Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 03:17:18
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Nowe świece NGK i już nie działają...  (Przeczytany 13328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MOTOMYSZOR

  • Gość
Odp: Nowe świece NGK i już nie działają...
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2007, 19:44:57 »

Cytuj
No dokładnie kolego,  każdy chwali to co jest sprawdzone i to co lubi  naughty naughty

Ja tam lubię testować nowe.... jawy....  :>
Zapisane

BoNes

  • Gość
Odp: Nowe świece NGK i już nie działają...
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2007, 19:57:23 »

hmmm niewiem co powiedziec  <drool>
ja mam 4 elektrodowe swiece NGK < ale sie niepytajcie za ile je kupilem itp. < bo sam tego niewiem  ;) < mialem jakies orginalne wsadzone ale elektroda sie w jednej odlamala < stara byla i wysluzona wiec znalazlem jakies w garazu  ;] i zaaplikowalem w jawe
gwint byl troszkie przydlugi ale to hyba nieprzeszkadza bo w tlok niewali w nie
z odpalemniem jest troszkie gozej ale jak sielnik sie rozgrzeje to cudnie chodzi
dodam ze swiece pochodza hyba z poldka lub innego starego grata
Zapisane

aker6

  • Gość
Odp: Nowe świece NGK i już nie działają...
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2007, 23:08:47 »

Pierwszą świecą miałem NGK i zaraz dostała przebicia, teraz jeżdżę na Boschu i nic sie złego nie dzieje od dłuugiego czasu. Zato brat w Junaku ma NGK i nie zamieni na inną...
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Nowe świece NGK i już nie działają...
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2007, 14:51:33 »

Z przykrością muszę stwierdzić ze NGK ostatnio sie popsuło... 3 dni temu kupiłem nowe NGK B8HS( w sklepie powiedziałem ze chce najlepsze świece jakie maja) wsadziłem, Czeszka ładnie paliła, i jakby osiągi poprawiła ale już dzisiaj jedna świeca odmówiła posłuszeñstwa, wymieniłem ja na jakas Championa i jest spoko, ale za 5 minut druga NGKtez padła wiec i ja wymieniłem na Championa które leżały w garażu i nie wiem skąd je wziałem... Obejrzalem te swiece NGK i na jednej tuż przy elektrodzie odprysnął kawałek ceramicznej otoczki.... Co do innych świec Iskra jest bardzo dobra, Bosch nie polecam kiedys testowałem swiece boscha na jawce 50, komarze,motorynce i rometach nic z tych sprzetów nie chcialo jezdzic na boschu, do świec Beru tez nie jestem jakos przekonany, bo maja krótsza żywotność niż polska dobra Iskra, A z NGK to najlepiej spisuja sie te z długim gwintem
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2007, 16:18:25 wysłana przez Mienki »
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________

Szopen

  • Gość
Odp: Nowe świece NGK i już nie działają...
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2007, 17:10:34 »

Chciałbym dorzucic swój przypadek ze swiecami do tego watku. Po remoncie silnika założylem nowe iskry i trach zrobily po paru kilometrach. Załozyłem wiec stare niezawodne iskry( to te ciemne, nowe maja chromowany dół) i bylo dobrze. Jednak na sile chcac zmienic je na nowe kupowałem Bosch7bc lub wbc (niepamietam juz) Isolator 240, NGK B8 HS, Champion L82 i 78 yc. Wszystkie one pokolei dostawały przebicia po raptem paru kilometrach.wytrzymywały mi tylko te stare uzywane juz wczesniej w innych pojazdach. Zepsutych swiec mialem juz ze 30 sztuk,az w koncu wpadlem na pomysl ze wrzuce je do ogniska i wypale bo ktos kiedys powiedzial mi ze tak sie je"naprawia". wypalilem 2 sztuki i co....!!! Działaja!!! Wrzucilem nastepne i wszystkie je zregenerowalem tym sposobem. Z mojego doswiadczenia wynijka ze najlepiej wyciagac je z ognia gdy robia sie fioletowe. kiedys przesadzilem i do czerwonosci je rozgrzalem,NGK,Bosch,Champion i isolator wytrzymały iskry juz niestety nie,wyskoczyl z nich trzpien z porcelany i po ptokach. wszystkie swiece dzialaja mi do dzis i w razie jakiejs awari do wrzucam je do ognia i dalej smigam. Moje zdanie o NGK jest dobre,sprawuja mi sie spoko - szczegolnie te wieloelektrodowe z aut:)
Zapisane

