Wolna Strefa Jawa - CZ

  • Marzec 29, 2024, 09:41:29
  • Witamy, Gość
Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Autor Wątek: Cezet 175 silnik zimny chodzi lux, jak sie nagrzeje doslownie wszystko wariuje.  (Przeczytany 4006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ciunciu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 22

Witam, a wiec mam cz 175, silnik jest w nominale ma 9tys. km, elektryka oryginalna, kupilem od starszego pana, jedyne co w nim zrobilem to wyczyscilem gaznik, wyczyscilem wirnik i pradnice, wymienilem szczotki i przerywacz, swieca nowa NGK, po wymianie tych szczotek spalanie zauwazylem jest inne bo swieca po wykreceniu jest mokra, a przed wymiana byla bielutka, mogl sie przestawic zaplon ale niby go nastawilem do zrobionych przeze mnie znakow, kiedy ja zapalam z nocy to pali na kopa chodzi ladnie na swiatlach na wolnych i wysokich obrotach, a jak przejade z 10km to przerywa na wolnych obrotach bez swiatel i na swiatlach, kiedy jade na swiatlach to juz calkiem musze gazowac zeby chodzil, tak samo przy stalej predkosci 50km/h czy 70km/h to mocno przerywa silnik jak mam wlaczone swiatla, a jak wlacze kierunek to calkiem jakby juz gasl. Co to moze byc?? Gaznik wyregulowac, cewke zaplonowa, cos z regulatorem, przerwa na przerywaczu albo swiecy, czy cos z zaplonem, powiedzcie od czego i w jaki sposob sie za to zabrac?? Ladowanie jest ok, chodz nie sprawdzalem miernikiem, ale po swiatlach widac ze sie robia jasniejsze jak dodaje gazu. Pomozcie panowie, jestem z okolic Leżajska moge do was podjechac jak sie znacie na tym problemie albo mozemy sie zdzwonic. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 19:30:53 wysłana przez Rozztocz »
Zapisane
Motór jest bogiem, Adrenalina nałogiem, Sex podstawą, a Życie zabawa;d

MarcinS

  • Jawer Weteran
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 506
  • Yamaha Virago 535 '93
Odp: Kiedy zimny chodzi lux, jak sie nagrzeje doslownie wszystko wariuje.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2011, 21:34:59 »

Świeca ma właściwą ciepłotę? Jak świeca mokra to albo za zimna świeca, albo za bogata mieszanka.
Zapisane

ciunciu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 22
Odp: Kiedy zimny chodzi lux, jak sie nagrzeje doslownie wszystko wariuje.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2011, 21:51:51 »

Wczesniej przed moimi kombinowaniami byla ta sama swieca i spalanie bylo poprostu piekne, a teraz jest mokra, myslisz ze to trzeba wyregulowac gaznik, jesl mozesz to napisz jak mam to zrobic jak sie go reguluje dokladnie?? (bo wszyscy na forach tylko pisza zeby sobie poszukac na innych forach bo jest ich setki, kiedy nie znalazlem zadnej dokladnej regulacji gaznika do tego silnika cz 175)
Zapisane
Motór jest bogiem, Adrenalina nałogiem, Sex podstawą, a Życie zabawa;d

Strażak

  • Cezeciarz -
  • Global Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2028
  • 472.6, 472.6, 472.5
    • PJ
Odp: Kiedy zimny chodzi lux, jak sie nagrzeje doslownie wszystko wariuje.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:09:06 »

a może frytki do tego ? Wpisz w wyszukiwarce forumowej na głównej stronie " regulacja gaźnika "  :>, a jak nic nie znajdzie to wejdź do działu " baza wiedzy "

dobra nie wytrzymałem :
Regulację przeprowadza się w następujący sposób: śrubę biegu jałowego dokręca się do oporu, zmniejszając w ten sposób do minimum dopływ powietrza, czyli w tym momencie mieszanka jest bogata. Silnik uruchamia się przy otwartej przepustnicy, a następnie przymyka się ją (za pomocą śruby przepustnicy) stopniowo, aż do chwili, w której nastąpią zakłócenia w pracy silnika. Wtedy należy powoli odkręcać śrubę biegu jałowego do czasu, aż wyrówna się praca silnika i następnie w dalszym ciągu przymykać przepustnicę. Gdy w pracy silnika następują nowe zakłócenia, odkręca się znowu śrubę biegu jałowego i postępuje się w ten sam sposób tak długo, aż się uzyska równomierną  pracę silnika przy odpowiednio małej prędkości obrotowej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2011, 22:13:47 wysłana przez Strażak »
Zapisane
    Status GG

ciunciu

  • Świeżak
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 22
Odp: Kiedy zimny chodzi lux, jak sie nagrzeje doslownie wszystko wariuje.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2012, 15:18:21 »

wystarczyło zwiekszyć przerwę na przerywaczu, ponieważ jak się nagrzał, to robił się mniejszy odstęp na kowadełku i młoteczku i nie palila bo nie było przerwy czyli nie było iskry jak być powinna, pozdrawiam
Zapisane
Motór jest bogiem, Adrenalina nałogiem, Sex podstawą, a Życie zabawa;d
 


Podobne Tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 21, 2008, 14:29:42
wysłana przez jawol RIP
14 Odpowiedzi
8649 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 29, 2008, 21:40:59
wysłana przez connect
11 Odpowiedzi
5126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 04, 2009, 14:12:29
wysłana przez dawidbergandy
27 Odpowiedzi
10008 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 01, 2010, 17:37:08
wysłana przez Kensey
9 Odpowiedzi
2940 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 30, 2015, 10:26:44
wysłana przez Wojtacho