Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 19, 2024, 05:48:05
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: odpalanie po postoju  (Przeczytany 14263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
odpalanie po postoju
« dnia: Listopad 06, 2013, 19:48:51 »

Pany dziś zrobiłem rundkę po mieście i coraz bardziej daje mi do myślenia taki oto objaw:
gdy silnik zimny pali idealnie, przelanie gaźnika 2-3 kopy i pali i chodzi równo nie spada z obrotów nie gaśnie, ale po jeździe i postoju około 15 do 30 minut ma lekki problem z odpaleniem ale wystarczy zatopić pływak na sekundę i po 2 kopach odpala normalnie jakby niedostatek paliwa.
objaw taki jest od dłuższego czasu ale nie przeszkadzało mi to ale teraz idzie zima i trzeba by coś z tym jeszcze zrobić.

gaźnik wyregulowany dobrze, zapłon też jest ustawiony jak zawsze, silnik po remoncie - 2400 km temu
Zapisane
    Status GG

Koles833

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
  • Jawa 350 ts
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2013, 20:08:05 »

Wydaje mi się że paliwo wyparowuje u mnie też czasem tak jest ;) jak się mylę to mnie poprawcie
Zapisane
"Motocykl - to nie tylko pusty dźwięk,
to życie pisane snem,
to, co piękne jest,
to zabawka, która pomoże Ci
przetrzymać okropne dni,
gdy czułości zabraknie Ci..."

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2013, 20:38:16 »

to na pewno że nie ma paliwa ale objaw ten nie występował zawsze, ciekawe to jest, czasami w skrajnych przypadkach trzeba więcej kopać, jak dotąd raz mi sie zdarzyło że zadyszki dostałem od kopania ale w końcu zapalił.

Zapisane
    Status GG

Krzysiek

  • Gość
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2013, 21:03:58 »

Wydaje mi się że paliwo wyparowuje u mnie też czasem tak jest ;) jak się mylę to mnie poprawcie

Odparowuje benzyna a olej zostaje przez to zapłon tak ,,wzbogaconej,, w smarowidło mieszanki jest niemożliwy.
Przed dłuższym/zimowym postojem ja całkowicie wypalam paliwo z gaźnika bo po ,,zimowym śnie,, moto w gaźniku ma sam olej.

Arek...

Normalny objaw, u mnie jest podobnie z tym że taki ,,półciepły,, silnik bardzo łatwo przelać/zalać - i ten od cezety czy teeski.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2013, 21:09:09 wysłana przez Krzysiek »
Zapisane

kichau

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2242
  • Lubię piwo
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2013, 21:12:10 »

Moze masz zalozone otwarte sworznie od TS-ki?

Luki

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 128
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2013, 21:19:35 »

Spróbuj założyć inny gaźnik najlepiej pożycz od kogoś z moto co dobrze odpala i zobaczysz że to jego wina. :) Tylko nie mów dalej, że gaźnik jest dobrze wyregulowany itp.
Zapisane
Ogar 205
CZ 175/487
Ogar 200
Jawa 350/638.1

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1797
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2013, 21:44:38 »

Spróbuj delikatnie dociążyć pływak, np. załóż od góry na jego iglicę jakąś podkładkę, albo daj grubą uszczelkę pod pokrywkę komory pływakowej żeby minimalnie podnieść poziom paliwa w komorze.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

Pawand

  • v-ce President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 863
  • Jawa 350 TS 638,
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2013, 22:21:21 »

Weź poprawkę na to, ze jest dużo chłodniej na dworze i moto może Ci szybciej stygnąć. Jak poza tym nie ma innych objawów to bym się nie przejmował. Oczywiście zawsze możesz sprawdzić zapłon i gaźnik - na wszelki wypadek.
Zapisane

waldip

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 366
  • ČZ 350 472,6 ČZ 180 487.4
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2013, 22:54:26 »

Popieram wersję kolegi muczos. Poziom paliwa w komorze pływakowej za niski 
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2013, 07:53:14 »

zapłon to głowe dam że jest ustawiony identycznie na obu i dobrze, gaźnik także lepiej juz się nie da ustawic muwie tu o dawkach na iglicy i śrubce pływak jest nowy może jest zły, ale dorwałem od znajomego gaźnik taiwan i na nim wcale moto nie chodzi, odpali i gaśnie i po przechyleniu na bok też gaśnie ustawienie go niemożliwe jest. nawet dysze zmienione bo w tym nowym były za duże założone i nic

temp. na dworze też nie bo jak było 30 stopni to tak samo miał
Zapisane
    Status GG

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2013, 11:16:18 »

Zostaw tak jak jest,mam podobnie u siebie,jak lekko silnik ciepły to zawsze przekopuje na ssaniu ze dwa razy;-)

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2013, 12:45:53 »

Moja czesia po przejażdżce i na drugi dzień przychodzę włączam zapłon i od strzała odpala ale czasem jest taki sam problem co mam arek
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

