Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 14:22:46
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: skrzynia biegow moje przypuszczenia  (Przeczytany 19595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paragon

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 21, 2006, 18:04:49 »

czesc po moim remoncie skrzyni biegow prawie wszystko sie udalo wumienilem wodziki i prowadnice a dodatkowo obydwa tryby ktore sie przesuwaja i po zlorzeniu mialem obawy bo bardzo ciezko chodzily biegi a wlasciwie to tylko 1 i 2 na zgaszonym silniku ale po zapaleniu wszystko zaczelo dzialac, ale nie wiem dlaczego szrpie mi jedynka raczej rownomiernie .Co moze byc tego przyczyna ? Narazie smigam ostroznie z ta 1 tak by ja tylko delikatnie urzywac do rozpedzenia ale czuje ze bede musial jeszcze raz silnik rozpolawiac .
Czekam na jakies propozycje
Zapisane

przemo

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 22, 2006, 11:22:11 »

To ja z innej beczki, bo zmierzam po weekendzie rozkręcić silnik i wymienić wodziki bo skrzynia bardzo ¼le pracuje i myśle że to ich wina. Zastanawia mnie jak wyglądają te wodziki, nigdy nie rozbierałem silnika jawy. Czy są one dokładnie takie same??
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 22, 2006, 11:37:03 »

Tutaj masz blaszane wodziki http://www.allegro.pl/item116549947_wodziki_jawa_350.html
są jeszcze kute (które są polecane)- wyglądają bardzo podobnie.

Oba wodzki są jednakowe, jednak często zdaża się że jeden jest kuty a drugi blaszany, ale z powodzeniem można stosować oba jednakowego typu.

Przeszukaj forum bo o wodzikach pisaliśmy bardzo dużo.
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2006, 15:25:30 »

£ukasz w Pszczynie to rzut zębatką i jesteś, a tam sklep jest. Jak od Brzeszcz jedziesz to przeskakujesz skrzyżowanie na pierwszych światłacz w Pszczynie i jesteś pod sklepem (będzie po lewej stronie), w Kętach jeszcze bliżej ul. Hutnika masz numer 608 144 996 zadzwoñ to ci Gościu przywiezie.
Zapisane

przemo

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 15, 2006, 22:27:16 »

AndrewS a co zrobiłeś z otworem w prawym karterze do którego wchodzi prowadnica?? owinołeś taśmą czy co??  Mam  problem z wskakiwaniem biegów, nie da sie wbić. zwłaszcza z 1 na 2.  pierwsze myslałem że to wodziki ale nie wyglądają mi na złe. mam 2 kute. pó¼niej zobaczyłem tą wydarta dziure w karterze i okazało sie że rusza sie na wszystkie strony zmieniacz biegów, ta część na nicie do która porusza wodzikami. aha i prowadnica prosta sie mi wydaje i tryby też sa dobre. Czy to moze być wina tego zmieniacza??
tu foto
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d53e793558e2e8d4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/27f2007efbd87b6d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/67e28d60d310dee3.html
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 15, 2006, 23:02:11 »

moim zdaniem ten otwór na prowadnicę nie wygląda ¼le.

Co do zmieniacza jak mi kasy na nowy brakowało to ściąłem nit i zamiast niego wstawiłem śrubę "6". Skręciłem nakrętką - dla pewności zaklepałem i było po problemie  <punk>

ps. Ten zmieniacz obraca się jeśli dobrze pamiętam na metalowej tulejce (grubsza podkładka). Ją troszkę spiłowałem.
pozdro
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

bryllu

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 16, 2006, 10:14:21 »

otwór prowadnicy wygląda ¬LE, wyra¼nie widać ze jajko sie zrobiło... we¼ zanieś karter do ślusarza niech ci rozwierci ten otwór na dany rozmiar i wstawi tam tulejke o wewnętrznym rozmiarze prowadnicy... widac ze prowadznica lata sobie po otworze bo masz przypiłowane wodziki ze znieniona barwą nawet... nie próbuj obwijania żadną taśmą ponieważ pochodzi ci moze 100km i bedziesz musiał rozbierać silnik dlatego że sie tasiemka wytłucze... są tam duze przeciązenia, więc...
Zapisane

przemo

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 16, 2006, 10:26:17 »

hmm. a zmieniacz biegów? te dwa otwory przez które przechodzi prowadnica są duże, chyba rozbite od niej. jak włoże prowadnice to lata mi ona na wszystkie strony. Tak ma być, czy zmieniacz też kwalifikuje się do wymiany??
Zapisane

bryllu

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 16, 2006, 11:44:56 »

Ogólnie te 2 otwory w zmieniaczu przez które przechodzi prowadznica powinny być nienaruszone tz bez żadnego luzu... w zmieniaczu przesuwa się jedynie ta blacha "motylek" zwany przez kogoś wcześniej... proponuje nabyć inny zmieniacz w lepszym stanie albo kupic nowy...
Zapisane

AndrewS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1577
  • Jawa 350 88r
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 17, 2006, 22:09:14 »

no to teraz ja  :D

u mnie otwor wygladal podobnie i nic z nim w koncu nie robilem  :)
tez balem sie ze to moze byc wina zmieniacza, bo jego jeden otwor mial spory luz
kupilem od P. Ruszczyka oryginalny nowy zmieniacz i on mial tak samo tzn. jeden otwor mial ciutke wiekszy niz drugi, kupilem tez nowa prowadnice "pret"
doszedlem do wniosku ze te otwory w zmieniaczu to tak maja byc,  bo gdyby te otwory byly ciasne to nawet minimalne przesuniecie zmieniacza powodowaloby ze pret wypada troche inaczej niz otwor w karterze i karterow nie dalo by sie zlozyc

ja ostatecznie zrobilem probe zalozylem zmieniacz wsadzilem pret, i polaczylem kartery oczywiscie bez zebatek i walkow w skrzyni, potem reka sprawdzilem czy pret sie rusza
okazalo sie ze jest  <thumbup> 
Zapisane
Pozdrawiam Andrzej
Jawa 350
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800
Puławy

przemo

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 24, 2006, 12:18:02 »

