Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 08:31:19
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???  (Przeczytany 11217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mazi2008

  • Gość

Planuję w tę zimę zrobić szlif i założyć oryginalne dobre tłoki 8) , miałem poprzednio zrobione na tłokach"niby dobrych" i prawy gar już słychać >:( , a chcę założyć coś naprawdę dobrego!, jeśli macie doświadczenia z jakimiś tłokami poparte długą prawidłową eksploatacją to piszcie ,bo w przyszłym tygodniu planuję zamówić 8)
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:29:50 »

Czechosłowackich już nie kupisz ale są Czeskie, najlepsze na rynku, kupisz je w 4motor
Zapisane
    Status GG

mazi2008

  • Gość
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:31:55 »

właśnie je oglądałem- ale nie znam nikogo kto by na nich jeżdził
Zapisane

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:37:00 »

Ja na nich jeżdżę, i kilka osób z forum i każdy chwali. Zrobiłem szlif i pojechałem w trasę 300 km przy temp. ok 30 stopni i nie spuchły ;)
Zapisane
    Status GG

saszek5

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 576
  • Jedziem tam :D
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:37:48 »

Mnóstwo ludzi z tutejszego forum jeździ na tych tlokach i są godne polecenia ja sam zrobilem szlif założyłem inne tloki a teraz mam konsekwencje tego wyczynu i ponownie bede robił szlif wyszła mi ta oszczędność bokiem .
Zapisane

Biały

  • Grupa Lubelska
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 499
  • Čezet 350 472.5 81"
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:38:31 »

Co jakiś czas trafiają sie niby oryg. Jeszcze w takim ciemnym papierku :-)
Zapisane
Z dziewczynami jak z flaczkami ... średnio się prezentują , ale za to jak smakują :D

Čezet 350 4Ever :)

Biały , Puławy , tel 667 145 226



mazi2008

  • Gość
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:45:42 »

Tak, to te polecane tłoki. Ostatnio na allegro był koleś, miał wystawione org tłoki z epoki do TS i CZ, do tego wał oraz cylindry. Nie wiem czy ma dalej, bo do końca aukcji nikt tego nie kupił.
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

dinko92

  • Gość
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2013, 21:55:20 »

Tylko tłoki od 4motor. Kupiłem niedawno, zrobiłem do nich szlif. Z almotowskimi nie ma nawet co porównywać. Lepsze wykonanie, ta sama waga obu i całkiem inny materiał użyty do ich wykonania. Almoty świecą się jak chrom, a tamte są szare i mają takie ciemne kropeczki. Gościu od szlifów nie mógł się nadziwić skąd takie wziąłem w tych czasach  ;D
Jeszcze taka mała dygresja. Na obu tłokach było napisane IMPOL czerwonym markerem, widać ze sprzedawca chciał wytrzeć ten napis, ale do światła było go widać. Czyżby te tłoki pochodziły od ruszczyka ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2013, 22:00:32 wysłana przez dinko92 »
Zapisane

mazi2008

  • Gość
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2013, 21:25:26 »

to mi dzisiaj przyszło! 8)
Zapisane

Norbinuss

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
  • Cezet 350 472.6 i coś jeszcze :P
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:21:04 »

Ale zacny gratis :D
Zapisane

grochu

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 115
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2013, 23:38:37 »

to mi dzisiaj przyszło! 8)

Mam takie same w swojej CZ. Kupiłem za 25 zł sztuka.

http://allegro.pl/nowy-tlok-cz-jawa-350-prawy-58-25mm-1-szlif-i3698579528.html

Kiedyś znalazłem owe, z takim oznaczeniem na jakimś forum i podane było iż, również są oryginalne.
Pozdro

Zapisane
Z Cezetką jest jak z kobietą, poznasz, pokochasz a później rozbierasz.
A ze skuterem jak z prostytutką, siadasz i jedziesz.

http://www.youtube.com/user/grochu1103?feature=mhum

http://polskajazda.pl/Motocykle/CZ/350/125736

gg 9594878

andree

  • MoTóRzysta z PRLu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1589
  • Burek 650, Jawa 638.0
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2013, 06:08:52 »

to mi dzisiaj przyszło! 8)


Mam takie same w swojej CZ. Kupiłem za 25 zł sztuka.

http://allegro.pl/nowy-tlok-cz-jawa-350-prawy-58-25mm-1-szlif-i3698579528.html

Kiedyś znalazłem owe, z takim oznaczeniem na jakimś forum i podane było iż, również są oryginalne.
Pozdro

Ja też brałem od niego tłoki, z resztą wiekszość gratów tam kupuję (ostatni zakup w temacie mojej cześki też jest z tamtąd), sprzedawca Ok  ;)
Zapisane
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..  ;)
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

STÓWA

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 776
  • Ile to już lat ?
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:23:47 »

Mnóstwo ludzi z tutejszego forum jeździ na tych tlokach i są godne polecenia ja sam zrobilem szlif założyłem inne tloki a teraz mam konsekwencje tego wyczynu i ponownie bede robił szlif wyszła mi ta oszczędność bokiem .
A co się takiego stało że po zrobieniu szlifu musisz robić kolejny,nie wystarczy sama wymiana tłoków na nowe 'lepsze o takim samym wymiarze ?

