Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 12:24:32
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Montaż vape 12 V do 6v karterów  (Przeczytany 21135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piszczałka

  • Gość
Montaż vape 12 V do 6v karterów
« dnia: Listopad 03, 2007, 13:35:19 »

Witam!
Mam pytanie co do zapłonu vape(kompletu altek zapłon reg. napięcia). Bo ja mam jawe z 82r. instalacja 6V i padnięte cewki, aku, reg, napięcia. I chcę zmienić prądnice na vape 12v i jak to się ma do montażu w kartery na 6V ? jak taki system się sprawdza? Czy ktoś z was ma taki wynalazek?
Co do całego takiego zestawu na 6V to Ruszczyk niema ma tylko na 12 V i mówi że taki się wkłada bez problemu, tylko czy na pewno?
Pozdrawiam!!
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2007, 14:19:57 »

Jeżeli mówi że da radę to znaczy że da. A jeżeli nie to bez problemu będziesz mógł go zwrócić. Bo wątpię żeby ktoś na forum miał taki komplet wiec raczej nie dostaniesz 100% pewnej odpowiedzi...

Ps. Ile wyniesie Cię taki komplecik??
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2007, 14:36:59 »

Na forum ma jeden brat taki zestaw w jawie taka jak moja. Napisałem n jego pocztę ale  zero odzewu.
Taki zestaw ponad 500zł, ale jak mam eksperymentować z nowymi cewkami, regulatorem platynkami (ma teraz chiñskie założone przez poprzedniego  właściciela to po 2-3 regulacjach są krzywe totalnie), to wole taki nowy zestaw i mam święty spokój.
W nowe kartery nie opłaca mi się pchać bo ten silnik ma 7 tys przejechane i nigdy nie był rozpoławiany
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2007, 22:04:28 »

moze to nie do konca odpowiedni temat ale mam pytanie bo na innym forum (motocyklowym) koles stwierdził ze do jawy 6V pasuje stojan z alternatorem od jawy 12 V
z tego co pamietam to wał i kartery róznia sie i nie da sie tego spasowac... myle sie ?
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2007, 22:45:12 »

dzieki mechanik350 własnie tak myslalem bo kiedys sie interesowałem przekladka 12 V do 6 i nie pasowało bez przerobek a koles twierdzi ze pasuje
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3496
  • Smoczyciel
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2007, 23:57:34 »

Niestety Panowie ale przekładkę 6V na 12V miałem okazję przeżywać na własnej skórze (niestety)...
Bez zmiany karterów nie da rady. Wał? W sumie nie wiem ale prawdopodobnie też jest inny (chociaż ja takowych "inności" nie zauważyłem)

Tak jak wyżej napisał mechanik:
altek mocowany jest na 4 śruby, prądnica na 2 no i rozstaw stojanów inny...
chyba że ktoś wie jak przerobić kartery to zwracam honor...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2007, 17:56:10 »

Witam
A ja dostałem dziś vapa i mnie wyh..li!!!! dostałem cewkę do moto jedno cylindrowego, brak blachy do mocowania cewki, czujnik też jeden, jutro musze zadzwonić i omówić sprawę wymiany.
Ja nie wiem jak gościu to wysyłał mówiłem ze do jawy 350 to dał do jedno cylindrowej, mnie za takie coś to by z roboty wylali <evil>
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3496
  • Smoczyciel
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2007, 18:10:50 »

Piszczałka gdzie dokonywałeś zakupu??
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2007, 18:16:23 »

U Ruszczyka, podobno niema problemu z wymianą ale mnie wnerwia że niema czasu na wysyłanie paczek bo robie od 7 do 16. A i w paczce nawet paragonu niebyło <furious>
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2007, 09:25:29 »

Panowie ma ktoś może schemat jak podłączyć altek vapa? Chodzi mi głownie jak podłączyć ładowanie bo w regulatorze napięcia jest sporo kabli w porównaniu ze starym mechanicznym,
Może jakaś strona internetowa?
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2007, 19:28:34 »

