Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 18, 2024, 03:10:50
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.  (Przeczytany 15129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 14, 2015, 20:30:19 »

Okolo 8300PLN. Egzemplarze w gorszym stanie albo bez przegladu mozna znalezc za 1000-2000PLN.

Wojaczek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
  • Cebra, Zygzak, Szadoł i Intruder.
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 14, 2015, 20:36:11 »

No właśnie tak patrzyłem to wg NBP te 280000 jenów to wyjdzie coś około 9170zł. To jest tanio za sc21 ?

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 14, 2015, 20:40:48 »

Przelicz 250000 to bedzie mniej. 280000 jenow to dla tych, ktorzy nie chca czekac do konca aukcji.
W Japonii to niska cena za motocykl.

tormentor

  • 638
  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 70
  • Motur jest wieczny
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 14, 2015, 20:41:36 »

Może relatywnie tanio w Japonii.
Większe zarobki, ale ceny też dużo wyższe

Ponoć marihuana jest w Japonii droga.
wiem wiem to nie hyperreal  :P
Zapisane

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 14, 2015, 20:45:42 »

Ponoć marihuana jest w Japonii droga.
Nie wiem bo nie kupuje i nie uzywam a za marihuane idzie sie tutaj do pierdla.

Wojaczek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
  • Cebra, Zygzak, Szadoł i Intruder.
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 14, 2015, 20:56:37 »

No zrozumiałem, że to coś w rodzaju "kup teraz" tak czy owak porównujesz zupełnie inne realia. U nas czy na zachodzie są inne kryteria stanowiące o popularności danych modeli. I nadal nie rozumiem jaki to ma związek z moim parowcem.

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1797
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 14, 2015, 21:02:57 »

A ja lubię takie ciekawostki krajoznawcze. Widać że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Taka Cebra zupełnie inaczej wygląda oczami Japończyka i np. Międzylesianina.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 14, 2015, 21:03:28 »

Po prostu pisze jak jest. Stare  CBR-y to dobre sprzety ale wyparte w Japonii przez nowsze modele bo wbrew temu, co niektorzy tu pisza "Japonczykom nadal sie chce". I produkowac motocykle i je kupowac.

tormentor

  • 638
  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 70
  • Motur jest wieczny
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 14, 2015, 21:31:25 »

Jakie motocykle w Japonii uważane są zabytkowe bądź kultowe?
HD? Angliki?
Zapisane

Wojaczek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
  • Cebra, Zygzak, Szadoł i Intruder.
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 14, 2015, 21:50:41 »

Po prostu pisze jak jest. Stare  CBR-y to dobre sprzety ale wyparte w Japonii przez nowsze modele bo wbrew temu, co niektorzy tu pisza "Japonczykom nadal sie chce". I produkowac motocykle i je kupowac.


Mi bardziej chodziło o coś innego. Solidność. Rozbierając nawet do gruntownego czyszczenia lub totalnego odświerzenia starsze maszyny z japonii widać coś czego nie zobaczyłem w żadnych dzisiejszych motocyklach. Produkowanie i kupowanie to nie to o czym myślałem- bo to samo można powiedzieć o chińskich piździkach. Rozbierz i poskładaj kilka lub kilkanaście maszyn z lat 70-90 i nawet początek lat 2000. Rozbierając i naprawiając dzisiejsze sprzęty zastanawiam się czy chińskie sprzęty dogoniły jakością materiałów te z Japonii czy może odwrotnie. I od razu wyjaśniam- w obu przypadkach jest bida. Sposób wykończenia, zastosowane materiały. Nawet Wielu znajomych śrubokrętów owszem- handluje i zajmuje się świeżymi japończykami ale prywatnie śmigają starą seven-fifty, nawet CX-em, wielu wygrzebuje maximy, nighthawki itp... mają chłopaki po prostu dość dzisiejszej tandety.

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 14, 2015, 22:12:42 »

Jakie motocykle w Japonii uważane są zabytkowe bądź kultowe?
HD? Angliki?
Motocykle 陸王(Rikuo) o roznych pojemnosciach. Produkowane przed wojna, w czasie wojny i kilkanascie lat po wojnie na licencji HD. Taki motor to jak Sokol 1000 w Polsce:
https://www.youtube.com/watch?v=rxw9TXpyYWw
Oprocz nich duze (500 i wiecej) dwusuwy
https://www.youtube.com/watch?v=Lcxy28PG5RQ
oraz wczesne modele obecnej "wielkiej czworki".
I chyba tez BMW ale to glownie ze wzgledu na cene.

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 14, 2015, 22:30:23 »

Mi bardziej chodziło o coś innego. Solidność.
Uwazam ze duze wspolczesne motocykle wyprodukowane i sprzedawane w Japonii tez sa solidnie wykonane. Opinie psuja im motocykle japonskich marek produkowane w Chinach, Tajlandii i Wietnamie i male motocykle z Japonii bo sa one zwykle tylko tu skladane z importowanych czesci.

