Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 06:25:45
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: zapłon bezstykowy jaki polecacie  (Przeczytany 48810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karolex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 633
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #75 dnia: Października 05, 2013, 19:34:57 »

Każdy chwali co ma, 0 obiektywizmu.
Zapisane
Ludzie sami sobie utrudniają życie.
A potem pier* że życie trudne.

GROM

  • Gość
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #76 dnia: Października 05, 2013, 20:17:11 »

chwalić można oby nie dokładać do samego zapłonu kilku stówek i nadal mieć tę samą jawę albo cz, a motorek dalej wart tyle co przed zapłonem , a co najważniejsze- każdy na końcu wraca do platynek- jedni na stałe a inni niby na czas naprawy :P   

Mazi2008 bez takich podjazdów co do mojej osoby. Powklejaj jeszcze cytaty z tematów z zapłonem platynkowym, ciekawe, których będzie więcej? Czy mój moduł u kogoś padł w trasie?
Zawiódł? Czy umyłem ręce od sowojej produkcji?
Naprawdę panowie ktoś tu prawdę napisał najwięcej przeciwko zapłonom elektronicznym mają Ci, którzy w zyciu ich nie sprawdzili!
Szkoda języka strzępić.
Osoby, które mają problem z moim modułem proszę o kontakt, pisałem o tym wielokrotnie. Z tego co ja zauważyłem to mój moduł sprawiał problemy np u osób a to z krzywym stojanem a to ze słabą elektryką a to z krzywym wałem a to cewki stare, Panowie ja nie mogę odpowiadać za stan waszych maszyn! Osoby, które u mnie zamówiły moduł na paczce dostawały mój adres i nr telefonu.

Laszlo wiem z kim rozmawiałeś i kto Ci wyrobił opinię o moim module, czy wiesz ile razy to ja proponowałem owej osobie zmianę programu i pomoc. Nie skorzystała z tego co pamiętam na własną rękę i na własne życzenie miał wgrać nowy soft odemnie nie wiem z jakim skutkiem bo nie mogę odpowiadać za zmiany wprowadzane nie prze zemnie przecież to jasne.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 20:24:36 wysłana przez GROM »
Zapisane

GROM

  • Gość
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #77 dnia: Października 05, 2013, 20:32:48 »

chwalić można oby nie dokładać do samego zapłonu kilku stówek i nadal mieć tę samą jawę albo cz, a motorek dalej wart tyle co przed zapłonem , a co najważniejsze- każdy na końcu wraca do platynek- jedni na stałe a inni niby na czas naprawy :P   

Mazi2008 bez takich podjazdów co do mojej osoby.
Naprawdę panowie ktoś tu prawdę napisał najwięcej przeciwko zapłonom elektronicznym mają Ci, którzy w zyciu ich nie sprawdzili!
Szkoda języka strzępić.
Osoby, które mają problem z moim modułem proszę o kontakt, pisałem o tym wielokrotnie. Z tego co ja zauważyłem to mój moduł sprawiał problemy np u osób a to z krzywym stojanem a to ze słabą elektryką a to z krzywym wałem a to cewki stare, Panowie ja nie mogę odpowiadać za stan waszych maszyn! Osoby, które u mnie zamówiły moduł na paczce dostawały mój adres i nr telefonu.
   Słuchaj Grom - żadnych podjazdów do Twojej osoby- ja tylko podałem przykład a to dlatego że niedawno była niezła jatka z tymi elektronikami i tak ich kilka osób zachwalało bez cienia jakiejkolwiek krytyki ;D    sprawdź temat który wskazałem i zobacz część wypowiedzi te które wyrzucone zostały do kosza :(    Ja w tym temacie pisałem że platynki każdy sam naprawi a elektronika już nie i za to zostałem solidnie przyatakowany   i potwierdza się po raz kolejny co pisałem  :P     Platynki mam jeżdżę bez najmniejszych problemów i zawsze naprawię i nigdzie nie odsyłam 8)
Platynki naprawisz? E brednie piszesz co najwyżej możesz je wyregulować, elektronik zazwyczaj tego nie wymaga.
Platynki co najwyżej wymieniasz, nie naprawiasz  także można wymienić moduł.
Tylko jest jedna zasadnicza różnica czas życia elektronika jest dłuższy niż platynek i nie trzeba aż tak często i gęsto dbać o jego stan czy też smarować.
Zapisane

