Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 15:31:11
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Uwaga "Chwale sie" vol2  (Przeczytany 6273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Uwaga "Chwale sie" vol2
« dnia: Styczeń 16, 2007, 19:17:46 »

Doszly mnie sluchy ze Brein zakupil sobie Komarka...
Nie to zebym byl zazdrosny zawistny czy cos w tym rodzaju ale... Zanabylem (a wlasciwie uratowalem go przed smiercia w piecu hutniczym) Iża 56 Planete z 63 roku. Cala impreza kosztowala mnie uwaga uwaga 0 Pln (slownie: zero zlotych polskich)

To co nabylem mozna zobaczyc w dziale galeria
Prosze mnie tez nieodsadzac od czci i wiary bo jawe nadal posiadam i nie zamierzam jej spredawac ani jej sie pozbywac

aaaaa no tak impreza kosztowal mnie cale 5 zl- wynajecie przyczepki na 1 godzine   
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

jacu

  • Starszy Jawer
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 365
  • jawa
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2007, 19:54:03 »

Piękna sztuka Zbawco Motocykli. :)
Szkoda by było unicestwic takiego okazu.
Pozdrawiam,
Jacu
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2007, 20:29:41 »

Fajny zabytkowy sprzęcik, idealny do renowacji bo kompletny + gratisy ;) Też zamierzam poszukać w pobliskich wioskach jakiegoś sprzętu do odratowania, może natrafię na jakiś mały skarb ;) marzy mi się Sokół 600, albo 1000  <drool> (chociaż to mało realne, no ale pomarzyć można...)


pzdr
Zapisane

wskpan

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:07:52 »

gratuluję  :) i podziwaiam za odwagę  <worship>

ps. niedawno przewineły się nowe wydechy na allegro  do tej kolumbryny, poszły chyba za ponad stówę.

czym starszy tym ładniejszy :> takze powodzenie i szcześcia w budowaniu <punk>
Zapisane

Tomek

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:09:31 »

Swego czasu chorowałem na ten motocykl, ale na model 49: wajcha biegów przy baku, sercowe siedzenie... Kiedyś sobie jeszcze taki kupię   :D, ale Jawy nie sprzedam-nigdy ;]
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:41:39 »

no to gratulacje !!  a teraz pozostalo czekac az doprowadzisz moto do odpowiedniego stanu  <drool>
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2007, 23:46:20 »

Nerlst zamiast Sokola poszukaj np shl 04 latwiejsza w odnawianiu a tak samo warta uwagi jak sokol. Zreszta szanse na to że w dzisiejszych czasach znajdziesz cos na wiosce sa male zeby nie powiedziec znikome ( tendencja: jak metalowe, "cos" wazy a jeszcze jak nie zardzewialo to na zlom) Ale  moze akurat trafisz czego ci oczywiscie zycze

Tomek tez choruje na iza 49 wiem nawet gdzie stoja w blizszej lub dalszej okolicy (bylem z tysiacem zlotych w kieszeni po iza 49 i jak powiedzialem ile przepraszam za okreslenie "wsiórowi" dam to ten zazyczyl sobie 100% wiecej) i ludzie najczesciej stwierdzaja "aaaa niech dalej rdzewieje" pomijajac wiek samych motocykli, to czesto warunki w jakich one stoja nie nastarajaj mnie optymistycznie i wskazuja na to ze za kilka lat iz ktorych kiedys po wioskach bylo pelno okaze sie prawdziwa perelka oczywiscie dochodzi do powyzszego talent domoroslych customerow i ulanska fantazja w "tjuningowaniu" wszelkich rzeczy nadajacych sie do tego .... a fakt ze jest do duzo wiecej warte w oryginale czy nawet zardzewiale schodzi gdzies na dalszt tor    

WhitePower oj dluga droga przed tym azprzejade sie pierwszy raz tym motocyklem
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

Brein

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2007, 08:21:46 »

Paweł GRATULUJę :)
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2007, 19:19:50 »

Ocalić od zapomnienia <worship>                                                                                                                               
Jeśli nie sprawi Ci to problemu, to zamieszczaj w tym wątku foty i relacje z postępu rekonstrukcji. Myślę, że znajdzie się parę osób, które to zaciekawi. <punk>. Ja jestem jednym z zaciekawionych <thumbup>
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2007, 22:00:19 »

Jak tylko zaczne działać w kierunku odnowy to możecie być pewni, że bedzie kontynuowany tytuł "Chwale sie" od vol 3 do vol pierwsza przejażdżka. Jednak pomijając koszty, które się z  tym wiążą jestem teraz na etapie gromadzenia dokumentacji (zdjeciowej katalogowej złożeniowej itp) Przypuszczam, że około marca zaczne juz delikatnie renowacje. Dzisiaj np podniosłem głowice (troche nerwow mnie to kosztowało bo szpile nie sa przelotowe przez cylinder jak w jawach tylko wkrecone w cylinder a ich urwanie ...chyba nie musze konczyc) Przez najblizszy tydzien wszystkie połączenia sa owiniete szmatkami i nasaczane ropa benzyna itp. Do komory silnika przez kanaly wlałem rope i narazie czekam. W miedzy czasie obmyślam skuteczny i sensowny finansowo sposób pozbycia sie rdzy (moze piaskowanie a moze darcie druciakiem na wiertarce) ale najlepsze jest to ze jedynym miejscem gdzie nie ma rdzy sa plastikowe kontrolki, szklo lampy, i elementy z aluminium - chociaz one sa akurat zasniedziale.
Smieszne w tym wszystkim jest to, że silnik sie kreci (nie skakalem po starterze a jedynie delikatnie reka bez swiecy ruszalem starterem) wiec mechanicznie jestem dobrej mysli i w sumie mam dylemat czy zaczynac od silnika czy od ramy. Jednak sklaniam sie bardziej ku silnikowi bo mam wrażenie ze to bardziej motywujace miec silnik a nie miec w co go wlozyc ....           
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

ekeler

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2007, 22:08:23 »

