Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Kwiecień 19, 2024, 04:55:28
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  
Strony: 1 ... 201 202 [203] 204 205 ... 260   Do dołu

Autor Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla  (Przeczytany 897060 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5050 dnia: Wrzesień 08, 2020, 07:32:00 »

Pse Pani a on mnie bije.
Hehehe.  No i co bimber  ;) .?
Wiem że wesoły z Ciebie gość i lubisz sobie czasem z innych pożartować więc przyjmij proszę wstępną paczkę porannago żartu na swój temat.
A takim jeżdżeniem po nocy tylko zaszkodziłeś swemu akumulatorkowi.Nie wiadomo jaki prunt, napięcie i przez jaki czas do niego trafiał.Teraz biedny stoi tam niedoładowany i już nigdy nie będzie miał pełnej swojej pojemności.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2020, 12:37:01 wysłana przez Pietras12v »
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

czeron

  • Potrzymaj no mi te piwo
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1717
  • CEZET 472.6 1986r.
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5051 dnia: Wrzesień 08, 2020, 14:43:25 »

Chłopak się stara i nawet zgodnie z tematem wątku "zrobił coś dla knedla" a Wy taki hejt na człeka lejecie. zobaczcie jak to będzie miło Go w końcu kiedyś spotkać, a wszystko zaczyna na to wskazywać, że zobaczymy go jeszcze w XXI wieku.
Zapisane
CEZET 472.6
Jawa 638,5
Jawa 638,5
Jawa Choppre 125
Jawa Chopper 125
Romet komar 50
Polonez Caro Plus

holger RIP

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2416
  • Jawa 639/634
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5052 dnia: Wrzesień 08, 2020, 15:10:18 »

Jak mawiają Panie od Etykiety i Savoir-vivre," jesteście chłopcy niepoprawni"... :) :) :)

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 781
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5053 dnia: Wrzesień 08, 2020, 16:01:50 »

Wychodzi na to, że świat się kończy na zlotach jawacz i nigdzie indziej jechać nie moszna. Jak czytam posty niektórych z was to aż odchodzi ochota na jazdę na zlot. Żeby nie było offa - zdjąłem zbiornik i właśnie szykuję go do spawania
Zapisane

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 935
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5054 dnia: Wrzesień 08, 2020, 16:21:41 »

Wychodzi na to, że świat się kończy na zlotach jawacz i nigdzie indziej jechać nie moszna. Jak czytam posty niektórych z was to aż odchodzi ochota na jazdę na zlot. Żeby nie było offa - zdjąłem zbiornik i właśnie szykuję go do spawania
Kolego, świat nie kończy się na zlotach i spotach Jawacza, nikt nikomu nie zabrania by jeździć w inne miejsca, czy też pojazdem innym niż knedel. Nie oceniaj też nikogo po wpisach na forum, to naprawdę fajni ludzie, choć czasami mają specyficzne poczucie humoru i zwyczajnie trzeba ich bliżej poznać. Przyjedź wreszcie na zlot i sam się przekonaj, jak dotąd tylko wpisujesz się na listę, robisz sporo szumu przed wyjazdem a w ostatniej chwili rezygnujesz z dziwnych powodów. Może stąd te posty, niektórych Jawerów, nie uważasz ? Ja i wiele osób chętnie Cię pozna, tylko wreszcie musisz się pojawić i to nie ważne jakim pojazdem dotrzesz na miejsce. Przyjedź, poznaj ludzi, wtedy wyrobisz sobie zdanie, czy warto jechać kolejny raz  ;D
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

Pietras

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 644
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5055 dnia: Wrzesień 08, 2020, 16:42:50 »

Dokładnie tak. Lepiej się czyta jak widzi się przed oczami gębę która się zna. Od razu człowiek wie jaki jest kontekst.
Bimber spawaj ten zbiornik bo zlot już za chwilę. Już wiadomo że będziesz miał problemy z aku. Chyba chcesz dojechać na ten zlot.  ;)
Zapisane
Jawa to świetny motocykl pod warunkiem że wymieni się z tuzin części na inne, lepsze.
Niektóre oryginalne rozwiązania są śmieszne i należy je poprawic.