Karolex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 633
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #78 dnia: Października 05, 2013, 20:43:44 »

Laszlo wiem z kim rozmawiałeś i kto Ci wyrobił opinię o moim module, czy wiesz ile razy to ja proponowałem owej osobie zmianę programu i pomoc. Nie skorzystała z tego co pamiętam na własną rękę i na własne życzenie miał wgrać nowy soft odemnie nie wiem z jakim skutkiem bo nie mogę odpowiadać za zmiany wprowadzane nie prze zemnie przecież to jasne.

Grom, opinię o twoim zapłonie wyrobię jak przejadę na nim z 500km. Na razie przejechałem na nim w kółko po parkingu i trochę go dotykałem. Mimo że coś tam kulało nie przypominam sobie bym coś złego o nim powiedział/napisał.

Edit:
Gdyby ten zapłon był kiepski to ta osoba z którą rozmawiałem jeździła by na platynkach :)
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 21:02:09 wysłana przez Laszlo »
Zapisane
Ludzie sami sobie utrudniają życie.
A potem pier* że życie trudne.

GROM

  • Gość
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #79 dnia: Października 05, 2013, 20:44:57 »

traktujesz bardzo dosłownie :o , jeśli nie wiesz to chodziło mi że zapłon oparty na platynkach każdy sam potrafi sobie naprawić i nie trzeba ich programować, odsyłać itp., poza tym jeśli jakiś młody niedoświadczony mechanik się lekko pogubi i zrobi jakieś krótsze zwarcie to przy zapłonie opartym na platynkach nic nie padnie,a elektronik -sam sobie odpowiedz 8)
Bo mylicie naprawę z wymianą  elementów. Poza tym nie można mieć pretensji do elektronika/zapłonu że ten się uszkodzi bo ktoś zwarcie zrobi. Zresztą nie trafiają do mnie te argumenty są mocno naciągane.
Zresztą przypuszczam, że lampa stroboskopowa dała by ci nadwyraz realny i namacalny dowód przewagi elektronika na platynkami!
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 20:48:35 wysłana przez GROM »
Zapisane

Karolex

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 633
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #80 dnia: Października 05, 2013, 20:54:05 »

Czy tylko mi się wydaje że to co pisze mazi2008 to czysta bzdura?
Zapisane
Ludzie sami sobie utrudniają życie.
A potem pier* że życie trudne.

GROM

  • Gość
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #81 dnia: Października 05, 2013, 20:59:09 »

traktujesz bardzo dosłownie :o , jeśli nie wiesz to chodziło mi że zapłon oparty na platynkach każdy sam potrafi sobie naprawić i nie trzeba ich programować, odsyłać itp., poza tym jeśli jakiś młody niedoświadczony mechanik się lekko pogubi i zrobi jakieś krótsze zwarcie to przy zapłonie opartym na platynkach nic nie padnie,a elektronik -sam sobie odpowiedz 8)
Bo mylicie naprawę z wymianą  elementów. Poza tym nie można mieć pretensji do elektronika/zapłonu że ten się uszkodzi bo ktoś zwarcie zrobi. Zresztą nie trafiają do mnie te argumenty są mocno naciągane.
Zresztą przypuszczam, że lampa stroboskopowa dała by ci nadwyraz realny i namacalny dowód przewagi elektronika na platynkami!
    mam lampę stroboskopową i i wiem jak jej użyć :P , poza tym że w niektórych elektronikach jest zmienny punkt zapłonu to nie widzę różnicy ;D   (oczywiście trza wiedzieć że na pltynkach każda cewka pochodzi , na pltynkach kable i świece nie muszą być co chwilę nowe)

Wiesz dlaczego na moim module niektóre cewki nie chodzą? Bo nie trzymają parametrów lub mają słabe zasilanie. A wiesz dlaczego tak się dzieje, otóż dlatego że elektronik daje możliwość sterowania czasem ładowania cewek a to z kolei ogromne oszczędności prądu w stosunku do platynek. Ba same cewki dłużej pożyją niż w układzie platynkowym gdzie czas ładowania cewek jest sterowany kątowo a ten zależy bardzo ale to bardzo od obrotów i układ taki pożera ogromne ilości prądu na wolnych obrotach a w 6V gdzie ładowanie w tym zakresie obrotowym jest słabe chyba ma znaczenie, jak myślisz?

