Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 03:25:21
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Labirynt TS 350 - prawda czy mit ?  (Przeczytany 8929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wikingc1

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 78
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Labirynt TS 350 - prawda czy mit ?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 21, 2020, 09:57:16 »

Jest takie powiedzenie że "chytry traci 2 razy" Ja to widzę tak jeśli jest dobrym fachowcem i się przykłada (bo dobry fachowiec robiący na odpier.... to tragedia) to może wołać cenę prawie nowego wału i to jest ok (cena równa się jakość) a jeśli ktoś miał by zrobić Wał za 200zł mówię przykładowo i go tylko zepsuć to jest dla mnie partaczem i złodziejem, bo sprzedaje coś co nie jest zgodne z prawdą. Ideałem było by to przykładowe 200 i idealnie zrobiony wał, tylko tak się chyba nie da.
Mnie nie stać na regenerację u pana Marka więc wziąłem sprawy w swoje ręce, Tajwańskie korby i czopy, popełniłem kilka błędów przez co silnik rozbierałem 2 razy i poprawiałem wał, czy to w efekcie wyszło taniej nie wiem, ja lubię robić sam i tak dłubię aż jest w miarę ok na tym polega dla mnie zabawa. Ile pojeździ silnik nie wiem wszystko wyjdzie w praniu. Wał ustawiony na 0,05mm bicia wiec tak średnio, na ustawianie przeciwwag na 180st. znalazłem patent na ruskich filmikach.  Ja też zregenerowałem labirynt i dotoczyłem nową tulejkę i moim zdaniem jest to wystarczająco szczelne (nowy labirynt i tulejka mają strasznie duży luz), labirynt sam z siebie się nie zużywa bo tam nic o siebie nie trze, ale jak łożyska dostają luzu to tulejka trze o labirynt itd.

A co do tematu głównego to ja po 1 regeneracji, labirynt miałem bardzo ciasno spasowany a czoło wybite, i efekt był taki że silnik działał przypadkowo, raz palił raz nie, potrafił gasnąć sam z siebie, wolne obroty to była też losowa sprawa i z tego co pamiętam siorbania nie było. Po zrobieniu czoła wszystko się unormowało.
Zapisane

elkinio

  • President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2942
Odp: Labirynt TS 350 - prawda czy mit ?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 21, 2020, 12:02:12 »


 Nie ma fenomenu Pana Marka, są poprostu ludzie którym zrobił usługę, są zadowoleni i polecają jego robotę innym ;D
Adam mam inne zdanie.  Moim zdaniem wszystko w przypadku opinii obiegowej to public relations. Znam fachowców od ubezpieczeń - wiedza ogromna a sprzedaż mała a w tym samym czasie dobrze wyglądająca panna idzie i sprzedaje coś o czy ma mgliste pojęcie i do tego źle dobiera zakres ubezpieczenia ale sprzedaje  - "zadowolony" ją polecił  ;D

"Siedzi sobie szczur z chomikiem. Szczur narzeka:
 - Nie ma sprawiedliwości na świecie... Popatrz, ty masz futerko, ja mam futerko... ty masz cztery łapki, ja mam cztery łapki... ty masz ogonek, ja mam ogonek... ja mam dwa sterczące ząbki z przodu i ty też... a to ciebie wszyscy głaszczą i kochają, a na mnie polują, sypią trutki i nasyłają koty...
- Bo ty szczurku, masz public relations do dupy"
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2020, 12:23:59 wysłana przez elkinio »
Zapisane
Jawa 559 z Velorex 560, Jawa 634 i kilka innych

Adam112

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 334
  • Cz-Jawa
Odp: Labirynt TS 350 - prawda czy mit ?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 21, 2020, 12:21:55 »

Szczerze mówiąc to regeneracja wału u Marka jest droga.
Będę składał silnik do drugiej dużej Cezety to trzeba znaleźć tańszą altrenatywę...
Zrobiłem sobie wał do 487 u Marka na zapas to kosztowało 430 zł, trochę za dużo...
Żeby człowiek nie miał w życiu innych wydatków to zrobił bym sobie z 5 wałów do knedli na zapas zawinął w przetłuszczony papier i niech by leżały...

Zapisane

jarconbubu

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Cz 350 , k-750 M , Motorynka , Iz Planeta , ural
Odp: Labirynt TS 350 - prawda czy mit ?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 21, 2020, 12:46:47 »

ja szukałem alternatywy cenowo od 450 do 600 zł  , wolałem dołożyć i mieć gwarancję jakości

Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 947
  • :)
Odp: Labirynt TS 350 - prawda czy mit ?
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 21, 2020, 15:55:08 »

drogo nie drogo, tanio nie jest ale takie czasy co do knedli jest tanie ? :P


na naszym forum jest kilku kolegów którzy sami sobie wały regenerują baa nawet tuleje cylindrów dorabiają więc jak ktoś chce to moszna i tak :D wtedy koszty są minimalne tylko nakład poniesiony na wymianę potrzebnych elementów i nas czas ;D
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Labirynt TS 350 - prawda czy mit ?
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 23, 2020, 11:51:09 »

Miałem okazję kilkukrotnie Pana Marka osobiście spotkać. Na potrzeby prac powiedział to i owo o wale 350tki, jak przebiega centrowanie itp itd. Dlaczego nadal twierdzę,że warto tam wały wysyłać? Bo przede wszystkim wały w Poznaniu są robione tak, aby w przyszłości jeszcze kilka razy były możliwe do regeneracji. Kupując korbę nową nie wiesz, jakie korbowody, łożyska, nawet nie wiesz do końca jaka stal użyta do produkcji.

Czy jest to fenomen? Zależy. Wyratował mój pierwszy skatowany wał. Wały klinetów, gdzie ja już miałem wątpliwości odnośnie sensu męczenia tego również naprawił. Kilka razy doradził. Pokazuje na kanale wtopy mechaników robiących regenerację po 200 zł. Ogarnia o wiele bardziej skomplikowane konstrukcje od naszej jawy.
Wtopy się zdarzają każdemu. Nie każdy się przyznaje. I to robi ogromną różnicę.....

Co do nowego wału - ja bym się bał. W singlu jeszcze bym montował.....
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 30, 2008, 12:59:51
wysłana przez alan666888
5 Odpowiedzi
3192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 21, 2013, 13:41:31
wysłana przez ForesT
4 Odpowiedzi
2079 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 29, 2018, 21:20:51
wysłana przez Bimberpołudnie
7 Odpowiedzi
1782 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 31, 2019, 16:47:43
wysłana przez Tarpan27
4 Odpowiedzi
1211 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 30, 2021, 19:57:58
wysłana przez azbescik2