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 14, 2015, 23:30:38 »

Proponuję porównać np. XJ900 z lat powiedzmy 96-98,a np. CB1300z 2006.
Tak jak Jawsim napisał,cb jest jak chiński skuter. Plastiki typu patrz ,ale nie ruszaj. O odlewach alu i jakości ich wykończenia nawet nie chcę mówić. Katastrofa.
U mnie na parafi majstry od dwóch kółek tak samo jeżdżą jakimś VF,CB z lat80, najmłodszy jest chyba Vmax. Nikogo grzebiącego w tym nie bawią wtryski,wytryski i inne cuda techniki.
Żaden nie klnie na te udogodnienia techniki,bo przez to zarabia ładne pieniążki. Tylko żaden nie chce tego u siebie,bo wie czym to śmierdzi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2015, 23:35:23 wysłana przez j@wa »
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 15, 2015, 00:21:59 »

Wiec chyba mowa o "eksportowych" wersjach motocykli japonskich na rynki europejskich i innych bantustanow. Ja tutaj dotykam roznych sprzetow i slabego wykonania nie zauwazam. Motocykle wykonane tak, jak Koledzy opisuja raczej by sie tu nie sprzedaly (chyba ze sa to jakies male i tanie motorki dla japonskich emerytow).
Ale moze jest w tym ziarno prawdy bo uzywane XJR 1200 i 1300 tutaj tez sa tu bardzo tanie wiec moze one tez maja kiepskie czesci spoza Japonii.

Uziel

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 160
  • Cz472,5 Jożin,Jawa 638-5 Odkurzacz
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 15, 2015, 08:00:29 »

Chłopina się pochwalił swoim nowym nabytkiem a tu debata jak o TK :D  https://youtu.be/SnkZGN_xIVs?t=7



« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2015, 08:08:50 wysłana przez Uziel »
Zapisane
Zawsze beztrosko i bezrozumnie aż moja dupa legnie w trumnie czyli w bani czeski film

Wojaczek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
  • Cebra, Zygzak, Szadoł i Intruder.
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 15, 2015, 08:09:08 »

Kolego mała wskazówka- my mieszkamy w Polsce. To dość daleko od wysp Japonii, nawet PekaeSem. Jak ja mówię,że tu na dworze zimno i pada to nie pisz mi proszę "ależ gdzie tam, mylisz się- nie pada, u mnie jest przecież ciepło" bo mnie szlag trafia. Dotykanie i macanie to nie jest dobra analiza jakości- no chyba,że biegasz z zestawem narzędzi i zdejmujesz ludziom owiewki. Na pierwszy rzut oka wszystko jest super- spasowanie i lakier lśnią. Siedzonko jest śliczne . To nie jest jednak temat do takiej dyskusji. Gwoli ścisłości- nie atakuję samych tylko japończyków bo wszyscy teraz robią szajs. U faceta, od którego mam CBR stoi takie BMW jeszcze-
http://olx.pl/oferta/bmw-k75-rt-oszczedny-turysta-cafe-racer-CID5-IDcx0W3.html#8f9783780a
te niebieskie ciapki to odblaskowe naklejki,które sobie holender nakleił. Nie podoba mi się to z wyglądu strasznie...ale- ma ma grubo ponad 160 tysięcy najazdu a chodzi jak gwizdek, mistrzostwo świata- jak na leżące 3 gary.

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 15, 2015, 08:59:54 »

Do mnie kumple przyjezdzaja regulowac i naprawiac motocykle. Nie oceniam tylko po wygladzie owiewek i wiem co motory tu jezdzace maja w srodku.
Jesli na "wskazowki" narazilem sie przyblizeniem cen i dostepnosci CBR1000F w Japonii to uprzejmie przepraszam. Nie mam zlych czy podejrzanych zamiarow, nabytku oczywiscie gratuluje i chyba od tego powinienem rozpoczac swoja wizyte na tym watku.

Wojaczek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
  • Cebra, Zygzak, Szadoł i Intruder.
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 15, 2015, 09:33:01 »

No to w takim razie maszyny trafiające na tutejszy rynek są składane z ryżu.
Absolutnie nie,nie powinieneś mój drogi Kolego nic na siłę tu pisać,bo ja już swoje zdanie o tym bydlątku mam. Kolega pytał o łańcuszki, inny o coś tam - czasem ktoś coś ciekawego podpowie. O to chodzi.
   Tylko poirytowałeś mnie tym,że ... generalnie polecam w swoim podpisie umieścić informację w stylu "Mieszkam w Japonii- wiedzcie i pamiętajcie o tym ludziska" bo - być może nieświadomie zupełnie i bez złych intencji- ale napomykasz o tym przy każdej okazji najczęściej zupełnie o to nie pytany- a przypominam,że tamtejsze zwyczaje i rynek są z naszego punktu widzenia co najwyżej egzotyczną ciekawostką- najczęściej jednak nic nie wnoszą do tematu nie mając odniesienia do realiów i mentalności. Piszemy z drugim Kolegą o kosztach renowacji SC24 w Polsce- Ty wyskakujesz z SC21 w stanie igła,ale nawet u nas w kraju niezbyt lubianym modelem- na zgoła odmiennym rynku w Japonii... na dodatek za cenę dwukrotnie przekraczającą jego wartość u nas w kraju ( mało komu podoba się dziwna stylistyka przodu i liche podwozie sc21)
 No i jakie mam wyciągnąć wnioski?? Że tak pozwolę sobie zacytować "Lot nad kukułczym gniazdem" a w zasadzie jeden fragment- "nie wiem czy się zes*ać czy nakręcić zegarek" .

