Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 11:26:54
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Sprzedac jawe czy tez nie?  (Przeczytany 5951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ripi

  • Gość
Sprzedac jawe czy tez nie?
« dnia: Lipca 03, 2007, 23:38:00 »

Zastanawiam sie nad sprzedaniem jawy 350.
Tak sobie pomysle.. ze moze warto ja cala wyremontowac?

Ostatnio zrobilem.. szlif cylindrow+nowe tloki ( IV szlif !)
Zrobilem cala instalacje...
Polakierowalem zbiornik,blotnik itd.
Czy jakies czesci silnikowe tez trzeba wymieniac, aby moto ladnie chodzil ??

Nie wiem czy oplaca mi sie taki lepszy remont.. czy moze sprzedac ja i uzberac na inny motor.
Napiszcie mi swoje opinie oraz cos o tych czesciach silnikowych, bo sie na tym nie znam.
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 04, 2007, 00:05:22 »

Moim zdaniem to jeśli masz dobry silnik i reszta w niezłym stanie to tą Jawą polatasz troche (w moim przypadku to 35-40tyś po remoncie). Nie sprzedasz tak żeby odzyskać zainwestowaną kasę.
Druga sprawa to ile jesteś w stanie uzbierać na inne moto bo jeśli masz zamiar kupić zjeżdżonego japoñca za powiedzmy 2000-2500zł to spokojnie możesz sobie odpuścić - wiem może się żadko psuje ale jak sie "spsuje" to niejedna część potrafi kosztować równowartość kilku Jaw w przyzwoitym stanie.

Wiesz jak to jest:
Sprzedaż albo Jawa - wybór należy do Ciebie. Minister zdrowia szczęścia i pomyślności  <lol> <lol> <lol> <lol>
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

WhitePower

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 04, 2007, 00:10:20 »

potwierdzam, ja sam nie dawno napalalem sie na starsze japonce ktore stoja po 2-3 tysiace (nie czuje a rymuje) klasyczny wyglad, naked, silnik na wierzch, pojemnosc 750 :) to jest to ale jak to mi kiedys powiedziano na innym forum:
"nie pchaj sie w stara japonie bo to nie ma sensu, studnia bez dna, kup sobie lepiej druga jawe"
Zapisane

Ripi

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 04, 2007, 00:13:01 »

heheh no tak
Nie znam sie na tyle dobrze, aby stwierdzic czy jawka ma dobry silnik.
Jesli nie to co w nim wymienic, aby pociagnal jeszcze ze 2-3 latka :D
Obawiam sie tylko, ze moto moze mi nie wyrzymac dlugo.. ma swoje lata...91 r

W sumie to ladnie idzie... ostatnio mialem 100km/h i troche zapasu na manetce....(moto na dotarciu.. to tak na chwilke przygazowalem) jednak troche trzeslo i nie wiem czy to normalne :P

Jesli mialbym zostawic jawke to sie zastanawiam nad elektrycznym zaplonem kolegi Adriana R. (w tej chwili przegladam sobie tematy z opiniami na temat jego zaplonow)
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 04, 2007, 00:18:01 »

generalnie jak jest po szlifie to nic wiecej nie musisz robic, o ile wal jest w dobrym stanie, regulacje zaplonu, gaznika itd (standard) mozesz wlozyc do niej elektronika- owszem, powinno to poprawic kulture pracy

..... jak padnie to robisz generalny remont i nawijasz kolejne Km :)
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 04, 2007, 00:21:42 »

jeśli Ci silnik chodzi przyzwoicie (tzn bez dodatkowych efektów d¼więkowych) to śmigaj i nic sie nie martw. Pamniętaj że lepsze wrogiem dobrego i jeśli fajnie je¼dzi to nic więcej nie rób poza tankowaniem.

No i wszystkie usterki staraj sie na bieżąco usuwać - jak zaniedbasz to z usterki zrobi sie awaria i będzie problem.

Pozdrawiam i powodzenia życzę

Jerry
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

Kronobel

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 04, 2007, 00:24:09 »

Zostaw Jawę Bracie.A jak już to faktycznie lepiej kup sobie drugą.Stara japonia to bardzo czesto mina.Ja na przykład miałem już kilka japoñczyków.Ostatnio FJ 1200.Mina jak diabli.Zapłaciłem 3500zł na niemieckich papierach i miałem z nią tyle zabawy że cieszę się że wyszedłem z tego wszystkiego na zero z kasą.Jak już jakąś japonię chcesz kupować to 97 rok i w górę ( przynajmniej ja bym tak zrobił ).A teraz mam dwie Jawy i każda śmiga piknie :) Nawet jak coś pierdyknie w jednej to polatam drugą a w tamtej na spokojnie przeprowadzę remoncik.
Zapisane

Ripi

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 04, 2007, 00:41:38 »

Wlasnie ciagle zastanawialem sie czy jak silnik pierdyknie to da rade go naprawic w miare tanio :D (zeby motorek ne na straty)
Ile wal moze kosztowac??