Deejf

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 161
  • Doświadczony jawer.
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2013, 14:18:02 »

Zostaw tak jak jest,mam podobnie u siebie,jak lekko silnik ciepły to zawsze przekopuje na ssaniu ze dwa razy;-)


I podobnie u mnie jest na obydwu silnikach - po jeździe i odstawieniu i ponownym rozruchu po po 15 - 20 minutach jest problem z rozruchem - czasem ssanie, czasem pali z kopa. Zależy jak leży  :D


Zostaw jak jest i nie szukaj już dziury w całości.
Zapisane
    Status GG
Najwięcej on-line siedzący na forum :D

Nie jestem typem człowieka który dużo mówi i mało robi
            Ja mało mówię i mało robię :D

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2013, 15:48:56 »

Chyba każdy chciał żeby jawa-cz odpalała jak chiński skuter ? :D  jakby tak było nie było by magi jawy- cz :D 
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

Karolek

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
  • Jawa 638/1 1989
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2013, 15:59:42 »

Zostaw tak jak jest,mam podobnie u siebie,jak lekko silnik ciepły to zawsze przekopuje na ssaniu ze dwa razy;-)


I podobnie u mnie jest na obydwu silnikach - po jeździe i odstawieniu i ponownym rozruchu po po 15 - 20 minutach jest problem z rozruchem - czasem ssanie, czasem pali z kopa. Zależy jak leży  :D


Zostaw jak jest i nie szukaj już dziury w całości.

Niestety i ja muszę potwierdzić to co mówią moi przedmówcy, moja Jawa też czasami po 20 minutowym postoju czasami się zastanawia czy odpalić czy nie i wtedy stosuje metodę opisaną przez kolegę Holgera, czyli dwa kopnięcia na ssaniu i gada z pierwszego. Tak właśnie objawia się dusza naszych kochanych knedli/ ;D
Zapisane

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2013, 16:39:34 »

czyli normalny objaw, myslałem że coś nie tak ale jak mówicie że też tak macie to nic nie ruszam. zastanawia mnie jeszcze to że czasami po odpaleniu chodzi równo ładnie i nie gaśnie a czasami obroty spadaja i po chwili gaśnie, trzeba chwilę pogazować i już jest ok, czy to też normalny objaw bo jakos wcześniej nie zwracałem na o uwagi.
Zapisane
    Status GG

Koles833

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 196
  • Jawa 350 ts
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2013, 17:01:25 »

Cytuj
czasami po odpaleniu chodzi równo ładnie i nie gaśnie a czasami obroty spadaja i po chwili gaśnie
ja myślę że to norma :P u mnie w ts raz trzeba jechać długo na ssaniu a czasem trzeba je wyłączać tuż po odpaleniu
Zapisane
"Motocykl - to nie tylko pusty dźwięk,
to życie pisane snem,
to, co piękne jest,
to zabawka, która pomoże Ci
przetrzymać okropne dni,
gdy czułości zabraknie Ci..."

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 07, 2013, 17:46:42 »

Ale tak szczerze, to nie jest normalne zjawisko. Da się to jakoś wytłumaczyć, a nie od razu zagłębiać się w magię.Bez przesady. Szkoda, że tez nie wiem dlaczego tak się dzieję... Gdybam tylko, że to wina zużytych gaźników. Jak by tak wstawić nowy, trzymający wszystkie parametry jak oryginał gaźnik, zapewne to zjawisko by ustało.
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1164
  • w moich rękach od 99 r
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 07, 2013, 17:56:52 »

moim zdaniem problem tkwi w źle odizolowanym termicznie gaźniku poprostu za szybko paruje z niego paliwo jak i z dolotu , oto moja teoria. Ale moja cz też tak zawsze miała na różnych gaźnikach przed  po remoncie zawsze letni silnik najgorzej było odpalić ale i to można opanować
Zapisane
    Status GG

von_Majzel

  • Gość
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 07, 2013, 18:03:24 »

Wg mnie różnice polegają głównie na różnym powietrzu dostarczanym/dostępnym dla silnika . Małe silniki na metanol (modelarskie) są dużo bardziej wrażliwe na to :


Raz jest niższe ciśnienie , raz wyższe (nawet 10% różnicy) .
Raz jest bardziej wilgotno , raz mniej (od 30% do 100% wilgotności) .
Raz jest wyższa temperatura , raz niższa (-10C do +40C) .
Nie bez znaczenia jest też wysokość npm - u mnie w górach to bardziej widać ... (dla mnie 200m-1000m npm) .


