestem jaka jest jego historia. 19 lat ktoś trzymał motor, którym nie je¼dził , a nawet nie zarejestrował.  Może służył jako dekoracja  :).
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Perełka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2008, 19:13:54 »

ta...
wykopali go z grobu Tutenhamona
Zapisane

leonstar

  • Gość
Odp: Perełka
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2008, 19:15:19 »

Niedaleko mnie żył dziadzia co miał junaka z koszem, tak samo jak ta CZ, nie jeżdzona, stał w domu  <thumbup>

nie wiem co się z nim stało, ani z dziadkiem( to raczej wiemy) ani z Junakiem.
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Perełka
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2008, 19:22:31 »

Nie marudzą tylko dobrze kombinują. Gdybym miał muzeum techniki to może bym się zastanowił bo w muzeum moto i tak by tylko stało, ale do jazdy raczej nie bardzo będzie się nadawał jeśli nigdy nie był używany. Jaką ma się pewność, że motocykl nigdy nie był używany? Bo nie ma papierów? A która jawa/cz na allegro ma? Skoro nie ma papierów to skąd on ją ma? Zresztą co za problem odpicować starą CZ, żeby wyglądała tak jak ta i sprzedać ją za 3500zł twierdząc, że nigdy nie była używana. ¯eby to sprawdzić trzeba by rozbierać silnik, żeby rozebrać silnik trzeba by ją kupić... To tylko moje przypuszczenia, być może to co jest na aukcji napisane to prawda, chociaż nie chce mi się w to wierzyć, można by sprawdzić czy num ramy jest w jakimś rejestrze.


pzdr
Zapisane

Hubertus

  • Użytkownik techniki
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • Srdcem a rozumem
    • rumble garage
Odp: Perełka
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2008, 19:35:33 »

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na pewien drobiazg:
Informacje:
Rok produkcji: 1989, Data rejestracji: 01/1989, Przegląd: 01/1989, Ubezpieczenie: 01/1989, Pojemność skokowa: 350 cm3, benzyna, czerwony, Rodzaj napędu: £añcuch,

Z treści wynika, że była zarejestrowana w 1989, co dalej, tego nie wiem.
Zresztą zawsze, jak coś kupujesz, zostaje jakaś faktura, dowód zakupu, umowa...
Zapisane
Jawa typ 634; 12Volt-VAPE + Velorex 562
Kawasaki GPz 750 KZ 750E
Kawasaki GPz 900 R

Kobylen

  • Gość
Odp: Perełka
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2008, 19:51:10 »

mog faktury pogubić fakt wygląda fajnie. ciekawe czy wogole idzie odpalic. jaki bylby sens nie jezdzenia na motorze to nie wiem.
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: Perełka
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2008, 00:10:24 »

no lozyska bedzie widac po zdjeciu uszczelniaczy, jesli by byly ok, to zajzalbym jeszcze do tlokow korbowodow i pierscieni, potem lekko wszystko przesmarowal i rura  :)

na poczatku myslalem ze rozmowa jest o lubelskim browarze Perła  <thumbup>
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3506
  • Smoczyciel
Odp: Perełka
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2008, 00:58:58 »

no lozyska bedzie widac po zdjeciu uszczelniaczy, jesli by byly ok, to zajzalbym jeszcze do tlokow korbowodow i pierscieni, potem lekko wszystko przesmarowal i rura  :)

na poczatku myslalem ze rozmowa jest o lubelskim browarze Perła  <thumbup>

Heh AndrewS wiemy co dobre  <cheers> Właśnie przed chwilą jedną obaliłem...

Co do Cezetki ładna nie powiem... Ale wątpliwości tak jak piszecie chłopaki wyżej...
Ja swoją czeszkę chcę wyremontować żeby podobnie wyglądała... Ale na razie czasu i kasy brakuje... A ten tego 3500zł to jak w nią wsadzę to się będzie świecić jeszcze lepiej niż ta...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

alan666888

  • Gość
Odp: Perełka
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2008, 09:14:42 »

jak ktos nie lubi grzebać to sobie może kupic lecz tez podejzewam usterki takie jak wy chyba że silnik został całkowicie zalany olejem  :D
cena troche wysoka i w dodatku brak papierów. jak sprzedawca napisał dane o rejestarcji, przeglądzie i ubezpieczeniu to coś chyba musi mieć nieprawdaż ??
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Perełka
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2008, 10:20:34 »

ciekawostka ale raczej do zachowania dalej w taki stanie - jak już ktoś napisał "gdybym miał muzeum"... wygląda okazale ale nawet jeśli wszystko jest ok w silniku (w co wątpię) to w momencie rozpoczęcia eksploatacji czas upomniał by się o swoje prawa... chociażby kanapa - nigdy nie używana - derma popęka w pierwszym tygodniu.

Niemniej jeśli ktoś zakłada knajpę motocyklową z miejscem dla knedli to eksponat pierwsza klasa :)
Zapisane