Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 12:19:25
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 8610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1716
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 20, 2014, 18:44:46 »

Ja mam faworita starego i około 15,000km na nim zrobiłem. prawdopodobnie na wiosnę będzie do wymiany, ale jak na razie ładnie mi służył.
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

second

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 777
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 20, 2014, 19:08:50 »

Prawdopodobnie miałeś Kolego oryginalny łańcuch faworit podczas gdy inni mieli oryginalne opakowania z zawartością plasteliny z dalekiego wschodu.

Właśnie zakupiłem dwa takie łańcuchy do swoich moto i teraz mam rozterki - zakładać czy nie zakładać.
Zapisane
To ma być taka fikcja żeby wszyscy uwierzyli a fikcja musi być prawdopodobna żeby stała się prawdą...

Grzegorz Moto Naprawy

  • Gość
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 20, 2014, 21:34:57 »

ale teraz trafić w oryginał to jak szukać igły w stogu siana raczej nie realne ja co do okinoi wypowiem się w przyszłym roku tak dokładnie gdy nakręcę trochę km i w niejednej jawie bo pierwszy raz zamontowałem ten wynalazek i jestem zadowolony i będę go montował do reszty moich sprzętów
bo jakość = się cenie w tym przypadku bynajmniej moim ale o tym okinoi napiszę pod koniec przyszłego sezonu i zamieszczę fotki z montażu i po różnych przebiegach jak wygląda jego stan naprężenia,wyciągnięcia

ps.wsk mocy nie ma ale tak jak piszą koledzy jednorzędowy jest a to robi wielką różnicę
a druga sprawa może chinole zrobili do wsk z innego materiału bo myśleli że wytrzyma bo
mniej mocy ale to wiedzą tylko chinole jak do tego podchodzili i z czego robili
Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 1785
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 20, 2014, 21:37:55 »

Myślisz że oni się interesują ile to ma mocy przenosić, do czego jest założone, czym sparowane itp? Robią dany łańcuch i albo sprzedają go na metry tak jak w sklepach rolniczych, albo jeśli importer chce to go zakują na daną liczbę ogniw i koniec.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Grzegorz Moto Naprawy

  • Gość
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 20, 2014, 21:50:45 »

ale mogą mieć jakie wytyczne od importera że ma być tańszy to i będzie słabszy tego nie wiem.tak tylko przypuszczalnie napisałem nie mam tego potwierdzonego to więc może być tylko moje mniemanie nic więcej a z nimi nigdy nic nie wiadomo
Zapisane

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 778
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 20, 2014, 22:24:11 »

Z chińskimi produktami jest tak, jak ze wszystkim - są produkty dobre i złe jakościowo. Niestety do nas docierają w większości te złe, a to z jednego powodu - ceny. Dobra rzecz musi kosztować, a jakbyś miał kupić oryginał, za 50zł albo chiny za 45 - wybrałbyś oryginał. Importerzy więc sporowadzają tanie badziewie, bo to sprzedadzą- oryginał 50zł a chiny 20 - jest różnica????
Zapisane

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 21, 2014, 10:37:28 »

Jeszcze wrócę do favorita. Brat montował go w MZ. Po 4 tyś km łańcuszek naparza o dekiel.
W 175tce łańcuszek oryginalny zanim zaczął koncertować przekręcił 100tyś.km. Jest różnica i to kolosalna jeśli chodzi o przebiegi.
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

Grzegorz Moto Naprawy

  • Gość
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 21, 2014, 22:02:05 »

Jeszcze wrócę do favorita. Brat montował go w MZ. Po 4 tyś km łańcuszek naparza o dekiel.
W 175tce łańcuszek oryginalny zanim zaczął koncertować przekręcił 100tyś.km. Jest różnica i to kolosalna jeśli chodzi o przebiegi.

no teraz to bajkę napisałeś jak andersen 100 tyś km na jednym łańcuszku i jeszcze bez remontu silnika 2t no to nie wiem chyba podzespoły miał tam z tytanu pokrytego teflonem lub miał podzespoły spawane gumowymi elektrodami do spawania drewna pod wodą i dla tego 2t zrobił 100tyś km bez remontu a tym bardziej łańcuszek to wytrzymał ludzie trzymajcie mnie bo nie wyrobie
Zapisane

