Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwietnia 18, 2024, 13:23:44
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [638] Dławienie się silnika przy dodaniu gazu  (Przeczytany 8309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Demonos

  • Gość
[638] Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« dnia: Października 21, 2005, 19:45:21 »

Co prawda chwilowo kwiestia jest mniej aktualna, jako że wczoraj posypała mi się skrzynia biegów (pewnie wodziki szlag trafił), ale może wrócić.
Chodzi o to,  że jawcia ładnie mi chodzi - dobrze odpala, dobrze na gaz reaguje, trzyma wolne obroty, ale... no właśnie. Jak sobie pochodzi na tych wolnych obrotach, np. czas jaki stoi się na światłach, to potem, przy dodaniu gazu w pierwszej chwili silnik się dławi. ¯eby nie zgasł sprawę trzeba ratować krótkimi ruchami gazu. I co to może być? Dopiero co doszczelniałem układ dolotowy, dysze niby też czyściłem, ale objaw nie znika. Gdzie szukać? Czy to wina przepustnicy? Bo już sam nie wiem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2012, 23:14:06 wysłana przez Bulo »
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Października 21, 2005, 21:27:31 »

Witamy w klubie.u mnie jest podobnie.Ale ja sie poddałem ,i nic już z tym nie robie W sumie wiem co mam robić jak dodaję gazu i tyle.Ale  w razie gdybys doszedł do tego wcześniej niz ja to daj cynk.W zimie planuje rozpołowic silnik bo przez swoje niedopatrzenie nie wbiłem ustalacza centrującego silnik w przednim uchwycie i mam mały problem z wolnymi obrotami(może to jest przyczyna mojego i twojego problemu)
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Października 21, 2005, 21:49:42 »

U mnie raczej nie. Objawy pojawiły się po tym, jak wymieniłem łożyska sworzni tłokowych. Przed ściągnięciem garów pracowała idealnie i w każdej chwili z wolnych po odkręceniu gazu płynnie i szybko wchodziła na obroty : :-/
Zapisane

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Października 22, 2005, 00:21:49 »

Temperaturka mości webmajstrze.... temperaturka. masz za ubogą mieszankę albo pó¼ny zapłon.... Na postoju powoduje to że silnik szybko się grzeje..... dajesz gazu a paliwko zanim dotrze, zanim się spali..... I wtedy nie pozostaje nic innego jak ,,pom-po-wanie" rolgazem....
Zapisane

Jaro

  • Gość
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Października 22, 2005, 08:58:54 »

Moim zdaniem jest to wina zapłonu, ustaw go ponownie, przychylam sie do odpowiedzi motomyszora. Miałem podobnie ustawiłem zapłon ponownie i jawka chodziła dalej idealnie :). Hmmm moze to tez byc wina gaznika złej regulacji umnie jest tak ze po odpaleniu motor jest na wyzszych obrotach a po nagrzaniu spada na nizsze i ładnie pracuje na nich, moze u ciebie po nagrzaniu w czasie spadku obrotow one sa za niskie i silnik sie dławi. Zwiesz obroty a na poczatku ustaw zapłon  ???
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #5 dnia: Października 22, 2005, 15:53:25 »

Ja ten zapłon ostatnio z 50 razy ustawiałem :/
Inna sprawa, że cyrki są z tym zapłonem - raz ustawiam i np. dla prawego cylindra płytka jest przekręcona bardziej w lewo, następnym zaś razem w zupełnie innym miejsu mi wychodzi rozwarcie niż poprzednio przy tym samym kącie wyprzedzenia :/
Co do temperatury - to ga¼nik ustawiam zgodnie ze sztuką i na wolnych sam z siebie pracuje ładnie równo i spokojnie. Hece są właśnie przy otwarciu przepustnicy. No nic. Na razie zostawiam to sobie do przemyślenia. Póki co muszę rozpołowić silnik i zobaczyć czy tylko wodziki poszły, a może coś (odpukać więcej)
Zapisane

semaj

  • Gość
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #6 dnia: Października 24, 2005, 21:55:26 »

co do przygasania po zagrzaniu też miałem takie jazdy, ale u mnie to było trochę inaczej:
zamontowałem prameti => silnik nie schodził z obrotów(no dobra, schodził, ale wolnoooo) => zubożyłem trochę mieszankę => wzrosła temperatura => świece się wypalały po 5 km => założyłem cieplejsze świece => i tu już mogłem przejechać więcej niż 5 km.