Mazi a kojarzysz problem na platynkach szeroko tu opisywany z wyłączaniem jednego gara w przypadku słabego ładowania?  I to wszystko przy najdłuższym czasie ładowania bo na wolnych obrotach. A to wszystko przez słabą instalacje ale w przypadku platynek to na pewno  jest winna instalacja/brak ładowania no ale w przypadku elektronika to na pewno on, to jego wina!
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 21:03:24 wysłana przez GROM »
Zapisane

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #82 dnia: Października 05, 2013, 21:02:29 »

Ciesze się że Grom wrócił, by się wypowiedzieć jaka kompetentna osoba. Przerywacze to niestety przeżytek i tego nie da się ukryć. Ludzie śmigają i śmigać będą. Wydanie kilku setek, przy generalnym remoncie motocykla rzędu 6-7 tyś złotych nie jest wielkim  wydatkiem. Co do elektronika, inna kultura pracy silnika, spalanie :D Miałem okazję pojeździć motocyklem z elektronikiem dłuższy czas, a jeździłem nim na standardowym zapłonie, nie ma jakiegokolwiek porównania. Tym bardziej że nowe wyroby przerywaczopodobne są do bani.

Paskud i Sarenka na pewno będą śmigać w przyszłości na elektro a przerywacze, w kieszeni jako breloczek od kluczyków  :D
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #83 dnia: Października 05, 2013, 21:28:20 »

Grom chciałem do ciebie pw napisać i piszę ,,Użytkownik 'GROM' nie może odbierać prywatnych wiadomości.,, Chciałem spytać o zapłon  :P   
możecie coś z tym zrobić ?  !!!!
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2013, 22:54:01 wysłana przez Matii-x »
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

jkm73

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
  • mz etz 250
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #84 dnia: Października 05, 2013, 22:53:19 »

 Mam etz 250 z 1987 r, przebieg ok 20k km i ma jeszcze orginalny przerywacz. Tam raz sie ustawia i nie dotyka .. :).  Co prawda moze wrzuce jej elektronika ale to raczej z czystej ciekawości... Miałem kiedys jawe ts 350 i tam rzeczywiscie zaplon byl bardziej problematyczny,do niej napewno zainstalowalbym elektronika. Mam nadzieje ,ze nie zlinczujecie mnie zaten post  :) pozdrawiam ,Marek
Zapisane

kudlaty2007

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 231
  • e-MZeciarz & veteran jawkowy 220
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #85 dnia: Października 05, 2013, 23:10:35 »

Dla przypomnienia zapłon klasyczny oprócz przerywacza bo ciągle o nim mowa składa się jeszcze m. in z krzywki, której org praktycznie jest nieosiągalna i kondensatory. Nie mylić z nowymi z wybitym znakiem tesla albo pal; to są w miarę dobre kondensatory.

W elektroniku krzywka z magnesem - jest praktycznie niezniszczalna.

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #86 dnia: Października 05, 2013, 23:22:12 »

