Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 02:11:11
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)  (Przeczytany 4910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adrianos

  • Gość

Kupiłem Jawe TS 350 za grosze i mam troszke spraw do zrobienia. Przedewszystkim podczas jazdy na trasie w pewnym momencie traciła moc (żarówka od akumulatora nawet na moment się nie zaświeciła, dooki nie złapałem za sprzęgło i moto zgasło). Motocykl zdychał, jak jej podciągłem ssanie to co 5obrót tłoków załapywał i szarpał. po zgaszeniu odczekaniu 5min odpalał od 1 kopa. Po regulacji zapłonu i wyczyszczeniu tłumików wali spalinami na lewo i prawo (nawet z ga¼nika) Zapłon wyregulowany napewno dobrze...I ten sam problem co wyżej... Pozdrawiam i POMOCY...
Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2007, 08:57:45 »

oj chyba jednak nie na pewno. skoro bije dymem z gazia to sprawd¼ ten zapłon,ustaw na 2,8 przed GMP,przerwa na 0,4 mm na przerywaczach, na świecy 0,4- 0,5, instalację- podłączenie cewek, stan fajek i przewodów WN,poziom paliwa w ga¼niku,, dopływ paliwa- kranik,przewód-filtr,zbiornik. stan kondensatorów- czy nie mają przebicia na masę, czy styki nie iskrzą ( za mocno,bo minimalnie to każdy czasem zaiskrzy). sprawd¼ świece- czy nie mają mostka lub przebicia- czy iskra jest niebieska..... ple ple ple....ufff
Zapisane

Adrianos

  • Gość
Odp: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2007, 23:46:00 »

Wyczyściłem Ga¼nik, wyczyściłem kranik, filtr powietrza przedmuchałem (ale nadaje się do wymiany), zapłon na początku ¼le ustawiłem pó¼niej zjarzyłem się, że jest coś nie tak i przestawiłem tak jak być powinno. Wężyk ze zbironika jest nowy, ale zastanawia mnie fakt, że w wężyku nie ma nigdy zupy. Ani razu nie zauważyłem tam paliwa, zawsze zlatywało prosto do ga¼nika, nawet raz zaczęło wylatywać przez taką dziurke w ga¼niku (chyba to jest odpowietrzacz). Kondensatory nawet nie wiem gdzie to jest co to jest i z czym to się je. Przerywacze iskrzą tylko troszeczke (naprawde bardzo mało) odstępy są takie jak podałeś, 0.4mm wchodzi ciężko; 0,3mm przechodzi lu¼niej. Fajki w dobrym stanie (chociaż dwie różne i jedna jest ló¼niejsza, ale to dopiero po rozebraniu taka lu¼na się zrobiła a wcześniej siedziała twardo). Odstęp na świecy mam 0,7mm, Iskra 95. No i ciekawostka jedna jest wilgotna a druga sucha i troszke odymiona (na zmiane raz ta raz ta). Iskra jest taka, że Konia by powaliła...Ale się rozpisałem...Dzięki wielkie mam nadzieje, że dam rade coś z tym zrobić własnymi siłami.
Zapisane

Adrianos

  • Gość
Odp: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2007, 23:51:55 »

I bardzo mnie interesuje fakt, gdzie ten motocykl ma bezpieczniki i czy czasem te kondensatory nie pełnią roli bezpieczników...Zielony jestem jeśli chodzi o ten motocykl...Ale cóż...JAWA (nie żaden niemiecki szmelc, przy którym bawiłem się wcześniej).
Zapisane

Adrianos

  • Gość
Odp: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2007, 23:53:55 »

Aha i wyprzedzenie mam ustawione na 3mm. Niestety bez przyrzadu tylko na kawałku pręta mam odmierzone suwmiarką 3mm i linie u góry żeberek zaznaczoną.
Zapisane

Renegade

  • Gość
Odp: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)
« Odpowiedź #5 dnia: Września 03, 2007, 01:06:34 »



Kondensatory nie pełnią roli bezpieczników. Zresztą sama nazwa wskazuje ich przeznaczenie :) Bezpiecznik powinien być w okolicy akumulatora albo pod prawym boczkiem(pokrywą)  tam gdzie wszystkie moduły elektryczne(prostownik itd.). A co do kondensatorów to są na stojanie w lewym górnym rogu od zewnątrz. Pamiętaj że jeżeli regulujesz zapłon to zawsze zaczynaj od prawego gara i jak skoñczysz żeby wszystko dobrze spr. i poskręcać. To że nie ma w wężyku paliwa to głównie zależy od jego stanu w zbiorniku.

A jeżeli chodzi o regulacje zapłonu to jest taka prawda że każdy stary motocykl ma swoje własne najlepsze ustawienia i  odkrywa się je metodą prób i błędów. <frusty>

Pozdrawiam i życzę powodzenia ze sprzętem <punk>
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)
« Odpowiedź #6 dnia: Września 03, 2007, 08:00:16 »

wiesz tak czytam i myślę ze sprawd¼ czy bardzo jest gorący cylinder w chwili w której gaśnie, bo może tłoki puchną . mówisz ze jak jedziesz w trasie tzn po ilu około kilometrach?? bo jak po około 5 to może być cały czas ga¼nik ¼le wyregulowany, czy jak moto zgasł dało sie kopnąć??
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

WhitePower

  • Gość
Odp: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)
« Odpowiedź #7 dnia: Września 03, 2007, 12:39:29 »

mi to na gaznik wyglada, moze ten zaworek iglicowy sie zawiesza?? albo zle masz poziom paliwa ustawiony ?
Zapisane

Adrianos

  • Gość
Odp: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)
« Odpowiedź #8 dnia: Września 05, 2007, 01:18:01 »

Jeszcze jakby mi ktoś napisał jak ustawić poziom paliwa... Wiem jak ustawić położenie przepustnicy czyli wyregulować dopływ paliwa na wolnych obrotach. Zaworek iglicowy, panowie ja jestem laik... :(... Ale mam taką cichą nadzieje, że z sesją zimową się wyrobie i moto zrobie na wakacje, dzięki waszej pomocy...
Zapisane

Renegade

  • Gość
Odp: Moje Moto gaśnie po dłuższej je¼dzie. POMOCY!! (żółtodziub)
« Odpowiedź #9 dnia: Września 05, 2007, 05:40:22 »

Poziom paliwa reguluje się blaszką na pływakach a zaworek iglicowy znajduje się w komorze pływakowej właściwie nad (patrząc na ga¼nik stojący pionowo) tą blaszką. Napisał bym więcej ale się spieszę.

Pozdrawiam <punk>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
5400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 23, 2006, 20:24:54
wysłana przez nerlst
4 Odpowiedzi
4762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 05, 2009, 22:04:12
wysłana przez MaRaS
12 Odpowiedzi
6011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 30, 2010, 22:18:11
wysłana przez mafinos
35 Odpowiedzi
12134 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 04, 2012, 11:27:01
wysłana przez sagajev85
382 Odpowiedzi
81543 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lutego 24, 2024, 09:08:08
wysłana przez Pabl0