Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 19, 2024, 22:52:43
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Jak wymienic simmeringi na wale?  (Przeczytany 4656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mesjasz

  • Gość
Jak wymienic simmeringi na wale?
« dnia: Marzec 05, 2007, 20:01:09 »

witam
pytanie jak w tytule, prosilbym jednak o w miarę lopatologiczne wskazowki (co sciagnac, jak sciagnac, czego szukac itd. itp. ;) ) w sam raz dla zdeklarowanego humanisty z nie najlepszym zmyslem technicznym ;)
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: Jak wymienic simmeringi na wale?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2007, 20:43:53 »

chyba przez skromność nikt nie chce koledze pomóc  :-/ . zaczekamy. jak nikt Ci nie pomoże to przygotuję dla Ciebie zrozumiałą instrukcję w koncu ja tez jak przesiadłem sie na jawę po WSK to sam widok płytki zapłonowej to był dla mnie kosmos.
Zapisane

lukasz85

  • Gość
Odp: Jak wymienic simmeringi na wale?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2007, 21:27:04 »

Wymieniałem w mz 150 (podobna konstrukcja sprzęgła, altelnator) jak jest inaczej w jawie to poprawić mnie.

Strona prawa.

Odkręc: nożke hamulca, dekiel, alternator. potem trzeba zdjąć wirnik. Wkręca sie w niego grubszą śrube i zchodzi.
Następnie trzeba wydłubać uszczelniacz np. cienkim nożykiem.
Mz ma takie super kwadraciki (nie trzeba nic dłubać ale jawa chyba takich nie ma).


Z lewą stroną jest gorzej bo trzeba zdjąć zębatke z wału do tego jest potrzebny porządny ściągacz. I pewnie kosz sprzęgłowy 5 śrubek małych i jedna duża nakrętka. A i w lewej stronie masz olej trzeba go spóścić lub wywalić (jak ładny to położyć) motor na prawą strone.
Zapisane

Mesjasz

  • Gość
Odp: Jak wymienic simmeringi na wale?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2007, 15:42:27 »

Cytat: lukasz85
Wymieniałem w mz 150 (podobna konstrukcja sprzęgła, altelnator) jak jest inaczej w jawie to poprawić mnie.

A w Czesi to na pewno prezentuje sie tak samo...? I jest jakis sposob zeby poradzic sobie bez sciagacza?
Zapisane

KcPrWWL

  • Gość
Odp: Jak wymienic simmeringi na wale?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2007, 16:05:01 »

tak jak kolega napisal z tym ze polozyc motor na prawa strone? ja bym raczej tak nie robil. poza tym na forum bylo to juz duzo razy, uzyj opcji "szukaj"
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: Jak wymienic simmeringi na wale?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2007, 19:17:09 »

czesia , bo pewnie masz prądnicę pod względem wymiany uszczelniaczy niczym się nie rózni. W zasadzie lukasz85 udzielił Ci niezbędnych wskazówek, pisz na prv jak masz jakieś wątpliwosci.
Zapisane

Mesjasz

  • Gość
Odp: Jak wymienic simmeringi na wale?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2007, 14:02:04 »

Dzieki wszystkim za pomoc :)
Mam jeszcze tylko jedno pytanie, sciagajac wirnik mam wsadzic srobe w otwor w ktorym byla krzywka i krecic do oporu, a potem sciagnac (czy tez odkrecic?) sam wirnik? Jaka powinna byc srednica tej sroby bo probowalem   wkrecac jedna z tych za pomoca ktorych stojan byl przykrecony, ale bez zadnego efektu
Zapisane

madras30

  • Gość
Odp: Jak wymienic simmeringi na wale?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2007, 14:51:17 »

tak, dokładnie tylko to musi być śruba M8  długim gwincie najlepiej dogwintowana do łepka i długości niepamiętam z 6 cm napewno by sie oparła o wał i bys miał mozliwość jej dokręcenia-zobaczysz jak slicznie wirnik schodzi, sam odskoczy bo jest na stożku.
Ta od stojana to M6. wkręciłeś sie tylko w otwór w wale czyli jakbyś przykręcał krzywkę sporwrotem jak bym to ujął.
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Jak wymienic simmeringi na wale?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2007, 21:40:35 »

ja kiedys mialem bardzo zapieczony wirnik i ukrecilem w nim srube, wirnik zniszczylem i nigdzie nie umialem dostac uzywki (bylo to kilka lat do tylu) musialem kupic nowke za 140 zł :] 

takze uwazaj z tym sciaganiem  :D
Zapisane

Wódz

  • Gość
Odp: Jak wymienic simmeringi na wale?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2007, 18:47:52 »

A jest jakiś haczyk z założeniem simmeringów na wał..?
Ten mniejszy wszedł bez problemu, a dużego nie mogłem wcisnąć za holerę aż go w koñcu zepsułem...
A i jeszcze jedno...na wałku od skrzyni pod lewą pokrywą nie ma simmeringu, jest chyba tylko z prawej...?
Pozdrawiam
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
£ożysko na wale[środkowe]

Zaczęty przez lukaszz1789 Mechanika

10 Odpowiedzi
4044 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 20, 2007, 19:44:17
wysłana przez NaczelnyFilozof
1 Odpowiedzi
2292 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 24, 2013, 13:18:35
wysłana przez Uziel
1 Odpowiedzi
3718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 05, 2015, 22:04:41
wysłana przez Krycha
12 Odpowiedzi
2811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 11, 2015, 21:08:54
wysłana przez kichau
6 Odpowiedzi
2830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 22, 2016, 21:30:14
wysłana przez Dushalar