Podsumowując wszystkie poprzednie wypowiedzi,zapłon elektroniczny nie jest lekiem na wszystkie zaniedbania i usterki występujące w motocyklu,nie jest lekiem na druciarstwo i partactwo właściciela motocykla,tu niestety przewagę ma zapłon standardowy ( przerywacze). Przewaga jest jednak tylko do czasu,bo mimo że silnik odpala,wkręca się na obroty,to jednak bardzo powoli ale druciarstwo zbiera swoje żniwo: a to jeden "garnek" powoli kuleje,a to któryś wydech strzeli,a to świeca padnie itp itd. . Nie chcę tu nikogo przekonywać że zapłon na platynkach jest bardzo zły,chcę abyście zrozumieli że wybacza więcej,a zakładając zapłon elektroniczny wszystkie błędy wychodzą praktycznie od razu na wierzch,a potem pretensje do wszystkich świętych że miało być tak pięknie a jest jak jest.Jestem pewien,że montując jakikolwiek zapłon elektroniczny do zadbanej i doinwestowanej jawy,silnik na nim będzie pracował wzorowo i dużo lepiej niż na platynkach.Dodam z własnego doświadczenia z Vape Z04,co jest ważne dla prawidłowego działania:instalacja elektryczna MUSI być w idealnym stanie,przewody zapłonowe z rdzeniem miedzianym porządnie wkręcone  do dobrych fajek ( ja używam NGK) i do cewki dwubiegunowej,właściwe świece zapłonowe ( przerwa między 0,8 a 1,2,ja mam ustawione 0,9),bardzo ważna jest "masa" cewki zapłonowej,najlepiej wykorzystać wolny przewód sygnałowy ( czarny lub brązowy) od standardowego zapłonu,gdzie jednym z nich łączymy czujnik z cewką a drugim obudowę alternatora z masą cewki.Czasem występuje konieczność zamiany przewodów na szczotko trzymaczu-objaw jest taki że silnik odpala jednak nie wkręca się na obroty.Dodam na koniec,że zalety "elektronika" szczególnie widać przy wysokich obrotach silnika i wysokiej( jak na jawę ) prędkości.

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #87 dnia: Października 06, 2013, 00:15:21 »

Co do zapłonu elektronicznego, co mogło być przyczyną że po około 2-3h jazdy w dużym deszczu zapłon gubił iskrę ?
Hermetyczna cewka raczej nie powinna przepuszczać wody.
Nowe przewody i fajki z ciasno spasowanymi gumkami ochronnymi też raczej nie powinny się do tego przyczyniać, tak samo jak nowa instalacja, ładowanie 14V i nowy duży akumulator
na którym raz jechałem bez ładowania 15-18km i napięcie spadło z 12.8 do 12.3V

EDIT: zapłon to vape Z04
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 10:57:54 wysłana przez Turbo »
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

muczos

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1785
  • Dyn dyn dyn buuuu...
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #88 dnia: Października 06, 2013, 10:33:04 »

Turbo a jaki masz zapłon? W moim musiałem podoginać konektory we wtyczce do modułu, bo były luźne i działy się cuda.
Zapisane
Żyj tak, żebyś na stare lata mógł powiedzieć:

"Kuurła, kiedyś to było..."

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #89 dnia: Października 06, 2013, 10:59:47 »

Dodam jeszcze swoje 5gr. A co.
Skoro platynki i cały układ przerywaczowy był taki och i ach ,to niech ktoś powie dlaczego cały świat motoryzacyjny odszedł od niego i to bezpowrotnie?
Mam namyśli świat idący do przodu ,a nie ten za żelaznej kurtyny.
Ja na pewno nie wrócę do przerywaczy,ba nawet teraz do zabytków przez duże "Z" wpycha się elektroniki tak zabudowane że ich nie widać.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

kudlaty2007

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 231
  • e-MZeciarz & veteran jawkowy 220
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #90 dnia: Października 06, 2013, 11:10:37 »

Dodam jeszcze swoje 5gr. A co.
Skoro platynki i cały układ przerywaczowy był taki och i ach ,to niech ktoś powie dlaczego cały świat motoryzacyjny odszedł od niego i to bezpowrotnie?
Mam namyśli świat idący do przodu ,a nie ten za żelaznej kurtyny.
Ja na pewno nie wrócę do przerywaczy,ba nawet teraz do zabytków przez duże "Z" wpycha się elektroniki tak zabudowane że ich nie widać.

Do Osiołka, Vape za 300 ojro już się kupi. Samo już to mówi o przewadze elektronika w oldtimerze. Tak więc, pod elektrykę nikt nie będzie zaglądał czy org. Liczy się niezawodność, mowa tutaj o użytkownikach a nie o posiadaczach.

