Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 16:01:50
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Pierwsze WITAM!  (Przeczytany 3502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

setniew

  • Gość
Pierwsze WITAM!
« dnia: Wrzesień 05, 2007, 13:23:42 »

Witam wszystkich jawowcow, zajawowiczow, jawkowki... poplynolem...

W niedziele dolaczylem do grona motocyklistow kupujac swoj pierwszy motocykl, Jawe 350 z roku 88'!!!!
Sprzet troche wysluzony, ale jezdzi (a raczej jezdzil ale o tym za chwile) prosto, ma komplet dokumentow oraz najwieksz jego zaleta - jest moj ;P

Pocisk (tak zostal ochrzczony), juz w drodze do domu, po okolo 5 kilometrach, okazal mi sypatie mrugajac czerwonym oczkiem (z podpisem dynamo). Dwa wieczory dlubania, telefonicznych konsultacji i usterka zostala usunieta - nowy wirnik alternatora zalatwil sprawe. Po drodze wymienile  regulator napiecia, akumulator pare metrow przewodow, szczotki i kilka pierdol. Kopniak, przegazowka, szczotki sie ulozyly jest ladowanie! O, nie ma... hmmm kilka chwil zadumy z miernikiem, srubokretem i wymieniam szczotki na stare, jedna z nowych sie skruszyla...

No to w droge!!! lapie za sprzeglo i znowu zaduma... Praktycznie brak oporu. No nic rozpedzam motor, wpinam bieg, test ladowania ok, moze troche za mocne (na obrotach dochodzi do 18V, na wolnych 13,5). Zdusilem maszyne zaczynam regulacje sprzegla. Jakos mi nie idzie... Po chwili test i zamiast nie miec sprzegla ma caly czas "wcisniete"... Nawet po zdjeciu tej calej przekladni z kulka sprzet  z podniesionym kolem nie przeklada ani pol newtona na kolo...

Niestety w sytuacji takiej odmowy wspolpracy zkapitulowalem, odstawilem sprzet do wujkowego garazu (dobrze ze rozkraczyla sie praktycznie pod jego drzwiami, a nie np na srodku grota-roweckiego...) i udalem sie w podroz autem do domu.

Od rana nie moge sie skupic na pracy, przeczesuje siec w poszukiwaniu odpowiedzi, az trafilem na wasze forum. Tak wiec witam was wszystkich goraco, temu kto przebrnol przez moje wypociny gratuluje i prosze o wybacczenie ewentualnych bykow. Do zobaczenia na szlaku!

p.s.
Jak cos wymysle, ewentualnie naprawie to podepne do tego posta rozwiazanie zagadki :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2007, 15:28:16 wysłana przez setniew »
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2007, 14:30:31 »

Powitać powitać i powodzenia z ujażmianiem niesfornej bestyji :)

Pozdrawiam
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:08:50 »

Naczelny Filozof wita Cię  ;)
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

cypis.z

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:53:36 »

Witam  <cheers> nowego Jawowicza

a co do sprzęgła to poszukaj na forum było już o tym parę razy  <yes>
Zapisane

marcincz

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2007, 17:08:58 »

Witamy nowego jawera!!!  <thumbup>  <cheers>
Zapisane

natal007

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2007, 17:52:37 »

Witam <cheers>
No to rozpocząłeś największą przygodę swojego życia :)
Albo to pokochasz , albo znienawidzisz. Mam na myśli całe to Jawerowanie :D
A poza tym - może Ci się kosz sprzęgłowy odkręcił?
Zapisane

setniew

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2007, 18:21:33 »

Witam <cheers>
No to rozpocząłeś największą przygodę swojego życia :)
Albo to pokochasz , albo znienawidzisz. Mam na myśli całe to Jawerowanie :D
A poza tym - może Ci się kosz sprzęgłowy odkręcił?

Jak to chyba pralat w ktoryms z felietonow napisal, od najmlodszych lat chcialem ogladac niebo odbite w lampie motocykla.

