Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 11:00:22
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: malowanie  (Przeczytany 4491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arek

  • Gość
malowanie
« dnia: Sierpień 12, 2007, 16:18:41 »

może to nie bardzo pasuje do tego tematu, ale chciałbym, żebyście pomogli.
zamieżam zrobić remont kapitalny mojej CZ 175 i zastanawia mnie kwestia malowania??? <eek> jakich użyć farb, podkładów, żeby pu¼niej nie żałować. <frusty> ramę chcę pomalować na czarno, a resztę na żułto. <punk> mam ograniczxony budżet, więc chciał bym, aby wyszło jak naj taniej. może ktoś z was już sie tego podejmował i mi coś doradzi??? będę niezmiernie wdzięczny za pomoc. <cheers> <worship>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2007, 19:57:45 wysłana przez Kłębek »
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2007, 18:18:39 »

ja ostatnio malowalem, na materialy poszlo ok 150zl

1,5l podkladu
500ml czerwonego akrylu+utwardzacz
250ml czarnego akrylu+utwardzacz
elastyk do lakieru ktory idzie na zadupek
szpachla, szpachelki
papier scierny
troche rozpuszczalnika

wszystko kupilem w standoxie


za robocizne zaplacilem 150zl (poprzedni lakier zerwalem sam, do golej blachy), lakiernik na koniec nalozyl jeszcze klarak.

ramy nie malowalem, ale proszkowanie kosztuje 10-15zl za m2
Zapisane

Arek

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2007, 20:06:22 »

malowałeś sam, czy u lakiernika???
Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2007, 20:19:23 »

Lakiernik drogo kosztuje ale jak chcesz zeby wyszystko bylo pozadnie to musisz wydac troszkie kasy . Najlepszym rozwiazaniem jest pistolet i kompresor lub sprezarka z ursusa xD nalewasz farby i jedziesz wszstko pokolei . tylko zawsze gdy szlifujesz do golego to naluz pare warstw podkladu w najgorszych miejscach takich jak : dolna czesc ramy , tylni wachacz , spod blotnikow itp. po prostu tam gdzie zbiera sie woda . A na koncu pomaluj wszstko bezbarwnym i bedzie git ^^
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2007, 21:05:57 »

lakiernik mi malowal, napisalem ze za robocizne zaplacilem 150zl ;) rame najelpiej oddac do malowania proszkowego, wyjdzie najtaniej i najszybciej
Zapisane

alan666888

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2007, 21:11:22 »

Nie zgodzę się że lakiernik jest drogi. Jak większość prac zrobisz sam prócz lakierowania to cię tanio wyniesie.  A materiały też nie są takie drogie. Trzeba trochę popytać lakierników ile wezmą, wybrać dobrego i taniego i problem z głowy. Lakiernik ci powie doradzi co i jak. Możesz się rożnych popytać bo jak wiadomo każdy ma inny gust i każdy ma inną "szkołę".
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: malowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2007, 21:16:38 »

Ja malowałem sam. Lakier. Klar. Podkład. Kit. Szpachne i papier scierny.

W kilku miejscach wygląda tragicznie ale z daleka ujdzie  <lol>

Więc jak chcecie aby sprzęt wyglądał cudnie to do lakiernika. Bo samemu za pierwszym razem super efektu sie nie wyciągnie ;-)
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

D@NIOm20

  • Gość
Odp: malowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2007, 22:19:19 »

Jako że mam pewne doświadczenie w tym temacie (jestem blacharzem) pozwolę sobie conieco napisać.
Po pierwsze do malowania potrzeba Ci stałego ciśnienia (koniecznie kompresor z butlą) to tak dla przypomnienia :)
Po drugie w garażu za nic niepomalujesz ładnie akrylem. Jesli chcesz malować sam w zwykłym garażu a masz sprzęt i jakieś przynajmniej podstawowe umiejętności to są dwa wyjścia:
Pierwsze najtañsze to renowacyjna (tu zachwilę wszyscy którzy się trochę znają napiszą że to było dobre 15 lat temu) bo taka jest prawda ale coś za coś, albo jakość albo cena. Litr renowacji kosztuje 30zł więc niemożna oczekiwać niewiadomo czego :)
Drugie wyjście i najrozsądniejsze to lakier bazowy (tu też niewarto oszczędzać jeśli chce się mieć efekt) i na to 2-3 warstwy klaru. Akryl tak jak mówię jest bardzo dobry ale żeby był efekt trzeba mieć  warunki.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 22, 2011, 14:54:15
wysłana przez kamel88
11 Odpowiedzi
8075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 19, 2011, 17:47:14
wysłana przez j@wa
6 Odpowiedzi
3740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 16, 2014, 11:00:32
wysłana przez Dragon on the Blue Sky
12 Odpowiedzi
5727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 01, 2015, 15:15:26
wysłana przez kiełbasa
20 Odpowiedzi
6087 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 11, 2015, 09:46:55
wysłana przez second