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #91 dnia: Października 06, 2013, 13:11:06 »

Święta prawda. W Janie też mam elektronika.
Nawet Zagorzali ortodoksi którzy wyjeżdżają swoimi zabytkami gdzieś dalej montują nowoczesne układy bo to:
-niezawodność, a przecież na zlot jedzie się po to aby pogadać ,piwo wypić, a nie grzebać przy sprzęcie.
-bezpieczeństwo. Przy dzisiejszym ruchu jazda zabytkiem jest nie lada wyzwaniem,a niech jeszcze zacznie kichać,prychać,gasnąć.
Kto jeździ czymś starszym (50 letnim,nie Jawa,CZ) ten wie.
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

jawol RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2078
  • Jawa 350/638-5 CZ 175/450
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #92 dnia: Października 06, 2013, 13:14:02 »

Cały ten temat przypomina - wypisz, wymaluj dyskusję typu: "Co lepsze? Jawa czy MZ"

Jeden jeździ na przerywaczach - i ma w tym swoje racje.
Inny na elektroniku (takim czy innym) i też wie dlaczego.
Nie ma co się "spinać" z tego powodu. Bo jeden i drugi wie co robi.
Najważniejsze jest to, że na każdym zadbanym "układzie zapłonowym" zainstalowanym w zadbanym, dopracowanym czeskim motocyklu da się jeździć.
Dużo jeździć.
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #93 dnia: Października 06, 2013, 13:20:11 »

Jawolu , zgadzam się z Tobą w 110% =D
A jazdy mi ostatnio bardzo brakuje , ale nie przez zapłon tylko nie mam czasu =\
Zapisane

von_Majzel

  • Gość
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #94 dnia: Października 06, 2013, 14:10:16 »

Dodam jeszcze swoje 5gr. A co.
Skoro platynki i cały układ przerywaczowy był taki och i ach ,to niech ktoś powie dlaczego cały świat motoryzacyjny odszedł od niego i to bezpowrotnie?
Mam namyśli świat idący do przodu ,a nie ten za żelaznej kurtyny.
Ja na pewno nie wrócę do przerywaczy,ba nawet teraz do zabytków przez duże "Z" wpycha się elektroniki tak zabudowane że ich nie widać.
    Idąc takim tokiem rozumowania- dlaczego Żuki , albo Fiaty 125P  nikt nie modyfikuje i nie produkuje dalszych wersji tylko zaprzestano produkcji na poczet nowych i nowocześnie zbudowanych aut??? , nikt nie wkłada do nich żadnych zapłonów elektronicznych, ani motorów nowoczesnych Znajdź zapalonego maniaka Fiata i niech ci powie dlaczego nie założy silnika np od BMW i z zapłonem super elektronicznym??- BO WAŻNE JEST ABY BYŁ TO W jaknajwiększej mierze orginał- tak jak go fabryka wypuściła i ludzie przez lata na nich śmigali z powodzeniem! ;D   mam paru znajomych z Junakami i nigdy w życiu nie słyszałem aby elektroniki pakowali do swych maszyn, pomimo że akurat w Jankach z zapłonem były problemy i z ładowaniem też -

Mazi ty chyba celowo trolujesz ...
Konstrukcja tych aut i tak była zabytkowa gdy je w naszym kraju produkowano , a świat robił już dużo nowocześniejsze typy wtedy i śmiał się z aut bloku wschodniego ... Po upadku komuny Poloneza i Malucha jeszcze starano się ratować w Polsce , modernizowano , do poldolota dawali w fabryce nowsze silniki OHC - diesle , 1,4L Rover'a , nie ? Końcowe serie Malczana były na zapłonie elektronicznym z fabryki przecież i elektronicznym wtryskiem niskich obrotów ! A propos Junaków - mało to ich jest z dołożonym (nie fabrycznie) alternatorem z malucha ? Bo fabryczne elektrownie nie były najlepsze .