lukasz85

  • Gość
Odp: Nowe świece NGK i już nie działają...
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 30, 2007, 19:40:18 »

Tez kiedyś oczyszczałem świece. W kombinerki i nad kuchenke gazową.

Teraz nie musze bo mam NGK moim zdaniem sa najlepsze. Przejechałem już ponad 6000km na nich. Mam tani sklep w pobliżu kupuje tam NGK za 6zł do innych motorków też zakładam ngk.
Praktycznie zapomniełem co to świece.
Kupuje z troche innym oznaczeniem do jawy 350 BP7HS a do jawki i cezety BP6HS.

Maja tylko jedną wade. Po założeniu nowej trzeba odpalić motor i przejechać ze 30km lub wiecej. Jak odpalisz zgasisz znowu odpalisz to długo nie polatają.

Tak naprawde każda jawa lubi inne świece np. moje lubią NGK a ISKRY też lubią ale zjadać.

Zapisane

Jawsim

  • Gość
Odp: Nowe świece NGK i już nie działają...
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2007, 09:12:16 »

z tymi świecami z długim gwintem to bym nie przesadzał. co z tego,że nie biją o tłok, też mi zaleta. po pierwsze to są świece do auta, które to z reguły chłodzone jest cieczą, po drugie robią bałagan w komorze spalania- psują jej kształt- już nie jest HEMI :> bo po środku sterczy jakiś iskrzący kutafon. a to jak zapala sie mieszanka i kształt tego zjawiska to jesden z głowniejszych aspekciorów .oryginalny kształt świecy pasuje do półkolistego kształtu komory...i po trzecie gdyby takie miały być, to by takie były. nawet świeca z krótkim gwintem ma różne odsadzenia elektrody wewnętrznej. w jawie elektroda wewnętrzna powinna być minimalnie wysunięta za krawedz  korpusu z gwintem. zastosowanie tej od np. malucha jeszcze daje rade, ale ta jest bardziej odsadzona- bardziej wystaje.kolejna sprawa to ciepłota. WYDAJE mi się,że producent nie podawał by żadnej wartosci świecy, jeśli byłoby to takie dowolne- nie jest w instrukcji napisane w rubryce "świeca zapłonowa" - "jakakolwiek lezy w garażu użytkownika jest idealna- ilość elektrod- dowolna, długość gwintu-bez różnicy-podkładka dystansowa lub nawet bez niej...."
Zapisane

Mienki

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2082
  • Jawa Tramp
Odp: Nowe świece NGK i już nie działają...
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2007, 16:23:08 »

na poprzednich silnikach w mojej Cezecie, wkladałem świece z długim, i musze powiedziec ze bardzo dobrze sie sprawowały, kiedys nawet wsadziłem długasa z miedzianym pierscieniem do komara, smigal jak głupi...
Zapisane
http://mienki1987.blogspot.com/

_________________________________________________________________
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2998 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 10, 2013, 07:22:42
wysłana przez janosikmz19822
4 Odpowiedzi
2704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 04, 2013, 09:07:55
wysłana przez Mathini
4 Odpowiedzi
3521 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 22, 2013, 20:37:03
wysłana przez holger RIP
1 Odpowiedzi
2501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 21, 2013, 11:32:54
wysłana przez Norbinuss
7 Odpowiedzi
3379 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 16, 2014, 18:57:22
wysłana przez AdamR