Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 02:00:29
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Zmiana silnika  (Przeczytany 34599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 18, 2014, 14:09:24 »

Tylko ten jak ty to nazywasz,a błędnie nazywasz, chiński silnik jest z góry przeznaczony do tego motocykla. Mocowania tego silnika są zaprojektowane przez producenta pod ten silnik,rama też ułożona pod ten silnik,a nie chłopaczek z spawarką wpakował piec na oko, na zasadzie będzie dobrze. Samo włożenie słabszego i bardziej "płytkiego" silnika zostawiam bez komentarza. Jak kto lubi to nawet może sobie i S38 z Komara wstawić. Jego wola. 
Silnik MZ to też żaden szczyt techniki. Jedyne co zawsze było na plus MZ to materiały z jakich był wykonany. To że ma pięć biegów to żaden plus. Jak jeździłem sam to ok,ale jak w dwie osoby i pod wiatr,amen. Mieszanie biegami i tyle. Poszła do ludu bez żalu.

Co do chińskiego pochodzenia silnika w Travelkach. Jest to pochodny silnika CM32 produkowany w chinach dla wielu producentów w tym też samej Hondy. W Jawie np ma schowane świece i inne kapy boczne.
Od około tygodnia mam dostęp do bazy wyprodukowanych silników dla Hondy.Od samochodów po silniki zaburtowe. Gdzie silnik powstał,dla kogo,do czego był użyty i takie tam.  Powiem wam jedno. Ci których duma rozpiera bo jeżdżą super nowym japońcem,mogli by się lekko zniesmaczyć.
Niestety,albo stety to prawda.
Jest coś takiego na rynku jak Loncin,też produkcja z Chin. Zgadnijcie co to?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 14:30:46 wysłana przez j@wa »
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

smog

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 18, 2014, 14:36:27 »

Przepraszam za offtopa. J@wa, czy mozesz udostepnic ta baze wyprodukowanych silnikow dla hondy? Bardzo interesujacy temat, jak sadze nie tylko dla mnie.
Zapisane

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 18, 2014, 16:22:30 »

Cytuj
Co za dziwne zeczy piszesz że tak to delikatnie ujme -powiedz mi teraz z jakim silnikiem zakupił jawe jeden z szefów jawacz - chińska 250
tylko że silnik z mz ma mały moment obrotowy i bardzo wysoko umieszczony, równie dobrze można dać silnik z cagivy mito 125 który ma jakieś 30-35KM
w lekkiej budzie idzie jak przeciąg ale w dwie osoby już jest lekka tragedia

Cytuj
Ci których duma rozpiera bo jeżdżą super nowym japońcem,mogli by się lekko zniesmaczyć.
Niestety,albo stety to prawda.
Chińczycy teraz mają taką technologię że mogą zrobić wszystko i w każdej jakości
to z chin to nie tylko chłam, ale też towary takiej jakości że głowa mała
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 16:26:15 wysłana przez Turbo »
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 18, 2014, 16:28:20 »

Przepraszam za offtopa. J@wa, czy mozesz udostepnic ta baze wyprodukowanych silnikow dla hondy? Bardzo interesujacy temat, jak sadze nie tylko dla mnie.

No niestety,to nie takie łatwe. Za udostępnienie tej wiedzy i dostanie loginów trzeba było wypapierować troszkę PLNów.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

mazi2008

  • Gość
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:35:33 »

ooooo jakie zaskoczenie-jak wytrwale towarzystwo broni teraz chińczyków! ;D (bo jeden z naszych ma teraz Jawę chińską! :o ), Panowie żal mnie ogarnia jak to widzę, jak ja kupiłem moto chińskie to wtedy było to wielkie beeeeeeeee, jeden czy dwóch napisali że ładne i może być , a reszta wytrwale i dosadnie oceniła że chińskie=złe! :o .  Silnik MZ w mojej pamięci zapisał się tym że skrzynia zawsze była dobra, zawsze palił i nigdy prądu nie brakowało- ja osobiście nic złego nie widzę że silnik MZ w Jawie- pewnie gość dosyć miał naprawiania skrzyni i wymiany diód w alternatorze ;D ;D ;D , i kolego Jawa - taki silnik występuje w wielu motorach i NIE JEST z góry przeznaczony do tego motora!!!
Zapisane