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 781
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5056 dnia: Wrzesień 08, 2020, 17:43:21 »

Bimber spawaj ten zbiornik bo zlot już za chwilę. Już wiadomo że będziesz miał problemy z aku. Chyba chcesz dojechać na ten zlot.  ;)
Mam nadzieję, że nie będzie kłopotu z niczym. Jak ten aku padnie to będę na Ciebie wołał per MENDIUM
Zapisane

killler

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 951
  • :)
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5057 dnia: Wrzesień 08, 2020, 18:08:40 »

Wychodzi na to, że świat się kończy na zlotach jawacz i nigdzie indziej jechać nie moszna. Jak czytam posty niektórych z was to aż odchodzi ochota na jazdę na zlot. Żeby nie było offa - zdjąłem zbiornik i właśnie szykuję go do spawania
Kolego, świat nie kończy się na zlotach i spotach Jawacza, nikt nikomu nie zabrania by jeździć w inne miejsca, czy też pojazdem innym niż knedel. Nie oceniaj też nikogo po wpisach na forum, to naprawdę fajni ludzie, choć czasami mają specyficzne poczucie humoru i zwyczajnie trzeba ich bliżej poznać. Przyjedź wreszcie na zlot i sam się przekonaj, jak dotąd tylko wpisujesz się na listę, robisz sporo szumu przed wyjazdem a w ostatniej chwili rezygnujesz z dziwnych powodów. Może stąd te posty, niektórych Jawerów, nie uważasz ? Ja i wiele osób chętnie Cię pozna, tylko wreszcie musisz się pojawić i to nie ważne jakim pojazdem dotrzesz na miejsce. Przyjedź, poznaj ludzi, wtedy wyrobisz sobie zdanie, czy warto jechać kolejny raz  ;D


Bison dobrze mówi, wszyscy jetseśmy specyficzni na swój sposób skoro jeździmy setki kilometrow knedlami :D


dawaj na zlot, tylko pamiętaj, że później nic juz nie bedzie takie samo :P
Zapisane
    Status GG
Jawa TS 350 638.0 89r.:)
Jawa 350 634.7 Tęczówka :)
Cz 350 472.6 86r.:)

pawelooo2

  • Gość
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5058 dnia: Wrzesień 08, 2020, 20:56:54 »


Wychodzi na to, że świat się kończy na zlotach jawacz i nigdzie indziej jechać nie moszna. Jak czytam posty niektórych z was to aż odchodzi ochota na jazdę na zlot. Żeby nie było offa - zdjąłem zbiornik i właśnie szykuję go do spawania

Kolego, świat nie kończy się na zlotach i spotach Jawacza, nikt nikomu nie zabrania by jeździć w inne miejsca, czy też pojazdem innym niż knedel. Nie oceniaj też nikogo po wpisach na forum, to naprawdę fajni ludzie, choć czasami mają specyficzne poczucie humoru i zwyczajnie trzeba ich bliżej poznać. Przyjedź wreszcie na zlot i sam się przekonaj, jak dotąd tylko wpisujesz się na listę, robisz sporo szumu przed wyjazdem a w ostatniej chwili rezygnujesz z dziwnych powodów. Może stąd te posty, niektórych Jawerów, nie uważasz ? Ja i wiele osób chętnie Cię pozna, tylko wreszcie musisz się pojawić i to nie ważne jakim pojazdem dotrzesz na miejsce. Przyjedź, poznaj ludzi, wtedy wyrobisz sobie zdanie, czy warto jechać kolejny raz  ;D



Bison dobrze mówi, wszyscy jetseśmy specyficzni na swój sposób skoro jeździmy setki kilometrow knedlami :D


dawaj na zlot, tylko pamiętaj, że później nic juz nie bedzie takie samo :P
wszystkie wypowiedzi w punkt...chciałem coś od siebie.... ale już wyczerpano temat..... od warszawy masz wóz techniczny z lutownicą prostownikiem zestawem narzędzi. nawet zapasowa cdi i oryginalna elektrownia 12 v.......po prostu przyjedz.......daj sie poznac bo cię tu zlinczują za twoje wpisy....
P.S. Na jednym zlocie poznłem takiego jednego - dwóch.... jednego kojarzę drugiego niekoniecznie...nie pisali ze jadą,  że byli......oni wstawili zdjęcia - relację z podroży....
http://www.jawacz.pl/index.php?topic=37292.0
ty na razie piszesz - duzo - to i my sie duzo odnosimy do tego...... ja osobiste to z koparki cię kojarzę..... wiesz...... od opowiadania bajek to był taki Pan Ezop czy jakoś tak......pamiętaj jednak: na zlocie dostaniesz zastrzyk - i jak napisał Killler - juz nic nie będzie tak samo.......
Zapisane

suchy

  • forumowicz
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 669
  • Czyżbym nie posiadał motocykla?Tak,jeżdżę motorem.
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5059 dnia: Wrzesień 08, 2020, 21:12:17 »

a wszystko zaczyna na to wskazywać, że zobaczymy go jeszcze w XXI wieku.
Mam niczym nie uzasadnione przeczucie że Bimber wreszcie mnie zawiedzie i to już tej jesieni.
Zapisane
Mniej teorii więcej praktyki.
CZ 350 472.5 83'  Garwolin  tel.602 792 446

