Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 20, 2024, 01:27:09
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Gasbox ?  (Przeczytany 5801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anusiak

  • Żółtodziób
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 296
Gasbox ?
« dnia: Maj 04, 2014, 13:20:31 »

Witajcie, facet z którym pisze zachwala to cudo: http://olx.pl/oferta/gasbox-handmade-tuning-romet-simson-mz-wsk-jawa-yamaha-skuter-CID5-ID5NgFn.html

Oto jego wiadomości:
Zasada działania: najprościej można to wytłumaczyć tak że po puszczeniu manetki niespalona mieszanka cofa się do gasboxa, po ponownym odkręceniu manetki silnik zamiast pobierać nową porcję mieszanki z gaźnika pobiera niespaloną mieszankę z gasboxa.
Gasbox tak działa w motocyklach gdzie nie mamy kraników podciśnieniowych i musimy go umieścić na króćcu ssącym.
Zasada działania z kranikami podciśnieniowymi i zaworami membranowymi: Podczas puszczenia manetki (gazu) zawór membranowy zamyka się, mieszanka zostaje przed nim. Gdy znowu odkręcamy manetkę podciśnienie zowu otwiera kranik i do zaworu membranowego wlatuje kolejna porcja mieszanki. Wtedy do cylindra wpada mieszanka z poprzedniego otwarcia manetki + kolejna porcja z nowego otwarcia przez co cylinder dostaje zbyt dużą ilość mieszanki a to powoduje tak zwanego "muła". Po zamontowaniu gasboxa gaźnik przez podciśnienie zamiast znów otwierać kranik zabiera powietrze z gasboxa, wtedy membrany otwierają się i przepalają paliwo z poprzedniej sesji.
Zapomniałem dopisać że w przypadku gdy nie mamy kranika podciśnieniowego silnik pobiera nie tylko  niespaloną mieszankę z gasboxa ale też świeżą z gaźnika

Teraz mam do Was prośbę o wyjaśnienie: Czy to tylko pic na wodę czy ma prawo działać i być przydatne ?
Zapisane
"Lepiej, żeby nienawidzili Cię takim jaki jesteś, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będziesz"

Junak

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 116
  • Jawa TS 350, Komar, Junak
Odp: Gasbox ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2014, 15:35:29 »

moim zdaniem można to tak samo poważnie potraktować jak i magnetyzery, ale to jest moje zdanie
Zapisane
    Status GG

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Gasbox ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2014, 22:56:48 »

Takie "cuda" montują w wysokoobrotowych silnikach. I ma za zadanie nie pozwolić na zalanie silnika przy szybkim otwarciu gazu na niskich obrotach i dużym gaźniku.
Teoretycznie powinno działać i zmniejszyć zużycie paliwa. Praktycznie to jest to cholernie trudno zestroić z gaziorem. Tylko jedna crossówka miała montowane takie cuś. Pozostałe 2T nigdy nie miały gasboxa(ani 50,125 czy 250...)
Jak pytałem w serwisach motocyklowych to mówili,że nie czuć różnicy.
Użytkownicy natomiast opisywali pracę gasboxa jako coś w stylu pompki przyspieszenia - po puszczeniu gazu i ponownym odkręceniu z gasboxa pobierane jest dodatkowa porcja paliwa,więc silnik ma kopa większego na moment. Jednak jak wspominałem - jest trudno zestroić to z gaziorem,ponieważ:
- nigdy takiej samej dawki gasbox nie "zmagazynuje",
- po puszczeniu gazu w każdym gaźniku przez chwilę mamy bogatszą mieszankę - jeśli dodamy do tego dodatkowe paliwo z gasboxa - zalanie silnika gotowe....

Podsumowując - bardziej bajer niż wspomagacz silnika....


Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Anusiak

  • Żółtodziób
  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 296
Odp: Gasbox ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2014, 23:04:14 »

Podsumowując wywalanie kasy w błoto :D ? Dzięki juz chciałem coś takiego zacząć tworzyć domowym sposobem
Zapisane
"Lepiej, żeby nienawidzili Cię takim jaki jesteś, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będziesz"

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Gasbox ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2014, 23:06:50 »

Osobiście tego nie miałem,mówię tylko to,co słyszałem.
Można samemu stworzyć,czemu nie,a nuż pomoże w tak dużym silniku?
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Tomek

  • Knedlarz z wyboru
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
  • CZ 472.5, 450.01, Jawa p20
Odp: Gasbox ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2014, 23:40:20 »

Parę lat temu był to popularny bajer wśród Simsonowców, bywał też w Jawkach. Dragon opisał wszystko co wiem o tym wynalazku, od siebie dodam, że gdyby pomagał, to nie odszedłby do lamusa :D Myślę, że o wiele więcej dałaby membrana niż gasbox.
Możesz spróbować zrobić go sam. Kiedyś widziałem tutorial w którym wykorzystano dwie zakrętki od słoików, gumę teleskopu MZ, opaski i wężyk :D Tutaj idealnie nadawałaby się guma z CZ z odpowietrznikiem, wystarczy zatkać obie strony gumy, podłączyć wężyk i gotowe.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2014, 23:42:19 wysłana przez Tomek »
Zapisane

Dragon on the Blue Sky

  • Tańczący z dwusuwami
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1044
  • Jawa 350 TS '88+Velorex 562, Ogar 200 '88
    • www.Greg92.pl
Odp: Gasbox ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2014, 11:05:30 »

Szczerze mówiąc to zawór membranowy jest o wiele lepszy - silnik równiej pracuje na luzie,nie ma wahań obrotów,trochę zmniejsza spalanie. Miałem fabrycznie taki zawór w RSce i szczerze mówiąc w porównaniu do silników bez zaworu ten Minarelli to już zaczynał przypominać silnik samochodu podczas pracy na luzie:P

Ten Gasbox nie odchodzi do lamusa,bo w teorii powinien dużo pomagać.

Na www.shop.mieloch.pl można znaleźć gasboxy produkowane przez Stage6 czy Malossi:)
Zapisane
Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Gasbox ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2014, 11:17:29 »

U mnie w pracy w skuterach te gasboxy mają i po za wyglądem nie daje to nic oba gazboxy są Stage6, jeden w skuterze 50ccm 4T i zero zmian.
Drugi w skuterze 70ccm 2T i zmiany są takie że gaźnika nie można wyregulować.
W teorii powinien dużo pomagać a w praktyce nie pomaga.
W praktyce  Zawirowywacz powietrza daje bardziej wymierne efekty.
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

kamil199402

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 23
  • Jawa 350 TS/ CZ 350
Odp: Gasbox ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2014, 15:28:44 »

Miałem takie cos kiedyś w swojej 50cc. Silnik wysokoobrotowy. Jakos tam było czuc ta roznice. Po zalozeniu 80cc już bez roznicy - co skutkowało sprzedażą takiego wynalazku;)
Zapisane
Jawa 350 TS 87r.

Koles833

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
  • Jawa 350 ts
Odp: Gasbox ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2014, 18:03:28 »

Temat dawno poruszany na forum mzciarzy wystarczyło poszukać  ;) Moim zdaniem fajny bajer ale nie warto sobie głowy zawracać lepszy już zawirowywacz ;D
Zapisane
"Motocykl - to nie tylko pusty dźwięk,
to życie pisane snem,
to, co piękne jest,
to zabawka, która pomoże Ci
przetrzymać okropne dni,
gdy czułości zabraknie Ci..."