ObeliX-66

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 98
  • Jawa live is live
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:39:13 »

No jak tak dalej pójdzie to silnik od podżynarki pokażą zamontowany-żenada.
Może jakis prawdziwy temat -modyfikacje?
Zapisane
    Status GG

korczi

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 968
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:40:36 »

Silnik do motora? A to nie jedno i to samo? ;) silnik to przecież motor ;)
Zapisane
You live more in five minutes on a bike like this going flat out than some people live in a lifetime- Burt Munro
Jawa 634/12V 84'
Yamaha YZF 600 Thundercat 98'

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:41:50 »

Cytuj
i wymiany diód w alternatorze ;D ;D ;D
gdzie alternator w jawie ma diody :P :D  8) prostownik owszem  ;)

Cytuj
Silnik MZ w mojej pamięci zapisał się tym że skrzynia zawsze była dobra
a mi się bardziej kojarzy że w 250/251 skrzynie często padały i sprzęgło też
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

mazi2008

  • Gość
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:43:54 »

Silnik do motora? A to nie jedno i to samo? ;) silnik to przecież motor ;)
    miało być "silnik do motocykla" :P
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:03:09 »

ooooo jakie zaskoczenie-jak wytrwale towarzystwo broni teraz chińczyków! ;D (bo jeden z naszych ma teraz Jawę chińską! :o ), Panowie żal mnie ogarnia jak to widzę, jak ja kupiłem moto chińskie to wtedy było to wielkie beeeeeeeee, jeden czy dwóch napisali że ładne i może być , a reszta wytrwale i dosadnie oceniła że chińskie=złe! :o .  Silnik MZ w mojej pamięci zapisał się tym że skrzynia zawsze była dobra, zawsze palił i nigdy prądu nie brakowało- ja osobiście nic złego nie widzę że silnik MZ w Jawie- pewnie gość dosyć miał naprawiania skrzyni i wymiany diód w alternatorze ;D ;D ;D , i kolego Jawa - taki silnik występuje w wielu motorach i NIE JEST z góry przeznaczony do tego motora!!!

Proponuję prześledzić pochodzenie i jakość tego silnika,potem się sprzeczać. Warto rozgraniczyć sobie dwie ścieżki. Wyrób chiński (zero jakości i kontroli) , wyprodukowano w chinach dla (jakaś kontrola jakości obowiązuje dla utrzymania imienia marki).
Z drugiej strony dziwisz się że tu będą za Jawą? Dla mnie to troszkę nie na miejscu wejść na forum miłośników Jawy i CZ i dziwić się że tutaj je chwalą. HHmm.
Wiesz co? To tak jakby na zjeździe feministek wstać i na głos krzyknąć "Baby Do Garów"!!!
Te ostatnie chwile po tych słowach zostawiam dla wyobraźni każdego z osobna ;D
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

mazi2008

  • Gość
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:28:53 »

ooooo jakie zaskoczenie-jak wytrwale towarzystwo broni teraz chińczyków! ;D (bo jeden z naszych ma teraz Jawę chińską! :o ), Panowie żal mnie ogarnia jak to widzę, jak ja kupiłem moto chińskie to wtedy było to wielkie beeeeeeeee, jeden czy dwóch napisali że ładne i może być , a reszta wytrwale i dosadnie oceniła że chińskie=złe! :o .  Silnik MZ w mojej pamięci zapisał się tym że skrzynia zawsze była dobra, zawsze palił i nigdy prądu nie brakowało- ja osobiście nic złego nie widzę że silnik MZ w Jawie- pewnie gość dosyć miał naprawiania skrzyni i wymiany diód w alternatorze ;D ;D ;D , i kolego Jawa - taki silnik występuje w wielu motorach i NIE JEST z góry przeznaczony do tego motora!!!