To wszystko składa się na różną ilość tlenu dostępną dla silnika , gdy (nie regulując gaźnika) - paliwa leci tyle samo - i spalanie się zmienia . Raz silnikowi ubogo , a raz bogato .
Jako że mało kto patrzy na barometr , termometr i higrometr przed odpalaniem Jawy i jazdą , takie różnice dają źródło domysłom : rozregulowującym się ponoć gaźnikom , rozregulowującym się ponoć zapłonom , róznym humorom silników , magii w ogóle itp. itd. =D


W nowoczesnych silnikach są różne mechanizmy wyrównujące nam takie zmiany - podciśnieniowe gaźniki , przepływomierze powietrza , czujniki temperatury i cisnienia powietrza zewnętrznego , wilgotności i inne podobne urządzenia . Dlatego w nowszych typach nie występują takie zjawiska , albo są dużo mniej widoczne .


Takie warunki pracy dla silników samochodowych i motocyklowych to jest pikuś . Pomyślcie jakie warunki brzegowe pracy mają tłokowe silniki lotnicze : Wysokość 0-15'000m , temperatura -50C do +50C , wilgotność 0%-100% . Tam to są dopiero cuda w gaźnikach (i nie tylko) żeby to odpowiedzialnie chodziło i nie gasło ... np drugi stopień sprężarki mechanicznie włączający się od 7000-9000m w górę =D
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2013, 18:22:03 wysłana przez von_Majzel »
Zapisane

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1164
  • w moich rękach od 99 r
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 07, 2013, 18:52:00 »

coś mi sie przypomina jak u nas jeden pan  na politechnice próbowałł do silnika gwiazdowego jaka bodajże zaaplikować wtrysk zamiast gaźnika co okazało sie w puźniejszych testach nie za dobrym rozwiązan ale dlaczego to dokładnie nie wiem zapamiętałem tylko tyle ze na wtrychu ten silnik potrafił zgasnąć przy schodzeniu z obrotów i nie potrafił dobrze pracować na mieszance stechometrycznej tylko na bardo bogatych mieszankach do czego najlepiej spisywał sie gigantyczny gaźniol
Zapisane
    Status GG

Kamil350

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
  • Cz 350 cross :D
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 07, 2013, 19:14:22 »

A mi przyszedł na mysl taki pomysł nie wiem czy dobry prosze mnie nie zlinczować zebyś gasił swoją maszyne na wysokich obrotach :D Dodaj gazu i na wysokich obrotach wyjmij kluczyk. Moze wtedy zaciagnie sobie wiecej paliwa i potem ładnie odpali ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2013, 19:16:39 wysłana przez Kamil350 »
Zapisane
    Status GG

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 08, 2013, 16:12:18 »

coś jest nie tak jednak, dziś pojeździłem bo pogoda jak na wiosnę i :
ustawienie gaźnika jest jakby niemożliwe, ustawiony na ciepłym silniku po ok 30 km jazdy, wszystko ładnie pięknie silnik działa super ale gdzy ostygnie już dość mocno to po zapaleniu odrazu spada z obrotów i gaśnie, podkręcenie obrotów śrubą skutkuje tym że jak się znów rozgrzeje do temp. pracy to ma około 1700 rpm i znów obniżenie obrotów na gorącym skutkuje spadaniem obrotów i gasnięciem na zimnym.

coś tu nie tak, czyżby gaźnik już tak mocno zużyty a może coś innego, mam nowy gaźnik ale taiwan i na nim były próby ale też nie ciekawie to pracuje

macie jakieś pomysły co to może być, czemu takie objawy dziwne są?
Zapisane
    Status GG

Jawolotmen

  • Człowiek Depresja
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 536
  • CZ 472.6/GSX400F
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 08, 2013, 16:52:07 »

U mnie chodzi ok, ale z gaźnikiem mam takie jaja, że raz mam 1200 obrotów na jałowym, a raz się zatrzymam pod światłami i jest 2 tysiące. Ten typ tak ma i już.
Zapisane
"Można mieć depresje i siedzieć w domu. Można też mieć depresję i jeździć cezetą"

Arek

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 164
  • CZ 350 82r
Odp: odpalanie po postoju
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 08, 2013, 17:00:20 »

sprawdzałem to dziś 3 razy przez prawie cały dzień, ten objaw nie jest normalny na pewno, nie może być tak że na zimnym ma 1200 rpm a na ciepłym 1700, raczej na opak powinno być, ja mam gaźnik przelewowy jeszcze do tego a wiem że na początku tak nie było, przeważnie odpaliła i było ok po rozgraniu sięgało do ok 1300 rpm, to jest trochę wkurzajace jak na zimnym ci odpala ok a potem stoisz na światłach i masz 1700 i silnik wyje.
Zapisane
    Status GG
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 06, 2007, 23:23:54
wysłana przez Jawsim
9 Odpowiedzi
6203 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 28, 2008, 08:42:06
wysłana przez SZAJBUS_SzeF
14 Odpowiedzi
4453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 03, 2011, 19:21:36
wysłana przez Mcmaker
28 Odpowiedzi
10893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 01, 2014, 18:13:09
wysłana przez Krzekorz
27 Odpowiedzi
4798 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 12, 2019, 14:39:02
wysłana przez Yabaman