Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 15:13:49
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Spawarka 230V opinie ???  (Przeczytany 3409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotrek350

  • Gość
Spawarka 230V opinie ???
« dnia: Listopada 16, 2007, 21:30:12 »

Witam czy ma ktos takie cudo jak sie sprawuje da sie tym spawac czy jest to tania podróbka??

http://www.allegro.pl/item267841442_spawarka_stahlmann_et3p_200_gwarancja_faktura_vat.html
Zapisane

leon000

  • Gość
Odp: Spawarka 230V opinie ???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 16, 2007, 21:51:49 »

To jest spawarka i to spawa   <punk> Używałem takiej - z Castoramy Cena z kosmosu - kupiłem za 149 PLN
Problem polega na tym do czego będziesz używał tego sprzętu
Ja robiłem kwietnik na prośbę rodzicielki - przez 3h z czego połowę czasu sprzęt czekał na ostygnięcie.  Dodam, że kwietnik był z rurek i prętów tzw. zbrojeniowych - fi 12 - lekka konstrukcja, właściwie rusztowanie na kwiatek pnący na działce
Do ram się nie nadaje
Do blach - dużo obróbki after - zgorzel i dziury 


Kup do kompletu szlifierkę kątowa z Netto lub LIDL-a i daj komuś w prezencie gwiazdkowym    :D
Gwoli ścisłości nie jedno w życiu spawałem  spawarką elektryczną - jako 15-20 latek, czyli jakiś czas temu ale porządnym sprzętem z dużym amperażem
Zapisane

Piotrek350

  • Gość
Odp: Spawarka 230V opinie ???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 17, 2007, 09:20:03 »

Chce zespawac cos takiego :

http://www.ejka.net/index.php?strona=galeria_budowa_buggy

Jak widac na niektórych fotkach Gościu tez uzywa takiego sprzetu  <punk>
Zapisane

Schiso

  • Gość
Odp: Spawarka 230V opinie ???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 17, 2007, 14:05:49 »

Taka spawarka nie uciągnie za grubych elektrod, ale do takiego czegoś to nada się spokojnie. Ja preferuje spawarki pod 380 V (teraz niby 400V), mam taką starą (ojciec dawno temu kupił ją na zamówienie). Maxymalny prąd spawania ma ogromny więc z elektrodami niema problemu.
Ostatnio został przyspawany całe przodek ESa (stary samorób ze skrzynią stara i wkoñcu pękł w pół :) ) Trzyma się extra i wytrzyma aż rdza nie zeżre go  <thumbup>

Przy okazji pamiętaj że przy spawaniu materiał od ciepła się odkształca. Więc na "sucho" niby będzie wszystko docięte do milimetra a przy spawaniu zaczną się schody :) . Podobna sytuacja jest podczas wyginania rurek - pamiętaj aby jak wkładasz prostą rurkę, wkładać zawsze kołnierzem w jednej pozycji. Zawsze koleś na praktykach nam to powtarzał, bywa potem że niby zginamy o ten sam kąt a tu wychodzi inny albo rurka odkształca się jeszcze do góry itp.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2007, 14:31:15 wysłana przez Schiso »
Zapisane

Piotrek350

  • Gość
Odp: Spawarka 230V opinie ???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 17, 2007, 16:09:20 »

A moze ktos do sprzedania taka spawarke 220/380V ???
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Spawarka 230V opinie ???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 18, 2007, 15:07:26 »

ojciec mi mawiał,że wielkim młotkiem da się lekko puknąć,ale malutkim nie rozwali cegłu za 1 razem tak ajk spawarki- te na jedną fazę są-wku... trzeba długo czekać bo cholernie się grzeją- trójfazówki mają po prostu potencjał- stara dobra besterka pospawa zęby od widelca jak i szynę kolejową. <punk> no i nie robi przerw na fajke lub nawet dwie co chwilke.
Zapisane

Piotrek350

  • Gość
Odp: Spawarka 230V opinie ???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 20, 2007, 19:34:37 »

Czyli co Schiso mówi ze sie nia pospawac bez problemy , czyli jak to wkoncu jest??
Zapisane