Proponuję prześledzić pochodzenie i jakość tego silnika,potem się sprzeczać. Warto rozgraniczyć sobie dwie ścieżki. Wyrób chiński (zero jakości i kontroli) , wyprodukowano w chinach dla (jakaś kontrola jakości obowiązuje dla utrzymania imienia marki).
Z drugiej strony dziwisz się że tu będą za Jawą? Dla mnie to troszkę nie na miejscu wejść na forum miłośników Jawy i CZ i dziwić się że tutaj je chwalą. HHmm.
Wiesz co? To tak jakby na zjeździe feministek wstać i na głos krzyknąć "Baby Do Garów"!!!
Te ostatnie chwile po tych słowach zostawiam dla wyobraźni każdego z osobna ;D .
              sory za niechęć do tej Jawy z tym silnikiem ale wszelkie modyfikacje powinny prowadzić do polepszenia osiągów i dynamiki , a w przypadku modelu Travel jest ODWROTNIE :o moc 17 koni - śmiech i te 120/h  :o :(                                                                                                                                                                                                                                                                                                     moc 17.43 KM (12.7 kW)) przy 7500 RPM   
 moment obr. 17.30 Nm (1.8 kgf-m or 12.8 ft.lbs) przy 5300 RPM 
                                                                                                                                                                               
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 23:31:15 wysłana przez mazi2008 »
Zapisane

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:34:45 »

Cytuj
sory za niechęć do tej Jawy z tym silnikiem ale wszelkie modyfikacje powinny prowadzić do polepszenia osiągów i dynamiki , a w przypadku modelu Travel jest ODWROTNIE :o moc 17 koni - śmiech i te 120/h  :o :(   
a przy silniku z MZ mocy przybywa  8) z 27 na 23 i momentu nie ma
to tego pali tyle samo co 350, a ta 250 4T na pewno pali mniej

pewnie na silniku z mz poleci ze 150km/h :P
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

mazi2008

  • Gość
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:40:34 »

Cytuj
sory za niechęć do tej Jawy z tym silnikiem ale wszelkie modyfikacje powinny prowadzić do polepszenia osiągów i dynamiki , a w przypadku modelu Travel jest ODWROTNIE :o moc 17 koni - śmiech i te 120/h  :o :(   
a przy silniku z MZ mocy przybywa  8) z 27 na 23 i momentu nie ma
to tego pali tyle samo co 350, a ta 250 4T na pewno pali mniej

pewnie na silniku z mz poleci ze 150km/h :P
     z 27 na 23 to jeszcze nie tak źle , ale na 17 i to przy 7500 obr to tragedia :o :P we dwie osoby nawet po prostej 100 ledwie złapie :P                                                                                                                                                                                                                                                   Maks. moment obrotowy przy ok. 5200 obr/min : 27,4 Nm (2,8 kGm).  - to dane Mż 250                                                                                                                                                                   a w chińskiej Jawie to 17,3 Nm                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 23:45:59 wysłana przez mazi2008 »
Zapisane

Tony

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 36
  • CZ 350 6V 83'
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:45:43 »

http://tablica.pl/oferta/wsk-125-CID5-ID4Ddoh.html#674d6e638c
Wszędobylskie napisy WSK żeby ktoś czasem nie pomylił!!!
Zapisane
    Status GG

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:48:47 »

No niestety różnimy się tym, że ty mazi podpierasz się tylko danymi z książki. Ja tym jechałem przed i po malutkiej modyfikacji. Powiem ci że po jedzie naprawdę OK, jak na 250 i uwierz że 100 w dwie osoby łapała bez jakiegoś problemu.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:53:12 »