Idąc takim tokiem rozumowania - po co zmieniłeś siedzenie w swoim motocyklu ? I po co dodajesz takie sakwy boczne ? Nie pasuje Ci oryginalne rozwiązanie z fabryki ? I kolor nieoryginalny ...z fabryki był zły ??
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 14:18:23 wysłana przez von_Majzel »
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #95 dnia: Października 06, 2013, 14:12:04 »

Jeździli ,jeździli bo czym mieli jeździć? Golfem 1, który kosztował oooo albo i więcej.
Polonez-na module. Nawet w 126 el jest modół
Rok 1990. W DDR klepią dalej Warczyburgi i Trabanty na dwusuwach gdzie kilka km bardziej na zachód trwają prace nad Golfem 3. Za półtora roku Mercedes rusza z projektowaniem "C klassy".Klepie nadal W124 który jakoś też już jest na elektronice,a mimo to jest ikoną niezawodności.
Opel tworzy Astrę F, gdzie w Kadecie GSI było więcej elektroniki niż w tel, komórkowym.
A u nas? No właśnie ,Jeździli bo wyjścia nie mieli.  ;) Jak się niema co się lubi,to się lubi co się ma.
A jak jest coś zadbane to będzie działać, jak napisał Jawol.

Odnośnie Junaka to rozmowa na dłużej.  Polecam stronę PiotraC. http://www.otostrona.pl/piotrc/
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 14:14:29 wysłana przez j@wa »
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.

Turbo

  • Niegdyś Jawer
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1468
  • -
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #96 dnia: Października 06, 2013, 14:16:10 »

tylko że auta są na inne przebiegi,
mam skodę która ma 29 lat i 129 tyś przebiegu i silnik chodzi jak złoto i raczej nikt go nie remontował a jawie, mz czy junakowi takie coś nie wyjdzie
co więcej silnik w skodzie fabi 1.4 MPI to praktycznie to samo co moje 1.2 na gaźniku
fiaty i żuki też były robione na większe przebiegi niż motocykle i 100-150tyś km w aucie nikogo raczej nie dziwi

po za tym do jawy można dać inne zawieszenie i silnik i będzie bardziej nowoczesna

na koniec taki fiat 120p z silnikiem bmw ;)
http://www.youtube.com/watch?v=GzPCJnVyrB0
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 14:19:32 wysłana przez Turbo »
Zapisane
Czym innym możesz zostać, kiedy świat widzi cię tylko jako MONSTRUM ?

Maliniasty

  • Murarz, piekarz, akrobata, z zamiłowania mechanik.
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3258
  • Panie... a kto to poskłada...
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #97 dnia: Października 06, 2013, 14:16:39 »

Niektórzy pogubili się w swej argumentacji :D
Zapisane
Motocykle wciągają jak woźny flaszkę :)

mario

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 130
  • Jawa 638.1
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #98 dnia: Października 06, 2013, 14:32:18 »

1.8 to nie BMW!!! >:( albo mi się wydaje, albo nazwa tematu to "zapłon BEZSTYKOWY jaki polecacie", a platynki się niestety stykają końcówkami :P pozdrawiam :-*
Zapisane
    Status GG
"Wszystko, czego potrzebujesz to siedzenie, zbiornik paliwa, silnik, dwa koła i kierownica"
Jawa 350 638-1
Mz Etz 251
Yamaha FZR 1000

Matii-x

  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 240
Odp: zapłon bezstykowy jaki polecacie
« Odpowiedź #99 dnia: Października 06, 2013, 15:01:54 »

Skodą fabią 1.4 MPI to mój brat taką wymęczył po 200tyś km silnik nadawał się na szrot sprężania miał jakieś dobre na jednym cylindrze z trzech i paliła 15l/100km . Dziwię  się że do tych silników turbo zakładają . Jednie w tym silniku dźwięk się podobał silnika i przyśpieszenie do 60
Co do polonezów to OHV z fiata  Milletrecento po zmianach konstrukcyjnych robi nie małe przebiegi , http://www.youtube.com/watch?v=D6w0n6xH4e8
Zapisane
JAWA KOPCI, JAWA CZADZI, JAWA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
7446 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 11, 2014, 17:38:50
wysłana przez sebaxll
8 Odpowiedzi
5473 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 09, 2015, 07:36:22
wysłana przez deadamf
6 Odpowiedzi
4684 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 26, 2017, 19:36:39
wysłana przez Jacko
18 Odpowiedzi
5196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopada 27, 2017, 10:31:54
wysłana przez lukaszooo
8 Odpowiedzi
2431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 28, 2020, 09:47:19
wysłana przez bomba92