Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 07:13:53
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: co za franca?  (Przeczytany 4008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aniol

  • Gość
co za franca?
« dnia: Kwiecień 13, 2007, 20:30:39 »

Wyjechałem sobie na przejażdżkę. Zrobiłem kilka rundek, silnik rozgrzałem, to podregulowałem ga¼nik, by wolne obroty były.  <lol> Wyjechałem na traskę i nie ujechałem 2 km jak motor zaczął prychać, więc szybciutko zawracam, bo czuję, że będę pchał. Miałem rację po kilkudziesięciu metrach silnik zgasł. Nie dało się go uruchomić ani na pych ani z kopa. Więc pchanie... <furious>

Ale czułem, że dziś jeszcze moto zagada mimo, że to piątek trzynastego, więc co i raz próbowałem odpalić. I tak oto po ok. 10 minutach i ok. 500 metrach pchania silnik zagadał.  <punk> Więc szybciutko najkrótszą trasą do domu.

Więc o co chodzi? Przegrzała się, czy cóś??
Zapisane

mmzlot

  • Gość
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2007, 21:05:13 »

Ja też mam nieraz problemy z ponownym odpaleniem gdy zapomnę odkręcić kranika, albo filtr przypcha się rdzą z baku  :) i wypali się całe paliwo z ga¼nika. Wtedy naprawde muszę się natrudzić żeby silnik załapał. Najprędzej dopiero wtedy gdy przystygnie. Może i u Ciebie coś się przytkało i słabo paliwo leci?
Zapisane

toms99

  • Gość
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2007, 21:26:36 »

Och te nasze machiny trudno je zrozumieć <mur>
Zapisane

Aniol

  • Gość
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2007, 21:38:23 »

Ja też mam nieraz problemy z ponownym odpaleniem gdy zapomnę odkręcić kranika, albo filtr przypcha się rdzą z baku  :) i wypali się całe paliwo z ga¼nika. Wtedy naprawde muszę się natrudzić żeby silnik załapał. Najprędzej dopiero wtedy gdy przystygnie. Może i u Ciebie coś się przytkało i słabo paliwo leci?

no bardzo możliwe ale co ma wspólnego słabo lecące paliwo z przegrzewaniem silnika??
Zapisane

Xargo1

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 706
  • Budyñ śmierdzi...
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2007, 21:49:17 »

mało paliwa >> uboga mieszanka >> wyższa temperatura spalania :)
Zapisane

Aniol

  • Gość
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2007, 17:42:53 »

no to wszystko się wyjaśniło. Miałem przedmuchy pod głowicą.

Macie może jakieś patenty na uszczelkę pod głowicą??

Jak dokręcać głowicę i czy uszczelka na silikon, czy na sucho??
Zapisane

toms99

  • Gość
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2007, 17:50:44 »

Pod głowice tylko uszczelka aluminiowa(chyba tam ją miałeś),silikon to raczej wydmucha!!
Zapisane

Dav

  • Gość
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2007, 19:23:48 »

aluminiowa uszczelka, zawsze nowa po zdjeciu glowicy gdyz uklada sie ona podczas dokrecania :)
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2007, 21:11:51 »

Tak jak kolega napisał za każdym zdjęciem głowicy idzie nowa uszczelka.
Pamiętaj aby po przejechaniu kilkudziesięciu km dociąnąć głowice (ja to robie na rozgrzanym silniku i potem nie ma żadnych problemów)
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2007, 21:16:12 »

Przepraszam że się wtrącę,  ale chciałem zapytać w jaki sposób przykręcacie głowice? Ja przykręcam śruby na krzyż, prawidłowo?
Zapisane

Jerry

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 604
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2007, 21:18:36 »

no ja też na krzyż przykręcam
Zapisane
JAWA TS 350 89r
YAMAHA FJ 1200 89r
BMW K 1200 GT 03r

KcPrWWL

  • Gość
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2007, 08:20:44 »

prawidłowo. odólnie wskazany jest klucz dynamometryczny zeby wszystkie śruby dokręcone były z tą samą siłą ale w tych sprzętach to chyba można na wyczucie :>
Zapisane

henryk_o

  • Gość
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2007, 09:23:15 »

Odnośnie zakładania głowicy: jest patent bardzo dobry i sprawdzony. Oczywiście czyścimy benzyną estrakcyjną (czy jakoś tak) głowice i cylinder w miejscu uszczelki aluminiowej. Następnie uszczelkę leciutko smarujemy towotem aby był lekki poślizg na niej żeby podczas dokręcania się ładnie dopasowała i ułożyła. Dokręcamy oczywiście na krzyż śruby. Po przejechaniu kilku kilometrów dociągamy śruby na rozgrzanym silniku.

Zawsze tak składałem. I w Jawie i w WSK którą miałem wcześniej i nigdy nie miałem żadnych przedmuchów.
   
Zapisane

Aniol

  • Gość
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2007, 21:17:38 »

ok to teraz kolejne pytanko już tak trochę  <offtopic> ale w koñcu tytuł jest tak mało konkretny, że można tu wrzucić wszystko.

z jaką siłą dokręcamy śruby na głowicy? bo zakupiłem klucz dynamometryczny i chcę być dokładny. Wprawdzie w książce dot. teeski jest 174,9 Nm ale po pierwsze co to właściwie znaczy te 4,9 a po drugie jak na mój klucz to jest zaje....ście mało, więc dociągnąłem do 40  Nm. I nadal wydaje mi mało ale z drugiej strony boję się przekręcić śrubę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 21:23:06 wysłana przez Aniol »
Zapisane

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: co za franca?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 18, 2007, 21:47:16 »

Uszczelkę aluminiową pod głowicę powinno wymieniac się za każdym razem po rozkręceniu.

Broñ Boże nie smarujemy jej żadnym silikonem.
Najlepiej użyc smaru grafitowego i posmarowac ją z obu stron.
Węgiel zawarty w tym smarze powoduje że po wypaleniu ma właściowości uszczelnianiące.
Ten sam smar można stosowac na uszczelnienie połaczeñ cylinder-kolanko.

¦ruby dokręcamy na krzyż z wyczuciem.

Po pierwszej je¼dzie można śruby dokręcic ale nie na gorącym silniku tylko jak wystygnie.
Dociskanie aluminiowych głowic na gorąco niczemu nie służy, a można łatwo je uszkodzic albo zerwac śruby.

Cała filozofia.
Zapisane