Panowie właśnie wróciłem z garażu gdzie została odpalona jawa z systemem zapłonowym typu vap. :D
No nieten motor, prawy gar nie dzwoni nie strzela w wydech jawa trzyma obroty ładnie, <thumbup>
£adowanie 14V, no miodzie żeby nie przechwalić, niemymi tak jak na klasyku nie pluje olejem( pracowała na pusto cos koło 20minut).
Na wichurę jeszcze nie wyjechałem więc nie wiem jak się w drodze sprawdza ale jak złoże do kupy instalacje to sprawdzę  dokładnie.
No jestem pod dobrym wrażeniem
Zapisane

Odys

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2007, 20:04:03 »

Witam Panowie, wybaczcie jakos dawno nie zagladalem tu, ja posiadam taki zestawik. Dziwne ze Piszczalka nie dostales schematu jak podlaczyc ? Na stronie Vape byly schematy i sa.

Powiedz ktory masz zestaw:
http://www.vape.cz/podpora/dokumenty-ke-stazeni/soupravy-zapalovani/


Poza tym nie ma co panikowac tylko spokojnie wsio skladac :D W moim zestawie nie jest mozliwe podlaczenie kontrolki ladowania taki maly psikus:/ ogolnie calosc sprawdza sie wysmienicie. Regulacja moto sprowadza sie do gaznika :) -w duzym uogolnieniu
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2007, 20:17:28 wysłana przez Odys »
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2007, 20:50:09 »

Ja dostałem wersie z 5 kablami od regulatora napięcia wersja dla statków tak powiedział elektryk od Ruszczyka bo dzwoniłem do czego go podłączyć
W pierwszej paczce niemiałem żadnego papieru ale w drugiej dali już wszystko (montaż + Paragon). A podoba mi się że moto schodzi do 500 obr/min i pracuje szarpie ale pracuje.
A podłączyłem wszystko na czuja bez schematów a potem tylko sprawdziłem czy dobrze
A moja wersja to SZ14
Panika to delikatna była bo to parę pierduł za 520zł i we¼ tu coś spie… To nic tylko się popłakać można by wtedy
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2007, 21:09:28 »

ja bardzo prosze o relacje jak moto sprawuje sie po tej przerobce, jak na drodze itp, jaka jest roznica, bo juz niedaleko mi jest do decyzji o zakupie :]
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2007, 21:24:49 »

Więc tak:
Iskra na świecach Iskra 95 jest malutka ale mocno niebieska, mała w porównaniu z tym co miałem na klasycznej 6v, ale motor pali ładnie kopniesz od niechcenia i łapie, 1000 obr/min trzyma elegancko bez żadnych zakłóceñ a nawet 800 utrzyma, oba cylindry ładnie się nagrzewają, po 20 minutach pracy nie zauważyłem aby jawa się opluła. Noi prawie niemymi na wolnych obrotach, ładowanie bez świateł przy 2000 to zahacza momentami o 15V a na światłach długich to ma 14 z niewielkimi wachaniami,
Jazda będzie może w przyszłym tygodniu musze ułożyć elektrykę i jakoś zmieścić pod siedzeniem 2 6V aku. I wtedy jak Bóg i pogoda pozwoli sprawdzę jego możliwości.
A pyzatym ogromnym + jest przerywacz kierunków elektroniczny  pięknie i szybko mrygaią, no i halogen z przodu od poldka  ładnie  świeci to są plusy 12V
A i  podoba mi się kontakt u Ruszczyka szybka zamiana cewki
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Zapisane

Odys

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2007, 10:00:27 »

SZ14 to raczej nie masz, bo masz regulator 5kablowy z wyjsciem na kontrolke ladowania i tu masz super (moze masz SZ17? nie wiem bo to trzeba przeleciec sprawdzajac typy elementow), mi wcisneli gorszy bez kontrolki ladowania, w paczce brakowalo tez wylacznika zaplonu, potem przyslali jak go zobaczylem to sie zalamalem, myslalem ze znowu jakis kicz wcisneli na odczepnego, ale patrze ze Ty rowniez taki sam gowniany dostales  <scared> Dlatego ja zrezygnowalem z tego gownianego wylacznika a podlaczylem sie pod stary, a ze zasada dzialania inna niz przy starej, to moto pali jak wylacznik jest w dawnej pozycji off a gasnie gdy jest na ON ;) mozna sie przyzwyczaic.