Bimberpołudnie

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 781
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5060 dnia: Wrzesień 08, 2020, 22:16:28 »

Jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że tak. Robota poukładana, nie zawali się jak mnie dwa dni nie będzie. Jawa jeździ i się nie psuje. Nawet umówiłem się z kumplem na oglądanie od środka jednostki wojskowej w Powidzu
Zapisane

marian

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 859
  • Jawa 638.0 Ogar 200
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5061 dnia: Wrzesień 12, 2020, 20:46:03 »

Próbowałem założyć nowe siedzenie do Jawy a że miałem "skocznie Małysza" to było troche prostowania i kombinacji. Ogólnie TSka ma kijowo to wymyslone cały ten tył z tym plastikowym zadupkiem.
Zapisane
Jeśli coś ma być zrobione dobrze,zrób to sam.

Bison

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 935
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5062 dnia: Wrzesień 16, 2020, 16:56:49 »

W zeszłym tygodniu zamówiłem regenerowany gaźnik do mojej Frytki, w firmie: http://eter-mot.abc24.pl/default.asp?kat=43511&pro=288172  miał kosztować 480 zł, dziś zadzwoniłem i usłyszałem że czeka gotowy, zapytałem czy cena końcowa zgodnie z ustaleniami wcześniejszymi i tu szok, Pani stwierdziła że ostatnio części zamienne są trudne do zdobycia i cena wynosi 650 zł  :o  no rzesz k... nie ze mną te numery. Zadzwoniłem do innej firmy: http://www.gazniki.pl/ gdzie powiedziano mi że nie mają aktualnie gotowego gaźnika do Favoritki ale chętnie zregenerują ten, który im przyślę, koszt tylko tych elementów co będą wymagały wymiany na nowe a czas usługi około 2-3 dni.
Gaźnik dziś wysłałem do Chorzowa a usług firmy z Łomianek, nie polecam  :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2020, 17:01:14 wysłana przez Bison »
Zapisane
CZ 350 typ 472.5 - 1985
Ford Orion 1,6 D - 1985
IŻ 350  Planeta 5 - 1991
VW Golf 1,3 CL - 1991
Peugeot 405 1,6 GL - 1993
Hyundai Accent  1,5 GL - 1995
Honda ST 1100 - 2001
Royal Enfield Bullet 500 - 2007

Warmiak

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
  • Jawa TS 350 638 1989r
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5063 dnia: Wrzesień 29, 2020, 15:39:45 »

Inauguracyjna rundka z badaniem technicznym. Dowód rejestracyjny rozdziewiczony. Jeszcze tylko starostwo, żeby przerejestrować. Szkoda czarnej tablicy.
Zapisane

DZIUK

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 266
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5064 dnia: Wrzesień 29, 2020, 18:09:40 »

Nie musisz zmieniać tablicy rejestracyjnej.
Zapisane

muczacz

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1473
  • gazu gazu na wirazu
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5065 dnia: Wrzesień 29, 2020, 18:15:06 »


raczej musi

Czarne tablice wciąż są legalne i autem z takimi rejestracjami można poruszać się po drogach, ale tylko w określonych sytuacjach. W przypadku np. zgubienia tablic lub zmiany właściciela konieczna jest ich wymiana na nowe, białe rejestracje.


właściciel się zmienia
Zapisane
Jawa TS 350 638-1 z wozem
traktorek Sam z silnikiem cz 175 rok budowy nieznany
cz 175 typ 450 rok budowy 1961 kolor wiśniowy stan zabytkowy

KoSzU

  • Wueskowicz ^^
  • Jawer
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 151
  • WSK 84", 74" i inne
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5066 dnia: Wrzesień 29, 2020, 23:31:48 »

