Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 10:25:59
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jawa odpliła po kilku latach  (Przeczytany 4587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Jawa odpliła po kilku latach
« dnia: Marzec 11, 2007, 13:10:17 »

Chciałbym wam przedstawić historie mojej jawy, a konkretnie tego jak się z nią umęczyłem.

Zakupiłem moją jawę TS 350 91r. w 2003 roku od pierwszego właściciela, stała zakurzona w szopie przez dłuższy czas u pierwszego właściciela, który twierdził że jest to diabeł wcielony :)
Zaholowałem mój nowy nabytek do garażu, i po kilkudniowej reanimacji odpaliła   :D, oczywiście wielka radość i trzeba było ją wypróbować, no i wyruszyłem w trasę.
Trochę się muliła ale po kilku kilometrach zaczynała nabierać chęci, i tak sobie jechałem, gdy nagle kichła parskła i buuuuuu.
Wykręciłem świece, suche jak wiór, paliwo z kranika leci, myślę sobie ga¼nik zapchany, ale nie miałem narzędzi aby go rozkręcić, no i pozostało mi pchać ją do domu  :'( Do pchania miałem ok. 10 km. I tak sobie ją pchałem do zmierzchu.
Po 2 dniowym odpoczynku zabrałem  się za czyszczenie ga¼nika, rozkręcam w drobny mak, i ku mojemu zdziwieniu wszystko w ga¼niku ok. I od tego momentu zaczął się największy problem jaki kiedykolwiek miałem z motorem,.
Próbowałem wszystkiego i nic, rozkręciłem silnik, wymieniłem uszczelniacze na wale i paliła ale tylko na wysokich obrotach, na wolnych nie brała paliwa.
Oglądało ją kilku mechaników i bezskutecznie, no i tak stała kilka lat.
Aż w ubiegłym roku znajomy polecił mi osobę która się na tym zna, poszedłem do tego specjalisty, przedstawiłem mu swój problem, a on od razu postawił diagnozę (trzeba rozebrać silnik, bo poszła uszczelka pomiędzy wałem i są przedmuchy), nie mogłem zrozumieć o co mu chodzi jaka uszczelka, przecież kupowałem oryginalne uszczelki i nic takiego nie było ( wtedy jeszcze nie wiedziałem że coś takiego musi tam być), kazał mi przyjść za 3 tygodnie.
Minęły 3 tygodnie idę zobaczyć co z moją maszyną .
Wchodzę patrzę stoi oparta o boczną stópkę, stoję prze nią  i zastanawiam się czy naprawiona, nagle słyszę odpal, powiedział mechanik, no i z niepewnością kopłem 2 razy, włączyłem zapłon kopłem jeszcze raz i silnik ożył.
Zapytałem ile płacę, powiedział 100 zł i będzie kwita.
Zapłaciłem, i pojechałem. Do wyregulowania został mi zapłon i ga¼nik.
Wczoraj po dłuższej przerwie, wyczyściłem ga¼nik wlałem świeżego paliwa, naładowałem porządnie akumulator i po kilku kopnięciach silnik odpalił.
Dzisiaj siedziałem i myślałem o tym że przez cały ten czas wystarczyło uszczelnić, a ja szukałem wiatru w polu. Do dzisiaj nie wiem czym zostało to uszczelnione, może ktoś mi napisze czym to się uszczelnia.

Zastanawiam się nad całkowitym remontem mojej jawy.
Zapisane

lukasz85

  • Gość
Odp: Jawa odpliła po kilku latach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2007, 13:27:54 »

Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Jawa odpliła po kilku latach
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2007, 13:41:29 »

trafiles na dobrego mechanika, ze sie znal na takim sprzecie jak jawa  ;]
cena tez nie wysoka, nic tylko pogratulowac :>
Zapisane

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: Jawa odpliła po kilku latach
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2007, 13:38:46 »

Już się nie ciesze z mojej jawy silnik odmówił posłuszeñstwa, opisałem mój problem w dziale mechanika.
Chyba jednak ten mechanik za bardzo się nie przyłożył.
Jeśli faktycznie okaże się że trzeba wymienić czoło wału i klocek, to słaby z niego mechanik.
 
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Jawa odpliła po kilku latach
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2007, 16:10:23 »

Cytuj
Już się nie ciesze z mojej jawy silnik odmówił posłuszeñstwa, opisałem mój problem w dziale mechanika.

Dopiero jak człowiek zje kłębki nerwów na tym sprzecie... Wtedy zacznie je¼dzić. Znam po swojej CZ  <cheers>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]

Piotrek350

  • Gość
Odp: Jawa odpliła po kilku latach
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2007, 16:25:27 »

mam to samo juz nie wiem co robic  <crybaby>  czy czoło moze jest luzne czy co   <mur>
Zapisane

Piotr G

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
  • Jawa TS 350 90r.
Odp: Jawa odpliła po kilku latach
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2007, 12:58:03 »

NIE UFAJCIE MECHANIKOM  <furious>

Rozebrałem dzisiaj silnik i o mało co szlak mnie nie trafił  <furious>
połowa części pokryta rdzą, woda w silniku, olej był popielaty jak go wylewałem,
W górnej części silnika widoczne krople wody.
Połowa silnika złożona na czarny silikon a reszta na czerwony, czarnym były pokryte części gdzie jest najwyższa temperatura (cylindry,skrzynia korbowa)
Do tego uszczelki papierowe.
I co narobił grzbiet stary, czoło lata jak szalone kostka tak samo, dał po całości silikon, pod kostkę podłożył kawałek tektury (dobrze że otwory zrobił) Kołek ustalający ma luz jak chol... i nic z tym niezrobił, może jak by to unieruchomił to by  wszystko było ok.
Jak by nie mógł powiedzieć że to i to cza wymienić.
Szkoda że ma swoje lata, jak byłby młodszy to poszedł bym mu michę wyklepać  <hammer> oduczył by się takiego tamizerstwa.
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 21, 2012, 23:52:14
wysłana przez mirekm71
14 Odpowiedzi
5963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 05, 2013, 19:07:44
wysłana przez krzychu9412
7 Odpowiedzi
2934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 03, 2014, 14:03:59
wysłana przez wigas13
1 Odpowiedzi
2454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 29, 2015, 21:59:44
wysłana przez witeczki
33 Odpowiedzi
5554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 03, 2019, 23:48:58
wysłana przez 125AREK