Pozdrawiam.

P.S.
paragonu tez nie dostalem i nawet pozniej mi go nie doslali - sprzedaz bez podatku ?
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2007, 10:49:35 »

Też tak podłączyłem, i się zdziwiłem że na wyłączonym pracuje trochę inaczej ale idzie przeżyć ( ten wyłącznik to rzeczywiście badziewny jest)
No i uchwyt cewki musiałem dorobić bo nie dają w zestawie za te pieniądze to powinien być komplet z kablami WN i uchwytem
Co do modelu to ciężko stwierdzić bo z rozmowy jak się upominał o wymianę cewki i o dodanie instrukcji, paragonu to wyszło że tylko dał regulator inny a tak to jest to samo, ale zobaczę czy to inny model
Paragon dostałem w 2 paczce z cewką
Na kole są oznaczenia z Z14 a regulator z Z17- składak :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2007, 11:17:51 wysłana przez Piszczałka »
Zapisane

Odys

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2007, 13:05:20 »

Własnie -za ta cene spodziewalem sie troche wiecej niz dostalem. Ale coz... Kupione, zaplacone ;)
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2007, 13:33:30 »

Fakt że to powinno być wszystko komplet to komplet tak jak pies z budą to komplet. :D
A tak na poważnie jeśli się sprawdzi (znaczy cały Vap) to nie ma nad czym płakać, dostałbym bez awaryjny i niewymagający zapłon i altek ale tak do koñca nie ufam lepikom (zawszę trzeba chłodno podchodzić do sprawy)
A grudzieñ zapowiadają na momentami ciepły, pożyczę od zagierra aku zamiast tych moich 2 6V to zobaczę jak w drodze się spisuje zdam pierwszą relację
Zapisane

connect

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 30, 2007, 13:50:21 »

witam

możesz powiedzieć jaką masz instalacje (tzn 6 czy 12v)??
Zapisane

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 30, 2007, 13:59:11 »

To jest  napięcie 12V a miałem 6V a kable zostały z instalacji 6V(grubsze kable niż w 12V oryginalnej) wywaliłem kable od prądnicy czerwony co idzie od regulatora do kostki podłączyłem pod aku a niebieski co szedł od regulatora podłączyłem pod kontrolkę ładowania. Wymian żarówek na 12V oraz przerywacza  został 6V sygnał, jak on się teraz drze niemiłosiernie :>, jak kupie 12 to też wymienie
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3496
  • Smoczyciel
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 30, 2007, 18:28:50 »

Aha... To ja bym to tak podsumował:
1. Czyli jest możliwa zamiana 6V na 12V bez konieczności wymiany karterów i wału...
2. Jak na razie sprawuje się to wyśmienicie...
3. Tanim rozwiązaniem to to nie jest :-/

Czekam jeszcze na relację z przejażdżki...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Piszczałka

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 30, 2007, 19:42:07 »

Roztocz podsumowanie dobre
Tylko jeśli chodzi o cenę to w moim przypadku żeby klasyk dobrze funkcjonował to musiałbym włożyć coś ponad 300zł, a mając stałe ¼ródło dochodów(na razie bo to nigdy nic nie wiadomo) to sobie pozwoliłem na odrobinę szaleñstwa i dołożyłem te 200zł na coś nowszego i to tyle na razie nie żałuje( żeby nie przechwalić tylko)
Zapisane

gringo

  • Gość
Odp: Montaż vape 12 V do 6v karterów
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 30, 2007, 19:56:11 »

"i ja! i ja! " :P czekam oczywiscie na raport z jazdy :P
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3564 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 26, 2012, 18:10:39
wysłana przez Mofeix
48 Odpowiedzi
20701 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 22, 2013, 12:50:43
wysłana przez Patyk
4 Odpowiedzi
4443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 28, 2013, 10:47:23
wysłana przez Pawand
22 Odpowiedzi
9576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 06, 2015, 16:38:57
wysłana przez Bimberpołudnie
20 Odpowiedzi
4462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 17, 2019, 13:15:36
wysłana przez Karolek