Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 18, 2024, 03:39:03
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [472] Wózek boczny  (Przeczytany 6518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brokacik

  • Gość
[472] Wózek boczny
« dnia: Marzec 16, 2006, 22:39:54 »

Witam wszystkich zgromadzonych nurtuje mnie pytanie posiadam CZ 350 (6V) nosze sie z zakupem wozka bocznego (velorex 562) czy da rade go sprzegnac z moja czesia (bez wiekszych problemow) no i pytanie nr 2 ile moze kosztowac taki wozek 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 22:13:09 wysłana przez Bulo »
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2006, 23:24:34 »

jesli masz rame jawowska tzn dwuramowa a nie jedno jak w czeskach to na 100% a jak masz rame cezetkowska to nie wiem a ceny sa rozne widzialem za 300-400 ale widzialem za 1000-1400 wiec masz wybor w cenie  :P
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

brokacik

  • Gość
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2006, 23:37:43 »

jakos slabo sie znam na tych ramach czym to sie rozni ta jedno ramowa od  dwu ramowej tak lopatologicznie bo slabo kumaty jestem a druga rzecz czy jak by sie okazala jedno ramowa to mozna cos niecos dospawac i zeby to sie trzymalo kupy bo tak na moj rozumek to dwu ramowa jest mocniejsza rama czy ta jedno ramowa jest na tyle mocna aby utrzymala taki wozek ??

dziki serdecznie za odp
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2006, 23:56:00 »

jedno ramowa to taka ktora ma jedna rure z przodu tutaj w okolicy silnika i jest to najczestsza rama w cz natomiast dwuramowa albo dwururka to taka ktora mam np ja i jest spawana od przodu z dwoch rur a co do kombinacji ze spawaniem to nic nie powiem bo poprostu nie wiem jak w cz byl wozek mocowany chociaz mysle ze podobnie a czy sie da ?? pewnie sie da a co do cen to np w sklepie w zmosciu wisi ogloszenie caly zaprzeg za 1300 do negocjacji

dwuramowa rama jest w jawa 350TS i w kilku innych ale zobacz teeske bo to klasyczny przyklad
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2006, 23:57:42 wysłana przez Pawel »
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

wskpan

  • Gość
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2006, 00:01:45 »

 <lol> dwuramówka ma z przodu przed silnikiem dwie rórki do ktorych przykreca sie silnik a jednoramówka  ma jedną centralnie :)
do ramy nie radziłbym nic większego dospawywać bo nieprzejdzie przeglądu
myslę ze wózki boczne verolex są uniwersalne zarówno dla cz jak i jaw
pozdr
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2006, 00:21:35 »

Jedna mała przestroga bo widze że się zaczynają szerzyć "patenty" !!!!

Ramy nie spawamy samodzielnie!!! jeżeli coś pękło spawać może tylko doświadczony spawacz, który własną dupą zagwarantuje, że spaw wykonany jest prawidłowo i nie puści przy obciążeniu.

Podobnie przy przeróbkach- pomijam kwestię przeglądu (wszyscy wiemy jak on wygląda)- każda przeróbka musi być przemyślana i prawidłowo wykonana, a poza tym po co oprawiać fabrykę i ryzykowac własną dupą ?!
Zapisane

brokacik

  • Gość
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2006, 07:01:12 »

sorki ze tak gnebie bardzo was mam rame jednoramowa (dzieki za wyjasnienie ) widzial ktos moze CZ (jedno ramowke z koszem bo jak ja sadze to kosz jest czepiany gdzies stylu przy wachaczu to chyba jest takie same w obu wersjach ramy gdzies z przodu pod albo przy silniku i gdzies pod zbiornikiem takie sa moje wizje tego czegos ale jak ogladam ta rame to nie widze zadnych dodatkowych uchwytow w ramie do mocowania kosza a moje pytanie jest czy w dwuramowej ramie sa przyspawane jakies mocowania pod kosz czy np mocowanie kosza jest rozwiazane za pomoca jakis obejm ??
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2006, 08:10:05 wysłana przez brokacik »
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2006, 11:38:27 »