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 15, 2015, 10:11:17 »

Trudno mi dostosowac sie ze swoimi wpisami do obecnych realiow polskiego rynku motocyklowego bo ich po prostu nie znam i nie wiem co jest lubiane a co nie. Ale jesli ktos chwali sie (zupelnie slusznie) na forum motocyklowym starym japonskim pojazdem ale przeszkadza mu, ze pojawia sie wpis innego forumowicza na temat jak ten pojazd miewa sie w Japonii to chyba powinnnismy ograniczyc sie w naszych dyskusjach jedynie do Knedli.
S24 tez jest. Czesci do niego rowniez.
http://page5.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/e166825255
http://auctions.search.yahoo.co.jp/search?p=cbr+sc24&aq=-1&oq=&x=17&y=23
 
 

Wojaczek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
  • Cebra, Zygzak, Szadoł i Intruder.
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 15, 2015, 10:55:58 »

No,ale nadal nie rozumiesz  :D  ? 
Primo: Te 300000 jenów to będzie coś około 10000zł, czyli 2x tyle co trzeba dać za to samo u nas. To dla nas jest kupa cholernej kasy,więc Twoje przykłady rzekomej niskiej wartości kolekcjonerskiej (o której zresztą nie planowałem dywagować bo nie o to tu chodzi) są dla mnie zupełnie bez sensu- bo są oderwane od naszej rzeczywistości. My nie zarabiamy w jenach - ale nawet jeśli to tu 50 tyś JPY to powszechna miesięczna pensja niestety. No i warunki inne- nie mamy pewnych ograniczeń powierzchniowo-ludnościowych. tego się po prostu nie da porównać.
Secundo: Bo widzisz mój Drogi Kolego- ja się wcale nie pytałem Ciebie jak sprawa tego modelu ma się w Japonii. Nie interesuje mnie to- przykro mi :(  . W Japonii czasem jest szał na coś co u nas wydaje się conajmniej nudne.
Proszę założyć jakiś temat o tym jak się mają do siebie ceny starszych motocykli tam i w europie. Chętnie poczytam jako ciekawostkę. Uwagi w stylu- "do lag lej 10W" albo... na Pilot Road 2CT lepiej jedzie w winklach... albo nawet "mam do tego kufry givi" lub wręcz "to niebieskie siedzenie pasuje jak świni siodło" to jest to dyskusja zupełnie na temat. Dział- nasz garaż -przypominam ;)

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3261
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 15, 2015, 11:47:28 »

Nie no! Dobrze pasuje :)
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Wojaczek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
  • Cebra, Zygzak, Szadoł i Intruder.
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 15, 2015, 15:55:23 »

Pasuje bo to niezła locha z siodłem :P Jestem już po pierwszym przeglądzie w okolicznej SKP- na dniach pójdę sobie posiedzieć w WK i trzeba powiesić polski szyld na tego klunkra. Przy okazji troszkę się karnąłem- to jest kurde to! O masie swojej przypomina jak trzeba wypchać z garażu pod górkę,ale podczas jazdy jest intuicyjna i cholernie wygodna i elastyczna jak wojskowe kalesony. Lubię :)

Wojaczek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
  • Cebra, Zygzak, Szadoł i Intruder.
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 27, 2015, 17:56:01 »

Dzisiaj nie mogłem się już powstrzymać i wyskoczyliśmy z Czajką na spacerek- Z racji tego,że jej CB jest chwilowo niedysponowana dosiadła GSX-a , ja wziąłem Karetkę a po drodze przyłączył się jeszcze kolega na ZX10R. Trzy dekady sportowych (nomen omen) klamotów. Bardzo fajna trasa, szkoda,że wraz z kilometrami znikało słońce a wzmagał się wiatr. No ale mamy koniec grudnia ;)











« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 17:57:55 wysłana przez Wojaczek »
Zapisane

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 27, 2015, 17:58:23 »

Prawie wielka czwórka :P
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

Wojaczek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 117
  • Cebra, Zygzak, Szadoł i Intruder.
Odp: Niebieska katana i karetka- czyli skośny klasyk zamiast knedelka.
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 27, 2015, 19:30:00 »

Właśnie cholera nikt ze znajomych nie ma tu Yamahy.

Stop-klatkowe fotki z filmu.