http://allegro.pl/nowy-tlok-cz-jawa-350-prawy-58-25mm-1-szlif-i3698579528.html



Ja również kupowałem tłoki oryginalne u tego sprzedawcy tylko płaciłem za nie coś koło 50 zł szt i nie było w komplecie czeskich pierścieni i sworzni. Niemniej jednak tłoki były oryginalne a pierścienie kupiłem również u niego tylko produkcji polskiej gdzieś z okolic Łodzi
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 10:28:10 wysłana przez STÓWA »
Zapisane

mazi2008

  • Gość
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2013, 14:11:50 »

Mnóstwo ludzi z tutejszego forum jeździ na tych tlokach i są godne polecenia ja sam zrobilem szlif założyłem inne tloki a teraz mam konsekwencje tego wyczynu i ponownie bede robił szlif wyszła mi ta oszczędność bokiem .
A co się takiego stało że po zrobieniu szlifu musisz robić kolejny,nie wystarczy sama wymiana tłoków na nowe 'lepsze o takim samym wymiarze ?

http://allegro.pl/nowy-tlok-cz-jawa-350-prawy-58-25mm-1-szlif-i3698579528.html



Ja również kupowałem tłoki oryginalne u tego sprzedawcy tylko płaciłem za nie coś koło 50 zł szt i nie było w komplecie czeskich pierścieni i sworzni. Niemniej jednak tłoki były oryginalne a pierścienie kupiłem również u niego tylko produkcji polskiej gdzieś z okolic Łodzi
      W tym moim zestawie też tłok kosztuje 50 zł, do tego jeszcze pierścienie po 10 za sztukę , sworznie i zawleczki i wychodzi 190 komplet 8) . , a szlif będę robił dlatego że poprzednie tłoki były  jakieś niby Polskie i nawet na nich nie pisze jakie pasowanie jest- i z tego powodu pewnie wręcz niemożliwe byłoby prawidłowe spasowanie nowych!  ,a zajmuje się tymi moimi cylindrami dlatego że dosyć szybko zaczęło być słychać prawy cylinder, oprócz chałasu nic mu więcej nie dolega :o - siła i przyspieszenie jest, nie łapie ich nawet przy wysokich temperaturach i pali bardzo dobrze!, a w ramach wyjaśnienia- poprzednie tłoki zakupiłem parę lat temu (nie miałem kasy na oryginał) i szlify też zrobiłem parę lat temu 8) !  Jak moją CZ słychać można zobaczyć na moim profilu FB                                                                                                                                     https://www.facebook.com/photo.php?v=491435714285547&set=vb.100002573691219&type=2&theater                                                                                                                                                                                                                 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 14:17:15 wysłana przez mazi2008 »
Zapisane

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 857
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2013, 20:14:29 »

Czegoś nie rozumiem... ???
Ty chcesz do uzywanych cylindrów dopasować tłoki o takim oznaczeniu jak te co masz teraz?
Przecierz jeśli był robiony szlif to pasowanie było dobierane do wymiaru tłoka chyba że szlif był na odp..ol.
Kupuje sie tłoki a dopiero pod ich wymiar fachowiec robi szlif z odpowiednim pasowaniem.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

mazi2008

  • Gość
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2013, 00:08:47 »

Czegoś nie rozumiem... ???
Ty chcesz do uzywanych cylindrów dopasować tłoki o takim oznaczeniu jak te co masz teraz?
Przecierz jeśli był robiony szlif to pasowanie było dobierane do wymiaru tłoka chyba że szlif był na odp..ol.
Kupuje sie tłoki a dopiero pod ich wymiar fachowiec robi szlif z odpowiednim pasowaniem.
    poczytaj dokładnie co ja pisze , bo widzę że nie rozumiesz co napisałem 8)
Zapisane

mazi2008

  • Gość
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2013, 00:26:42 »

czort- Ty nie martw się na zapas!- wszystko przemyslane i zaplanowane 8)
Zapisane

mazi2008

  • Gość
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2013, 09:31:30 »

Czegoś nie rozumiem... ???
Ty chcesz do uzywanych cylindrów dopasować tłoki o takim oznaczeniu jak te co masz teraz?
Przecierz jeśli był robiony szlif to pasowanie było dobierane do wymiaru tłoka chyba że szlif był na odp..ol.
Kupuje sie tłoki a dopiero pod ich wymiar fachowiec robi szlif z odpowiednim pasowaniem.
hehe a moim zdaniem najpierw idzie się do szlifierza,mierzy wszystko,wycenia na który szlif tłoki trzeba kupić kupujemy spasuje z sobą wszystko i git..mi tak robili jak robiłem szlif w żeliwniaku.
       Dobrze mówisz- tylko u mnie cylindry ani nie są wypracowane, ani porysowane- tylko wymieniać tłoki bez szlifu to trochę bez sęsu i dlatego rozmiar wyżej czyli 4 szlif zrobie i będzie super, a wymieniam dlatego że >>>>>> pisałem parę postów wyżej 8)
Zapisane

