Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 08:46:37
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Gaźnik do CZ 350 z 4motor.  (Przeczytany 2059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 533
  • CZ 472.6/GSX400F
Gaźnik do CZ 350 z 4motor.
« dnia: Marzec 04, 2015, 00:06:03 »

Postanowiłem napisać temat przed kupnem, żeby nie utopić na marne kasy. Ze swoim gaźnikiem mam w ogóle problem ustawienia go. Klepie przepustnica, próbowałem dopasować parę chińskich przepustnic, ale każda lata jak żyd w oryginalnym korpusie. Silnik kiepsko reaguje na regulację, a jazda jest w sumie możliwa na najniższym położeniu iglicy, na ustawieniu książkowym mam czarne świece. Motocykl ma muła przy dodawaniu gazu i długo schodzi z obrotów. Na biegu jałowym, da się go nawet zgasić dodając gazu... Dlatego zastanawiam się nad gaźnikiem z 4motor może będzie lepiej. Nie jest ekstremalnie drogi, a może będzie działał lepiej. W opolu ub. roku była 634 po odrestaurowaniu właśnie z gaźnikiem współczesnej produkcji i ładnie pracowała.


Na gaźnik z 638 i flanszę na razie nie mam za bardzo funduszy, na moim od biedy da się jechać ale silnik nie dostaje odpowiedniej mieszanki. Chyba, że ktoś z was ma gaźnik w dobrym stanie to chętnie odkupię. Mój nadaje się do wyrzucenia albo regeneracji, ale cena regeneracji jest podobna do flanszy + gaźnik 638. W dodatku mój gaźnik jest złożony z tego co dostałem w skrzynce do tego motocykla, bo to co było zamontowane nawet nie chciało współpracować. Mogę spróbować i na pewno zdam relację jak to działa, jednak wolałbym poznać wasze zdanie bo nie lubię topić kasy na marne co jest oczywiste.


Wszelkie sugestie mile widziane.




Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

Yabaman

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1095
  • 638.1+562.10; 362 Californian; ETZ251 SW x 3
Odp: Gaźnik do CZ 350 z 4motor.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2015, 02:54:53 »

Jaką gaznik od CZ ma srednice gardzieli, rozstaw srub mocujących i konfiguracje dysz?
Gdybym znalazl jakis zamiennik tego gaznika to podam do wiadomosci.

daniel89_lb

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 147
  • Amfa Fatima było od huja a nic nima
Odp: Gaźnik do CZ 350 z 4motor.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2015, 02:58:49 »

Mam gaźnik WM MOTO w skuterku aprilia,to samo zero regulacji oprócz biegu jałowego,mieszanka,dawka paliwa klapa.
Kolega kupił podróbę PEGAZA to po 20 km zdeformowała się przepustnica.Szkoda gadać.
Zapisane

mierzej

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 42
  • JAWA 634.7
Odp: Gaźnik do CZ 350 z 4motor.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2015, 08:16:28 »

Kolega zamontował ten gaźnik do Awo Simsona, sprawował się o niebo lepiej niż rozklekotany oryginalny Pegaz. Później powędrował do Pannoni, chodzi już ze dwa lata, nic mu nie dolega, ładnie się wkręca i trzyma obroty. Myślę że lepszy taki niż oryginalny rozdupcony. Choć trzeba się liczyć z tym że możesz trafić na felerny, zawsze można odesłać.
Zapisane

Patyk

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 55
  • Jawa 350 634
Odp: Gaźnik do CZ 350 z 4motor.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2015, 14:49:32 »

Mam nowy oryginalny czechosłowacki gaznik do cz 350 na sprzedaż. Patrz w dziale sprzedam w moim temacie
Zapisane

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 533
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Gaźnik do CZ 350 z 4motor.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2015, 18:01:25 »

^^^^


To już bardziej mi się opłaca dopłacić do Kheina, dellorto albo mikuni.


Postanowiłem, zobaczymy za jakiś czas jak zimowe powietrze przeminie, bo aż ręce nadal odmarzają od narzędzi, a zimny wiatr tylko zniechęca i brak czasu się w to wplata... Jak ten gaźnik działa i czy w ogóle działa.


Miałem już okazję ustawiać WSK z chińskim gaźnikiem i powiem szczerze, że dało się to bez problemu ustawić, ale było trochę zabawy i miała dobrego kopa po tej regulacji.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
6215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 24, 2012, 08:24:12
wysłana przez Jawolotmen
6 Odpowiedzi
2537 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 26, 2014, 15:03:18
wysłana przez xPredatorx88
Gaźnik

Zaczęty przez veyron76 Mechanika

2 Odpowiedzi
2177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 07, 2014, 21:03:08
wysłana przez veyron76
19 Odpowiedzi
3336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 16, 2019, 15:18:18
wysłana przez kolba RIP
3 Odpowiedzi
1639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 29, 2020, 17:32:57
wysłana przez killler