Silnik mógł się więc zagrzać. Jak się zagrzał nie gasł na wolnych obrotach, ale przy delikatnym dodaniu gazu potrafił zgasnąć - jedyną możliwością, żeby nie zgasł było bardzo szybkie przekręcenie manetki do oporu. Wtedy przyszedł czas na regulację ga¼nika , która doprowadziła w efekcie do kolejnego przykręcenia śruby paliwa. Teraz u mnie ta śrubka jest wykręcona o ok 0,6 obr. trochę mnie to dziwi, ale je¼dzi :) A silnik się zachowuje jak by miał automatyczne ssanie :D i nie gaśnie niespodziewanie, chyba, że paliwo się skoñczy :P

-Na początku trzyma obroty między 2500-3000 w zależności od temp otoczenia, a po paru minutach schodzi na 1300.

Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2005, 08:29:31 »

Wtedy przyszedł czas na regulację ga¼nika , która doprowadziła w efekcie do kolejnego przykręcenia śruby paliwa. Teraz u mnie ta śrubka jest wykręcona o ok 0,6 obr. trochę mnie to dziwi, ale je¼dzi :) A silnik się zachowuje jak by miał automatyczne ssanie :D i nie gaśnie niespodziewanie, chyba, że paliwo się skoñczy :P

Prameti tak ma - śrubka składu mieszanki wykręcona o ok 0.5 obrotu.
U mnie dodatkowo na Prameti w zasadzie silnik nie pracował na  włączonym urządzeniu rozruchowym. Potrzebne było tylko do odpalenia, a potem zaraz wyłączałem je.  :-)
Zapisane

semaj

  • Gość
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #8 dnia: Października 25, 2005, 10:04:29 »

więc to nie był przypadek :) - można teraz zacząć tworzyć publiczną charakterystykę prameti w sumie 1szą konkretną :)
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #9 dnia: Października 25, 2005, 20:54:07 »

Z moim zpłonem Prameti jest tak samo jak u Was.Na początku nie mogłem pojąc co żle zrobiłem składając silnik ale po tym jak napisaliście że u Was dzieje się tak samo,trochę mi ulżyło.Tym bardziej że na samym początku po remoncie jeżdziłem na starym konwencjonalnym zapłonie i wszystko było ok.
Zapisane

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2005, 18:58:34 »

A ja mam digitecha i jawcia śmiga ( a raczej smigała na nim) jak trzeba. Co prawda początkowo trochę się namęczyłem z ustawieniem i przeróbkami ale było warto.
Zapisane

mirek

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: [638] Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 28, 2018, 21:36:07 »

Witam
umnie to samo
Jawa jak pochodzi 2a3 minuty to przy dodaniu gazu dławi sie, zauwarzylem ze jak lekko ja pochyle na lewa strone to jest oke lub jak przekrece gaznik
prosze o porade
 







Zapisane

Adam112

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 334
  • Cz-Jawa
Odp: [638] Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 28, 2018, 21:40:01 »

Szacun, odkop tematu z przed 13lat ;D . Pokombinuj z poziomem paliwa.
Zapisane

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1717
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: [638] Dławienie się silnika przy dodaniu gazu
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 29, 2018, 00:30:03 »

Jeżeli dławi się przy dodaniu gazu, to znaczy że dostaje za dużo paliwa.
- zły poziom paliwa
-zła Dysza główna
-odkrecona Dysza główna
-za wysoko iglica
- chiński gaznik
-problemy z filtrem powietrza
- dziurawy pływak
- za wczesny zaplon
-zla regulacja gaźnika
Etcetera Etcetera....
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 13, 2006, 21:12:47
wysłana przez Johnny
Jawa dławi sie po dodaniu gazu???

Zaczęty przez Piotrek350 Mechanika

5 Odpowiedzi
6425 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 18, 2007, 21:01:38
wysłana przez madras30
58 Odpowiedzi
16460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 16, 2012, 23:49:32
wysłana przez karwo77
8 Odpowiedzi
3580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 22, 2017, 22:31:35
wysłana przez arajs
6 Odpowiedzi
2083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpnia 11, 2018, 23:00:57
wysłana przez Markus_jawa 175