No i kupiłem nowy zmieniacz, wodziki, prowadnice i jeszcze kupie wałek z zabierakiem bo mi d¼wignia przeskakuje na kopke  :[
załozyłem ten automat włożyłem prowadnice i nie miała żadnych luzów  <thumbup> w tym tygodniu odpale silnik,  :) mam nadzieje że bedzie wszystko chodzić ok...
Zapisane

przemo

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 26, 2006, 20:57:04 »

No i działa Panowie!!  <thumbup> <thumbup> <thumbup>
Wszystkie biegi wchodza poprawnie, nic nie wybija. Nie kupiłem wałka z zabierakiem bo gośc w sklepie krzyknął mi 93 zł  <eek> kupiłem od kumpla wałek kopki w leprzym stanie niż mój i dziala wszystko ok, nie przeskakuje starter.  <thumbup> W koñcu działa wszystko jak powinno  :D Teraz powinienem ją pokazać poprzedniemu właścicielowi to bym mu gały z oczów powychodziły  <thumbup> <cheers>
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 26, 2007, 16:22:36 »

Przepraszam, że odkopuje temat, ale naprawde już nie mam sił.


Wczoraj poraz kolejny skrzynia odmówiła posłuszeñstwa. Początkowo objawiało się to wyskakiwaniem pierwszego biegu przy większych obciążeniach. W sumie doszedłem do wniosku, że nie będzie mi to przeszkadzało, ponieważ nie jestem zwolennikiem palenia gumy, a i przekroczenie 3000RPM będzie raczej rzadkością. Niestety wraz z kolejnymi przejechanymi metrami problem narastał. Doszło do tego, że ruszenie było prawie niemożliwe, a na koñcu wyskoczył nawet 3 bieg podczas jazdy. Finałem było sfiksowanie skrzyni na podwórku, po standardowym wyskoczeniu jedynki, nie można było juz wrzucić żadnego biegu. Nie było żadnego stukania, zgrzytania,  a silnik pracujuje i odpala bez problemów. Przy próbie wrzucenia np. 1-ki czuc jakby bieg wskakiwał, gaśnie kontrolka luzu. Co ciekawe tocząc motocykl teoretycznie na luzi po jakims czasie bieg wskakuje.

Jutro rozkręce silnik, ale nie spodziewam się żadnego przełomu. Myślę, że wyskakiwanie 1-nki bedzie na 90% spowodowane zużyciem kłów , ale co z resztą? Ogólnie gdybym nie znał tego motocykla to stawiałbym na zużyte wodziki, ale te odpadają bo założyłem nowe-kute.

Miałem jutro jechać na przegląd i rejestracje, a tu taki zonk  :-/
Zapisane

dawidtysler209

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 26, 2007, 16:26:29 »

Wg mnie to masz jakieś kłopoty ze szprzęgłem ale moge sie co do tego mylić .  <thumbup>
Zapisane

natal007

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 26, 2007, 16:48:05 »

A według mnie masz skrzynię w proszku. Rozbierzesz - zobaczysz.
A ta jedynka to wyskakiwała po wymianie wodzików?
Miałem podobny kłopot i z podobnych przyczyn go zignorowałem. I to był błąd , bo jak się potem okazało "rozdupcyło" mi skrzynię razem z wodzikami :)
Zapisane

lukasz_master

  • Gość
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 26, 2007, 16:58:38 »

Tak, po wymianie wodzików ta jedynka przeskakiwała.Masz racje z ta skrzynia, lepiej wszysko zrobić bo jak skrzynie zmieli w trasie to dopiero będzie zgrzyt i płacz. No nic jutro rozkręce silnik,obejże wszystko dokładnie.

Sprzęgło mam raczej sprawne, nigdy nie miałem z tym problemów. Jak jeszcze skrzynia działała to biegi ładnie wskakiwały, nic sie nie ślizgało / szarpało. 
Zapisane

j@wa

  • Kudłaty durnowaty reperuje stare graty
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1834
Odp: skrzynia biegow moje przypuszczenia
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 30, 2007, 20:47:54 »

U mnie pojawił się problem z dwójką <evil> <mur>.Rozpędzając się od 1,2,3,4 jest OK. Na dwójce można przywalić nawet 5,500obrotów i nic,ale redukując z 4,3,2 i rozpędzając się na nowo na tej dwójce coś przeskoczy,szarpnie i idzie już  piknie.  <mur>.¦ciągnełem dekiel sprzęgła,sprzęgło i świeciłem latarką,macałem paluchem czy aby jakiś ząb lub kieł się nie wykruszył,ale wszystko OK <sadwalk>. Może wy coś pomożecie? <crybaby>
Zapisane
Jawa 638.0 '87r
Jawa 638.5 Velorex 562 '86r

I coś tam jeszcze.
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
skrzynia biegow

Zaczęty przez ja868 Mechanika

5 Odpowiedzi
3167 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 21, 2008, 10:40:40
wysłana przez grucha591
16 Odpowiedzi
7209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 12, 2014, 20:51:21
wysłana przez Jawolotmen
7 Odpowiedzi
3190 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 25, 2016, 19:23:13
wysłana przez marian
4 Odpowiedzi
2457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 06, 2016, 07:11:04
wysłana przez Adamu2T
1 Odpowiedzi
2648 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 20, 2018, 20:15:29
wysłana przez Pietras