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 1785
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 22, 2014, 17:37:47 »

Jeszcze wrócę do favorita. Brat montował go w MZ. Po 4 tyś km łańcuszek naparza o dekiel.
W 175tce łańcuszek oryginalny zanim zaczął koncertować przekręcił 100tyś.km. Jest różnica i to kolosalna jeśli chodzi o przebiegi.

no teraz to bajkę napisałeś jak andersen 100 tyś km na jednym łańcuszku i jeszcze bez remontu silnika 2t no to nie wiem chyba podzespoły miał tam z tytanu pokrytego teflonem lub miał podzespoły spawane gumowymi elektrodami do spawania drewna pod wodą i dla tego 2t zrobił 100tyś km bez remontu a tym bardziej łańcuszek to wytrzymał ludzie trzymajcie mnie bo nie wyrobie

A skąd wiesz czy bez remontu? Może robili remonty, tylko łańcuszek zostawiali stary.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Grzegorz Moto Naprawy

  • Gość
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 22, 2014, 18:29:09 »

nawet jak by remonty robili to takich cudów nie ma 100tyś km na jednym to co on z tytanu był no bez przesady bo to wielka bajka
Zapisane

Marcin_93

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 812
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 23, 2014, 12:41:33 »

hehe, nie musisz wierzyć.
miała zmienione kilka razy pierścienie. Tłok na nominale miał 58,00mm a po 100tys. 56mm a w niektórych miejscach mniej.
Bieżnia w korbowodzie miała rowki wytarte od koszyka. Zwiększyła się jej średnica jedynie o niecałe 2mm.
Cezeta była ojca. Kupił ją nową w czasach gdy części zdobyć to trzeba było po całej polsce jeździć i dobrze się naciągać by coś dostać. Została ona zjeżdżona do końca. Pod koniec jej żywotu to dwójką solo nie dała rady na prostej jechać ;D

Taka była jakość wcześniej, teraz to jest samo dziadostwo ;D
Zapisane
Bez motóra mina jest ponura

Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
┌(-_-)┐┌(-_-)┘└(-_-)┘└(-_-)┐

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 533
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 24, 2014, 10:08:04 »

No dobra, musiałem i tak ściągnąć dekiel bo poluzował się kosz. Silnik jest cicho, ale moim oczom ukazał się już dosyć spory zwis jak na nowy łańcuszek favorita.


Zamawiam chinola na zapas. Przebieg 3100 i jeszcze nie tłucze o karter, ale zaczyna wyglądać jak ten stary...
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

KML

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 124
  • Jawa 250 353 & BMW R1150R
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 03, 2017, 23:05:33 »

Panowie odkopuje trupa , gdzie dorwać porządny łańcuszek do 250ki ?
Favorit wytrzymał mi 2 tyś. Km , obecnie ma 3 tyś. i już napiernicza tak że jazda staje się nieprzyjemna.
Czy te chińskie też są do 250tek bo na aukcjach nie znalazłem
Zapisane

janosikmz19822

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 234
  • motórów kilka
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 04, 2017, 00:35:19 »

Trzeba iść i dobrać coś na wzór i zakuć jakiś dobry serwis motocykli i kumaty gość . Ja też mam Favorita na napędzie i szybko się wyciąga tyle że kupiłem go na długo przed tym zanim wgłebiłem się w temat łańcuchów.
Zapisane
    Status GG

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Online Online
  • Wiadomości: 1785
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 04, 2017, 09:47:29 »

KML stare Jawy miały łańcuszek jednorzędowy o oznaczeniu 3/8x3/8. Może uda ci się gdzieś kupić taki łańcuch na metry.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

mostasz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1290
  • luckystrike
Odp: Łańcuszek sprzęgłowy Favorit o kant Ch...a Rozbić!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 04, 2017, 10:28:17 »

Napewno jest okinoi jednorzędowy zdobywalny - jak nie u nas to u czechów ! Są okinoi w motonet koronowo ale tylko do małej jawki - zadzwoń może mają też do 250 ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2017, 10:35:46 wysłana przez mostasz »
Zapisane
Górnik forumowy :P
Czasami motocykl sprawia, że uśmiech na twarzy się poJAWIA !!!