Na zardzewiałe śruby dobra jest pepsi. Moim zdaniem najlepszy efekt na rdzę daje piaskowani. <thumbup>
Zapisane

WhitePower

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2007, 22:19:00 »

Na zardzewiałe śruby dobra jest pepsi. Moim zdaniem najlepszy efekt na rdzę daje piaskowani. <thumbup>

a coca cola nie ??  :P
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2007, 19:28:51 »

Celna uwaga <yes>, i jedno i drugie jest środkiem agresywnie penetrującym :>
Zapisane

_Wujek samo Zło_

  • Mistrz Zła...
  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1345
  • przekażcie mu że Belzebubik się o niego pytał....
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2007, 22:26:24 »

piaskowanie jest dobre ale jak blachy sa pordzewiale to po piachu nie bedzie czego zbierac -temat jest u mnie na topie i w zdecydowanej wiekszosci robi sie to metoda brutalna (nie pistolet tylko z brubej rury znaczy sie dyszy ) i to nie jest zbyt delikatne niestety
Zapisane
"Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będzie wam dane - Kiedyś prosiłem Boga o rower, po latach zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób. Ukradłem rower i prosiłem Boga o przebaczenie" ;)

ekeler

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2007, 23:14:41 »

Sowiety mają zazwyczaj mocne blachy, a z tego co eidziałem na zdjęciach nie ma tragedii <thumbup>. Bąd¼ dobrej myśli Paweł (zawsze można polecieć mniejszym ciśnieniem) <yes>
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2007, 23:25:01 »

Polecam korund zamiast piasku jest lżejszy z tym, że 9kg kosztuje ok 26zł ale czyści o niebo lepiej od piasku. Ja wpadłem na taki pomysł żeby wyłożyć kanał w garażu grubą folią, zamknąć się tam i piaskować, dzięki temu będą mógł go użyć wiele razy.


pzdr
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2007, 23:29:44 »

Mój kolega tak robi, ale nie można zapomnieć o masce na twarz do której podawane jest czyste powietrze. <yes>
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2007, 23:38:31 »

Odpowiedni strój + maska + gogle obowiązkowe, dodatkowo zrobię wentylacje  :P


pzdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2007, 23:40:09 wysłana przez nerlst »
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2007, 23:44:09 »

To się nazywa profesjonalne podejście do tematu <thumbup>
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2007, 07:26:47 »

nie żebym się chwalił  :P , ale 10 lat przy piaskarce daje jakieś pojęcie i mogę powiedzieć że ciężko ten garaż widzę  ;) , a już napewno nie widzę kanału  :> , chodzi o zapylenie jakie powstaje podczas piaskowania - to jedno, a drugie to - mimo ubrania nie raz zarobiłem śrutem, koruntem czy ziarnem piasku (zależy co piaskowałem) i nawet przez ubranie bolało jak cholera  :-/

ps. maszyny były szczelne ale zawsze się coś wydostanie, a tu chcesz robić w bezpośrednim kontakcie  <eek> ale życzę dobrych efektów w "ciemnościach"  ;)
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2007, 08:35:39 »

Jednym słowem, zabawa dla prawdziwego twardziela <yes>
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2007, 08:44:02 »

Mam biały kombinezon z laboratorium z grubego materiału idealnie się do piaskowania nadaję (testowałem), gogle i maskę również mam. Kanał wyłożę grubą folią, z jednej strony będzie wentylator który wdmuchuje powietrze do kanału, a z drugiej który wydmuchuje, oświetlenie oczywiście będzie, przecież nie będę robił tego po ciemku ;) Myślę, że zda to egzamin, postaram się zapodać fotki niedługo jak to wygląda.


pzdr
Zapisane

ekeler

  • Gość
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2007, 08:53:05 »

Jak zadmuchasz do kanału, co całe zapylenie wyjdzie na zewnątrz. Chyba, że zrobisz całkiem szczelny kanał, ale wtedy nadmucha się jak balon. ;) Tak czy tak, zapylenie gwarantowane <crybaby>
Zapisane

NaczelnyFilozof

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1270
  • Cezet 350 '83 NCC-1701-D USS Enterprise
    • www.e75.prv.pl
Odp: Uwaga "Chwale sie" vol2
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2007, 16:28:40 »


Nie to zebym byl zazdrosny zawistny czy cos w tym rodzaju ale... Zanabylem (a wlasciwie uratowalem go przed smiercia w piecu hutniczym) Iża 56 Planete z 63 roku.


Fajna maszynka  :> Gratulacje  :>
Zapisane
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]