Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 05:55:07
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Kłopoty z CZ 350 472.6 12V  (Przeczytany 4248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marcoss

  • Gość
Kłopoty z CZ 350 472.6 12V
« dnia: Lipca 05, 2007, 13:38:23 »

Witam, nazywam się Marek i jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mam pewien kłopot dotyczący instalacji elek. w CZ350 472.6 na 12V z 1986 roku, a mianowicie doprowadziłem najprawdopodobniej do zwarcia poprzez poruszenie jakimiś kablami sam w zasadzie nie wiem którymi ale w tej chwili żadne podzespoły nie dają znaku życia. Jak wykryć co się dokładnie stało? Motorek próbuję doprowadzić do stanu używalności od ub. roku lecz przy instalacji elek. nic nie grzebałem, wcześniej oprócz zapłonu wszystko działało, do póki nie zachciało mi się grzebać przy jakiejś cewce elektro-magnetycznej która jest umieszczona pod lewą pokrywą schowka na narzędzia i właśnie przez nią nie było iskry gdyż nie była w ogóle ona podłączona. Jak wpadłem iż mogło nastąpić zwarcie? Otóż po sprawdzeniu omomierzem wyszło iż jeden z 2 niebieskich kabli które są podłączone do owej cewki elek. magnet. jest połączony w jakiś sposób z masą, konkretnie po przytknięciu omomierza do tego niebieskiego kabla i do masy jest sygnał który świadczy o zwarciu, od razu mówię iż jest to mój pierwszy motocykl więc nie siedzę dobrze w tym temacie, a na schemacie inst. elek. który mam niektóre oznaczenia się zlewają i nie za bardzo wiem co i jak powinno być poprawnie podłączone jakby jeszcze tego było mało motocykl przeszedł mały ślizg na boku więc poprzedniemu właścicielowi oberwało lewe kierunkowskazy i uszkodziło przerywacz, na razie składam motorek bez tego osprzętu. Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: Kłopoty z CZ 350 472.6 12V
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2007, 13:57:29 »

Po pierwsze tu: http://www.breinride.home.pl/index/schematy/CZ/472_6%20new.JPG masz kolorowy schemat na którym widać wyra¼nie wszystkie przewody. A po drugie pisząc cewka elektro-magnetyczna masz na myśli tą mniejszą puszkę?? Jeżeli tak to jest to przeka¼nik który służy tylko do sterowania kontrolką ładowania. Na jednym niebieskim kablu przy włączonym zapłonie powinieneś mieć napięcie a na drugim w zależności od tego czy silnik pracuje lub nie kolejno zasilanie lub masę. Moto powinno zapalić i działać normalnie nawet bez podpiętego tego elementu.

Ps. Po czy poznajesz że jest zwarcie lub nie?? Może po prostu rozładował ci się akumulator i dlatego nic nie działa??
Zapisane

Marcoss

  • Gość
Odp: Kłopoty z CZ 350 472.6 12V
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2007, 15:05:06 »

Dzięki, za schemat i info. Co do zwarcia to wnioskowałem po tym iż na jednym z niebieskich kabli podłączonych do przeka¼nika o którym wspominałeś była masa ale już wiem że tak właśnie powinno być. W tej chwili nie używam akumulatora tylko z prostownika sprawdzałem elementy z jednego prostego powodu a mianowicie już od początku było coś nie tak gdyż po podłączeniu akumulatora rozładował się on natychmiastowo (akumulator jest nowy i był zahartowany przed podłączeniem), co już dało mi do myślenia że jest coś nie tak, na prostowniku w sumie nic się nie działo ale to chyba ze względu na to iż jest on do sieci podłączony. Ale mniejsza o to, wcześniej oprócz zapłonu wszystko działało a że przestało działać się zorientowałem gdy ¼le podłączyłem kable do owego przeka¼nika (wszystko przez nieczytelny poprzedni schemat). Sam już nie wiem od czego się zabrać do tej elektryki nie wiedząc co tak naprawdę nawaliło, będę jeszcze próbował w ostatecznym przypadku pozostaje jakiś zakład napraw gdzie będą mieć dobrego elektryka ale jak znam życie to sama cena powali mnie z nóg...no chyba że znajdzie się ktoś z okolić Oświęcimia komu chciało by się na to looknąć.
Zapisane

Marcoss

  • Gość
Odp: Kłopoty z CZ 350 472.6 12V
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2007, 18:27:54 »

 <cheers> Jak szybko problem się pojawił tak szybko zniknął, choć nadal nie mam pojęcia co to było to cieszę się że znowu jest tak jak było poprzednio. Lecz nadal szukam osoby która była by w stanie mi powiedzieć co można zrobić aby była iskra, po obróceniu kluczyka zaświeca się kontrolka ładowania akumulatora, zapłon włączony, kopniak a iskry nie ma na żadnej z 2 fajek <furious> co sprawdzić aby dojść do ew. uszkodzenia?
Zapisane

grabek1993

  • Gość
Odp: Kłopoty z CZ 350 472.6 12V
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2008, 20:55:15 »

Cześć. Sory za odkop,a le nie działa mi link do tego kolorowego schematu może ktoś ma to by mógł wrzucić na jakiś serwer np. fotosik.pl .
Zapisane

Krycha

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 677
  • Cz 472.6
Zapisane
ZaKrystian powiedz mi, ile Jawa pali Ci?

grabek1993

  • Gość
Odp: Kłopoty z CZ 350 472.6 12V
« Odpowiedź #6 dnia: Października 28, 2008, 15:47:52 »

Wielkie dzięki.
Zapisane

Wojt@s

  • Gość
Odp: Kłopoty z CZ 350 472.6 12V
« Odpowiedź #7 dnia: Października 28, 2008, 19:04:06 »

Omomierz na cewki, jakie masz wartości na każdej? świruje wynik, jest stały czy równy 1.

Następnie sprawdzałeś na innych świecach, kablach WN??

Iskrzy leciutko na platynach??
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 04, 2014, 21:15:21
wysłana przez dziado1
25 Odpowiedzi
4942 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 15, 2016, 15:29:35
wysłana przez Wojaczek