Ej Johnny spokojnie nikt tutaj nikogo nie namawia do np. spawaia uchwytow wozka czy inny ch podobnych wynalazkow, zrszta taki zaprzeg raczej nie fabryczny nie przejdzie na przegladzie ....
a do kolegi Brokacika kosz jest mocoany  w 2-4 punktach-zalezy od wozka. Nie polecam zadnych patentow bo to jest powazna sprawa (kolega ma janka z wozkiem, ile sie na przegladzie naogladali tych mocowan... nawet by plamy oleju nie zauwazyli ale mocowania to sprawdzili : czy prawidlowo mocowane czy stal odpowiednia itp itd) a w jawie jest mocowany na obejmy bo nie ma jawcia ani cezeta stalych mocowan
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

brokacik

  • Gość
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2006, 12:32:45 »

sorki ale mam jeszcze jedno pytanie jak to jest mocowane na obejmy to przeciez nic nie trzeba spawac wiec to przemysle a pytanie nr 2 jak jade np na diagnostyke to chyba moge jechac samym motocyklem (bo nie wiem trzeba mniec jakis wpis w dowodzie rejestracyjnym bo np w samochodzie jezeli ma hak trzeba miec wpisane ze jest przystosowany do ciagniecia przyczep a czy w motocyklu z koszem tez trzeba cos takiego miec jak sie ma kosz ??

sorki ze was tak mecze

pozdrawiam
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2006, 12:50:12 »

Jedyne co warto załatwić, to wpis do dowodu, że motocykl ma 3 miejsca. Kosz nie jest traktowany jako oddzielny element, jak np. przyczepka do motocykla. I w zasadzie, oprócz wpisu o 3 miejscach, to nie ma śladu w dowodzie.  :D
Ale...
Jak pan na stacji diagnostycznej zobaczy, że masz wpisane 3 miejsca, to może zechcieć zobaczyć cały zaprzęg, bo będzie chciał zobaczyć, czy masz sprawne oświetlenie w koszu...
Więc lepiej je¼dzić na przeglądy z koszem  <yes>
Zapisane

brokacik

  • Gość
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2006, 22:34:45 »

Zastanawia mnie jeszcze jeden aspekt zarejestrowalem czesie mam nowy dowod wydany z 2 tyg temu mam ja zarejestrowana na 2 osoby chce kupic kosz mam nadzieje ze bez wiekszych problemow uda mi sie go zamontowac (wspieranie duchowe mile widziane ) :) a nie chce mi sie wymieniac znowu dowodu  zeby zmienic go na 3 miejsca chyba jak by mnie policja zatrzymala a bym jechal w 3 osoby to chyba nie powinni nic zrobic bo znowu jak bym nawet zalatwil ten wpis na 3 osoby to znowu jak bym solowka jezdzil to tez by bylo ze niby 3 osoby moga jezdzic wiec chyba to nie jest potrzrebne mi do szczescia no chyba ze polskie przepisy sa tak pojebane ale mam nadzieje ze nie bo szkoda mi kasy na dowod wole wache kupic albo jakas duperelke do motocykla i jednoczesnie chcialbym wszystkim podziekowac za pomoc w rozwiazaniu moich problemow oby wam paliwa w zbiornikach nigdy nie zabraklo :)
 
Zapisane

rumcajs251

  • Gość
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2006, 12:30:52 »

Jesli juz mowa o wózku bocznym to bede sobie musial taki najprawdopodobniej sprawic ;) bo dowiedzialem sie niedawno ze zostane tatusiem:P
Zapisane

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: wozek boczny
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2006, 22:26:59 »

A jaki wózek musiałbym kupic ja ,mając trójkę bąbli? <thumbup> :D <cheers>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
WÓZEK BOCZNY

Zaczęty przez grzehoo Eksploatacja

9 Odpowiedzi
7116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 01, 2006, 23:44:10
wysłana przez brokacik
8 Odpowiedzi
7071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 02, 2012, 15:24:43
wysłana przez Deejf
15 Odpowiedzi
7966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 29, 2012, 11:55:48
wysłana przez Marcin_93
24 Odpowiedzi
8930 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 01, 2012, 13:16:59
wysłana przez Marcin_93
8 Odpowiedzi
4642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 21, 2016, 23:05:12
wysłana przez renegade88