Kurde powiem wam, ze jawa to naprawde dobry motorek.. kupilem hmm rok temu.. przez cala zime robilem ale teraz jezdze. Mam jakies problemy (np teraz gaznik) ale staram sie cos z tym zrobic.

===Edit===
Prawdopodbnie jej nie opyle, wrecz przeciwnie zakupie zaplon Adriana R :]
Przespie sie jeszcze z ta decyzja :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2007, 00:45:33 wysłana przez Ripi »
Zapisane

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3496
  • Smoczyciel
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 04, 2007, 01:03:50 »

Ja miałem okazję kiedyś kupić CB 750, i koleś mówił że trzeba wymienić tylko łañcuch rozrządu to na początku pomyślałem ok... W sumie cena taka sobie (około 3000zł 85r) myślę czemu nie... Jak zorientowałem się ile kosztuje sam łañcuch, (o wymianę już nie pytałem) dałem sobie spokój... Wolę inwestować w Cezetę (pomyślałem)...
Cezeta co prawda czeka na remont, ale kupiłem w między czasie Jawę... I jestem bardzo zadowolony...
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)

Erykos90

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 04, 2007, 01:05:44 »

Cytat: Ripi
Ile wal moze kosztowac??
Kiedyś na allegro używany wał widziałem za 250 zł  <scared> ale w niektórych przypadkach może wystarczyć regeneracja (kasowanie luzów, wywarzanie itd.. ) mój wał właśnie to czeka  <sadwalk>
Zapisane

Wódz

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 04, 2007, 01:23:15 »

Ja kupiłem na allegro wał po regeneracji za 180zł.
Masz Jawę od roku i jeszcze się nie zakochałeś???
Pozdrawiam
Zapisane

sadziu90

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 04, 2007, 03:39:37 »

Ripi nie sprzedawaj sprzęta - nieważne ile kasy w niego włożysz - jedna przejażdżka rekompensuje wszystkie koszta  <thumbup>

Na razie jestem z moją Jawą w podobnej sytuacji co Ty - regulacja ga¼nika, zapłonu, dopieszczanie moto, no i ten nieszczęsny zapłon elektroniczny...  :-/ jak już go kupisz to proszę, abyś wystawił jego obiektywną ocenę.  ;)

Co do tego wału to z tym zawsze będzie ciężko - u mnie stoi jeszcze jedna TS-ka i czeka na wał dla siebie - niestety nie wiem czy się doczeka...  :[

W każdym bąd¼ razie jeżeli nie musisz sprzedawać to tego nie rób. Wiadomo czasami trzeba sprzedać - to brak kasy, brak miejsca do garażowania itd. Bywa różnie - kwadratowo i podłużnie  ;]
Zapisane

Ripi

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 04, 2007, 10:47:54 »

Myslalem,aby ja sprzedac bo widzialem fajnego japonca za 4 tys zl....
Troche szybszy od Jawki :D:D 85 rok starszy od mojego moto.
JEdnak po przeczytaniu paru postow na temat japonca jakos stracilem ochote na jego zakup :P:P
Moto nieprzygotowany do sezonu " a ile kosztuje przyg. do sezonu??"
-" no to bedzie jakies 1500 zl " What the fu##$$#?
Zostawie sobie Jawke ! Poki co moto ladnie chodzi i 100 wyciaga :P :)
Zapisane

toms99

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 04, 2007, 12:43:24 »

Moim zdaniem to Jawy do japoñca nie ma co porównywać,jest to całkowicie inna klasa motocykli,zgadzam się że utrzymanie japoñca to wysoki koszt,ale przyjemność z jazdy nie porównywalna do Jawy!!!!!!!
Zapisane

Brein

  • Gość
Odp: Sprzedac jawe czy tez nie?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 04, 2007, 12:53:43 »

Toms masz rację - je¼dziłem kilkoma różnymi motocyklami i na żadnym nie czułem takiej przyjemności jak na jawie (poza bmw R32 - ale się nie liczy bo nie japonia)  :)

Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
8709 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 18, 2013, 14:00:39
wysłana przez zlotaraczka92
7 Odpowiedzi
3735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 13, 2008, 00:35:01
wysłana przez lluke
3 Odpowiedzi
3119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 05, 2013, 21:47:35
wysłana przez Piotrex
353 Odpowiedzi
70806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudnia 03, 2023, 16:41:00
wysłana przez rasmusen1
4 Odpowiedzi
2469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipca 04, 2018, 09:18:30
wysłana przez havana