Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 12:30:43
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Ahoj  (Przeczytany 2943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jawa23vondermustang

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
  • Jawa 23 Mustang
Ahoj
« dnia: Grudzień 15, 2013, 14:13:10 »

Ahoj. Więc witam wszystkich serdecznie i miło mi że moge należeć do forum klubu jawa-cz. Nie moge sie doczekać zlotu który odbedzie sie nie wiem kiedy ale sie dowiem jak zapoznam sie z forum. Mam nadzieje że moja Jawa 23 Mustang z przebiegiem 10000km od ostatniej naprawy głównej sie dotoczy jakoś szcześliwie na zlot i powróce do domu ale póki co mnie nie zawiodła a zwiedziłem całą opolszczyzne- wspaniały motocykl produkcji z roku 1976. Kocham Jawe po wsze czasy bo na mature na niej jechałem egzamin zawodowy na kawalerke hahah :D nigdy nie zawiodła... Mam oprócz niej jeszcze WSK M06B3 z 84r póki co do malowania i rejestracji na zabytek. Pozdrawiam
Zapisane
    Status GG
Jawa pije Jawa sadzi Jawa nigdy Cię nie zdradzi!!

Koles833

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
  • Jawa 350 ts
Odp: Ahoj
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2013, 14:22:03 »

Na maturę powiadasz... ;D ładna maszyna
pozdro z  mazur :P
Zapisane
"Motocykl - to nie tylko pusty dźwięk,
to życie pisane snem,
to, co piękne jest,
to zabawka, która pomoże Ci
przetrzymać okropne dni,
gdy czułości zabraknie Ci..."

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Ahoj
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2013, 14:22:48 »

Witam z Zachodniego pomorza.
Ładny sprzęcik.
Co do zlotów, to zazwyczaj odbywają się one w 3 weekend kwietnia, czerwca oraz września.
Coś więcej na ten temat http://www.jawacz.pl/turystyka-spotkania-zloty/
Zapisane
    Status GG

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: Ahoj
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2013, 14:44:53 »

Witam z Kluczborka.
Ładną masz tą Jawę. W Strzelcach mieszka Adam,też pozytywnie zakręcony na punkcie Jaw. :)
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Zysiu

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2317
    • JAWA-CZ KLUB POLSKA
Odp: Ahoj
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2013, 15:26:58 »

Cześć Kolego. Głogów z tej strony. Ładnie się prezentuje
Zapisane
Member  JAWA-CZ KLUB POLSKA
http://www.youtube.com/watch?v=OZH4UPxW2zE

Daniel

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
Odp: Ahoj
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2013, 15:51:36 »

Witam Strzelczanina z tej strony również Strzelce Op. sąsiad Adama z drugiego końca ulicy  ;) jeszcze paru Jawerów i można zrobić jakiś zlocik albo i zlot na Opolszczyźnie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2013, 15:56:40 wysłana przez Daniel »
Zapisane
    Status GG

jawa23vondermustang

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
  • Jawa 23 Mustang
Odp: Ahoj
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2013, 16:24:05 »

co do historii to jest to jedna z 1000 Jaw mustang fabrycznie nie blokowanych co trafiła do Polski (poznac mozna po tabliczce), stała kupe lat w stodole pod kocem w sianie zaachowała sie dość fajnie ale bak był zardzewiony. Brat go okupił od tego dziadka i ją odremontował do stanu by mogla jeździć. w 2008r ja sie za nia wziąłem i zrobiłem silnik i reszte kilka dni temu skończyłem siedzenie obijać elektryke i inne tam takie ale midzy czasie od 2008r nią jeździłem. 2lata temu był zrobiony ostatni remont natrzaskałem 10000km i ma sie bardzo dobrze póki co jedyna rzecz co z nią robiłem to wymiana tarcz sprzęgła co sie okazało nie było potrzeby bo tylko śruba mocująca kosz sie poluźniła i nie wysprzęglało ale i tak wymieniłem tarcze i łańcuszek oryginalny czeski favorit. Kolor jest oryginalny (nie oryginalny lakier) opony mam tez oryginały ale w magazynku te tutaj są kupione nie dawno temu. Miedzy czasie cewki swietlne były wymieniane i no amortyzatory co widać i instalacja bo stare amory były wybite ze koło o błotnik ocierało a instalacja sparciała i nic z niej...  Ale nią jeźdze i jest to mój główny pojazd którym sie poruszam więc na uczenie do Opola (36km) spokojnie jade i dojade, wiadomo że zloty np Góra św. Anny w sierpniu też zalicze i inne tu poblisku a na wiosne i wakacje rozmyślam nad Kamieńskiem i oldtimerbazar w wrocku bo Piotra znam osobiscie wiec warto gościa odwiedzić bo robi cudowną rzecz że restauruje motocykle :)  U mnie na wsi mieszka kumpel też ma Jawe TS 350 i bardzo dobrym stanie którą zrekonstruował. A ja kocham swoja Jawke i planuje zakup kolejnej Jawy albo CZ (raczej cz bo mam mile wspomnienia gdyz mieszkalem kiedys na podkarpaciu i tam listonosze jeździli do 2006r cz 350 372.5 wiec tez chce taka) a Jawka bedzie na emeryturze u mnie w mieszkaniu jako działający eksponat którego wyciagne od czasu do czasu a wskocze na CZ lub wieksza Jawe. Tyle o mnie :>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2013, 16:29:29 wysłana przez jawa23vondermustang »
Zapisane
    Status GG
Jawa pije Jawa sadzi Jawa nigdy Cię nie zdradzi!!
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
AHOJ :D

Zaczęty przez black-dimon « 1 2 » Powitalnia

26 Odpowiedzi
9727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 23, 2012, 13:52:21
wysłana przez Deejf
Ahoj!

Zaczęty przez Flos Powitalnia

4 Odpowiedzi
2601 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 26, 2013, 21:04:05
wysłana przez Felix
Ahoj

Zaczęty przez Machowy Powitalnia

13 Odpowiedzi
3393 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 28, 2014, 21:26:11
wysłana przez Zysiu
10 Odpowiedzi
2934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 18, 2015, 11:54:04
wysłana przez marko2709
22 Odpowiedzi
3266 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 05, 2018, 23:42:40
wysłana przez Tomi 350