Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marca 29, 2024, 03:32:39
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: [638] Sprzęgło  (Przeczytany 4962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tochu

  • Gość
[638] Sprzęgło
« dnia: Listopada 03, 2006, 17:38:53 »

Mam taki problem z jawa... Gdy próbuje wziąść ją na pych - bo jak już pisałem mam zjechany klin na starterze, to sprzęgła do koñca nie rozłącza, przez to się baaardzo ciężko pcha... jednak gdy moto już odpali = wtedy ciągnie na sprzęgle.. regulacja nie pomogała.. zauważyłem że także, po dłuższym używaniu sprzęgła - np. krótki postój na skrzyżowaniu, na sprzęgle, bez wbicia luzu - to wtedy sprzęglo osłabia baardzo swoją prace-  znowu nie rozłacza i ciężko maszyne utrzymac w miejscu.. wydaje mi się ze to wina tarcz.. jednak nie jestem pewien, jeszcze nic w  tym silniku nei robiłem :) Wnoskuję to, ze podobnie zachowywały się moje dawne romety gdy miały atrcze zużyte.. prosze o pomoc :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2012, 15:29:50 wysłana przez Bulo »
Zapisane

Johnny

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 789
  • JAWA TS350 '90 WSK 125 M06B3 '77
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2006, 18:16:58 »

Stawiam na olej - co lejesz do skrzyni ?
Zapisane

tochu

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2006, 21:56:47 »

Teraz mam Hipol :)

Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 05, 2006, 23:03:13 »

Albo olej albo tarcze.może śruby popusciłu na koszyczku..może koszyczek sie poluzował.Sprawdz to i jak nie pomoże to załuż jedna tarcze(blache)wiecej.Ja tak miałem i chodziło mi idealnie.Ale po 2miechach wymieniłem tarcze na nowe bo tamte juz wtedy były wyjechane.Proponuje postrawdzać to co ci wymieniłem <cheers>
Zapisane

nerlst

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 06, 2006, 08:40:29 »

A gdzie tą jedną tarcze-blachę ma wsadzić? Raz to, że raczej to mało pomoże, a dwa, skoro wsadzi jedną tarcze-blachę więcej to będą dwie blachy tarły o siebie. Nawet jak wsadzi jedną płytkę metalową i jedną korkową to też nie za bardzo pomoże. Jeśli już, to polecam nowe tarcze korkowe kupić, albo wsadzić dodatkowe podkładki pod sprężyny (wszystkie muszą być takiej samej grubości).

pzdr
Zapisane

gustaw

  • Jawa 354/03 + velorex 561
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2221
    • moja stronka
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 06, 2006, 14:35:55 »

A mi sie wydaje ze sprzegło powinno pracowac jak silnik jest w ruchu a nie jak stoi poniewaz jest smarowane olejem i lepiej pracuje.Zastanówcie sie nad tym ;)
Zapisane
Jawa 354/03 + velorex 561, jawa 354/06 , komar 2, Cz 350 6v

asdx21

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 06, 2006, 15:04:50 »

jeśli masz sprzęgło orginalne od teeski to proponuje całe wsadzić od cezety350. jest lepsze (np. przy ruszaniu) a w dodatku to inwestycja na przyszłość , nawet jeśli zostawisz w pełni sprawne orginalne to problem powróci. też mam w teesce to sprzęgło i jest ok. tylko zmiana ta jest trochę droga , ale jesli poszuka się dobrze to się znajdzie coś tañszego
Zapisane

tochu

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 06, 2006, 16:22:34 »

O tym z cezety słyszałem ze lepsze i jeżeli bedzie taka potrzeba (no i hajs) to wymienię :) A pasuje bez przeróbek ??