A co do demoludow to mam sentyment (5 lat jezdzilem trabantem). Mam nadzieje ze Jawa po wlozeniu troche serca w nia odplaci mi sie mila wspolpraca. Ponoc poczatki zawsze sa trudne :D

Jak na razie moja wiedza o sprzegle siegala regulacji na lince, dzwigni i srubie. z drugiej strony nawet nie widzialem mototcykla otwartego wiec nie wiele moge powiedziec. Pogadam z wujem czy mi garazu na grubszy remont uzyczy bo jesli nie to nie mam gdzie sie podziac z "Pociskiem"
Zapisane

dawidtysler209

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2007, 19:38:30 »

setniew => dawidtysler wita cie miło i serdecznie na naszym zajefjnym forum  <thumbup> :P zycze dobrego jawowania  :> <lol> :D <yes>
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2007, 19:43:12 »

ja tez Cię witam i ronia :-) zarazem
proponuję na początek poszukaj  <scared> oj to okropne słowo popatrz raczej na g. maps gdzie w pobliżu są koledzy. Zapewne nie odmówią Ci pomocy praktycznej jak byś jej potrzebował.
jakby co to pisz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2007, 19:45:08 wysłana przez madras30 »
Zapisane

setniew

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2007, 11:28:33 »

"ja tez Cię witam i ronia :-) zarazem
proponuję na początek poszukaj  scared oj to okropne słowo popatrz raczej na g. maps gdzie w pobliżu są koledzy. Zapewne nie odmówią Ci pomocy praktycznej jak byś jej potrzebował.
jakby co to pisz"



Spoko, ja nie dziecko neo, wczesniej sobie poszukalem na forum informacji. Watek opisuje moje poczatki, nie blaga o pomoc : <thumbup>. Na razie probuje sam sobie poradzic, naucze sie sporo przy okazji... Jak nie dam sobie rady zaloze watek w odpowiednim dziale albo sie pod czyjs podepne. Mysle ze damy sobie rade z "Pociskiem".

set.
Zapisane

Renegade

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2007, 20:54:02 »

Ja również witam serdecznie nowego Jawera  <cheers>

Co do sprzęgła to zdążyło mi się już kilka razy kłaść Jawusie na bok na poboczy i rozkręcać sprzęgło ale zawsze o własnych siłach motocykl dojechał a właśnie za takie przygody i nowe doświadczenia pokochałem JAWę :D
Zapisane

Schiso

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2007, 00:37:15 »

Witam wszystkich też jestem NOWY ale ja kupiłem niedawno Jawe 353 (250ccm) z roki 1957 (100% orginał).

Hej Renegade co do przygód z jawą to ja miałem nieco brutalniejsze ale to z moim starym dobrym krążwnikiem Jawą 20 (kaka) gdzie raz pchałem ją 6 km w czasie jak były te ogromne deszcze wichury itp (co niestety w jednym miejscu polski przeszła trąba i zniszczyła dobytek wielu ludzi  :[ ) to nigdy nie widziałem takiej wichury i deszczu (widoczność na 10m) a burze to widziałem bardzo z bliska bo widziąłem jak waliło w ziemie z 15m odemnie... a wszystko to wina tego że na przerywaczu przetarła się ta warsta izolacyjna  <evil>. Drugim razem będąc u kumpla, sporo kilometrów od domu. Troszke sobie u neigo poje¼dziliśmy i 3km od domu zabrakło paliwa i jak na złość też akurat padało...
Ale teraz to są piękne wspomnienia  <beer>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2007, 00:38:51 wysłana przez Schiso »
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2007, 00:47:51 »

witam witam :)
Zapisane

setniew

  • Gość
Odp: Pierwsze WITAM!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2007, 02:45:10 »

No i temat wyjasniony, odkreca mi sie kosz sprzegla. Specjalnie uzylem slowa odkreca poniewaz po okolo 35 kiloetrach stalo sie dokladnie to samo. Jednka "Pociska" mam juz pod domem (do czasu znalezienia garazu). Cudnie sie jezdzi nawet z tak pozamiatana skrzynia biegow jak u mnie. Reszte spostrzezen pytani itp. przenosze do tematu w "mechanice".
Zapisane