Muczacz tak tylko po zmianie przepisów dotyczących obowiązku przerejestrowania pojazdu pojawiła się kolejna luka. Druk o zgłoszeniu nabycia pojazdu. Po złożeniu tego dokumentu zasadniczo obowiązek zgłoszenia zmian w ciągu 30 dni znika więc do póki nie będziesz chciał widnieć w dowodzie możesz poruszać się danym pojazdem
Zapisane
    Status GG
Co Boskie Bogu Resztę Temu co Kocham!!! WUESKA!! :D

pawelooo2

  • Gość
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5067 dnia: Wrzesień 30, 2020, 07:10:31 »

KoSzu prawdę piszę....nawet jest w tej sprawie wyrok Sądu Administracyjnego chyba ze Szczecina.
Internety szeroko się o rozpisują o obejściu przepisów obecnie obowiązujących.
https://www.wyborkierowcow.pl/tablice-rejestracyjne/czy-jazda-autem-z-czarnymi-tablicami-jest-legalna/
ja w swojej CZ zostawiłęm czarne - dla bezpieczeństwa ze względu na zmianę przepisów i interpretację urzędników, data zakupu jest z grudnia 2019. Nadto diagnosta bez oporów wykonał badania i w stary dowód wbił pieczatkę. Teraz czekam na kontrolę Panów w białych czapeczkach i zobaczymy co powiedzą....
Zapisane

DZIUK

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 266
  • Jawa 638-X, Jawa 638-7
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5068 dnia: Wrzesień 30, 2020, 07:35:38 »

Niedawno pytałem w moim WK i tak mi odpowiedzieli. Też mam stare i chciałbym je zostawić. Oczywiście WK interpretują przepisy jak chcą. Białe czapeczki nic nie powiedzą. Jedynie może być problem przejazdu przez granicę bo chyba powinno się mieć naklejką PL.
Zapisane

azbescik2

  • Klubowicz
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1164
  • w moich rękach od 99 r
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5069 dnia: Październik 01, 2020, 17:08:10 »

Miałem w końcu czas na gięcie i cięcie jutro biorę się za spawanie uchwytów
Zapisane
    Status GG

waldip

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 366
  • ČZ 350 472,6 ČZ 180 487.4
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5070 dnia: Październik 01, 2020, 18:47:49 »

Znalazłem w końcu chwilę i znalazłem iskrę w Cześce, bo nie chciała pojechać na pogrzeb Pawła.
Zapisane

pawelooo2

  • Gość
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5071 dnia: Październik 01, 2020, 19:47:22 »

Miałem w końcu czas na gięcie i cięcie jutro biorę się za spawanie uchwytów
mam nadzieję ze pomyślałeś o kompleciku dla mnie?
Zapisane

cesik2006

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 35
  • posiadam 5x cz350
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5072 dnia: Październik 01, 2020, 20:47:38 »

Miałem w końcu czas na gięcie i cięcie jutro biorę się za spawanie uchwytów
Dla mnie dwa komplety :)
Zapisane

Pabl0

  • Młodszy Jawer
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 96
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5073 dnia: Październik 02, 2020, 10:11:17 »

Nawet jak skończą się wolne rubryki w Dowodzie Rejestracyjnym, to diagnosta wystawi ci papierowe zaświadczenie o zaliczonym Badaniu technicznym, i możesz takie papierki zbierać ileś tam lat.Przegląd/badanie/dopuszczenie do ruchu jest ważne.Przerabiam to od dwóch lat..
Zapisane
JAWA 632 Angielska Milejdi
JAWA 638 Biała Dama
Kolekcja Pojazdów Milicji Obywatelskiej 1944-1990
POLSKI FIAT 125p 1300 MILICJA
FSO 125p KOMBI MILICJA
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS250/1 MILICJA
MZ ETZ 250 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA
oraz
Polonez CARO 1.6 GLE AMBULANS CIMOS
MZ ETZ 250  1986
MZ ETZ 250 NVA
BMW R80/7

Rozztocz

  • vice President JAWA-ČEZET KLUB POLSKA
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3506
  • Smoczyciel
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś dla Knedla
« Odpowiedź #5074 dnia: Październik 02, 2020, 15:39:54 »

 Temat "wyczyściłem" z niepotrzebnych wpisów
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2020, 15:49:56 wysłana przez Rozztocz »
Zapisane
Kilka Jaw, Čezetek i Velorex 562 :)
Strony: 1 ... 201 202 [203] 204 205 ... 260   Do góry