Cytuj
Maks. moment obrotowy przy ok. 5200 obr/min : 27,4 Nm (2,8 kGm).  - to dane Mż 250                                                  a w chińskiej Jawie to 17,3 Nm
jeszcze wykresy momentu obrotowego, bo jawa 638 ma 33 Nm przy 5000 rpm a przyśpiesza od 1500-2000 rpm a mz musi mieć ze 3500-4000 rpm by chciała jechać
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

mazi2008

  • Gość
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:59:54 »

Cytuj
Maks. moment obrotowy przy ok. 5200 obr/min : 27,4 Nm (2,8 kGm).  - to dane Mż 250                                                  a w chińskiej Jawie to 17,3 Nm
jeszcze wykresy momentu obrotowego, bo jawa 638 ma 33 Nm przy 5000 rpm a przyśpiesza od 1500-2000 rpm a mz musi mieć ze 3500-4000 rpm by chciała jechać
   cytujesz coś innego a piszesz znowu o czym innym :P    moim zdaniem Jawa i MZ nie były złymi motórkami , ale Jawa chińska nie podciąga się pod tę kreskę i z nazwy jest tylko Jawą - a ani osiągi ani wygląd nie pozwalają jej stawać w tym samym szeregu 8)   Jeszcze jedno- naprawde małym grzechem jest silnik Mz w Jawie ale za to większym grzechem i profanacją jest Jawa chińska :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2014, 00:04:05 wysłana przez mazi2008 »
Zapisane

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:05:34 »

Cytuj
cytujesz coś innego a piszesz znowu o czym innym
chodzi o to że suche dane to nie wszystko

np. mam dwie jawki: 90 z mocą 9.5KM przy 82 kg i 70 4T z mocą 5KM przy 65 kg,
teoretycznie ta jawka 70 powinna jeździć dużo gorzej ale tak nie jest, bo jawka 90 musi miej dużo obroty by cokolwiek pokazać a jawka 70 4T nie musi się tak wysoko kręcić i ciągnie przez cały zakres obrotów

Cytuj
Jeszcze jedno- naprawde małym grzechem jest silnik Mz w Jawie ale za to większym grzechem i profanacją jest Jawa chińska :(
tylko ten chiński silnik "wsadziła" sama marka Jawa by dostosować się do rynku, a przy silniku z mz tak nie było
dla mnie jedno to ewolucja a drugie to wiejski tuning.
Jak silnik z mz taki dobry to czemu marka jawa w latach 80'-90' nie wsadzała silników mz do swoich motocykli ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2014, 00:09:27 wysłana przez Turbo »
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:13:54 »

Turbo daj se na luz. Kolega nie przyjmuje żadnych argumentów i jest na nie. A jest na Nie,bo mu otwarcie powiedziano że na chińskim chinolu na ortodoksyjny zlot nie wjedzie.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

mazi2008

  • Gość
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:14:14 »


tylko ten chiński silnik "wsadziła" sama marka Jawa by dostosować się do rynku,
    bo taniej wychodzi ale przy okazji zepsuli markę :'(
Zapisane

mazi2008

  • Gość
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:16:34 »

Turbo daj se na luz. Kolega nie przyjmuje żadnych argumentów i jest na nie. A jest na Nie,bo mu otwarcie powiedziano że na chińskim chinolu na ortodoksyjny zlot nie wjedzie.
  wcale nie o to mi chodzi, mógłbym CZ pojechać :P tylko czemu tak się wszyscy zachwycają tą Jawą chińską jeśli taka ortodoksja tu panuje????
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:21:40 »

Bo tam jest mniej chińskich rzeczy niż w tej chwili w około ciebie,ale ty sobie tego wytłumaczyć nie dajesz.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:27:06 »