Narazie nie mam kiedy sprawdzić :D Chciałem za tydzieñ, ale na wesele jadę :D Może za 2 tyg..jak co to napisze.. dzieki za odpowiedzi :)

PS - przy okazji zrobi się polerkę kapy od sprzęgła :)
Zapisane

Płosior

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 06, 2006, 17:01:54 »

z tym narzekaniem na sprzeglo TSki to chyba troszke przesadzacie co jest nie tak to zaraz propozycja wymien na te z Cz  ja mam 3 jawe ts i troche kilometrow przejechalem i wszystkie na tsowskim sprzegle i wszystkie klopoty jakie byly to szarpanie ale byla to wina o-ringu , jesli bedziecie z wyczuciem przykrecac tarcze dociskową do zabieraka to nic sie nie stanie wiem ze jest aluminiowy i łatwo tam o zerwanie badz uszkodzenie gwintu co pozniej objawia sie naglym urwaniem jednegoo z nich w czasie jazdy ale troszke wyczucia i naprade te sprzeglo nie jest zle
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 10, 2006, 10:06:58 »

Płosior  <worship> bo masz rację. Ja wymieniłem tarcze w tym roku i jest git

a kolega K2squad sie myli bo poluzowane śróbki powodują większy luz i sprzęgło ślizga

olej powoduje że sprzęgło płynniej pracuje i nie szarpie

dodatkowe tarcza+blacha nie wejdą bo miejsca nie ma

podkładki odpadają bo zmniejszają skok sprężyn

a odległość między tarczami jest max około 5mm jeśli nie mniej przy wciśniętej klamce i dobrze wyrególowanym sprzęgle
Zapisane

Demonos

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 10, 2006, 11:25:41 »

Po pierwsze to tak - w sprzęgle TS (wbrew temu co podaje "żółta książka) powinno być po 5 tarcz i przekładek metalowych. Ta piąta metalowa przekładka idzie przed pierwszą tarczą cierną, czyli zaraz na o-ring (dane z czeskiej serwisówki).

Po drugie - jeżeli cały czas ciągnie - czyli właśnie nie rozłącza, czyli tarcze nie odsuwają się od siebie wystarcząjco daleko.
Jaką regulację robiłeś? U mnie podobne objawy ustąpiły dopiero po wymianie automatu sprzęgła - elementy były wyrobione (trochę w jednym miejscu, trochę w drugim) i w efekcie skok popychacza był minimalnie za krótki. Jeżeli jeszcze nie masz, to włóż kulkę łóżyskową pomiędzy połówki popychacza - też nieraz pomaga.
Zapisane

tochu

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 10, 2006, 15:44:35 »

Regulowałem tylko przez kręcenie śruuby w automacie od sprzęgła - ten co ma otwór w prawej kapie :P

Na lince samej nei moge, bo regulacji nie ma (dziwne nie?)
Zapisane

carlos

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 10, 2006, 17:34:04 »

to wymieñ linkę na oryginalną z regulacją w połowie długości

pozd
Zapisane

K2squad

  • Gość
Odp: Sprzęgło TS.. co zużyte?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 06, 2006, 23:18:21 »

       Ja w jednym sprzęgle miałem blache więcej bo mi kumpel doradził i chodziło idealnie.nie ma szarpania jak wcisne sprzęgło i tam pełny gaz.
       Teraz rozbierałem tak z ciekawosci ostatnio sprzęglo w drugiej mojej jawie bo linka mi walneła.kupiłem nowa linke.wszystko wymyłem rozpuszczalnikiem.Wziołem i rozkręciłem popychacz i zobaczyłem że w jednym miejscu jest pekniety.wymieniłem go całego a wczesniej rozebrałem i umyłem.Dla mnie sprzegło w TS-ce jest super.Nie narzekamprzemyłem koszyczek założyłem nowe śróby ampolowe i jest wszystko wporządku.dodam że miałem kupione całe nowe sprzęgło.Jawa ma przejechne na nim dużo i nic mi nie szfankuje.Trzeba dobrz wyregulowaać i tyle.Najlepiej na rozgrzanym silniku.Je¼dzic i regulować. <cheers>
Zapisane
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
4931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2015, 11:35:06
wysłana przez robert175cz
3 Odpowiedzi
2168 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marca 18, 2015, 16:54:17
wysłana przez Rozztocz
7 Odpowiedzi
3484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwca 11, 2016, 14:35:49
wysłana przez janosikmz19822
10 Odpowiedzi
3816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Września 14, 2017, 19:38:38
wysłana przez muczos
0 Odpowiedzi
1195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwietnia 19, 2018, 20:19:38
wysłana przez Niut