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 857
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2013, 11:24:53 »

Etap mierzenia przed szlifem pominąłem bo to jest chyba jasna sprawa.
Teraz doczytałem co planujesz ;)
Zanieś te cylindry do gościa co robi szlif on pomierzy na który wymiar naprawczy trzeba zrobić,kupisz tłoki a on do nich dobierze pasowanie.
Tu masz link,ciekawy temat o tłokach:
http://www.jawacz.pl/eksploatacja/problem-z-polskimi-tlokami/
A tak dla porównania,to tłoki u pana R. są prawie po 70zł za szt.bez pierscieni.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2013, 11:52:36 wysłana przez marian »
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

kozulec

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 330
  • Jawa 634 "1984, Jawa 638 " 1989, Ogar 200" 1984
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2013, 18:09:10 »

http://allegro.pl/jawa-cz-350-tlok-komplet-lewy-ii-szlif-58-50-i3702102454.html
Czy ktoś ma tłoki od tego dostawcy? Myślę nad ich zakupem ale wolal bym się dowiedziec, czy warto :)
Zapisane
Moc i satysfakcja. Bez kompromisów :P
500655795

andree

  • MoTóRzysta z PRLu
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1589
  • Burek 650, Jawa 638.0
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2013, 18:26:37 »

Koza bierz z MOTOMARU  ;)
Zapisane
Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..  ;)
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

Karolek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
  • Jawa 638/1 1989
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2013, 20:25:25 »

Czegoś nie rozumiem... ???
Ty chcesz do uzywanych cylindrów dopasować tłoki o takim oznaczeniu jak te co masz teraz?
Przecierz jeśli był robiony szlif to pasowanie było dobierane do wymiaru tłoka chyba że szlif był na odp..ol.
Kupuje sie tłoki a dopiero pod ich wymiar fachowiec robi szlif z odpowiednim pasowaniem.
hehe a moim zdaniem najpierw idzie się do szlifierza,mierzy wszystko,wycenia na który szlif tłoki trzeba kupić kupujemy spasuje z sobą wszystko i git..mi tak robili jak robiłem szlif w żeliwniaku.

Czorcie i tutaj muszę się z tobą w 100% zgodzić, a tłoki te z 4motor są przyzwoite oczywiście te niby oryginalne.
Zapisane

saszek5

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 576
  • Jedziem tam :D
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2013, 20:29:05 »

Mnóstwo ludzi z tutejszego forum jeździ na tych tlokach i są godne polecenia ja sam zrobilem szlif założyłem inne tloki a teraz mam konsekwencje tego wyczynu i ponownie bede robił szlif wyszła mi ta oszczędność bokiem .
A co się takiego stało że po zrobieniu szlifu musisz robić kolejny,nie wystarczy sama wymiana tłoków na nowe 'lepsze o takim samym wymiarze ?

http://allegro.pl/nowy-tlok-cz-jawa-350-prawy-58-25mm-1-szlif-i3698579528.html



Ja również kupowałem tłoki oryginalne u tego sprzedawcy tylko płaciłem za nie coś koło 50 zł szt i nie było w komplecie czeskich pierścieni i sworzni. Niemniej jednak tłoki były oryginalne a pierścienie kupiłem również u niego tylko produkcji polskiej gdzieś z okolic Łodzi


Muszę zrobić ponownie szlif bo poprzedni Pan który robił mi szlif niestety nie zrobił tego jak powinien i kompresja jest słaba na jednym cylindrze dlatego też postanowiłem zrobić kolejny raz .
Zapisane

dinko92

  • Gość
Odp: Które oryginalne tłoki CZ na Allegro są naprawdę Oryginalne???
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2013, 20:48:11 »

Ja osobiście nie eksperymentowałbym z tłokami, bo jest to zbyt ważna cześć silnika. Składałem znajomemu silnik 638 na tłokach od 4motor i według mnie są to najlepsze dostępne do jawy/cz. Myśle tak dlatego, ze człowiek ten praktycznie nie docierał tej jawy wcale. Siadł i od razu ile fabryka dała. Ani razu nie spuchły. Po przejechaniu 1000km zdjeliśmy cylindry i wszystko wyglądało przepięknie, żadnych rys, miedzy pierścieniami nie okopcone. Bazując na swoim doświadczeniu, wiem ze almoty, lub inne tłoki "no name" poprostu nie wytrzymały by takiego traktowania. Dlatego tez, wolałem swojej TS kupić takie i nie żałować później ze jednak je złapało. W tym zestawie pierścienie tez są czeskie, na każdym jest wybite KO, sworznie są dużo lżejsze od polskich. Na każdym tłoku jest wybite MH.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 10, 2006, 19:19:17
wysłana przez nerlst
18 Odpowiedzi
7590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 31, 2012, 14:38:00
wysłana przez WujoWojtas
11 Odpowiedzi
17627 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 09, 2024, 15:32:12
wysłana przez elkinio
70 Odpowiedzi
28825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 26, 2012, 21:39:52
wysłana przez posiadacz
4 Odpowiedzi
2803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 04, 2016, 23:27:06
wysłana przez jedrek124