Turbo daj se na luz. Kolega nie przyjmuje żadnych argumentów i jest na nie. A jest na Nie,bo mu otwarcie powiedziano że na chińskim chinolu na ortodoksyjny zlot nie wjedzie.
  wcale nie o to mi chodzi, mógłbym CZ pojechać :P tylko czemu tak się wszyscy zachwycają tą Jawą chińską jeśli taka ortodoksja tu panuje????
Tylko że jest powiedziane że wjazd tylko Jawą lub CZ a Jawa 250 to... JAWA :P

a chiński czoper(wektor czy coś w tym stylu) nawet w jednym procencie nie jest jawą,
nawet junak milenium, mz etz, shl m11 nie są Jawami

Cytuj
Turbo daj se na luz.
u mnie luz  8)
ja przyjadę na 50 i przez bramą silnik wymontuje :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2014, 00:29:42 wysłana przez Turbo »
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 533
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:38:23 »


tylko ten chiński silnik "wsadziła" sama marka Jawa by dostosować się do rynku,
    bo taniej wychodzi ale przy okazji zepsuli markę :'(


Może i wychodzi taniej, ale tutaj jest problem pt. " W większości krajów nie można już rejestrować nowych pojazdów z silnikiem 2T". Bo szitpeace i unia niewolnicza( to tak dla żartu z tymi nazwami nie brać na poważnie).


Co do wad silnika z MZ? Nie wiem czy są, ale patrząc na dzisiejsze problemy to części. Ostatnio złożyłem silnik od 250 dla kolegi, który pełni służbę w WP i nie może sam tego zrobić. Silnik przejechał 5 koła i już dzwoni gorzej niż klekoczące czoło w TS. Części MZA robione w chiniach...


Ogólnie konstrukcyjnie silnik jest znacznie bardziej zaawansowany technicznie i na pewno długo nie pojeździ jak ktoś składa go młotem i meslem. Wymaga ogromnej precyzji i doboru każdego luzu, szczególnie skrzynia, bo inaczej się posypie przy pierwszej jeździe. Na pewno na plus jest, że schodzi się na ciepło bardzo ładnie i książkowo. Czego o silniku czeskim nie powiem, bo wał wkładałem na ciepło 6 razy, mroziłem go razy 3, a i tak w połowie stawał jak wryty i ostatecznie musiałem zarżnąć nakrętkę czopa i wciągnąć z użyciem umiarkowanej siły wał. wał do środka. A jak swój silnik połowiłem to skrzeczał jakby się zaraz miały kartery rozpaść.


Jedyne co w 638 jest nowoczesne to 'sportowy dolot" i po parze dodatkowych płuków. Nie wiem jak obecne nowe silniki z czech, ale te stare... Cóż chyba u sąsiadów panował ten sam system, czyli w którym dniu kartery ktoś obrabiał to takie wychodziły.


Nie będę porównywał i dedykował co lepsze, bo znowu taka dyskusja tutaj wynikła. MZ ma lżejszą budę i niższe przełożenia stąd nie musi ciągnąć z tak niskich obrotów. Jawa/CZ jest cięższa, ma cztery długie biegi i weź to napędź.


Można z jednej skrajności popaść w drugą, czego przykładem jest załączony obrazek na początku tematu.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: Zmiana silnika
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:45:18 »

Cytuj
MZ ma lżejszą budę i niższe przełożenia stąd nie musi ciągnąć z tak niskich obrotów. Jawa/CZ jest cięższa, ma cztery długie biegi i weź to napędź.
tylko że to jest tak że przełożenie dobiera się do charakterystyki silnika a nie na odwrót
silnik z MZ jest mało elastyczny więc musi mieć dużo biegów, silnik jawy jest bardziej elastyczny więc wystarczą 4 biegi i ze względu na elastyczność silnika biegi są długie
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3464 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 06, 2012, 21:05:54
wysłana przez Pietras
16 Odpowiedzi
22010 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 23, 2014, 18:32:22
wysłana przez suchy
13 Odpowiedzi
4211 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 20, 2014, 09:11:19
wysłana przez osiol7
6 Odpowiedzi
2527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 18, 2015, 21:02:17
wysłana przez Ryba9512
5 Odpowiedzi
1653 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 20, 2020, 22:33:09
wysłana przez Rozztocz